Түпқараған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/111 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2016 жылғы 03 қазандағы № 5/41 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 01 қарашада № 3164 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 50/369 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 50/369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 10 бабының 3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 215 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысының 5 тармағына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түпқараған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/111 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2330 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасында:
1 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1997 жылғы 16 маусымдағы "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы", 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2008 жылғы 29 желтоқсандағы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы", 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11745 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.;
3 тармақта:
8) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалы - "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаментінің (бұдан әрі - Орталық) Түпқараған аудандық бөлімшесі;";
9) тармақша алынып тасталсын;
10 тармақта:
1) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Тупкараганского районного маслихата от 11 декабря 2013 года № 17/111 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 03 октября 2016 года № 5/41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 01 ноября 2016 года № 3164. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2020 года № 50/369
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10.12.2020 № 50/369(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и пунктом 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года №215 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 11 декабря 2013 года № 17/111 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2330, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" 15 января 2014 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан:
пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года "О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне", от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан", от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", от 6 мая 2020 года "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745).";
в пункте 3:
подпункт 8) изложить в новой редакции следующего содержания:
"8) уполномоченная организация - Тупкараганское районное отделение департамента "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" (далее - Центр) - филиал некоммерческого акционерного общества "Правительство для граждан" по Мангистауской области;";
подпункт 9) исключить;
в пункте 10:
подпункт 1) изложить в новой редакции следующего содержания:

"1) 21-23 наурыз - Наурыз мейрамы:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, бірінші және екінші дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
4) тармақшаның төртінші абзацы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
6) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) 6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
7) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
8) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) 1 маусым - Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейiнгi мүгедек балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедек балаларға - 5 (айлық) есептік көрсеткіш;";
9) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
10) тармақша алынып тасталсын;
11 тармақта:
6) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттен қарастырылған қаражат шегінде, жылына бір рет білім беру ұйымдарының білім беру қызметіне төлеуге арналған нақты шығындарын және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабу үшін 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі әлеуметтік көмек:
табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу қоймай, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын бiрiншi, екiнші топтағы мүгедек студенттерге;
өтініш жасаған айдың алдындағы 12 айда жан басына шаққанда, Маңғыстау облысы бойынша 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа табысы бар отбасылардағы келесі санаттағы студенттерге:
ауданның денсаулық сақтау, білім беру, агроөнеркәсіптік кешені, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет , спорт және туризм мемлекеттік мекемелерінің сұранысына сай білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде немесе медициналық жоғарғы оқу орындарында интернатурада оқитын студенттерге;
ата-анасының біреуі немесе екеуі де бірінші, екінші топтағы мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата-анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған кемінде төрт және одан да көп баласы бар отбасындағы бір студентке;
тұл жетім немесе балалар үйінде және балалар ауылында тәрбиеленуші студенттерге көрсетіледі.".
23 тармақ алынып тасталсын;

"1) 21-23 марта - Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и удостоенным ранее звания "Мать героиня", награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени - 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
четвертый абзац подпункта 4) изложить в новой редакции следующего содержания:
"инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 6) изложить в новой редакции следующего содержания:
"6) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 7) изложить в новой редакции следующего содержания:
"7) 1 мая - Праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 8) изложить в новой редакции следующего содержания:
"8) 1 июня - День защиты детей:
детям-инвалидам до шестнадцати лет и детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 9) изложить в новой редакции следующего содержания:
"9) 16 декабря - День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 10) исключить;
в пункте 11:
подпункт 6) изложить в новой редакции следующего содержания:
"6) социальная помощь в пределах средств предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и ежемесячно на частичное покрытие затратов питания и проживания – 5 (пять) месячных расчетных показателей:
студентам - инвалидам первой, второй группы, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности;
студентам следующих категорий из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением:
студентам, обучающихся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан или интернатуре высших медицинских учебных заведений, по запросу государственных учреждений района в целях обеспечения квалифицированными специалистами здравохранения, образования, агропромышленного комплекса, социального обеспечения, культуры, спорта и туризма;
студентам, которые оба или один из родителей являются инвалидами первой, второй группы или оба родителя являются пенсионерами;
студентам, которые один из родителей умерли;
одному студенту из семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
круглым сиротам или студентам воспитанникам детских домов и детских деревень.".
пункт 23 исключить;

келесідей мазмұндағы 26-1 тармақпен толықтырылсын:
"26-1. Әлеуметтік көмек екінші дәрежелі банктер немесе сәйкес келетін банктік операциялар жасауға лицензиясы бар ұйымдар арқылы ақшалай түрде алушылардың есепшоттарына аудару арқылы ұсынылады.".
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді- Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 02.10.2020 № 48/356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Түпқараған аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (А.Ізбен) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы А.Берішбаева) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Нәбиев
Аудандық мәслихат хатшысы А.Досанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық жұмыспен қамту,
әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық
хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Г.Берішбаева
3 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысының
міндетін атқарушы
А.Исатаева
3 қазан 2016 жыл

дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. Социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на
соответствующие виды банковских операции путем перечисления на счета получателей.".
Сноска. Пункт 1 с изменением внесенным решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 02.10.2020 № 48/356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Руководителю аппарата Тупкараганского районного маслихата (Избен А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно -правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам Тупкараганского районного маслихата (председатель комиссии Беришбаева А.).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Набиев
Секретарь районного маслихата А.Досанова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Тупкараганский районный отдел занятости,
социальных программ и регистрации актов
гражданского состояния"
Г.Беришбаева
3 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности руководителя
государственного учреждения
"Тупкараганский районный отдел экономики
и финансов"
А.Исатаева
3 октября 2016 года