"Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № А-8/457 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № А-5/136 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 сәуірде № 5319 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № А-8/457 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімiнде № 4430 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 13 қарашада жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
1) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындары болып табылатын Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағына реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсететін, табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) келісу және ұсыныс жасау;
3) ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) сапасы мен сенімділігін арттыру мақсатында мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындары болып табылатын Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасының (жобасының) орындалуы туралы ақпаратқа талдау жүргізу;
4) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау;

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 24 сентября 2014 года № А-8/457 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 29 марта 2016 года № А-5/136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 апреля 2016 года № 5319. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области" от 24 сентября 2014 года № А-8/457 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4430, опубликовано 13 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в положении о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) обеспечение организации мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
2) внесение предложений по согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги на соответствующей территории административно-территориальной единицы, включенных в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства;
3) проведение анализа информаций об исполнении инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, являющихся государственными коммунальными предприятиями, включенных в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, в целях повышения качества и надежности предоставляемых регулируемых услуг (товаров, работ);
4) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, по перечню, утвержденному уполномоченным органом;

5) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыруы;
6) уәкілетті органға облыстың аумағында сұйытылған мұнай газын тұтыну болжамын ұсыну;
7) уәкілетті органға облыстың аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді ұсыну;
8) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыруы;
9) тұтынушылардың жылу пайдалану құрылғыларын пайдалануын және олардың техникалық жай-күйін бақылауды жүзеге асыру;
10) жылу желілерін дайындауды және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асыру;
11) коммуналдық-тұрмыстық мақсаттағы құрастырылған объектілерде (тұрғын үй қоры, ойын-сауық, сауда және қонақүй кешендері), қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланушылар (лифттер, эскалаторлар, фуникулерлер) ұйымдарымен кондоминиум объектілерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
12) жылыту маусымына дайындық және оны өткізу қағидаларын әзірлеу;
13) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілеріндегі 0,07 мегаПаскальдан астам қысыммен немесе 115 Цельсий градустан асатын судың қайнау температурасы кезінде жұмыс істейтін қауіпті техникалық құрылғылардың, жүк көтергіш механизмдердің, эскалаторлардың, аспалы жолдардың, фуникулерлердің, лифтілердің қауіпсіз пайдаланылуын бақылау;
14) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларын есепке қоюды және есептен алуды жүзеге асыру;
15) тұрмыстық баллондарды және газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
16) сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілеті орган бекітетін үлгілік қағидалар негізінде әзірленген қалалар мен елді мекендердің аумақтарын салу қағидаларын, жасыл екпелерді күтіп-ұстау және қорғау қағидаларын әзірлеу;
17) есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы қаулы жобаларын әзірлеу;
18) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды тиісті аумақтың даму бағдарламасына енгізуді қамтамасыз ету;
19) коммуналдық қызметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;
20) тауарлық және сұйытылған мұнай газын пайдалану нормаларын әзірлеу;
21) коммуналдық қалдықтардың түзілуі мен жинақталу нормаларын есептеу қағидаларын әзірлеу.".

5) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
6) представление в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на территории области;
7) представление в уполномоченный орган сведений о реализации и потреблении сжиженного нефтяного газа на территории области;
8) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
9) осуществление контроля за эксплуатацией и техническим состоянием котельных, тепловых сетей и теплоиспользующих установок потребителей;
10) контроль за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по котельным, тепловым сетям и их функционированием в осенне-зимний период;
11) обеспечение безопасности объектов кондоминиума организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства (лифты, эскалаторы, фуникулеры), смонтированные на объектах коммунально-бытового назначения (жилищный фонд, развлекательные, торговые и гостиничные комплексы);
12) разработка правил подготовки и проведения отопительного сезона;
13) контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств, работающих под давлением более 0,07 мегапаскаля или при температуре нагрева воды более 115 градусов Цельсия, грузоподъемных механизмов, эскалаторов, канатных дорог, фуникулеров, лифтов на объектах жилищно-коммунального хозяйства;
14) осуществление постановки на учет и снятие с учета опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
15) осуществлениеконтроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения;
16) разработка правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов, разработанных на основании типовых правил, утверждаемых уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
17) разработка проектов постановлений об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета;
18) обеспечение включения мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории;
19) разработка правил предоставления коммунальных услуг;
20) разработка норм потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
21) разработка правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов.".

2. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілетін өзгерістің қоса ұсынылып отырған мәтіні бекітілсін.
3. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі енгізілген өзгеріс туралы Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіп бойынша және мерзімдерде әділет органдарын хабарландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары В.Н.Балахонцевке жүктелсін.
5. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ А-5/136 қаулысымен
бекітілді
"Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілетін өзгерістің мәтіні
15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
1) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындары болып табылатын Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағына реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсететін, табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) келісу және ұсыныс жасау;
3) ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) сапасы мен сенімділігін арттыру мақсатында мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындары болып табылатын Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасының (жобасының) орындалуы туралы ақпаратқа талдау жүргізу;
4) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау;
5) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыруы;
6) уәкілетті органға облыстың аумағында сұйытылған мұнай газын тұтыну болжамын ұсыну;
7) уәкілетті органға облыстың аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді ұсыну;
8) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыруы;

2. Утвердить прилагаемый текст вносимого изменения в положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области".
3. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области" обеспечить извещение органов юстиции о внесенном изменении в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Балахонцева В.Н.
5. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 29 марта2016 года
№ А-5/136
Текст вносимого изменения в положение о государственном учреждении
"Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области"
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) обеспечение организации мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
2) внесение предложений по согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги на соответствующей территории административно-территориальной единицы, включенных в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства;
3) проведение анализа информаций об исполнении инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, являющихся государственными коммунальными предприятиями, включенных в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, в целях повышения качества и надежности предоставляемых регулируемых услуг (товаров, работ);
4) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, по перечню, утвержденному уполномоченным органом;
5) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
6) представление в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на территории области;
7) представление в уполномоченный орган сведений о реализации и потреблении сжиженного нефтяного газа на территории области;
8) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;