Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 67 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 сәуірде № 6299 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № 201 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 30.11.2020 № 201 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 23.05.2018 № 93 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексі 18-бабының 2) тармақшасына және 139-бабының 9-тармағына сәйкес, Әулиекөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын, осы қаулының қосымшасына сәйкес.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 23.05.2018 № 93 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Әулиекөл ауданы әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 25 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі А. Балғарин
Әулиекөл аудандық
мәслихатының хатшысы
________Қойшыбаев Д.С.
01.04.2016 жыл
Әкімдіктің
2016 жылғы 1 cәуірдегі
№ 67 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 13.06.2019 № 120 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Аулиекольского района Костанайской области от 1 апреля 2016 года № 67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 апреля 2016 года № 6299. Утратило силу постановлением акимата Аулиекольского района Костанайской области от 30 ноября 2020 года № 201
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аулиекольского района Костанайской области от 30.11.2020 № 201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок – в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 23.05.2018 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 и пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, акимат Аулиекольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 23.05.2018 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Аулиекольского района по социальным вопросам.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 25 января 2016 года.
Аким района А. Балгарин
Секретарь Аулиекольского
районного маслихата
__________Койшибаев Д. С.
01.04.2016 год
Приложение
к постановлению акимата
от 1 апреля 2016 года № 67
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 13.06.2019 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Должности специалистов здравоохранения:

1) аудандық (қалалық) аурухананың басшысы;
2) аудандық маңызы бар (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын клиникалық (жедел медициналық көмек көрсету бөлімшелерінің, күндізгі стационардың, емхананың) және параклиникалық бөлімшелерінің меңгерушілері;
4) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
5) акушер;
6) диеталық мейіргер;
7) тіс дәрігері (дантист);
8) мейіргер;
9) кеңейтілген практика мейіргері;
10) статистик;
11) зертханашы (медициналық);
12) провизор (фармацевт);
13) психолог маман;
14) рентген зертханашысы;
15) әлеуметтік қызметкер;
16) фельдшер;
17) аудандық маңызы бар (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның дәріханасының (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушісі;
18) медициналық тіркеуші;
19) логопед;
20) зертхана маманы.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) аудандық және қалалық Халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
2) аудандық маңызы бар (облыстық маңызы бар қаланың) ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балалар мен 18 жастан асқан мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
5) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
6) жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы;
7) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
8) халықты жұмыспен қамту орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 08.11.2019 № 246 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) аудандық (қалалық) маңызы бар және облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) аудандық (қалалық) маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның: шағынжинақталған мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымының басшысы;
3) аудандық (қалалық) маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
4) аудандық (қалалық) маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның секторының басшысы;

1) руководитель районной (городской) больницы;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
3) заведующие клиническими (отделениями скорой медицинской помощи, дневным стационаром, поликлиникой) и параклиническими подразделениями государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
4) врачи всех специальностей;
5) акушер (ка);
6) диетическая сестра;
7) зубной врач (дантист);
8) медицинская (ий) сестра (брат);
9) cестра/брат медицинская (ий) расширенной практики;
10) статистик;
11) лаборант (медицинский);
12) провизор (фармацевт);
13) специалист психолог;
14) рентгенолаборант;
15) социальный работник;
16) фельдшер;
17) заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
18) медицинский регистратор;
19) логопед;
20) специалист лаборатории.
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель Центра занятости населения районов и городов;
2) заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения (города областного значения);
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
5) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
6) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости;
7) консультант по социальной работе;
8) консультант по социальной работе центра занятости населения.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Аулиекольского района Костанайской области от 08.11.2019 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного (городского) значения;
2) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного (городского) значения: малокомплектной школы, дошкольной организации образования;
3) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного (городского) значения;
4) руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного (городского) значения;

5) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-логопед, бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
6) әлеуметтік педагог;
7) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологі;
8) логопед;
9) психолог;
10) әдіскер (негізгі қызметтердің);
11) тәлімгер;
12) тәрбиелеуші;
13) мейірбике (мейіргер);
14) емдәмдік мейірбике;
15) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің);
16) қосымша білім беретін педагог;
17) дене тәрбиесі нұсқаушысы (негізгі қызметтердің);
18) ұйымдастырушы педагог;
19) концертмейстер (негізгі қызметтердің);
20) талдаушы-социолог;
21) кітапхананың басшысы (меңгерушісі);
22) интернаттың басшысы (меңгерушісі);
23) кітапханашы.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (облыстық маңызы бар қалалар) басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (облыстық маңызы бар қалалар) басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (облыстық маңызы бар қалалар) тобының, бөлімінің, зертханасының басшысы;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (облыстық маңызы бар қалалар) көркемдік жетекшісі;
5) аккомпаниатор;
6) библиограф;
7) кітапханашы;
8) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
9) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
10) музыкалық жетекші;
11) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
12) хореограф;
13) қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) әдіскер;
4) жаттықтырушы;
5) жаттықтырушы-оқытушы;
6) медициналық бике/аға.
6. Ветеринария мамандарының лауазымдары:
1) ветеринариялық дәрігер;
2) ветеринариялық фельдшер.

5) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, в том числе учитель-логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
6) социальный педагог;
7) педагог-психолог организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования;
8) логопед;
9) психолог;
10) методист (основных служб);
11) вожатый;
12) воспитатель;
13) медицинская (ий) сестра (брат);
14) диетическая сестра;
15) музыкальный руководитель (основных служб);
16) педагог дополнительного образования;
17) инструктор по физкультуре (основных служб);
18) педагог-организатор;
19) концертмейстер (основных служб);
20) социолог-аналитик;
21) руководитель (заведующий) библиотекой;
22) руководитель (заведующий) интернатом;
23) библиотекарь.
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
3) руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (города областного значения);
5) аккомпаниатор;
6) библиограф;
7) библиотекарь;
8) культорганизатор (основных служб);
9) методист всех наименований (основных служб);
10) музыкальный руководитель;
11) художники всех наименований (основных служб);
12) хореограф;
13) учителя казахского, русского, английского языков.
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) методист;
4) тренер;
5) тренер-преподаватель;
6) медицинская (ий) сестра/брат.
6. Должности специалистов ветеринарии:
1) ветеринарный врач;
2) ветеринарный фельдшер.