Степногорск қаласында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2016 жылғы 29 шілдедегі № 6С-7/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 қыркүйекте № 5514 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 маусымдағы № 6С-55/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.06.2020 № 6С-55/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына, "Қазақстан Републикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Степногорск қаласында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. "Степногорск қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 8 тамыздағы № 5С-8/5 (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3439 тіркелген, 2012 жылғы 13 қыркүйекте "Степногорск ақшамы" және "Вечерний Степногорск" аймақтық қоғамдық-саяси газеттерінде жарияланған), "Степногорск қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 8 тамыздағы № 5С-8/5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Степногорск қалалық мәслихатының 2013 жылғы 5 қыркүйектегі № 5С-21/4 (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3838 тіркелген, 2013 жылғы 24 қазанда "Степногорск ақшамы" және "Вечерний Степногорск" аймақтық қоғамдық-саяси газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылған деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ғ.Көпеева
Қалалық мәслихаттың
Хатшысы А.Дүйсенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Степногорск қаласының әкімі Ә.Күмпекеев
29.07.2016 ж.
Степногорск қалалық
мәслихатының

О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Степногорске
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 29 июля 2016 года № 6С-7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 сентября 2016 года № 5514. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30 июня 2020 года № 6С-55/5
Сноска. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.06.2020 № 6С-55/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Степногорске согласно приложению.
2. Признать утратившими силу решение Степногорского городского маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Степногорске" от 8 августа 2012 года № 5С-8/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3439, опубликовано 13 сентября 2012 года в региональных общественно-политических газетах "Степногорск ақшамы" и "Вечерний Степногорск"), решение Степногорского городского маслихата "О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 8 августа 2012 года № 5С-8/5 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Степногорске" от 5 сентября 2013 года № 5С-21/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3838, опубликовано 24 октября 2013 года в региональных общественно-политических газетах "Степногорск ақшамы" и "Вечерний Степногорск").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
А.Дуйсенов
Секретарь городского
маслихата
Г.Копеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города
Степногорска
А.Кумпекеев
29.07.2016 г.
Приложение
к решению Степногорского
городского маслихата

2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 6С-7/4 шешіміне
қосымша
Степногорск қаласындағы жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Степногорск қаласында жиналыстар және митингілер өткізу орындары болып белгіленсін:
1) Степногорск қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің жанындағы "Мирас" Мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорынның алдындағы алаңы;
2) Тәуелсіздік даңғылы Демалу аймағының сквері;
3) "Оқжетпес" балалар мен жасөспірімдер футбол мектебі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Ақсу" стадионы.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 22.08.2017 № 6С-19/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Степногорск қаласында шерулер және демонстрациялар өткізу бағыттары белгіленсін:
1) Поколений скверінен бастап Республика даңғылы бойымен Степногорск қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің жанындағы "Мирас" Мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорынның алдындағы алаңына дейін;
2) Құрылысшылар айналмалы жолынан бастап Тәуелсіздік даңғылы бойымен Демалу аймағы скверіне дейін;
3) Жастар және Парковая көшелерінің қиылысынан бастап "Оқжетпес" балалар мен жасөспірімдер футбол мектебі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Ақсу" стадионына дейін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 22.08.2017 № 6С-19/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Жиналыстарды, митингiлерді, шерулердi, пикеттердi және демонстрацияларды өткiзу орындарында:
1) алкогольдік ішімдіктер ішуге, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді, прекурсорларды қолдануға;
2) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/видео) қолдануға, сондай-ақ жұрт алдындағы қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, сондай-ақ біреуге қатысты зәбір көрсетуге тартатын сөз сөйлеуге жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіпті және пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында бір күнде және бір уақытта, бір нысанда 3-тен аспайтын жекелеген пикеттерді өткізуге рұқсат беріледі. Түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасады.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғалап айтуға рұқсат етіледі.
6. Митинг, жиналыс, шеру, пикет және демонстрация өткізуден Степногорск қаласының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оған тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) тез арада барлық дайындық шараларын болдырмауға және барлық ынталы қатысушыларға осы туралы тиісті хабар беруге шара қолданады.

от 29 июля 2016 года
№ 6С-7/4
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Степногорске
1. Определить места проведения собраний и митингов в городе Степногорске:
1) площадь перед государственным казенным коммунальным предприятием "Дом культуры "Мирас" при отделе культуры и развития языков города Степногорска;
2) сквер Зоны отдыха проспекта Тауелсиздик;
3) стадион "Аксу" государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Детская юношеская футбольная школа "Оқжетпес".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 22.08.2017 № 6С-19/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Определить маршруты проведения шествий и демонстраций в городе Степногорске:
1) от сквера Поколений по проспекту Республики до площади перед государственным казенным коммунальным предприятием "Дом культуры "Мирас" при отделе культуры и развития языков города Степногорска;
2) от кольца Строителей по проспекту Тауелсиздик до сквера Зоны отдыха;
3) от пересечения улиц Жастар и Парковая до стадиона "Аксу" государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Детская юношеская футбольная школа "Оқжетпес".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 22.08.2017 № 6С-19/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров;
2) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, а также оскорблений в адрес кого бы то ни было.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета разрешается проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более 3-х одиночных пикетов. Участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае получения отказа от акимата города Степногорска в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.