Қызылорда облысында тұратын азаматтарға емделу үшін елді мекен шегінен тысқары жерлерге бюджет қаражаты есебінен тегін немесе жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы № 346 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 наурызда № 5405 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 19 сәуірдегі № 310 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 19.04.2019 № 310 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысында тұратын азаматтарға емделу үшін елді мекен шегінен тысқары жерлерге бюджет қаражаты есебінен тегін немесе жеңілдікпен жол жүру ұсынылсын.
2. "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің және (немесе) "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда облыстық кеңес беру диагностикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының медициналық көрсеткіштері бойынша дәрігерлік-кеңес беру комиссиясының анықтамасы болған жағдайда науқастың және оны ертіп баратын тұлғаның емделуге және (немесе) кеңес беруге бару-қайту жол ақысын:
1) әуе көлігімен немесе теміржол көлігінің (жұмсақ дивандары төменде орналасқан, оның қалпын реттеу құрылғысымен отыруға арналған жұмсақ креслолары бар екі орындық купе (ҰВ), сондай-ақ жүрдек поездардың "Турист" және "Бизнес" класты) вагондарымен жүрген кезде – теміржол көлігінің купелі вагонының бір билетінің нақты құны мөлшерінде;
2) темір жол көлігінің купелі вагоны, плацкарт вагоны мен қалааралық автомобиль көлігімен жүрген кезде – оның бір билетінің нақты құны мөлшерінде өтеу жүргізіледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 12.02.2018 № 182 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Қызылорда облысында тұратын азаматтардың елді мекен шегінен тыс жерлерге емделу үшін облыстық бюджет қаражаты есебінен тегін немесе жеңілдікпен жол жүруі туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2010 жылғы 8 шілдедегі № 236 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4256 нөмірімен тіркелген, облыстық "Сыр бойы" газетінде 2010 жылғы 2 қыркүйекте және облыстық "Кызылординские вести" газетінде 2010 жылғы 4 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

О предоставлении бесплатного или льготного проезда гражданам, проживающим в Кызылординской области, за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств
Решение Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 марта 2016 года № 5405. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 19 апреля 2019 года № 310
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 19.04.2019 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатного или льготного проезда гражданам, проживающим в Кызылординской области, за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств.
2. Возмещение стоимости проезда в оба конца больного и лица сопровождающего на лечение и (или) консультации производится при наличии справки врачебно-консультативной комиссии по медицинским показаниям государственным учреждением "Управление здравоохранения Кызылординской области" и (или) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский областной консультативно-диагностический центр" управления здравоохранения Кызылординской области:
1) в пути следования на воздушном или железнодорожном транспорте вагонами (с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (СВ), а также классов "Турист" и "Бизнес" скоростных поездов) – в размере фактической стоимости одного билета на железнодорожном транспорте купейного вагона;
2) на железнодорожном транспорте купейного вагона, плацкарт вагоне и междугородном автомобильном транспорте возмещение производится в размере фактической его стоимости одного билета.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 12.02.2018 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу решение Кызылординского областного маслихата от 8 июля 2010 года № 236 "О предоставлении жителям Кызылординской области бесплатного проезда или скидок за пределы населенного пункта на лечение за счет областных бюджетных средств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4256, опубликовано в областной газете "Сыр бойы" от 7 сентября 2010 года № 160 и в областной газете "Кызылординские вести" от 4 сентября 2010 года № 134).

4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық Қызылорда облыстық
мәслихатының кезектен тыс мәслихаты хатшысының
44 сессиясының төрағасы уақытша міндетін атқарушы
М. Кәрім Қ. Бисенов

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной Временно исполняющий
44 сессии Кызылординского обязанности секретаря
областного маслихата Кызылординского областного
маслихата
М. Карим К. Бисенов