Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 95 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 19 қаңтарда № 6809 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2019 жылғы 14 қаңтардағы № 359 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 14.01.2019 № 359 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 506-бабына, 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мыналар:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығы қажеттері үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы
Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің Қостанай облыстық орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі
аумақтық инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Д. Джұмабаев
2016 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің қаржы
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Аймұхамбетова
2016 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің табиғи
ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ Ә. Мауқұлов
2016 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________________ Е. Спанов
2016 жылғы 8 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ағаш-бұта тұқымдастарының атауы
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
1.
Қайың:
қабықтар
тонна

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение маслихата Костанайской области от 8 декабря 2016 года № 95. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 января 2017 года № 6809. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 14 января 2019 года № 359
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 14.01.2019 № 359 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Костанайской области согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Костанайского областного маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Костанайского областного маслихата
Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского государственного
учреждения "Костанайская областная
территориальная инспекция лесного хозяйства
и животного мира Комитета лесного хозяйства
и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
____________ Д. Джумабаев
8 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление финансов акимата Костанайской области"
_______________ С. Аймухамбетова
8 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление природных ресурсов
и регулирования природопользования
акимата Костанайской области"
_______________ А. Маукулов
8 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление экономики и бюджетного
планирования акимата Костанайской области"
_______________ Е. Спанов
8 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 8 декабря 2016 года
№ 95
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Костанайской области
Наименование древесно-кустарниковых пород
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
1.
Береза:
кора
тонна

0,016
бұтақтар
тонна
0,032
томарлар
тонна
0,008
тамырлар
тонна
0,048
жапырақтар
тонна
0,024
бүршіктер
килограмм
0,016
2.
Қарағай:
қабықтар
тонна
0,021
бұтақтар
тонна
0,042
томарлар
тонна
0,011
тамырлар
тонна
0,063
жапырақтар
тонна
0,032
бүршіктер
килограмм
0,021
3.
Көктерек, терек:
қабықтар
тонна
0,011
бұтақтар
тонна
0,022
томарлар
тонна
0,01
тамырлар
тонна
0,033
жапырақтар
тонна
0,02
бүршіктер
килограмм
0,011
4.
Сары қарағанның, бұта тектес талдардың, шырғанақтың, жүзгіннің, шеңгелдің және өзге де бұталардың бұтақтары
тонна
0,024
Мәслихаттың
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
2-қосымша
Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығы қажеттері үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі
1. Ұзақ мерзімді орман пайдалану
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығы қажеттері үшін пайдалану
гектар
жылына 0 теңге
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
жылына 400 теңге
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, туристік, және спорт мақсаттары үшін пайдалану
гектар
жылына 1605 теңге
2. Қысқа мерзімді орман пайдалану
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіші
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, туристік, және спорт мақсаттары үшін пайдалану
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіші
Мәслихаттың
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
3-қосымша
Қостанай облыстық мәслихатының күші жойылды деп танылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Қостанай облыстық мәслихатының 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 306 "Мемлекеттiк орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшiн төлем төлеу мөлшерлемелерi туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3721 тіркелген, 2010 жылғы 14 шілдеде "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған).
2. Қостанай облыстық мәслихатының 2011 жылғы 10 маусымдағы № 391 "Мәслихаттың 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 306 "Мемлекеттік орман қорында орманды пайдаланғаны үшін төлем төлеу ставкалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3768 тіркелген, 2011 жылғы 29 шілдеде "Қостанай таңы" газетінде және 2011 жылғы 4 тамызда "Костанайские новости" газетінде жарияланған).

0,016
ветви
тонна
0,032
пни
тонна
0,008
корни
тонна
0,048
листья
тонна
0,024
почки
килограмм
0,016
2.
Сосна:
кора
тонна
0,021
ветви
тонна
0,042
пни
тонна
0,011
корни
тонна
0,063
листья
тонна
0,032
почки
килограмм
0,021
3.
Осина, тополь:
кора
тонна
0,011
ветви
тонна
0,022
пни
тонна
0,01
корни
тонна
0,033
листья
тонна
0,02
почки
килограмм
0,011
4.
Ветви акации желтой, ивы кустарниковой, облепихи, жузгуна, чингила и прочих кустарников
тонна
0,024
Приложение 2
к решению маслихата
от 8 декабря 2016 года
№ 95
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы
Долгосрочное лесопользование
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
0 тенге в год
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целей
гектар
400 тенге в год
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
гектар
1605 тенге в год
Краткосрочное лесопользование
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя
Приложение 3
к решению маслихата
от 8 декабря 2016 года
№ 95
Перечень
признанных утратившими силу некоторых решений Костанайского областного маслихата
1. Решение Костанайского областного маслихата от 30 апреля 2010 года № 306 "О ставках платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3721, опубликовано 14 июля 2010 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости").
2. Решение Костанайского областного маслихата от 10 июня 2011 года № 391 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 апреля 2010 года № 306 "О ставках платы за лесные пользования в государственном лесном фонде" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3768, опубликовано 29 июля 2011 года в газете "Қостанай таңы" и 4 августа 2011 года в газете "Костанайские новости").

3. Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 50 "Мәслихаттың 2010 жылғы 30 сәуiрдегi № 306 "Мемлекеттiк орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшiн төлем төлеу ставкалары туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6572 тіркелген, 2016 жылғы 17 тамызда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған).

3. Решение Костанайского областного маслихата от 14 июля 2016 года № 50 "О внесении изменений в решение маслихата от 30 апреля 2010 года № 306 "О ставках платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6572, опубликовано 17 августа 2016 года в газете "Қостанай таңы").