Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 18 қарашадағы № 1056 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 22 желтоқсанда № 14550 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 28.05.2020 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11096 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 маусымда "Әділет" ақпараттық -құқықтық жүйесінде жарияланған):
осы бұйрықпен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мыналар аттестаттауға жіберуден бас тарту негізде:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оқызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) адвокаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеу болып табылады;
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайтадан жүгінуі мүмкін.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелерi бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану: шағым басшысының атына, мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша көрсетiлетiн қызметтi берушiнің не Министрлiктiң басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәнгілік ел даңғылы, № 8 үй, "Министрлiктер үйi" ғимараты, 13-кiреберiс мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда, "электрондық үкіметтің" веб-порталы көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесi арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке көрсетiлетiн қызметтi алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) пошталық мекен-жайы көрсетіледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде шағымды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi, берiлген шағымға жауап алу мерзiмi мен орны көрсетiле отырып, оны тiркеу (мөртабан, кiрiс нөмiрi және күнi) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң атына немесе Министрлiктiң мекенжайына келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелерi туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн қызметтi алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде қолма-қол берiледi.
Портал арқылы жүгіну кезінде шағымдану реті туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағымды жіберу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді (жеткізілу, тіркелу, орындалу туралы белгі, қарастыру жөніндегі немесе қарастырудан бас тарту туралы жауап) өңдеу кезінде жаңартылатын өтініштер туралы ақпаратты алуға мүмкіндік беріледі.
Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгiне алады.
Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады.
Арызды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап қызмет алушыға поштамен "электрондық үкімет" веб-портал арқылы немесе қызмет көрсетушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі";

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 1056. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2016 года № 14550. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2020 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 231 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11096, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 11 июня 2015 года):
в Стандарте государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью", утвержденном указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основания отказа в допуске к аттестации:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) несоответствие квалификационным требованиям на осуществление адвокатской деятельности.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Мәнгілік ел, дом № 8, здание "Дом министерств", 13 подъезд.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес услугополучателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя";

3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) "Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11095 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 маусымда "Әділет" ақпараттық- құқықтық жүйесінде жарияланған) :
осы бұйрықпен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Аттестаттауға жіберуден бас тарту негіздемелері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңына белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) нотариаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда;
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайтадан жүгінуі мүмкін.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша көрсетiлетiн қызметтi берушiлердiң және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешiмдерiне, әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану: шағым көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының атына, мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша не Министрлiктiң басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәнгілік ел даңғылы, № 8 үй, "Министрлiктер үйi" ғимараты, 13-кiреберiс мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар пошта аркылы жазбаша нысанда, "электрондық үкіметтің" веб-порталы не көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесi арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке көрсетiлетiн қызметтi алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) пошталық мекен-жайы көрсетіледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде шағымды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi, берiлген шағымға жауап алу мерзiмi мен орны көрсетiле отырып, оны тiркеу (мөртабан, кiрiс нөмiрi және күнi) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң мекенжайына келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелерi туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн қызметтi алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде қолма-қол берiледi.
Портал арқылы жүгіну кезінде шағымдану реті туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағымды жіберу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді (жеткізілу, тіркелу, орындалу туралы белгі, қарастыру жөніндегі немесе қарастырудан бас тарту туралы жауап) өңдеу кезінде жаңартылатын өтініштер туралы ақпаратты алуға мүмкіндік беріледі.
Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгiне алады.
Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады.
Арызды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап қызмет алушыға поштамен "электрондық үкімет" веб-портал арқылы немесе қызмет көрсетушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі";

приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11095, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 11 июня 2015 года):
в Стандарте государственной услуги "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденном указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основаниями отказа в допуске к аттестации является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан "О нотариате";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) несоответствие квалификационным требованиям на осуществление нотариальной деятельности.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Мәнгілік ел, дом № 8, здание "Дом министерств", 13 подъезд.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес услугополучателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя";

3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Осы бұйрықпен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-қосымша осы бұйрыққа 5- қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаментіне:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеу қорытындысын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________ Д. Абаев
2016 жылғы "____"_________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________
Қ. Бишімбаев
2016 жылғы "____"_________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1056 бұйрығына
1-қосымша
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Адвокаттық қызметпен айналысуға
үмiткер адамдарды аттестаттау
жөніндегі комиссияның төрағасына
кімнен _________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы ________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы,
(елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Маған адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өтуге рұқсат етуіңізді сұраймын.
Осымен:
шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін; көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға аттестаттаудан өтуге рұқсат беру немесе бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге мүмкін болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ______________________ күні:________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1056 бұйрығына
2-қосымша
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
4-қосымша
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
I. Диплом туралы мәлімет:

приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденном указанным приказом:
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня получения заключения государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________ Д. Абаев
"____"_________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________К. Бишимбаев
"____"_________2016 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1056
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, претендующих
на занятие адвокатской деятельностью"
Форма
Председателю комиссии
по аттестации лиц, претендующих
на занятие адвокатской деятельностью
от___________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации
Прошу допустить меня к прохождению аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
Настоящим подтверждается, что:
за предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность; все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа к прохождению аттестации; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо _______________________________________________________ дата:_______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1056
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, претендующих
на занятие адвокатской деятельностью"
Форма сведений для прохождения аттестации на занятие адвокатской деятельностью
__________________________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
I. Сведения о дипломе:

1. жоғары оқу орнының атауы ________________________________________
2. мамандықтың шифрі ________________________________________________
3. дипломның нөмірі _________________________________________________
4 дипломның берілген күні ___________________________________________
5. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану
рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
____________________________________________________________________
1. сериясы және нөмірі:
2. негіздеме: күні және нөмірі ______________________________________
3. тіркеу нөмірі және күні __________________________________________
II. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні ______________
2. _____________________________облысының/қаласының адвокаттар алқасы
3. тағылымдама жетекшісі________________________________________
4. тағылымдама жетекшісінің адвокаттық қызмет өтілі______________________
5. тағылымдаманың басталу күні _______________________________________
6. тағылымдаманың аяқталу күні _______________________________________
Жеке тұлға ______________________ күні:________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1056 бұйрығына
3-қосымша
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына Әділет аттестаттау
комиссиясының төрағасына
кімнен ________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы ________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы,
(елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Маған нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өтуге рұқсат етуіңізді сұраймын.
Осымен:
шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін; көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға аттестаттаудан өтуге рұқсат беру немесе бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге мүмкін болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ______________________ күні:________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1056 бұйрығына
4-қосымша
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
4-қосымша
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
I. Диплом туралы мәлімет:

1. наименование высшего учебного заведения _______________________
2. шифр специальности ____________________________________________
3. номер диплома _________________________________________________
4. дата выдачи диплома ___________________________________________
5. документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
1. серия и номер _________________________________________________
2. основание: дата и номер _______________________________________
3. регистрационный номер и дата___________________________________
II. Заключение о прохождении стажировки:
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки___________
2. коллегия адвокатов____________________________________области/города
3. руководитель стажировки _______________________________________
4. Стаж адвокатской деятельности руководителя стажировки________________
5. дата начала стажировки ________________________________________
6. дата окончания стажировки _____________________________________
Физическое лицо _______________________________________________ дата:_______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1056
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации на право
занятия нотариальной деятельностью"
Форма
Председателю аттестационной комиссии
юстиции на право занятия
нотариальной деятельностью
от___________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации
Прошу допустить меня к прохождению аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
Настоящим подтверждается, что:
за предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность; все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа к прохождению аттестации; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ______________________________________________ дата:_______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1056
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Проведение аттестации на право
занятия нотариальной деятельностью"
Форма сведений для прохождения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
_________________________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
I. Сведения о дипломе:

1. жоғары оқу орнының атауы ________________________________________
2. мамандықтың шифрі ________________________________________________
3. дипломның нөмірі _________________________________________________
4 дипломның берілген күні ___________________________________________
5. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау және
тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
____________________________________________________________________
1. сериясы және нөмірі:
2. негіздеме: күні және нөмірі ______________________________________
3. тіркеу нөмірі және күні __________________________________________
II. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні ______________
2. ___________________________облысының/қаласының нотариаттық палата
3. тағылымдаманың жетекшісі __________________________________________
4. тағылымдаманың басталу күні _______________________________________
5. тағылымдаманың аяқталу күні _____________ _________________________
Жеке тұлға ______________________ күні:________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
5-қосымша
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
2-қосымша
Нотариаттық қызметті жүзеге асыру мәліметтерінің нысаны
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаныі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі)
барлық адамдар толтырады
1. диплом туралы мәліметтер
1. жоғары оқу орнының атауы _________________________________________
2. мамандық атауы ___________________________________________________
3. мамандық шифры___________________________________________________
4. диплом нөмірі_____________________________________________________
5. дипломның берілген күні___________________________________________
6. дипломды тану/нострификациялау туралы куәліктің берілген күні_____
7. дипломды тану/нострификация туралы куәліктің нөмірі ______________
(6,7-тармақтар шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін толтырылады)
2. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды
1. тағылымдамадан өткені туралы қорытындының бекітілген күні ________
2. облыс ____________________________________________________________
3. тағылымдаманың жетекшісі__________________________________________
4. тағылымдаманың басталған күні_____________________________________
5. тағылымдаманың аяқталған күні_____________________________________
тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар үшін

1. наименование высшего учебного заведения _____________________
2. шифр специальности _________________________________________
3. номер диплома ______________________________________________
4. дата выдачи диплома _________________________________________
5. документ подтверждающего прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
1. серия и номер ______________________________________________
2. основание: дата и номер _____________________________________
3. регистрационный номер и дата________________________________
II. Заключение о прохождении стажировки:
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки________
2. нотариальная палата ____________________________области/города
3. руководитель стажировки ____________________________________
4. дата начала стажировки _____________________________________
5. дата окончания стажировки __________________________________
Физическое лицо ________________________________________________ дата:_______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1056
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право
занятия нотариальной деятельностью"
Форма сведений для осуществления нотариальной деятельности
__________________________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
заполняется для всех лиц
1. Сведения о дипломе
1. наименование высшего учебного заведения __________________________
2. наименование специальности _______________________________________
3. шифр специальности _______________________________________________
4. номер диплома ____________________________________________________
5. дата выдачи диплома ______________________________________________
6. дата выдачи удостоверения о признании/нострификации диплома _______
7. номер удостоверения о признании/нострификации диплома ____________
(пункты 6, 7 заполняются для дипломов, выданных зарубежнымиобразовательными учреждениями)
2. Заключение о прохождении стажировки
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки ______________
2. область __________________________________________________________
3. руководитель стажировки __________________________________________
4. дата начала стажировки ___________________________________________
5. дата окончания стажировки ________________________________________
для лиц, прошедших стажировку и аттестацию

3. Комиссияның аттестаттау туралы шешімі
1. қала______________________________________________________________
2. өткізілген күні___________________________________________________
3. қарау мәртебесі __________________________________________________
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында
біліктілік емтихандарын тапсырған адамдар үшін
4. Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсыру
1. өткізілген күні __________________________________________________
2. қарау мәртебесі __________________________________________________
тұрақты судьялар үшін
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы (бұдан әрі - Жарлық) туралы мәліметтер
1. Жарлықтың нөмірі__________________________________________________
2. Судья лауазымына тағайындау туралы жарлықтың қабылданған күні
_________________________________________________________________
тұрақты судья болып жұмыс істеген тұлғалар үшін
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы мәліметтер
1. Жарлықтың нөмірі__________________________________________________
2. Судья лауазымына тағайындау туралы жарлықтың қабылданған күні_____
3. Жарлықтың нөмірі__________________________________________________
4. Судья лауазымынан босату туралы жарлықтың қабылданған күні________
5. Босату негізі_____________________________________________________
Жеке тұлға ______________________ күні:________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болған кезде)

3. Решение комиссии об аттестации
1. город ____________________________________________________________
2. дата проведения __________________________________________________
3. статус рассмотрения ______________________________________________
для лиц, сдавших квалификационные экзамены в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
4. Сдача квалификационного экзамена на должность судьи
1. дата проведения __________________________________________________
2. статус рассмотрения ______________________________________________ для постоянных судей
5. Сведения об Указе Президента Республики Казахстан (далее - Указ)
1. номер Указа ______________________________________________________
2. дата принятия Указа о назначении на должность судьи ______________ для лиц, работавших постоянными судьями
6. Сведения об Указе Президента Республики Казахстан
1. Номер Указа ______________________________________________________
2. Дата принятия Указа о назначении на должность судьи_______________
3. Номер Указа ______________________________________________________
4. Дата принятия Указа об освобождении с должности судьи ____________
5. Основание освобождения __________________________________________
Физическое лицо ________________________________________________ дата:_______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)