Лисаков қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 72 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 6777 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 2-бабының 4-тармағына, 73, 75-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3771209,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2004860,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14961,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 30908,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1720479,8 мың теңге;
2) шығындар – 4169098,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -142113,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 169483,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 311596,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -255775,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 255775,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 30.11.2017 № 169 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 737499,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 0,0 теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0,0 теңге құрайтыны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 09.10.2017 № 148 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай облысы Лисаков қаласындағы № 4 орта мектептің ғимаратын күрделі жөндеуге 294575,8 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 5787,5 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйесін, қоршаулар және турникеттер жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 8050,9 мың теңге сомасында;

О бюджете города Лисаковска на 2017-2019 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2017 года № 6777. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3771209,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2004860,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14961,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 30908,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1720479,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4169098,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -142113,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 169483,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 311596,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -255775,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 255775,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 30.11.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 737499,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что на 2017 год объем бюджетных изъятий из бюджета города Лисаковска в областной бюджет установлен в сумме 0,0 тенге.
4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2017 год составляет 0,0 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 09.10.2017 № 148 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на капитальный ремонт здания средней школы № 4 в городе Лисаковске Костанайской области в сумме 294575,8 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 5787,5 тысяч тенге;
на оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 8050,9 тысяч тенге;

мәдениет объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйесі жабдығын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 3011,4 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіптік даярлауға бағытталған жұмыссыздардың оқуын аяқтауға 2763,6 мың теңге сомасында;
бухгалтерлерді оқытуға 450,0 мың теңге сомасында;
арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге 5391,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының жолдарын жөндеуге 283377,1 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 76,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтарда оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 14959,9 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталығында электрондық кезек жүйесі жабдығын сатып алуға және монтаждауға 2632,0 мың теңге сомасында;
Октябрь кентінде балаларға арналған ойын алаңын жайластыруға 2277,8 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарды өтеуге 57 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 30.11.2017 № 169 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Лисаков қаласының су құбыры желілерін (магистральдық желілер) реконструкциялауға 1037,6 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы биологиялық тазалау станциясының коллекторынан жинағыш тоғандарына дейін кәріз желілерін реконструкциялауға 1032,5 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы Октябрь кентінде ағынды суды биологиялық тазалау станциясын реконструкциялауға 1367,5 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы Октябрь кентінде жылу желілерін реконструкциялаумен газ қазандықтарын салуға 13975,2 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласында Мир көшесі – Строительный көшесі қиылысында әкімшілік ғимарат салуға 66350,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының Темірбаев көшесін (Верхнетобольский көшесінен колледжге дейінгі шекараларда) реконструкциялауға 227263,0 мың теңге сомасында;
спорт объектілерін дамытуға 20000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 30.11.2017 № 169 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

на оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов культуры в сумме 3011,4 тысяч тенге;
на доучивание безработных, направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020, в сумме 2763,6 тысячи тенге;
на обучение бухгалтеров в сумме 450,0 тысяч тенге;
на проведение аудита специального назначения в сумме 5391,0 тысяча тенге;
на ремонт дорог города Лисаковска в сумме 283377,1 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 76,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы, в сумме 14959,9 тысяч тенге;
на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центре занятости населения в сумме 2632,0 тысячи тенге;
на обустройство детской игровой площадки в поселке Октябрьский в сумме 2277,8 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 57 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 30.11.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей города Лисаковска (магистральные сети) в сумме 1037,6 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей от коллектора станции биологической очистки до прудов накопителей города Лисаковска в сумме 1032,5 тысячи тенге;
на реконструкцию станции биологической очистки сточной воды в поселке Октябрьский города Лисаковска в сумме 1367,5 тысяч тенге;
на строительство газовых котельных с реконструкцией тепловых сетей в поселке Октябрьский города Лисаковска в сумме 13975,2 тысяч тенге;
на строительство административного здания в городе Лисаковске на пересечении улицы Мира - улицы Строителей в сумме 66350,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Темирбаева (в границах от улицы Верхнетобольская до колледжа) города Лисаковска в сумме 227263,0 тысячи тенге;
на развитие объектов спорта в сумме 20000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 30.11.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1327,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 1068,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 14371,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға 10737,0 мың теңге сомасында;
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге 3634,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 11779,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
еңбекақыны ішінара субсидиялауға 5795,0 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 5745,0 мың теңге;
көшуге субсидиялар беруге 239,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 30.11.2017 № 169 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кредит Лисаков қаласы әкімдігінің "Лисаковқалакоммунэнерго" өндірістік-шаруашылық бірлестігі" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнымен "Лисаков қаласының d 820 мм ЖТ19-ЖТ21 жылу желісін қайта жаңарту" жобасын іске асыру үшін 169483,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 30.11.2017 № 169 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерге 2961,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 23.02.2017 № 106 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде 309153,1 мың теңге сомасында пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 23.02.2017 № 106 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. Кент, ауыл әкімі аппараттарының 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2017 жылға берілетін трансферттердің Лисаков қаласының ауылдары, кенттері арасында бөлінуі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1327,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 1068,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 14371,0 тысяча тенге, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 10737,0 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 3634,0 тысячи тенге;
на развитие рынка труда в сумме 11779,0 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 5795,0 тысяч тенге;
на молодежную практику 5745,0 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд 239,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 30.11.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрен кредит из Национального фонда Республики Казахстан для реализации государственным коммунальным предприятием "Производственно-хозяйственное объединение "Лисаковскгоркоммунэнерго" акимата города Лисаковска проекта "Реконструкция тепловой сети d 820 мм УТ19-УТ21 города Лисаковска" в сумме 169483,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 30.11.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 2961,4 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 23.02.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-2. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов в сумме 309153,1 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 23.02.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села на 2017 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками города Лисаковска на 2017 год согласно приложению 6 к настоящему решению.

25000,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
107,0
V. Бюджеттің тапшылығы (профицит)
25107,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
-25107,0
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 72 шешіміне 4-қосымша
Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 72 шешіміне 5-қосымша
Кент, ауыл әкімінің аппараттары 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

25000,0
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
107,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
25107,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-25107,0
Приложение 4
к решению маслихата от 21 декабря 2016 года № 72
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 72
Перечень
бюджетных программ аппаратов акима поселка, села на 2017 год