Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 қазанда № 14318 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 06.08.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 7-бабы 1, 2 және 3-тармақтарына, 29-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптар;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары мен шарттары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының лауазымдарға конкурстық іріктеусіз орналасу қағидалары мен шарттары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді және алдын ала зерделеу жүзеге асыру қағидалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметте кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістері бекітілсін.

О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2016 года № 14318. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 6 августа 2019 года № 184 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.08.2019 № 184 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 1, 2 и 3 статьи 7, пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Квалификационные требования к категориям должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и условия проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Перечень должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила и условия вне конкурсного отбора занятия должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила отбора и предварительного изучения кандидатов, принимаемых в антикоррупционную службу, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в антикоррупционной службе, согласно приложению 6 к настоящему приказу.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының лауазымдарына орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізудің осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (бұдан әрі – Бюро) және оның аумақтық органдарының лауазымдарына орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізудің осы қағидалары мен шарттарын айқындайды.
2-тарау. Конкурс өткізу тәртібі
2. Конкурсты бос және уақытша бос лауазымдары (бұдан әрі – бос лауазымдар) бар Бюро мен оның аумақтық органдары өткізеді.
3. Бюроның, аумақтық органдары басшыларының, олардың орынбасарларының, сондай-ақ қажет болған жағдайда ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурсты Бюро өткізеді.
4. Конкурс бірқатар жүйелі кезеңдерді қамтиды:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау;
2) конкурстық комиссияны қалыптастыру;
3) конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардың құжаттарын қабылдау;
4) конкурстың комиссияның конкурсқа қатысушылар құжаттарының Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және 10-бабында көрсетілген белгіленген талаптарға, біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау;
5) Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
6) медициналық куәландыру;
7) полиграфиялық зерттеу;
8) дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру;
9) кандидаттармен әңгімелесу;
10) конкурстық комиссияның қорытынды отырысы.
Бюро немесе оның аумақтық органдары қайта құрылған немесе таратылған (жойылған) жағдайда, жарияланған конкурс оны өткізудің кез келген кезеңінде жойылуға тиіс және ол туралы бұқаралық ақпарат құралдарында міндетті түрде жарияланады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
5. Конкурсқа Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін және осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған Қазақстан Республикасының азаматтары конкурс жарияланғаннан кейін Бюроның және оның аумақтық органдарының кадрлар қызметтерінде қатысады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 и пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Бюро) и его территориальных органов.
Глава 2. Порядок проведения конкурса
2. Конкурс проводится Бюро и его территориальными органами, имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности).
3. Конкурс на занятие вакантных должностей Бюро, руководителей территориальных органов, их заместителей, а также в случае необходимости вакантных должностей подразделений внутренней безопасности проводится Бюро.
4. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикацию объявления о проведении конкурса;
2) формирование конкурсной комиссии;
3) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
4) рассмотрение конкурсной комиссией документов участников конкурса на соответствие установленным требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона, квалификационным требованиям;
5) исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
6) медицинское освидетельствование;
7) полиграфологическое исследование;
8) сдачу нормативов по физической подготовке;
9) собеседование с кандидатами;
10) заключительное заседание конкурсной комиссии.
В случаях реорганизации или упразднения (ликвидации) Бюро или его территориального органа, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
5. В конкурсе принимают участие граждане Республики Казахстан соответствующие требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона, и подавшие документы, указанные в пункте 16 настоящих Правил, в кадровые службы Бюро и его территориальных органов после опубликования объявления о конкурсе.

6. Кандидаттар конкурстың алдыңғы кезеңдерінен өткен кезде, конкурстың келесі кезеңдерінен (медициналық куәландыру, полиграфологиялық зерттеу, денешынықтыру дайындығы бойынша нормативтер тапсыру, әңгімелесу) өткізуге жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
7. Кандидаттар конкурсқа қатысу бойынша шығыстарды (әңгімелесу өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) өздерiнiң қаражаттары есебiнен жүргiзедi.
8. Бюрода конкурс өткізу кезінде хабарландырулар Қазақстан Республикасының барлық аумағына таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады. Аумақтық органдарда конкурс өткізу туралы хабарландырулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағына таратылатын мерзімді басылымдарда жарияланады. Сондай-ақ хабарландыру Бюроның интернет-ресурсында жарияланады.
8-1. Конкурс өткізу туралы хабарландыруға мынадай мәліметтер енеді:
1) орналасқан жері, пошталық мекенжайы, телефон және факс нөмерлері, электрондық пошта адресін көрсетуімен конкурс өткізетін органның атауы;
2) жалпы функцианалды міндеттемелерді көрсетуімен бос лауазымдардың атауы;
3) біліктілік талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға негізгі талаптар;
4) құжатты қабылдау мерзімі конкурс өткізу туралы хабарландыруды соңғы жариялаған күнінен кейін келесі жұмыс күнінен бастап есептеледі;
5) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізімі;
6) конкурстық комиссия отырысына байқаушылардың қатысуына қатысты ақпарат;
7) өтініш, конкурсқа қатысуға арналған сауалнама және өмірбаянның нысандары (Бюроның интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған кезде).
Егер уақытша бос лауазымға конкурс өткізілетін болса, аталған жағдай конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
Ескерту. 2-тарау 8-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Конкурсты өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін, Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарында көзделген тәртіппен азаматтарды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кадрлар резервінде тұрған азаматтарды конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған лауазымға тағайындауға жол берілмейді.

6. Кандидаты допускаются к последующим этапам конкурса (медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование, сдача, нормативов по физической подготовке, собеседование) при условии прохождения предыдущих этапов конкурса.
Кандидаты, допущенные к следующим этапам конкурса, в течение трех рабочих дней уведомляются секретарем конкурсной комиссии о дате проведения этапов конкурса по телефону, либо посредством направления информации на электронные адреса и их мобильные телефоны.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
7. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) кандидаты производят за счет собственных средств.
8. При проведении конкурса в Бюро объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Объявления о проведении конкурса в территориальных органах публикуются в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы. Объявление также публикуется на интернет-ресурсе Бюро.
8-1. Объявление о проведении конкурса включает следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты;
2) наименование вакантных должностей с указанием основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов, который исчисляется со следующего рабочего дня после последней публикации объявления о проведении конкурса;
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил;
6) информацию касательно присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии;
7) формы заявления, анкеты и автобиографии для участия в конкурсе (при опубликовании объявления на интернет-ресурсе Бюро).
Если конкурс проводится на временно вакантную должность, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. После опубликования объявления о проведении конкурса назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона, а также лиц, находящихся в кадровом резерве антикоррупционной службы, до окончания конкурсных процедур не допускается.

10. Конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер жазылады:
1) конкурс өткізетін сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет орган атауы, оның пошталық мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық поштасының мекенжайлары;
12. Конкурстық комиссия құрамы кемінде бес мүшеден тұрады.
Конкурстық комиссияның құрамына сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшелерінің басшылары кіреді.
Конкурстық комиссияның хатшысы кадр қызметінің қызметкері болып табылады, ол оның жұмысының ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссияның қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
13. Конкурсқа қатысушы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды.
14. Конкурсқа қатысуға ниет білдерген азаматтар кадр қызметіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға арналған сауалнама;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өмірбаян (өз қолымен жазылған);
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) бiлiм туралы құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмелер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат (шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін);
6) еңбек қызметін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) қызметтік тізімін (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлері ұсынады);
8) құжат тапсыру сәтінде жарымды тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес тестілеу нәтижесімен Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификатының түпнұсқасы мен көшірмесі (құқық қорғау органдарына алғаш рет кіретін азматтар ұсынады);
9) құжат тапсыру сәтінде жарымды құқық қорғау қызметі лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу нәтижелері бойынша қорытындының түпнұсқасы мен көшірмесі (құқық қорғау органдарына алғаш рет кіретін азаматтар ұсынады);
10) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғаны немесе кейінге қалдырылғаны туралы растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін;

10. Конкурсная комиссия в Бюро формируется руководителем Бюро, в территориальных органах – руководителем территориального органа Бюро (далее – уполномоченный руководитель) для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной должности.
11. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантных должностей.
12. В состав конкурсной комиссии входит не менее пяти членов.
В состав конкурсной комиссии включаются руководители структурных подразделений антикоррупционной службы.
Секретарем конкурсной комиссии является сотрудник кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
13. Участник конкурса не может быть членом конкурсной комиссии.
14. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) автобиографию (заполненную собственноручно) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
5) оригиналы и копии документов об образовании, а также документы, подтверждающие прохождение процедуры нострификации или признание в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" (для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями);
6) оригинал и копии документа, подтверждающего трудовую деятельность;
7) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
8) оригинал и копию сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан с результатами не ниже значений, указанных в программах тестирования, действительного на момент подачи документов (предоставляется гражданами, впервые поступающими на службу в правоохранительные органы);
9) оригинал и копию заключения по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы, действительного на момент подачи документов (предоставляется гражданами, впервые поступающими на службу в правоохранительные органы);
10) оригинал и копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";

11) өлшемі 3х4 фотосуретті (4 дана) тапсырады.
Қағидалардың осы тармағының 4), 5), 6), 8) 9), 10) тармақшаларында тізбеленген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылып-тексерілгеннен кейін кандидатқа қайтарылады.
Егер азамат еңбек қызметін жүзеге асырмаса және конкурс жарияланған бос лауазымға жұмыс өтілі талап етілмесе, еңбек қызметін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін ұсыну талап етілмейді.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурстық комиссияның оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Азаматтар өз тілегімен біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби шеберлігіне және беделіне қатысты (біліктілігін арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар берілуі туралы құжаттардың көшірмелері, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын өзге де мәліметтер) қосымша ақпараттарды бере алады.
16. Азаматтар осы Қағидалардың 14-тармағында тізбеленген құжаттарды құжат тігілетін папкаға салып, конкурс өткізу туралы хабарландырудың соңғы жарияланған күнінен кейін келесі күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қолма-қол беру немесе электронды пошта арқылы ұсынады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Азаматтар осы Қағидалардың 14-тармағында аталған құжаттарды хабарламада көрсетілген электрондық пошта мекенжайына электронды (сканерленген) түрде бере алады.
Конкурсқа қатысу үшін құжаттарын электронды поштамен берген азаматтар осы Қағидалардың 14-тармағының 4), 5), 6), 8) 9), 10) тармақшаларында тізбеленген құжаттардың түпнұсқаларын әңгімелесу басталуға екі сағаттан кешіктірмей салыстырып - тексеру үшін ұсынады.
Осы Қағидалардың 14-тармағында тізбеленген құжаттардың түпнұсқалары белгіленген мерзімде ұсынылмаған кезде, адам әңгімелесуге жіберілмейді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз); 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

11) фотографию размером 3х4 (4 штуки).
Оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 4), 5), 6), 8), 9), 10) настоящего пункта Правил, после сверки с копиями, возвращаются кандидату.
Не требуется предоставление документа, подтверждающего трудовую деятельность, в случаях, если гражданин не осуществлял трудовую деятельность и, если стаж работы не требуется по вакантной должности, на которую объявлен конкурс.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.
Лица, представившие неполный пакет документов, не допускаются к последующим этапам конкурса.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Граждане по их желанию предоставляют дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации, иные сведения, характеризующие их профессиональную деятельность, квалификацию).
16. Граждане представляют документы, перечисленные в пункте 14 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, нарочно или по электронной почте в течение семи рабочих дней со следующего рабочего дня после последней публикации объявления о проведении конкурса.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Граждане по их желанию подают документы, перечисленные в пункте 14 настоящих Правил, в электронном (сканированном) виде на адрес электронной почты, указанный в объявлении.
Граждане, подавшие документы для участия в конкурсе по электронной почте, представляют для сверки оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 4), 5), 6), 8), 9), 10) пункта 14 настоящих Правил, не позднее, чем за два часа до начала собеседования.
При непредставлении оригиналов документов, перечисленных в пункте 14 настоящих Правил, в установленный срок, лицо не допускается к собеседованию.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4); от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде кандидатқа уақыты мен күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Құжаттарды электронды түрде ұсынған жағдайда, бақылау және құжат айналымы қызметі кандидатқа құжаттардың алынғаны туралы растау жолдайды.
19. Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, конкурсқа қатысушылардың конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған құжаттары, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары кадр қызметінде бір жыл бойы сақталады.
Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары сақтаудың көрсетілген мерзімінде сұратып алуға болады.
Сақтаудың көрсетілген мерзімі аяқталғаннан кейін Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары жойылады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
21. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына және Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және 10-бабында көрсетілген талаптарға сәйкестігін қарайды.
22. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде конкурсқа қатысушыларға конкурс кезеңдерінен өтуге рұқсат беру туралы шешім қабылдайды немесе рұқсат беруден дәлелді түрде бас тартады.
Шешім хаттама түрінде ресімделеді, оған төраға, конкурстық комиссияның мүшелері және хатшысы қол қояды.
Конкурсқа жіберілген кандидаттардың тізімі Бюроның, оның аумақтық органдарының ішкі қауіпсіздік бөлімшелеріне тексеру жүргізу үшін жіберіледі.
23. Кадр қызметі конкурс кезеңдерінен өткізу графигін, сондай-ақ әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімін жасайды, ол жөнінде Бюроның интернет-ресурсында және конкурс жариялаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органының ғимаратында, барлығына қолжетімді жерлерде орналастырылады.
24. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.

18. При приеме документов нарочно кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего. При подаче документов в электронном виде, кандидату службой контроля и документооборота направляется подтверждение о получении документов.
19. Материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в кадровой службе в течение одного года.
Материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, а также документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, могут быть ими истребованы в течение указанного срока хранения на основании заявления.
По истечению указанного срока хранения материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, а также документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, уничтожаются.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания приема документов.
21. Конкурсная комиссия рассматривает представленные документы на соответствие квалификационным требованиям и требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона.
22. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса либо мотивированно отказывает в допуске.
Решение оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
Список кандидатов, допущенных к конкурсу, направляется для проведения проверки в подразделения внутренней безопасности Бюро, его территориальных органов.
23. Кадровая служба составляет графики прохождения этапов конкурса, а также список кандидатов, допущенных к собеседованию, которые размещаются на интернет-ресурсе Бюро и в здании Бюро или его территориальных органов, объявивших конкурс, в местах, доступных для всеобщего обозрения.
24. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);

25. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
26. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
27. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
28. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
29. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
30. Алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
31. Кандидаттарды медициналық куәландыру Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 132 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6175 болып тіркелген) бекітілген Ішкі істер органдарындағы қызмет үшін адамдардың денсаулығы жай-күйінің сәйкестігіне қойылатын талаптарына сәйкес, Заңның 6-бабының негізінде жүзеге асырылады.
Медициналық куәландыруды откізуді ұйымдастыру кадр қызметіне жүктеледі.
Кадр қызметі кандидаттарға конкурстық комиссия конкурстың келесі кезеңге кандидаттарды өткізу туралы шешімін қабылдаған күнінен бастап үш жұмыс күн аспайтын мерзімге медициналық куәландыруға жолдама береді.
Медициналық куәландыруды кандидаттар жолдама берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде өтеді.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған кандидаттарға сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің тиісті бөлімшелерінде полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдама беріледі.
Кандидаттар полиграфологиялық зерттеуді медициналық куәландырудың нәтижесі бойынша қызметке жарамды деп танылған күнінен бастап жиырма күннен аспайтын мерзімде өтеді.
Медициналық куәландырудан өтпеген, сондай-ақ әскери-дәрігерлік комиссия қызметке жарамсыз деп таныған кандидат конкурстың келесі кезеңіне жіберілмейді.

25. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
26. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
27. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
28. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
29. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
30. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
31. Медицинское освидетельствование кандидатов осуществляется на основании статьи 6 Закона, в соответствии с Требованиями, предъявляемыми к соответствию состояния здоровья лиц для службы в органах внутренних дел, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 132 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6175).
Организация проведения медицинского освидетельствования возлагается на кадровую службу.
Кадровая служба выдает кандидатам направление на медицинское освидетельствование в срок, не превышающий три рабочих дня со дня принятия конкурсной комиссией решения о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса.
Медицинское освидетельствование кандидаты проходят в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня выдачи направления.
Сноска. Пункт 31 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Кандидатам, признанным по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, выдается направление на прохождение полиграфологического исследования в соответствующих подразделениях антикоррупционной службы.
Полиграфологическое исследование кандидаты проходят в срок, не превышающий двадцати календарных дней со дня признания по результатам медицинского освидетельствования годными к службе.
Кандидат, не прошедший медицинское освидетельствование, а также признанный военно-врачебный комиссией негодными к службе, к следующему этапу конкурсу не допускается.

Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтердің медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған кандидаттар полиграфологиялық зерттеуді өту күнінен бастап күнтізбелік он бес күнінен аспайтын мерзімде тапсырады.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыруды бастар алдында нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар кандидаттарға қол қойдыра отырып нұсқама жүргізеді.
35. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерге қосылған әрбір спорт жаттығуларының түрі бөлек тапсырылады.
36. Нормативтерді тапсыру нәтижелерін бағалау ерлер және әйелдер үшін бөлек жүзеге асырылады.
37. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке түсетін кандидаттардың дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру ведомосына енгізіледі, қатысушылар қол қойып танысқаннын кейін конкурс комиссиясына тапсырылады.
Спорт жаттығуларының орындалу нәтижелерін белгілегеннен кейін, қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
Ескерту. 37-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Кадр қызметі алдыңғы конкурстың кезеңдер негізінде кандидаттардың бәсекеге қабілеттіліктің көрсеткішін есептеу жүргізеді.
39. Әңгімелесу дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсырғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде өткізіледі.
Әңгімелесудің мақсаты кандидаттардың кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
40. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар оны интернет-ресурсында орналастырылатын графикке сәйкес конкурс жариялаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органында өтеді.
41. Кандидаттардың кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау кезінде конкурстық комиссия біліктілік талаптарына және тиісті бос лауазымның лауазымдық нұсқаулығына сүйенеді.
Әңгімелесу алдында конкурстық комиссия хатшысы кандидаттарды алдағы әңгімелесу рәсімін өткізу тәртібімен таныстырады.

Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Нормативы по физической подготовке, установленные приложением 4 к настоящим Правилам, сдают кандидаты, признанные по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, в срок, не превышающий пятнадцати календарных дней со дня прохождения полиграфологического исследования.
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Непосредственно перед началом сдачи нормативов по физической подготовке лица, ответственные за прием нормативов, проводят инструктаж кандидатов под роспись.
35. Каждый вид спортивных упражнений, включенный в нормативы по физической подготовке, сдается отдельно.
36. Оценка результатов сдачи нормативов осуществляется отдельно для мужчин и женщин.
37. Результаты сдачи нормативов по физической подготовке вносятся в Ведомость сдачи нормативов по физической подготовке кандидатов, поступающих в антикоррупционную службу, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, которая после ознакомления участников под роспись, передается конкурсной комиссии.
После фиксации результатов выполнения спортивного упражнения пересдача не допускается.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Кадровая служба на основе результатов предыдущих этапов конкурса проводит расчет показателя конкуретноспособности кандидатов.
39. Собеседование проводится в течение пяти рабочих дней после сдачи нормативов по физической подготовке.
Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов.
40. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в органе антикоррупционной службы, объявившем конкурс, в соответствии с графиком, размещаемым на интернет-ресурсе.

40-1. Конкурстық комиссия жұмысының ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына байқаушылар шақырылады.
Ескерту. 2-тарау 40-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
40-2. Конкурстық комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі мәслихаттар депутаттары, аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.
Ескерту. 2-тарау 40-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
40-3. Байқаушы ретінде конкурстық комиссияның отырысына қатысу үшін адамдар әңгімелесу басталғанға дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей кадр қызметіне тіркеледі. Адам тіркелу үшін кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 2-тарау 40-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
40-4. Байқаушылар әңгімелесу процесінде кандидаттарға сұрақтар қоймайды. Байқаушыларға конкурстық комиссияның жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға, кандидаттардың дербес деректеріне, кандидаттар қатысатын конкурстық рәсімдерге қатысты мәліметтерді жариялауға, олардың техникалық жазба құралдарын пайдалануына жол берілмейді.
Ескерту. 2-тарау 40-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
40-5. Конкурстық комиссия хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталғанға дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша байқаушыларға арналған жадынамамен таныстырады.
Ескерту. 2-тарау 40-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

40-1. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии на ее заседание приглашаются наблюдатели.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
40-2. В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, аккредитованные представители средств массовой информации, других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий, сотрудники уполномоченного органа по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-2 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
40-3. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в кадровой службе не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу копию документа, удостоверяющего личность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-3 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
40-4. В процессе собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе конкурсной комиссии, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-4 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4);
40-5. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой для наблюдателя по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 40-5 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4); в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. При оценке профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из квалификационных требований и должностной инструкции соответствующей вакантной должности.
Перед началом собеседования секретарь конкурсной комиссии знакомит кандидатов с порядком проведения предстоящей процедуры собеседования.

42. Әңгімелесу процесінде кандидатқа кәсіптік, дәлелді сұрақтар, құзіреттері бойынша және кандидаттың коммуникативтік дағдыларын анықтау үшін сұрақтар, сондай-ақ ситуациялық тапсырмалар қойылады.
Бос лауазым үшін сол бір лауазымға үміттенетін әрбір кандидатқа тең санда сұрақтар қойылады.
Ескерту. 42-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Кандидаттар жауаптардың бағалары 5 баллдық межелік бойынша жүргізіледі және Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бос лауазымдарына орналасуға кандидаттармен әңгімелесу парағына енгізіледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Кандидаттармен әңгімелесу барысы кандидатпен әңгімелесу хаттамасы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады және конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы, сондай-ақ кандидат қолын қояды.
Әңгімелесу әрбір кандидатпен жеке өткізіледі және техникалық жазу құралдары арқылы кандидатқа ескертіле отырып тіркеледі.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірілмей өткiзiлуге тиiс қорытынды отырыста конкурстық комиссия кандидаттарды берген құжаттары, тестілеудің, жеке қасиеттерін бағалаудің, медициналық куәландырудың, полиграфологиялық зерттеулердің, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Конкурстық комиссияның шешімі кандидаттың қатысуынсыз, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
Комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:

42. В процессе собеседования кандидату задаются профильные, мотивационные вопросы, вопросы по компетенциям и для установления коммуникативных навыков кандидата, а также ситуационные задачи.
Каждому кандидату, претендующему на одну и ту же должность, задается равное количество вопросов.
Сноска. Пункт 42 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Оценка ответов кандидатов проводится по пятибалльной шкале и вносится в листы собеседования с кандидатами на занятие вакантных должностей антикоррупционной службы по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Ход собеседования с кандидатами оформляется в виде протокола собеседования с кандидатами на занятие вакантной должности по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии, а также кандидатом.
Собеседование проводится индивидуально с каждым кандидатом и фиксируется с помощью технических средств записи, о чем предупреждается кандидат.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. На заключительном заседании, которое проводится не позднее трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, оценки личных качеств, медицинского освидетельствования, полиграфологических исследований, сдачи нормативов по физической подготовке, показателя конкурентоспособности, проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.
Сноска. Пункт 45 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие кандидата путем открытого голосования.
Комиссия принимает одно из решений:

1)жарияланған бос лауазымға орналасуға ұсыну;
2) Бюроның, оның аумақтық органдарының кадр резервіне енгізуге ұсыну;
3) жарияланған бос лауазымға орналасудан және кадр резервіне енгізуден бас тарту.
47. Конкурстық комиссияның шешімі, егер отырысқа оның құрамының кемінде 3/2 бөлігі қатысса, заңды деп есептеледі.
48. Конкурстық комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берген жағдайда кандидат оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
49. Конкурстық комиссия Бюро, оның аумақтық органында кадр резервіне енгізуге ұсынған кандидаттар конкурс өткізілген сәттен бастап бір жылдың ішінде тиісті сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органына бос лауазым бар болған жағдайда тағылымдамадан өткеннен кейін тағайындалады.
Әрбір жарияланған бос лауазым бойынша кадр резервіне екі кандидаттан артық адам енгізіле алмайды.
50. Қорытынды отырыстағы талқылау барысы және конкурстық комиссия қабылдаған шешім хаттамада белгіленіп, конкурстық комиссияның төрағасы және мүшелері, сондай-ақ хатшысы қол қойяды.
51. Конкурстық комиссия, бұрын құқық қорғау органдарының қызметкерлері болған адамдарды қоспағанда, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылдау туралы оң шешім қабылдаған кандидат сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің тиісті құрылымдық бөлімшесіне тағылымдамадан өту үшін жіберіледі. Кандидаттың материалдары ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолданады.
Арнайы тексеріс нәтижелерін алғанға дейін кандидат бос лауазым бойынша міндеттемелерді орындайды.
Ескерту. 51-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Конкурстық комиссияның шешiмiне сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары тұрған органына немесе сот тәртіппен шағым келтірілуі мүмкін.
53. Конкурстық комиссияның бұрын қабылданған шешімді бұзуы және жаңа шешім шығаруы Бюро басшысының, уәкілетті басшының тиісті шешім қабылдауы немесе оны өзгерту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Тағылымдамадан өту тәртібі
54. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің ерекшеліктерін зерделеу, лауазымда жұмыс жасау үшін қажетті тәжірибелік машықтар алу кандидаттың құқық қорғау қызметінде тағылымдамадан өтуінің басты міндеті болып табылады.
Тағылымдамадан өту кандидаттың кәсіби, іскерлік және жеке басының қасиеттерін зерделеу мақсатында жүзеге асырылады.

1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) рекомендовать для зачисления в кадровый резерв Бюро, территориального органа;
3) отказать в назначении на объявленную вакантную должность и зачислении в кадровый резерв.
47. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава.
48. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии. В случае равенства голосов решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
49. Кандидаты, рекомендованные конкурсной комиссией в кадровый резерв Бюро, его территориального органа, в течение года с момента прохождения конкурса назначаются в соответствующем органе антикоррупционной службы в случае наличия вакантной должности после прохождения стажировки.
В кадровый резерв зачисляются не более двух кандидатов по каждой объявленной вакантной должности.
50. Ход обсуждения на заключительном заседании и принятое конкурсной комиссией решение фиксируется в протоколе, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем.
51. Кандидаты, в отношении которых конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме в антикоррупционную службу, за исключением лиц, ранее являвшихся сотрудниками правоохранительных органов, направляются для прохождения стажировки в соответствующее структурное подразделение антикоррупционной службы. Материалы кандидата направляются для проведения специальной проверки в органы национальной безопасности.
До получения результатов специальной проверки кандидат временно исполняет обязанности по вакантной должности.
Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано в вышестоящий орган антикоррупционной службы либо в судебном порядке.
53. Отмена конкурсной комиссией ранее принятого решения и вынесение нового является основанием для изменения или принятия соответствующего решения руководителем Бюро, уполномоченным руководителем.
Глава 3. Порядок прохождения стажировки
54. Основной задачей прохождения стажировки кандидатом является изучение специфики деятельности антикоррупционной службы, приобретение необходимых практических навыков для работы в должности.
Прохождение стажировки осуществляется в целях изучения профессиональных, деловых и личностных качеств кандидата.

55. Құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын, конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидат тағылымдамадан өтуге тиіс.
Бұдан бұрын құқық қорғау қызметкерлері болған адамдарды қоспағанда, қызметке үміткер кандидаттар тығылымданудан өтеді.
56. Тағылымдама мерзімі күнтізбелік отыз күнді құрайды, онда кандидаттың дәлелді себептермен тағылымдамада болмаған кезеңдері есепке алынбайды.
Тағылымдамадан өту кезеңінде кандидатпен еңбек келісімшарты жасалады.
57. Кандидат конкурстық комиссияның сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің құрылымдық бөлімшесіндегі бос лауазымына орналасуға конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған бос лауазымы бойынша тағылымдамадан өтеді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы тағылымдама жетекшісін анықтайды, оған кандидаттың тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру және оны бақылау жүктеледі.
58. Тағылымдама құрылымдық бөлімшесінің басшысы тағылымдама жетекшісімен келісу бойынша бекітілген жеке жоспар бойынша ұйымдастырылады.
59. Тағылымдаманың жетекшісі:
1) тағылымдамадан өтушімен бірлесіп тағылымдаманың жеке жоспарын әзірлейді, оның орындалуын қамтамасыз етеді;
2) тағылымдама жоспарымен көзделген мәселелерді зерделеуде қажетті әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді.
60. Кандидат тағылымдамадан өткен кезде тағылымдама өту лауазымы бойынша қызметін қамтамасыз етуге бағытталған функцияларды орындайды, оның ішінде:
1) белгіленген мерзімдерде тағылымдаманың жеке жоспарында көзделген іс-шараларды орындайды;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органвның күн тәртібін және тәртібін сақтайды;
3) тағылымдама процесінде алған мәліметтерді жария етпейді;
4) атқарылған жұмыстың есебін жүргізеді;
5) қызметтік мүлікті және техникалық құралдарды ұқыпты ұстайды;
6) киімнің іскерлік стилін ұстанады.
61. Тағылымдаманың қорытынды кезеңі тағылымдама жетекшісі қол қоятын мінездеме болып табылады. Мінездемеде тағылымдамадан өтушінің алған білімі мен практикалық дағдыларының көлемі мен деңгейі, сондай-ақ кандидаттың іскерлік қасиеттерінің бағасы мен нақты шешімдерді өз еркімен қабылдау қабілеттері көрсетіледі.
62. Тағылымдамашы оған жүктелген міндеттерді орындамаған жағдайда, тағылымдама жетекшісі құрылымдық бөлімше басшысының келісімімен Бюро басшылығына, Бюроның аумақтық органы басшысына ұсыныс енгізу арқылы оны одан әрі тағылымдамадан өтуден босатуға құқылы.
Ұсынуда тағылымдаманы өтудің тоқтату себебі көрсетіледі. Басшылық келіскен жағдайда, аталған ұсыну Қазақстан Республикасының қолданыстағы еңбек заңнамасына сәйкес еңбек шартын бұзу үшін негіз болып табылады.

55. Стажировке подлежит кандидат, впервые принимаемый на правоохранительную службу, получивший положительное заключение конкурсной комиссии.
Кандидаты на службу, за исключением лиц, ранее являвшихся сотрудниками правоохранительных органов, проходят стажировку.
56. Срок стажировки составляет тридцать календарных дней, в который не засчитываются периоды отсутствия кандидата на стажировке по уважительным причинам (по семейным обстоятельствам, состоянию здоровья).
На период прохождения стажировки с кандидатом заключается индивидуальный трудовой договор.
57. Кандидат проходит стажировку по той вакантной должности структурного подразделения антикоррупционной службы, на занятие которой он получил положительное заключение конкурсной комиссии.
Руководитель структурного подразделения определяет руководителя стажировки, на которого возлагается организация и контроль за прохождением кандидатом стажировки.
58. Стажировка организуется по индивидуальному плану, утвержденному руководителем структурного подразделения по согласованию с руководителем стажировки.
59. Руководитель стажировки:
1) совместно со стажером разрабатывает индивидуальный план стажировки, обеспечивает его выполнение;
2) оказывает необходимую методическую и практическую помощь в изучении вопросов, предусмотренных индивидуальным планом стажировки.
60. Кандидат при прохождении стажировки выполняет функции, направленные на обеспечение деятельности по стажируемой должности, в том числе:
1) в установленные сроки выполняет мероприятия, предусмотренные индивидуальным планом стажировки;
2) соблюдает трудовой распорядок дня и дисциплину органа антикоррупционной службы;
3) не разглашает сведения, полученные в процессе стажировки;
4) ведет учет проделанной работы;
5) бережно относится к служебному имуществу и техническим средствам;
6) придерживается делового стиля в одежде.
61. Завершающим этапом стажировки является характеристика, подписанная руководителем стажировки. В характеристике указывается объем и уровень полученных стажером знаний и практических навыков, а также оценка деловых и личностных качеств, способностей кандидата самостоятельно принимать конкретные решения.
62. В случае невыполнения стажером возложенных на него обязанностей руководитель стажировки по согласованию с руководителем структурного подразделения имеет право освободить его от дальнейшего прохождения стажировки путем внесения представления руководству Бюро, руководителю территориального органа Бюро.
В представлении указывается причина прекращения стажировки. В случае согласия руководства указанное представление является основанием для расторжения индивидуального трудового договора в соответствии с действующим трудовым законодательством Республики Казахстан.

63. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кандидаттарға тағылымдамадан өту кезеңінде еңбек шартына сәйкес штаттық кестеде атқарып отырған лауазымы бойынша көзделген лауазымдық жалақы төленеді.
64. Орындалғаны туралы белгілері бар жеке жоспар, кандидаттың тағылымдамадан өту қорытындысы туралы жазбаша есебі, сондай-ақ кандидатқа берілген мінездемені құрылымдық бөлімше басшысы кадр қызметіне ұсынады.
65. Тағылымдамадан өту кезеңінде кандидатқа атыс қаруы мен арнаулы құралдарды алып жүруге және сақтауға рұқсат етілмейді.
Кандидаттың жеке өміріне қауіп төнетін жағдайда немесе оның дербес әрекеттері мен шешімдері, кәсіби дайындығының жоқтығына байланысты заңдылықты, азаматтардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзуға әкеліп соқтыратын болса, оны жедел іс-шараларға пайдалануға жол берілмейді.
Кандидат пайдалануы шектелген құжаттармен жұмыс істеуге тартылмайды.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметі органының басшысына)
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мені бос__________________________________________________________________
лауазымына орналасу үшін конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын. Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының лауазымдарына орналасу
үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидалары мен шарттарының талаптарымен
таныстым, олармен келісемін және орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің түпнұсқалылығын растаймын.
Мен берген мәліметтердің шындыққа жанаспауы сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметіне қабылданудан немесе босатудан бас тартуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған
белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________.
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА

63. Кандидатам в антикоррупционную службу в соответствии с трудовым договором за время прохождения стажировки выплачивается должностной оклад, предусмотренный по занимаемой должности штатным расписанием.
64. Индивидуальный план стажировки с отметками о его выполнении, письменный отчет кандидата об итогах прохождения стажировки, а также характеристика на кандидата представляются руководителем структурного подразделения в кадровую службу.
65. В период стажировки кандидату не разрешается ношение и хранение огнестрельного оружия и специальных средств.
Не допускается использовать кандидата в оперативных мероприятиях, в случаях возникновения угрозы его жизни либо когда его самостоятельные действия и решения в силу профессиональной неподготовленности приведут к нарушению законности, ущемлению прав, свобод и законных интересов граждан.
Кандидат не привлекается к работе с документами ограниченного пользования.
Приложение 1
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
____________________________
____________________________
(руководителю органа
антикоррупционной службы)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности
________________________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах, ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ в принятии или увольнении из антикоррупционной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:
1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________.
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сұрақтар
Жауаптары
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
2. Атын, әкесінің атын, тегін өзгерткен болса (бар болған жағдайда), қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен өзгерткен).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтадыңыз, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы туралы мәліметтер (қашан берілді, дипломның нөмірі), ғылыми еңбектері мен өнертабыстары.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?
8. Сот тәртіппен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртіппен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
11. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртіппен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауапкершіліктен ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотты болған ба (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болды ма, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сіздің немесе жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) шетелде тұрақты тұратын туысқандарыңыз бар ма (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Анкета
Вопросы
Ответы
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а).
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика).
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине).
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому.
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях.
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени?
8. Признавались ли Вы в судебном порядке недееспособным или ограниченно дееспособным?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей, когда и с какой целью?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются)?
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете?
17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете?

18. Сіздің жақын туысқандарыңыз (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандары (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңыз (зайыптарыңыз)*:
Туыстық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні және жері
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекенжайы
Ескертпе:
* Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
19. Еңбек жолын бастағаннан бері атқарып жатқан жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімдеріндегі оқуын, әскери қызметін және қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін және т.с.с. қоса алғанда).
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындарда сол уақытта аталған қалпында жазу қажет. Әскери қызметі туралы лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін және орналасқан жерін көрсете отырып жазу керек.
Айы және жылы
Мекеме, ұйым, кәсіпорын көрсетілген лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
келген
кеткен
20. Әскери міндетке қатысы және әскери шені ___________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21. Мекенжайы (тіркелген мекенжайы және тұратын мекенжайыңыз), үй және ұялы
телефонының нөмірі ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
22. Паспорт, жеке куәлік _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы өкілдік органдарға
қатысулар, сондай-ақ кандидат өзі туралы хабарлауды қалайтын
ақпарат)_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
24. Мен берген сауалнамадағы мәліметтердің шындыққа жанаспауы сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызметтің құқық қорғау қызметіне қабылданудан бас тартуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған белгілі.
___________________________________________________________________ маған қатысты
(ұйымның атауы)
тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
ЕСКЕРТПЕ: осы сауалнаманы толтырушы тұлға, өзі туралы берген мәліметтер бұдан әрі
өзгерсе, кадр қызметіне уақтылы хабарлайды.
20_жылғы "___" _______________                  _______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қабылданушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), еңбек қызметі
және оқуы туралы мәліметтер жеке басын растайтын құжаттарға, еңбек кітапшасындағы
жазуларға, білім және әскери қызмет туралы құжаттарына сәйкес келеді.
20_ жылғы "___" _______________                  _______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН (өз қолымен толтырылады)

18. Ваши близкие родственники (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а также бывший супруг (супруга)*:
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Место работы и должность
Адрес местожительства
Примечание:
* если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии).
19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных отделениях в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием должности, номера воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание _______________________
__________________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания), номер домашнего телефона, сотового телефона _____________________________________________
__________________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности _________________________________________
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в выборных представительных органах, а также другая информация, которую кандидат желает сообщить о себе __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
24. Мне известно, что заведомо ложные сведения, изложенные в анкете, могут повлечь отказ в оформлении на службу в антикоррупционную службу. На проведение в отношении меня проверочных мероприятий _____________________________ согласен (на).
(наименование организации)
ПРИМЕЧАНИЕ: лицо, заполняющее настоящую анкету, обо всех дальнейших изменениях в указанных о себе данных своевременно сообщает в кадровую службу.
"__"_________20__ г. _______________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и данные лица соответствует документам, удостоверяющим личность, записям в трудовой книжке, документам об образовании и воинской службе.
"__"_________20__ г. _______________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
сотрудника кадровой службы)
Приложение 3
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өмірбаян конкурс қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимайсыз, мынадай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
аты, әкесінің аты, тегі(бар болған жағдайда), туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай шет тілдерін біледі;
қашан, қайда, қандай оқу мекемелерін бітірген, білім бойынша мамандығы;
қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, мекеменің немесе ұйымның толық атауы, мекенжайы, бір жұмыстан екінші жұмысқа ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кім, не үшін (қандай шара);
әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштер қатарынан босатылған, әскери атағы;
отбасы жағдайы: қашан некеге тұрған, жақын туысқандарыңызға (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандарына (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңызға (зайыптарыңызға) мәлімет (аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы), егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету, туыстарының бірі құқық қорғау органдарында қызмет атқарады ма (туысқандық дәрежесі, аты, әкесінің аты, тегі, қайда қызмет атқарады, лауазымы, арнаулы атағы);
қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдау хат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі, туысқандық дәрежесі, шұғылданатын кәсібі, мекенжайы), олармен қандай қарым-қатынаста. Қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
4-қосымша
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
(заполняется собственноручно)
Автобиография пишется участником конкурса собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и месторождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, административного, материального или общественного воздействия, если да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на действительную военную службу (если не призывался, то указать причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность; место работы и должность, место жительства супруга (супруги); такие же сведения на близких родственников кандидата и его супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а также на бывшего супруга (супруги), с указанием номера свидетельства о расторжении брака; если кандидат, его супруг (супруга) или их близкие родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то указывается и их прежние установочные данные; служит ли кто из родственников в правоохранительных органах (степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии), где служит, должность, специальное звание);
состоял или состоит ли участник конкурса, его супруга (супруг) или кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" ____________________ 20____ г.
Приложение 4
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах

Ескертпе: конкурсты қысқы мерзімде өткізгенде 100 метрге жүгіру бойынша нормативті қабылдауға арналған лайықты жабық спорттық немесе басқа объектілер жоқ болған жағдайда, 60 метрге жүгіру бойынша норматив қабылдауға жол беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
5-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке түсетін кандидаттардың дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер тапсыру ведомосі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
(сынақты қабылдау орны, басталу және аяқталу уақыты көрсетіледі)
р/с
Конкурсқа қатысушының тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда)
Жасы
Нәтижелері
Таныстырылды
60/100 метр
Бағасы
Аспаға тартылу
Бағасы
Қолды жатып тіреу арқылы бүгу және жазу
Бағасы
Кім қабылдады:____________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__ жылғы "___" _________________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
6-қосымша
Нысан
Байқаушыға арналған жадынама
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Байқаушының:
конкурс қатысушылары туралы ақпаратпен танысуға;
олармен әңгімелесу кезінде қатысуға;
ол аяқталғаннан кейін, әңгімелесу өткізу рәсімі туралы өз пікірін білдіруге;
әңгімелесу өткізу барысы туралы жалпы баға беруге;
конкурстық комиссия отырысының хаттамаларымен танысуға;
конкурстық комиссия жұмысы туралы мемлекеттік органның басшылығына және мемлекеттік қызметтік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға өздерінің пікірлерін жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар.
Байқаушы:
конкурс қатысушыларының дербес деректерін жарияламайды;
әңгімелесу өткізу процесіне араласпайды, конкурстық комиссия отырысының барысына кедергі жасамайды;
конкурс қатысушыларына қандай да бір жәрдем көрсетпейді;
конкурстық комиссия мүшелеріне шешім қабылдаған кезде оларға ықпал етпейді;
нақты конкурс қатысушылары туралы, олардың жеке қасиеттері туралы жария бағаламайды және пікірін білдірмейді.
________________________________________________________________________________
(лауазым, орган (мекеме), қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__ жылғы "___" _________________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
7-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметің бос лауазымдарына орналасуға кандидаттармен әңгімелесу парағы

Примечание: в случаях отсутствия крытых спортивных и других объектов, приспособленных для принятия норматива по бегу на 100 метров в зимний период проведения конкурса, допускается принятие норматива по бегу на 60 метров.
Приложение 5
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Ведомость сдачи нормативов по физической подготовке кандидатов, поступающих в антикоррупционную службу
_________________________________________________________________
(указывается место проведения, время начала и окончания приема зачетов)
№ п/п
Фамилия, имя, (отчество при наличии) участника конкурса
Возраст
Результаты
Ознакомлен(а)
60/100
метров
оценка
подтяги
вание
оценка
сгибание и разги
бание рук в упоре лежа
оценка
Кто принимал: _____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"___" ______________20____г.
Приложение 6
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Памятка для наблюдателя
Наблюдатель имеет возможность:
знакомиться с информацией об участниках конкурса;
присутствовать при собеседовании с ними;
высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования после его завершения;
давать оценку в целом о ходе проведения собеседования;
знакомиться c протоколами заседаний конкурсной комиссии;
представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству правоохранительного органа и уполномоченному органу по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Наблюдатель:
не разглашает персональные данные участников конкурса;
не вмешивается в процесс проведения собеседования, не препятствует ходу заседания конкурсной комиссии;
не оказывает какое-либо содействие участникам конкурса;
не воздействует на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
публично не оценивает и не выражает мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах.
__________________________________________________________________________
(должность, орган (организация), подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ 20____ г.
Приложение 7
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органах

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сұрақтарға жауаптар 5 баллдық межелік бойынша бағаланады:
Ерекшелігі бойынша және ситауациялық жағдай:
1 – кәсіби шеберлігінің жоқтығы;
2 –негізгі білімдері;
3 – жақсы білуі және зердесі;
4 – жоғары кәсіби білімі;
5 - ерекше білуі.
уәждемелер мен біліктіліктер бойынша:
1 – төменгі нәтиже;
2 – ортадан төмен нәтиже;
3 – орта нәтиже;
4 – ортадан жоғары нәтиже;
5 – жоғары нәтиже.
Конкурсқа қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымның атауы
Сұрақтарға жауаптарды бағалау
Жалпы балл
Уәждеме бойынша
Біліктілігі бойынша
Ерекшелік бойынша
Ситуациялық жағдай
Конкурстық комиссия мүшесінің ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының конкурс пен
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
7-1-қосымша
нысан
Байқаушыға арналған жадынама
Ескерту. Қағида 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 29.12.2016 № 108 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз) бұйрығымен.
Байқаушының:
конкурс қатысушылары туралы ақпаратпен танысуға;
олармен әңгімелесу кезінде қатысуға;
ол аяқталғаннан кейін, әңгімелесу өткізу рәсімі туралы өз пікірін білдіруге;
әңгімелесу өткізу барысы туралы жалпы баға беруге;
конкурстық комиссия отырысының хаттамаларымен танысуға;
конкурстық комиссия жұмысы туралы мемлекеттік органның басшылығына және мемлекеттік қызметтік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға өздерінің пікірлерін жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар.
Байқаушы:
конкурс қатысушыларының дербес деректерін жарияламайды;
әңгімелесу өткізу процесіне араласпайды, конкурстық комиссия отырысының барысына кедергі жасамайды;
конкурс қатысушыларына қандай да бір жәрдем көрсетпейді;
конкурстық комиссия мүшелеріне шешім қабылдаған кезде оларға ықпал етпейді;
нақты конкурс қатысушылары туралы, олардың жеке қасиеттері туралы жария бағаламайды және пікірін білдірмейді.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
8-қосымша
Нысан
Бос лауазымға орналасуға кандидатпен әңгімелесу № хаттамасы

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Лист собеседования с кандидатами на занятие вакантных должностей антикоррупционной службы
Ответы на вопросы оцениваются по 5 бальной шкале:
по специфике и ситуационные задачи:
1 - отсутствие профессионального мастерства;
2 - базовые знания;
3 - хорошие знания и умения;
4 - высокопрофессиональные знания;
5 - исключительные знания.
по мотивации и компетенциям:
1 – низкий результат;
2 – результат ниже среднего;
3 – средний результат;
4 – результат выше среднего;
5 – высокий результат.
ФИО (при его наличии) участника конкурса
Наименование должности
Оценка ответов на вопросы
Общий балл
по мотивации
по компетенции
по специфике
Ситуационная задача
Член комиссии: ____________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
"___" ______________20____г.
Приложение 7-1
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции и
его территориальных органах
Сноска. Правила дополнены Приложением 7-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.12.2016 № 108 (порядок введения в действие см п. 4).
форма
Памятка для наблюдателя
Наблюдатель имеет возможность:
знакомиться с информацией об участниках конкурса;
присутствовать при собеседовании с ними;
высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования
после его завершения;
давать оценку в целом о ходе проведения собеседования;
знакомиться c протоколами заседаний конкурсной комиссии;
представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в
письменной форме руководству правоохранительного органа и
уполномоченному органу по делам государственной службы и
противодействию коррупции.
Наблюдатель:
не разглашает персональные данные участников конкурса;
не вмешивается в процесс проведения собеседования, не
препятствует ходу заседания конкурсной комиссии;
не оказывает какое-либо содействие участникам конкурса;
не воздействует на членов конкурсной комиссии при принятии ими
решений;
публично не оценивает и не выражает мнение о конкретных
участниках конкурса, их личных качествах.
Приложение 8
к Правилам и условиям проведения
конкурса и стажировки
в Национальном бюро по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службе)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции и
его территориальных органах

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________ қаласы                                    20__жылғы "_" _____________
Әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдары қолданылып жүргізілді.
КҮН ТӘРТІБІ
________________________________________________________________________________
бос лауазымға (лауазым атауы)
лауазымдарына орналасуға кандидатпен әңгімелесу.
Өткізілген әңгімелесу негізінде конкурстық комиссия кандидаттарға бағалау жүргізді:
2. ___________________________________?
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өткізілген әңгімелесу негізінде конкурстық комиссия кандидаттарға бағалау жүргізді:
________________________________________________________ - ___ балл (қортынды балл)
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________________ - ___ балл (қортынды балл)
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Комиссия төрағасы:_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
Комиссия мүшелері:________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
Комиссия хатшысы:_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
Кандидат:_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2016 жылғы 7 қазандағы
№ 4 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдарының тізбесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық
бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Бюро) орталық аппараты
Бюро Департаментінің басшысы;
Бюро Департаменті басшысының орынбасары;
Бюроның дербес Басқармасының басшысы;
Бюроның дербес Басқармасы басшысының орынбасары;
Бюро Департаменті басқармасының басшысы;
Бюроның Департаменті басқармасы басшысының орынбасары;
Бюроның аса маңызды істер жөніндегі тергеушісі (офицері);
Бюроның аға тергеушісі (офицері);
Бюроның тергеушісі (офицері);
Бюроның аумақтық органдары
Бюроның аумақтық органының басшысы;
Бюроның аумақтық органы басшысының орынбасары;
Бюроның аумақтық органы басқармасының басшысы;
Бюроның аумақтық органы басқармасы басшысының орынбасары;
Бюроның аумақтық органы дербес бөлімінің басшысы;
Бюроның аумақтық органы басқармасының бөлім басшысы;
Бюроның аумақтық органының аса маңызды істер жөніндегі тергеушісі (офицері);
Бюроның аумақтық органының аға тергеушісі (офицері);
Бюроның аумақтық органының тергеушісі (офицері).
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2016 жылғы 7 қазандағы
№ 4 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының
лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары

Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРОТОКОЛ № ___
собеседования с кандидатами на занятие вакантной должности
г. ______________                                           "__" _________20__г.
Процесс собеседования проведен с использованием технических средств записи.
ПОВЕСТКА ДНЯ
Собеседование с кандидатами на занятие вакантной должности ___________________.
(наименование вакантной должности)
На основании результатов проведенного собеседования конкурсная комиссия провела оценку кандидатов:
________________________________________________ - ____ баллов (итоговый балл)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
________________________________________________ - ____ баллов (итоговый балл)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
Председатель комиссии:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Члены комиссии:___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Секретарь комиссии:________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Кандидат__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 октября 2016 года № 4
Перечень должностей
Национального бюро по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и противодействию коррупции
и его территориальных органов, замещаемых на конкурсной
основе
Центральный аппарат Национального бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы и
противодействию коррупции (далее – Бюро)
Руководитель департамента Бюро;
Заместитель руководителя департамента Бюро;
Руководитель самостоятельного управления Бюро;
Заместитель руководителя самостоятельного управления Бюро;
Руководитель управления департамента Бюро;
Заместитель руководителя управления департамента Бюро;
Следователь (офицер) по особо важным делам Бюро;
Старший следователь (офицер) Бюро;
Следователь (офицер) Бюро;
Территориальные органы Бюро
Руководитель территориального органа Бюро;
Заместитель руководителя территориального органа Бюро;
Руководитель управления территориального органа Бюро;
Заместитель руководителя управления территориального Бюро;
Руководитель самостоятельного отдела территориального органа Бюро;
Руководитель отдела управления территориального органа Бюро;
Следователь (офицер) по особо важным делам территориального органа Бюро;
Старший следователь (офицер) территориального органа Бюро;
Следователь (офицер) территориального органа Бюро.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 октября 2016 года № 4
Правила и условия вне конкурсного отбора занятия
должностей Национального бюро по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и противодействию коррупции
и его территориальных органов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурстан тыс орналасудың осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (бұдан әрі – Бюро) және оның аумақтық органдарының конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттарын айқындайды.
2. Бюроның және оның аумақтық органдарының құқық қорғау қызметіне жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері, денсаулығы мен дене бітімінің даму жағдайы, білім деңгейі бойынша өзіне жүктелген лауазымдық міндеттерді атқаруға қабілетті және құқық қорғау қызметіне конкурстан тыс тұруға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтары конкурстан тыс тәртіпте ерікті негізде қабылданады.
2-тарау. Бюроның және оның аумақтық органдарының бос
лауазымдарына конкурстан тыс орналасу тәртібі мен шарттары
3. Қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтегі лауазымдарға конкурстан тыс орналасуға теріс себептермен жұмыстан шығарылған немесе теріс себептермен өз өкілеттігін тоқтатқан адамдарды қоспағанда, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 3-тармағында көрсетілген адамдардың құқығы бар.
4. Конкурстан тыс іріктеу арқылы бос лауазымдарға орналасуға тағайындалуы мүмкін кандидаттар конкурстан тыс қызметке қабылдау туралы еркін нысанда сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке өтініш береді.
Кандидаттары конкурстан тыс іріктеу арқылы қызметке қабылдау туралы шешім қабылдау үшін оны тағайындау мүмкін болатын Бюроның басшысы, Бюроның аумақтық органдарының басшылары (бұдан әрі – уәкілетті басшылар) немесе олардың тапсырмалары бойынша құрылымдық бөлімшелердің басшылары өтінішті (қызметке қабылдау туралы) тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде әңгімелесу өткізеді, алдағы жұмыстың сипаты және қызметтік міндеттері туралы түсіндіреді.
5. Кандидат қызметке қабылдау, сондай-ақ ауыстыру туралы оң шешім алған жағдайда, әңгімелесу өткеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Бюроның кадр қызметіне және оның аумақтық органына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия вне конкурсного отбора занятия должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия внеконкурсного отбора занятия должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Бюро) и его территориальных органов.
Глава 2. Порядок и условия внеконкурсного занятия должностей Бюро и его территориальных органов
2. Право внеконкурсного занятия должностей в антикоррупционной службе, при соответствии предъявляемым квалификационным требованиям, имеют лица, указанные в пункте 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", за исключением лиц, уволенных либо прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам.
3. В период прохождения правоохранительной службы занятие сотрудником правоохранительного органа вакантной должности на внеконкурсной основе осуществляется в порядке перевода в случае его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к соответствующей вакантной должности и с его согласия.
4. Кандидаты, претендующие на занятие вакантной должности вне конкурсного отбора, подают в антикоррупционную службу заявление в произвольной форме о приеме на службу вне конкурсного отбора.
Для принятия решения о приеме на службу вне конкурсного отбора руководитель Бюро, руководители территориальных органов Бюро
(далее – уполномоченные руководители) или по их поручению руководители структурных подразделений, в которые предполагается назначение кандидата, в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявления (о приеме на службу), проводят собеседование, разъясняют характер предстоящей работы и должностные обязанности.
5. При получении положительного решения о приеме, а также переводе на службу кандидат после прохождения собеседования, в течение пяти рабочих дней предоставляет в кадровую службу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға арналған сауалнама;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өз қолымен жазылған өмірбаянын;
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) бiлiм туралы құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмелер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат (шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін);
6) еңбек қызметін растайтын құжаттың кандидат жұмыс істейтін мемлекеттік (құқық қорғау) органның кадр қызметтері растаған түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) қызметтік тізім (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлері ұсынады);
8) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2016 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғанын немесе кейінге қалдырылғанын растайтын құжат көшірмесі;
9) 3х4 көлемдегі сурет (4 дана), 9х12 (1 дана);
10) кандидат және оның зайыбы (жұбайы) тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кіріс органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін растайтын құжаттар.
5), 6), 8) тармақшаларда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылып тексерілгеннен кейін кандидатқа қайтарылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Кандидат осы Қағидалардың 6-тармағында аталған құжаттарды тез тігілетін мұқабаға салып, қолма-қол тәртіпте немене пошта арқылы ұсынады.
Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде кандидатқа күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
7. Құжаттарды қабылдау және кандидаттарды зерделеу бойынша жұмысты ұйымдастыруды кадр қызметі жүзеге асырады.
Кадр қызметі осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қарап, кандидаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Дұрыс ресімделмеген толық емес құжаттар пакеті ұсынылған кезде олар кемшіліктерді жою үшін себебі көрсетіле отырып кері қайтаруға жатады.
Осы Қағидалардың 5-тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында тізбеленген тізбеде көрсетілген құжаттарды ұсынбау немесе олардағы мәліметтерді бұрмалау құжаттарды қараудан бас тартуға негіз болады.

2) анкету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) автобиографию (заполненную собственноручно) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
5) оригиналы и копии документов об образовании, а также документы, подтверждающие прохождение процедуры нострификации или признание в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" (для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями);
6) оригинал и копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, заверенного кадровыми службами государственного (правоохранительного) органа, в котором работает кандидат;
7) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
8) оригинал и копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";
9) фотографии размером 3х4 (4 штуки), 9х12 (1 штука);
10) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе.
Оригиналы документов перечисленных в подпунктах 4), 5), 6), 8) после сверки с копиями, возвращаются кандидату.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Организация работы по приему документов и изучению кандидатов осуществляется кадровой службой.
Кадровая служба в течение трех рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, рассматривает их, осуществляет проверку соответствия кандидата квалификационным требованиям.
При представлении неполного перечня документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, ненадлежащем их оформлении они подлежат возврату для устранения недостатков с указанием причин возврата.
Непредставление или искажение сведений, указанных в представленных документах, перечисленных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10) пункта 5 настоящих Правил, является основанием для отказа в их рассмотрении.

8. Кандидаттың ұсынған құжаттарын тексеруді аяқтаған соң, кадр қызметі оған қызметке жарамдылығын анықтау үшін медициналық куәландырудан, полиграфологиялық зерттеуден, бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін анықтау үшін тетілеу өту үшін жолдама береді.
9. Арнайы тексеруден өтпеген жағдайда, кадр қызметі кандидатқа қатысты құжаттарды ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеру жүргізу үшін жолдайды.
10. Бос лауазымдарға орналасу үшін кандидаттарды құқық қорғау қызметіне қабылдау ішкі қауіпсіздік және кадр қызметтерінің бірлескен тексерісінен кейін жүзеге асырылады.
11. Қаржы полициясы органдарының, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде кадр қызметі мұрағаттық жеке істі зерделейді және осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттарды тіркейді.
12. Кадр қызметі осы Қағидалардың 9, 10, 11 тармақтарының ережелерін ескере отырып құжаттарды бергеннен кейін, Бюроның басшысы, уәкілетті басшысы келесі шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) қызметке қабылдауға келісім береді;
2) қызметке қабылдаудан бас тартады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның
аумақтық органдарының лауазымдарға
конкурстан тыс орналасу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің басшысына)
Өтініш
Мені сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке бос
_______________________ лауазымына қабылдауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және
оның аумақтық органдарының құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен
шарттарының талаптарымен таныстым, олармен келісемін және орындауға
міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің түпнұсқалығын растаймын.
Мен берген мәліметтердің шындыққа жанаспауы сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданудан немесе босатудан әкеліп соғуы
мүмкін екендігі маған белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:

8. После завершения проверки документов, представленных кандидатом, кадровой службой, ему выдается направление на медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование для определения пригодности к службе, прохождение тестирования для определения показателя конкуретноспособности.
9. В случае отсутствия результатов специальной проверки кадровая служба направляет в отношении кандидата материалы в органы национальной безопасности для проведения специальной проверки.
До получения результатов специальной проверки кандидат временно исполняет обязанности по вакантной должности.
10. Прием в антикоррупционную службу кандидатов на занятие вакантных должностей осуществляется после совместной проверки службой внутренней безопасности и кадровой службой.
11. При приеме на службу бывших сотрудников органов финансовой полиции, органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, а также других правоохранительных органов, кадровая служба изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, указанные в пункте 5 настоящих Правил.
12. После предоставления кадровой службой документов с учетом положений пунктов 9, 10, 11 настоящих Правил, руководитель Бюро, уполномоченный руководитель принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие о приеме на службу;
2) отказывает в приеме на службу.
Приложение 1
к Правилам и условиям
вне конкурсного отбора занятия
должностей Национального бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органов
Форма
____________________________
____________________________
____________________________
(руководителю органа
антикоррупционной службы)
Заявление Прошу принять меня в антикоррупционную службу на вакантную должность _______________________________________________________
_________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий вне конкурсного отбора занятия
должностей Национального бюро по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы и противодействию коррупции и его
территориальных органах ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна)
и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною,
могут повлечь отказ в принятии либо увольнении из антикоррупционной
службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных
мероприятий.
Прилагаемые документы:

17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
18. Сіздің жақын туысқандарыңыз (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандары (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңыз (зайыптарыңыз)*:
Туыстық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні және жері
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекенжайы
Ескертпе.
* егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
19. Еңбек жолын бастағаннан бері атқарып жатқан жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімдеріндегі оқуын, әскери қызметін және қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін және т.с.с. қоса алғанда).
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындарды сол уақытта аталған қалпында жазу қажет. Әскери қызметі туралы лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін және орналасқан жерін көрсете отырып жазу керек.
Айы және жылы
Мекеме, ұйым, кәсіпорын көрсетілген лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
келген
кеткен
20. Әскери міндетке қатысы және әскери шені ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Мекенжайы (тіркелген мекенжайы және тұратын мекенжайыңыз),
үй және ұялы телефонының нөмірі______________________________________
_____________________________________________________________________
22. Паспорт, жеке куәлік_______________________________________
_____________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы
өкілдік органдарға қатысулар, сондай-ақ кандидат өзі туралы
хабарлауды қалайтын ақпарат)_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете?
18. Ваши близкие родственники (отец, мать, полнородные и
неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие
родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и
неполнородные братья и сестры, дети), а также бывший супруг
(супруга)*:
Степень
родства
Фамилия, имя,
отчество
(при его наличии)
Дата и место
рождения
Место работы
и должность
Адрес
местожительства
Примечание:
* если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его
наличии), то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество
(при его наличии).
19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая
учебу на очных отделениях в высших и средних специальных учебных
заведениях, военную службу и работу по совместительству,
предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и
предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое
время. Военную службу записывать с указанием должности, номера
воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием
учреждения, организации,
предприятия
Местонахождение
учреждения,
организации,
предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес
проживания), номер домашнего телефона, сотового телефона
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в
выборных представительных органах, а также другая информация, которую
кандидат желает сообщить о себе
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

24. Мен берген сауалнамадағы мәліметтердің шындыққа жанаспауы
сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің құқық қорғау қызметіне
қабылданудан бас тартуғаәкеліп соғуы мүмкін екендігі маған белгілі.
______________________________________________________маған қатысты
(ұйымның атауы)
тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
ЕСКЕРТПЕ: осы сауалнаманы толтырушы тұлға, өзі туралы берген
мәліметтер бұдан әрі өзгерсе, кадр қызметіне уақтылы хабарлайды.
20_жылғы "___" ____________ ____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қабылданушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), еңбек қызметі және оқуы туралы мәліметтер жеке басын
растайтын құжаттарға, еңбек кітапшасындағы жазуларға, білім және
әскери қызмет туралы құжаттарына сәйкес келеді.
20_ жылғы "___" ___________ ____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның
аумақтық органдарында лауазымдарға
конкурстан тыс орналасу
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН
(өз қолымен толтырылады)
Өмірбаян кандидаттың өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимайсыз, мынадай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
аты, әкесінің аты, тегі, (оның бар болған жағдайында) туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай шет тілдерін біледі;
қашан, қайда, қандай оқу мекемелерін бітірген, білім бойынша мамандығы;
қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, мекеменің немесе ұйымның толық атауы, мекен жайы, бір мекемеден екінші мекемеге ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кім, не үшін (қандай шара);
әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштер қатарынан босатылған, әскери атағы;
отбасы жағдайы: қашан некеге тұрған, жақын туысқандарыңызға (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандарына (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңызға (зайыптарыңызға) мәлімет (аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы), егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету, туыстарының бірі құқық қорғау органдарында қызмет атқарады ма (туысқандық дәрежесі, аты, әкесінің аты, тегі, қайда қызмет атқарады, лауазымы, арнайы атағы);
қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдау хат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), туысқандық дәрежесі, шұғылданатын кәсібі, мекен жайы), олармен қандай қарым-қатынаста. Қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
20___ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының 2016 жылғы
7 қазандағы № 4 бұйрығына
5-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданатын
кандидаттарды іріктеуді және алдын ала зерделеу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

24. Мне известно, что заведомо ложные сведения, изложенные в
анкете, могут повлечь отказ в оформлении на службу в
антикоррупционную службу. На проведение в отношении меня проверочных
мероприятий
_____________________________________________________ согласен (на).
(наименование организации)
ПРИМЕЧАНИЕ: лицо, заполняющее настоящую анкету, обо всех
дальнейших изменениях в указанных о себе данных своевременно сообщает
в кадровую службу.
"__" ________ 20__ г. ______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и данные лица
соответствует документам, удостоверяющим личность, записям в трудовой
книжке, документам об образовании и воинской службе.
"__" _________ 20__ г. ______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
сотрудника кадровой службы)
Приложение 3
к Правилам и условиям
вне конкурсного отбора занятия
должностей Национального бюро
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
и его территориальных органов
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
(заполняется собственноручно)
Автобиография пишется кандидатом собственноручно, в
произвольной форме, без помарок и исправлений, с указанием следующих
сведений:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и месторождения,
национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по
образованию;
кем, когда и где работал с указанием полного наименования и
адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с
одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного,
административного, материального или общественного воздействия, если
да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на
действительную военную службу (если не призывался, то указать
причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого
проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных
Сил, воинское звание;
семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя,
отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность;
место работы и должность, место жительства супруга (супруги); такие
же сведения на близких родственников кандидата и его супруга
(супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры,
супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги)
(отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а
также на бывшего супруга (супруги), с указанием номера свидетельства
о расторжении брака; если кандидат, его супруг (супруга) или их
близкие родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его
наличии), то указывается и их прежние установочные данные; служит ли
кто из родственников в правоохранительных органах (степень родства,
фамилия, имя, отчество (при его наличии), где служит, должность,
специальное звание);
состоял или состоит ли участник, его супруга (супруг) или
кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто,
степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой
целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место
жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и
знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа
казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя,
отчество (при его наличии), степень родства, род занятий, где
проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник,
его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к
уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ 20____ г.
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 октября 2016 года № 4
Правила отбора и осуществления предварительного изучения
кандидатов, принимаемых в антикоррупционную службу
Глава 1. Общие положения

1. Осы сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке жұмысқа қабылданатын кандидаттарды іріктеуді және алдын ала зерделеу осы қағидалары "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Бюро) және оның аумақтық органдарына қызметке кандидаттарды іріктеуді және алдын ала зерделеу тәртібін айқындайды.
2. Кадр қызметтері Бюроға және оның аумақтық органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарының іріктеуі, олардың алдын ала зерделеуі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бос лауазымдарына уақтылы және сапалы орналастыру мақсатында жүзеге асырады.
2-тарау. Кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді
жүзеге асыру тәртібі
3. Кандидаттарды іріктеу cыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке конкурс, конкурстан тыс негізде және ауысу тәртібімен жүзеге асырылады.
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеу процесінде:
1) Кандидаттың Заңның 6 және 10-баптарында көрсетілген талаптарға сәйкестігі;
2) Бюро лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына кандидаттың сәйкестігі;
3) кандидаттың бәсекеге қабілеттілігі көрсеткіштерінің нәтижелері (құқық қорғау органдардың бұрынғы қызметкерлері немесе ауысу тәртібімен қабылданатын қызметкерлер үшін);
4) жұмыстың бұрынғы тәжірибесін, арнайы тексеріс нәтижелерін, көтермелеулер мен тәртіптік жазалар болуын, қызметтік тергеу нәтижелерін, дайындық деңгейі туралы мәліметтерін (қайта дайындау және біліктілікті арттыру курстарын өткені туралы сертификаттар мен куәліктер) анықтау үшін кандидаттың жеке ісі;
5) кандидаттартың жеке және іскерлік қасиеттерін, олардың отбасы жағдайын және ортасын, негізгі мінез құлқын, кәсіптік қызмет саласынан тыс әуестенуін, мүддесін, біліктері мен дағдыларын, тәртіп пен заңдылықты бұзуға бейімділіктерін бейнелейтін өзге материалдары алдын ала зерделенеді.
5. Кандидатқа қатысты мәліметтерді зерделеу және нақтылау мақсатында Бюроның, оның аумақтық органдарының ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінен, ал қажет болған жағдайда кандидаттың бұрынғы жұмыс орнының ішкі қауіпсіздік және кадр бөлімшелерінен кандидатқа қатысты беделіне кір келтіретін материалдардың бар-жоғы туралы мәліметтер сұратылады.
6. Кандидаттардың материалдарын қарастыру процесінде бұрынғы қызмет атқарған орнында жұмыстан шығу және лауазымнан босату фактілеріне немесе лауазымды не жұмыс орнын анық себептерсіз жиі ауыстыруына, кандидат бөлімшенің орналасқан, өзі тұрған немесе ұзақ уақыт тұрған жерде, сондай-ақ бұдан бұрын бес және одан да көп жыл үздіксіз қызмет атқарған лауазымына орналасуға талап еткен жағдайда, мүдделер қақтығысының туындау мүмкіндігіне назар аударылады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының 2016 жылғы
7 қазандағы № 4 бұйрығына
6-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін
және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістерін
анықтау

1. Настоящие Правила отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых в антикоррупционную службу, разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок отбора и предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Бюро) и его территориальные органы.
2. Отбор кандидатов, принимаемых на службу в Бюро и его территориальные органы, их предварительное изучение осуществляются кадровыми службами с целью своевременного и качественного замещения вакантных должностей антикоррупционной службы.
Глава 2. Порядок отбора и осуществления
предварительного изучения кандидатов
3. Отбор кандидатов, принимаемых на службу в Бюро и его территориальные органы, осуществляется на конкурсной, внеконкурсной основе и в порядке перевода.
4. В процессе отбора кандидатов, принимаемых на службу в Бюро и его территориальные органы, предварительно изучается:
1) соответствие кандидата требованиям и условиям, указанным в статьях 6 и 10 Закона;
2) соответствие кандидата квалификационным требованиям к категориям должностей Бюро;
3) результаты показателя конкурентоспособности кандидата (для бывших сотрудников правоохранительных органов, либо сотрудников, принимаемых в порядке перевода);
4) личное дело кандидата для выяснения прошлого опыта работы, результатов специальных проверок, наличия поощрений и дисциплинарных взысканий, результатов служебных расследований, сведений об уровне подготовки (сертификаты и свидетельства о прохождении курсов переподготовки и повышения квалификации);
5) материалы, характеризующие личные и деловые качества кандидатов, их семейное положение и окружение, основные черты характера, увлечения, интересы, навыки и умения вне сферы профессиональной деятельности, склонности к нарушению дисциплины и законности.
5. В целях изучения и уточнения сведений, касающихся кандидата, из подразделений внутренней безопасности Бюро, его территориальных органов, а при необходимости из подразделений внутренней безопасности и кадровых подразделений по прежнему месту работы кандидата запрашиваются сведения о наличии компрометирующих материалов.
6. В процессе рассмотрения материалов кандидатов изучаются факты увольнения и освобождения от должности по прежнему месту службы кандидата либо частой смены должности или места работы без явных причин, возможности возникновения конфликта интересов в случае, если кандидат претендует на замещение должности в подразделении, находящегося в местности, где он родился или проживал длительное время, а также ранее в нем проходил службу непрерывно пять и более лет.
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 октября 2016 года № 4
Правила и методы определения профессиональных компетенций,
ключевых показателей и расчета показателя
конкурентоспособности в антикоррупционной службе

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістерін анықтау (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау тәртібі мен әдістерін бекітеді.
2. Осы қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері – қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби құзіреттіліктеріне негізделген, лауазым негізгі көрсеткіштердің және кәсіби жетістіктер туралы объективті деректердің қалыптасқан сандық өрнегі;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің лауазымдарына арналған түйінді көрсеткіштер – осы лауазымдар үшін функционалдық міндеттерін орындауда белгіленген кәсіби біліктілік талаптарына сәйкес белгілі бір білім, білік және дағдыларды меңгеру дәрежесінің индикаторлары;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарының кәсіби құзіреттері – кәсіби қызмет мүмкіндіктерінің ауқымын көрсететін нақты лауазымның құзіреттіліктері шеңберіндегі қызметкердің кәсіби тәжірбиесі мен білімінің сапалық сипаттамалары.
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкері мен кандидаттың кәсіби құзіреттілігінің деңгейін анықтау мақсаттары:
1) атқарып отырған кәсіби қызметін/болжанатын лауазымын тиімді жүзеге асыру үшін қажетті қызметкердің/кандидаттың білім, білік, қабілеттерінің сәйкестігін айқындау;
2) қызметкерлер және басшылардың ұйымдастыру мен кәсіби өзгерулеріне, қызметтерінің тиімділігін арттырудағы уәждеме.
4. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері кандидаттарды қызметке алдын ала іріктеу және зерделеу кезінде, лауазымға тағайындау және қызметін ауыстыруда, кадр резервіне қойылуда, аттестаттаудан өтуде ескеріледі.
Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерінің нәтижесі, оны анықтау күнінен бастап бір жылбойы жарамды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттар мен қызметкерлердің бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін есепке алу объективтілік пен әділдік қағидаттарына негізделген және осы Қағидалардың 4-тармақшасында көрсетілген жағдайларда жүргізіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в антикоррупционной службе (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и устанавливают порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей, определения и расчета показателя конкурентоспособности сотрудников антикоррупционной службы.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) показатель конкурентоспособности – формализованное числовое выражение профессионального потенциала кандидата на службу и сотрудника, основанное на профессиональных компетенциях, ключевых для должности показателях и объективных данных о профессиональных достижениях;
2) ключевые показатели для должностей антикоррупционной службы – индикаторы степени владения определенными знаниями, умениями и навыками для выполнения функциональных обязанностей для данной должности в соответствии с квалификационными требованиями;
3) профессиональные компетенции должностей антикоррупционной службы – качественные характеристики профессионального опыта и знаний сотрудника в рамках компетенции конкретной должности, отражающие диапазон возможностей профессиональной деятельности.
3. Целями определения уровня профессионального потенциала кандидата на службу и сотрудника антикоррупционной службы являются:
1) определение соответствия знаний, навыков, способностей сотрудника/кандидата, необходимых для эффективного осуществления профессиональной деятельности на занимаемой/предполагаемой должности;
2) мотивация сотрудников и руководителей к организационным и профессиональным изменениям, повышению эффективности деятельности.
4. Показатель конкурентоспособности учитывается при предварительном изучении и отборе кандидатов на службу, назначении на должность и перемещении по службе, зачислении в кадровый резерв, прохождении аттестации.
Результат показателя конкурентоспособности действителен в течение одного года со дня его определения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Расчет показателя конкурентоспособности кандидатов на службу и сотрудников антикоррупционной службы основан на принципах объективности и справедливости, и производится в случаях, указанных в пункте 4 настоящих Правил.

2-тарау. кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістері
6. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Бюро) және оның аумақтық органдарының кадр қызметі айқындайды.
7. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін есептеу келесі кезеңдерді қамтиды:
1) құқық қорғау қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуін және кандидаттың/қызметкердің жеке қасиеттерін бағалау тестілеу;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерін анықтау;
3) кандидаттың/қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалау.
7-1. Тестілеу рәсімдерін, техникалық қамтамасыз етуді тест тапсырмаларының деректер базасын қалыптастыруды және оларды жаңартуды "Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Орталық) жүзеге асырады.
Орталықтың жұмыскері тестілеу операторы болып табылады.
Тестілеу Орталықтың және оның аумақтық бөлімшелерінің тестілеу залдарында жүргізіледі.
Ескерту. 2-тарау 7-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Кандидаттың/қызметкердің бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебі туралы қорытындыны (бұдан әрі – Қорытынды) кадр қызметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлейді және комиссия (аттестаттау, конкурстық, кадр резервіне қою жөніндегі) қарастыруына оның отырысы күніне дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей енгізеді.
Қызметкерді ауыстыру кезіңде Қорытынды басқа тағайындау туралы материалдарға қоса тіркеледі.
9. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін келесі формула бойынша есептеледі:
БК = Қ + К +Ж
БК – бәсекелестік көрсеткіші (1-ден 100 баллға дейін);
Қ - кәсіби құзыреттілікті бағалау нәтижесі (1-ден 30 баллға дейін);
К – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау нәтижесі (1-ден 50 баллға дейін).
Ж - сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалау нәтижесі (1-ден 20 баллға дейін).
10. Қызметкерлерінің/кандидаттардың кәсіби құзіреттіліктерін бағалау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша жүргізіледі.
11. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштер: "білімі", "жұмыс тәжірибесі", "эссе жазу (қызметке орналасатын кандидаттар үшін)" болып табылады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштерді бағалау осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.

Глава 2. Порядок и методы определения профессиональных
компетенций, ключевых показателей и расчета показателя
конкурентоспособности
6. Показатель конкурентоспособности определяется кадровой службой Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Бюро) и его территориальных органов.
7. Расчет показателя конкурентоспособности включает в себя следующие этапы:
1) тестирование на знание нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы, и оценку личных качеств кандидата/сотрудника;
2) определение ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы;
3) оценку профессиональных достижений кандидата/сотрудника.
7-1. Техническое обеспечение процедур тестирования осуществляется акционерным обществом "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы" (далее – Центр).
Работник Центра является оператором тестирования.
Тестирование проводится в залах тестирования Центра и его территориальных подразделений.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Заключение о результатах расчета показателя конкурентоспособности на кандидата/сотрудника (далее – Заключение) оформляется кадровой службой по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и вносится на рассмотрение комиссии (аттестационной, конкурсной, по зачислению в кадровый резерв) не позднее трех рабочих дней до дня ее заседания.
При перемещении сотрудника Заключение приобщается к другим материалам о назначении.
9. Показатель конкурентоспособности рассчитывается по следующей формуле:
ПК = К + П + Д
ПК – показатель конкурентоспособности (от 1 до 100 баллов);
К – результат оценки профессиональных компетенций (от 1 до 30 баллов);
П – результат оценки ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы (от 1 до 50 баллов);
Д – результат оценки профессиональных достижений кандидата на службу и сотрудника антикоррупционной службы (от 1 до 20 баллов).
10. Оценка профессиональных компетенций кандидатов/сотрудников проводится по формам, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Ключевыми показателями для должностей антикоррупционной службы являются "образование", "опыт работы", "написание эссе (для кандидатов на службу)".
Оценка ключевых показателей для должностей антикоррупционной службы проводится по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалаудың нәтижесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
13. Бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін айқындау 4 (төрт) деңгей бойынша баллдық жүйе негізінде анықталады. Әр деңгей сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерінің және кандидаттардың кәсіби деңгейінің дәрежесін көрсетеді:
4-ші деңгей (70-тен 100 баллға дейін) – қызметкер/кандидат өз лауазымына қойылатын біліктілік талаптарынан жоғары деңгейде функциясын орындауға қабілетті болып табылады. Ол өз ісінің маманы болып табылады, одан кеңестер мен консультация алуға жиі жүгінеді. Жұмысты жақсарту жолдарын ұсынуға, сондай-ақ жаңа тәсілдер мен шешімдерді әзірлеуге қабілетті;
3-ші деңгей (50-ден 69 баллға дейін) – қызметкердің кандидаттың жеткілікті білімі бар және лауазымына сәйкес қажетті барлық дағдыларды көрсетеді. Өз өкілеттілігі шеңберінде жүктелген жұмысын өз бетінше және қатесіз орындауға қабілетті. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі басшылық лауазымдарының кадр резервіне енгізіледі;
2-деңгей (30-дан 49 баллға дейін) – негізінен жұмыс орташа немесе жеткілікті деңгейде орындалады. Қызметкер/кандидат белгілі бір міндеттерді орындау кезінде білімі жеткіліксіз және кейбір міндеттерін орындауда бақылауды қажет етеді. "В-РКО-6" санатынан жоғары емес лауазымдарына тағайындылады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі басшылық лауазымдарының кадр резервіне енгізілмейді;
1-деңгей (1-ден 30 баллға дейін) – қызметкердің лауазымдық міндеттерін орындау үшін білім деңгейі жеткіліксіз, өздігінен тапсырма орындауға қабілетсіз, басшы тарапынан үнемі бақылауды талап етеді. "В-РКО-8" санатынан жоғары емес лауазымдарына тағайындылады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі басшылық лауазымдарының кадр резервіне енгізілмейді.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте кәсіби құзыреттерін,
негізгі көрсеткіштерін және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішінің есебін айқындау
қағидалары мен әдістеріне
1-қосымша
нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
_____________________________
(Бюроның басшысы (Бюроның
аумақтық органының басшысы)
_____________________________
(қолы)
20_____жылғы "___"__________
Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерінің есебі туралы қорытынды

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Оценка профессиональных достижений кандидата на службу и сотрудника антикоррупционной службы проводится по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. Показатель конкурентоспособности определяется на основе балльной системы по 4 (четырем) уровням. Каждый уровень представляет собой степень профессионального потенциала кандидата на службу и сотрудника антикоррупционной службы:
уровень 4 (от 70 до 100 баллов – для руководящих должностей) – сотрудник/кандидат способен выполнять свои функции на уровне, превышающем квалификационные требования к должности. Является экспертом в своей области, к нему часто обращаются за советом и консультацией. Способен предлагать пути для улучшения работы, а также разрабатывать новые подходы и решения;
уровень 3 (от 50 до 69 баллов включительно) – сотрудник/кандидат обладает достаточным уровнем знаний и демонстрирует все необходимые навыки в соответствии с занимаемой должностью. Способен выполнять работу в пределах своих полномочий самостоятельно и без ошибок. Включается в кадровый резерв руководящих должностей антикоррупционной службы;
уровень 2 (от 30 до 49 баллов включительно) – работа в основном выполняется на среднем или достаточном уровне. Сотрудник/кандидат обладает недостаточным уровнем знаний в некоторых областях, что приводит к необходимости контроля при выполнении некоторых задач. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-6" и не включается в кадровый резерв руководящих должностей антикоррупционной службы;
уровень 1 (от 1 до 29 баллов включительно) – сотрудник/кандидат не обладает достаточным уровнем знаний для выполнения должностных задач, не способен выполнять работу самостоятельно, требует постоянного контроля со стороны руководителя. Назначается на должности не выше категории "В-РКО-8" и не включается в кадровый резерв руководящих должностей антикоррупционной службы.
Приложение 1
к Правилам и методам определения
профессиональных компетенций,
ключевых показателей и расчета
показателя конкурентоспособности
в антикоррупционной службе

100
Тұжырымдар мен ұсынымдар:
жиналған баллдардың нәтижелері бойынша
___________________________________________________________ бәсекеге қабілеттіліктің
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____ деңгейіне сәйкес келеді,
______________________________________________________________________ ұсынылады
((лауазымының және бөлімшенің атауы) лауазымға
тағайындауға, кадр резервіне енгізуге)
Бөлімшенің тікелей
басшысы (лауазымы)___________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Ішкі қауіпсіздік
бөлімшесінің басшысы ________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Кадр қызметінің
басшысы______________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте кәсіби құзыреттерін,
негізгі көрсеткіштерін және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішінің есебін айқындау
қағидалары мен әдістеріне
2-қосымша
нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттардың
және қызметкердің кәсіби құзіреттіліктерін бағалау

100
Выводы и рекомендации:
по результатам набранных баллов_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует ______ уровню конкурентоспособности, рекомендуется
__________________________________________________________________________
(к назначению на должность (наименование должности и подразделения),
зачислению в кадровый резерв)
Непосредственный руководитель
подразделения (должность) __________________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Руководитель подразделения
внутренней безопасности ____________________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Руководитель кадровой службы _______________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Приложение 2
к Правилам и методам определения
профессиональных компетенций,
ключевых показателей и расчета
показателя конкурентоспособности
в антикоррупционной службе

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуін бағалау (жалпы баға 0-ден 20 баллға дейін)
р/с
Ерекшеліктер атауы
Ерекшелік сипаттамасы
Сұрақтар саны
Жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің барлық лауазымдардың санаттары үшін
1
Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
10
2
Құқық қорғау органдары қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексі
10
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
10
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146, "Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10027 болып тіркелген.
10
БАРЛЫҒЫ
120
Ұйымдастыру функцияларын атқаратын бөлімшелердің барлық лауазымдардың санаттары үшін
1
Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
10
2
Құқық қорғау органдары қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
15
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
БАРЛЫҒЫ:

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Оценка профессиональных компетенций кандидатов на службу и сотрудников антикоррупционной службы
1. Оценка знаний нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
(общая оценка от 0 до 20 баллов)
п/п
Наименование
специфики
Описание специфики
Количество
вопросов
Для всех категорий должностей оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности
1
Знание законодательства Республики Казахстан
Конституция Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан О государственной службе Республики Казахстан"
10
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
10
Закон Республики Казахстан "О правовых актах"
10
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан"
10
2
Знание нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
10
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
10
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
10
Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности"
10
3
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10027)
10
ИТОГО:
120
Для всех категорий должностей подразделений выполняющих организационные функции
1
Знание законодательства Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан "О государственной службе"
10
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
10
Закон Республики Казахстан "О правовых актах"
10
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан
10
2
Знание нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
15
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
15
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
15
Закон Республики Казахстан "О государственных секретах"
15
ИТОГО:

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Білім" көрсеткіші (жалпы баға: 4-тен 10 баллға дейін)
"Білім" көрсеткіші бойынша баллдар білімі (немесе) ғылыми деңгейі туралы құжатпен беріледі.
Көрсеткіш
Жалпы
Кәсіби
Бакалавр
4 балл
7 балл
Магистр
5 балл
8 балл
Ғылым кандидаты
6 балл
9 балл
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор, ғылым докторы
7 балл
10 балл
Ескертпе: үздік дипломы бар, қызметке алғаш орналасатын кандидаттар үшін қосымша 3 балл беріледі.

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Оценка ключевых показателей для должностей
антикоррупционной службы
1. Показатель "образование"
(общая оценка от 4 до 10 баллов)
Баллы по показателю "образование" присваиваются по документам об образовании (или) ученой степени.
Показатель
Общее
Профильное
Бакалавр
4 балла
7 баллов
Магистр
5 баллов
8 баллов
Кандидат наук
6 баллов
9 баллов
Доктор философии (PhD), доктор по профилю, доктор наук
7 баллов
10 баллов
Примечание: кандидатам, впервые поступающим на службу, и имеющие диплом с отличием, дополнительно присваивается 3 балла.

2. Жұмыс тәжірибесі
(жалпы баға: 1-ден 5 баллға дейін құқық қорғау қызметіне алғаш
орналасатын кандидаттар үшін;
2-ден 20 баллға дейін құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын
қызмет атқарған кандидаттар, қызметкерлер үшін)
Құқық қорғау және арнайы органдардағы немесе басқа қызметте атқарып отырған лауазымына байланысты әр жыл сайынғы жұмысы үшін балл беріледі.
Жұмыс тәжірибесі
Тағы басқа
Өтіл
Құқық қорғау және арнайы органдардағы қызмет бейіні бойынша жұмыс тәжірибесі
Құқық қорғау және арнайы органдардағы басқа да қызмет бойынша жұмыс тәжірибесі
Орындаушылық
Басшылық
Орындаушылық
Басшылық
20 жыл және одан жоғары
14
20
12
14
10

2. Опыт работы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу - от 1 до 5 баллов;
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу, сотрудников – от 2 до 20 баллов)
Баллы присваиваются за каждый год работы в правоохранительных и (или) специальных органах или иной службе в зависимости от занимаемой должности
Опыт работы
Иное
Стаж
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по профилю деятельности
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по иной деятельности
Исполнительский
Руководящий
Исполнительский
Руководящий
от 20 и более лет
14
20
12
14
10

Эссе кандидаттың өз қолымен, қызметкерінің қатысуымен сыбайлас жемқорлық қызметініңкадр бөлімшесі тиісті бөлімшелерінің басшылары беретін тақырыптар бойынша жазылады ("А4" форматтағы 2 парақтан көп емес).
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте кәсіби құзыреттерін,
негізгі көрсеткіштерін және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішінің есебін айқындау
қағидалары мен әдістеріне
4-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттың және қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалау
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 07.09.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(жалпы баға: 1-ден 15 баллға дейін құқық қорғау қызметіне
алғаш орналасатын кандидаттар үшін;
1-ден 40 баллға дейін құқық қорғау қызметінде бұдан
бұрын қызмет атқарған кандидаттар, қызметкерлер үшін)
Кәсіби жетістіктер атауы
Растайтын құжаттың (егер бар болса ) атауы және нөмірі
Бағасы (баллдар)
1
Мемлекеттік наградалардың болуы
5
2
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің наградалары, көтермелеулері
2
3
Тәртіптік жазалардың болмауы
2
4
Халықаралық іс-шараларға қатысуы, органның,оқу мекемесінің мүддесін білдіру (кандидаттар үшін)
2
5
Кезектен тыс арнайы атақтарын, сыныптық шен беру немесе кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу
4
6
Органның қызметін жақсарту мақсатында бастамашылдығы
4
7
Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
3
8
Мемлекеттік тілді меңгеру (ортадан жоғары деңгей туралы сертификаттың болуы)
2
9
Шет тілдерін білу (сертификат)
1
10
Жоғары тұрған лауазымға жылжуына ұсыну
3
11
Біліктілікті арттыру курстарынан өту (соңғы 3 жылда)
3
12
Тұлғаға басқа да ұйымдардың, тұлғалардың (көршілердің пікірлері, учаскелік полиция инспекторының баянаты, оқу, жұмыс орнынан мінездемелер) оң пікірлердің болуы (кандидаттар үшін)
5
13
Қоғамдық өмірге, спорттық іс-шараларға қатысу (грамоталар, дипломдар, алғыс хаттар және т.б.) (кандидаттар үшін)
2
14
"1-сыныпты маман – жетекші" сыныптық біліктілігінің болуы
2
ЖАЛПЫ БАҒА
40

Эссе пишется кандидатом собственноручно, в присутствии сотрудника кадровой службы по темам, заданными руководителями соответствующих подразделений антикоррупционной службы (не более 2 листов формата "А4").
Приложение 4
к Правилам и методам определения
профессиональных компетенций,
ключевых показателей и расчета
показателя конкурентоспособности
в антикоррупционной службе
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 07.09.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Оценка профессиональных достижений кандидата
на службу и сотрудника антикоррупционной службы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу - от 1 до 15 баллов; для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу, сотрудников – от 1 до 40 баллов)
Наименование профессиональных достижений
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
(при наличии)
Оценка (баллы)
1
Наличие государственных наград
5
2
Награды, поощрения антикоррупционной службы
2
3
Отсутствие действующих взысканий
2
4
Участие в международных мероприятиях, представление интересов органа, учебного заведения (для кандидатов)
2
5
Внеочередное присвоение специального звания, классного чина или внеочередное установление квалификационного класса
4
6
Инициативы, повлиявшие на улучшение деятельности органа
4
7
Разработка нормативных правовых актов
3
8
Владение государственным языком (наличие сертификата об уровне выше среднего)
2
9
Знание иностранного языка (сертификат)
1
10
Представление на выдвижение на вышестоящую должность, в кадровый резерв
3
11
Прохождение курсов повышения квалификации (за последние 3 года)
3
12
Наличие положительных отзывов, благодарственных писем сторонних организаций, юридических и физических лиц (характеристики с места учебы работы для кандидатов на службу)
5
13
Участие в общественной жизни, спортивных мероприятиях (грамоты, дипломы, благодарности и т.п., для кандидатов на службу)
2
14
Наличие классной квалификации "специалист 1 класса – наставник"
2
ОБЩАЯ ОЦЕНКА
40

Ескертпе: қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалау кезінде 1, 5, 7, 8, 9, 11-тармақтарды қоспағанда сыбайлас жемқорлық қызмет кезеңі ескеріледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының 2016 жылғы
7 қазандағы № 4 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 25 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 98712 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 ақпанда, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2016 жылғы 26 сәуірде жарияланған).
2) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 17 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 98296 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 30 қаңтарда, "Казахстанская правда" 2016 жылғы 30 шілдеде № 145 (28271), "Егемен Қазақстан" 2016 жылғы 30 шілдеде № 145 (28873) газеттерінде жарияланған).
3) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросындағы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметіндегі) кадрлармен жұмысты ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 61 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 101571 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 28 сәуірде, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2016 жылғы 17 мамарда, "Казахстанская правда" 2016 жылғы 30 шілдеде № 145 (28271), "Егемен Қазақстан" 2016 жылғы 30 шілдеде № 145 (28873) жарияланған).

Примечание: при оценке профессиональных достижений сотрудников учитывается период антикоррупционной службы, за исключением пунктов 1, 5, 7, 8, 9, 11.
Приложение 7
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 октября 2016 года № 4
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министра по делам
государственной службы Республики Казахстан
1. Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 25 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в антикоррупционной службе" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12984, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 19 февраля 2016 года).
2. Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 17 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан и его территориальные органы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12951, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 30 января 2016 года).
3. Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 61 "О некоторых вопросах организации работы с кадрами в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13621, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 28 апреля 2016 года).