V сайланған Алматы қаласы мәслихатының XLIII сессиясының "Алматы қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін беру туралы" 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 367 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 404 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 ақпанда № 1253 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 55 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 16 бабына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, және халықтың едәуір осал топтарын қорғау мақсатында, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының XLIII сессиясының "Алматы қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін беру туралы" 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 367 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1206 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қазанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру мүмкіндігі берілсін:
1)Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға;
2) 75 жастан асқан зейнеткерлерге;
3) бірінші, екінші топтағы мүгедектерге және он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға.".
2 тармақ келесі мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) көп балалы аналарға (18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар).".
3 тармақтағы "картасы" сөзінен кейін "ұзақ пайдаланылатын карталары" сөздерімен толықтырылсын.
көрсетілген шешімге қосымша, осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4 тармақтағы "маршруттарға" сөзінен кейін "және жеңілдік берілген жолаушылар санаттарын тасымалдау" сөздерімен толықтырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қала құрылысы, көріктендіру және коммуналды меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б. Шинге және және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Р. Тауфиковке (келісім бойынша) жүктелсін.

О внесении изменений и дополнений в решение XLIII-ой сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 15 сентября 2015 года № 367 "О предоставлении льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Алматы"
Решение маслихата города Алматы от 27 января 2016 года № 404. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 16 февраля 2016 года № 1253
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в целях защиты наиболее уязвимых слоев населения, маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение XLIII–ой сессии маслихата города Алматы V–го созыва от 15 сентября 2015 года № 367 "О предоставлении льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1206, опубликованное 10 октября 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Предоставить бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси):
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
2) пенсионерам старше 75 лет;
3) инвалидам первой, второй группы и детям – инвалидам до восемнадцати лет.".
пункт 2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) многодетным матерям (имеющие 4 или более детей до достижения ими 18 летнего возраста).".
в пункте 3 после слова "карты" дополнить словами "и карты длительного пользования".
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
в пункте 4 после слова "маршрутов" дополнить словами "и перевозку льготной категории пассажиров".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности маслихата города Алматы Б. Шин и заместителя акима города Алматы Р. Тауфикова (по согласованию).

3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
V сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
L сессиясының төрағасы Б. Садықов
V сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
Хатшысы Қ. Қазанбаев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының L
сессиясының 2016 жылғы
27 қаңтардағы № 404
шешіміне қосымша
V cайланған Алматы қаласы
мәслихатының XLIII
Сессиясының 2015 жылғы
15 қыркүйектегі № 367
шешіміне қосымша
Алматы қаласының қалалық қоғамдық көлігінде
(таксиден басқа) жүруге арналған жеңілдік
берілетін электрондық жолжүру карталары мен
ұзақ мерзім пайдаланылатын карталар
1. Тегін жүруге арналған (Ұлы Отан Соғысы қатысушысының, мүгедегінің және оларға теңестiрiлген адамның, 75 жастан асқан зейнеткердің, бірінші және екінші топтағы мүгедектің, он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек баланың) электронды жол жүру картасы.
2. Жол ақының 50 % төленетін жеңілдетілген электронды (көпбалалы аналардың, жалпы білім беретін мектептердегі 15 жастан асқан оқушының, жасына байланысты зейнеткердің, техникалық және кәсіби білім беретін оқу орындарында оқитын білім алушының, күндізгі оқу нысанындағы жоғары оқу орны студентінің) жол жүру картасы.
3. Ұзақ пайдаланылатын жеңілдетілген (білім беретін мектептердегі 15 жастан асқан оқушының, жасына байланысты зейнеткердің, техникалық және кәсіби білім беретін оқу орындарында оқитын білім алушының, күндізгі оқу нысанындағы жоғары оқу орны студентінің) жол жүру картасы.
Жеңілдетілген және жеңілдетілмеген электронды жол жүру карталары құнының арасындағы айырма, тасымалдаушыларға жергілікті бюджет есебінен бөлінетін қаражат шегінде өтеледі.

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 марта 2016 года.
Председатель L-й сессии
маслихата города Алматы V-го созыва Б. Садыков
Секретарь
маслихата города Алматы V-го созыва К. Казанбаев
Приложение
к решению L-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
от 27 января 2016 года № 404
Приложение
к решению XLIII-й сессии
маслихата
города Алматы V-го созыва
от 15 сентября 2015 года № 367
Льготные электронные проездные карты и карты длительного
пользования для проезда на городском общественном
транспорте города Алматы (кроме такси)
1. Льготная электронная проездная карта для бесплатного проезда (участника, инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним, пенсионера старше 75 лет, инвалидов первой и второй группы, ребенка – инвалида до восемнадцати лет).
2. Льготная электронная проездная карта с 50 %-ой оплатой проезда (многодетных матерей, учащегося общеобразовательной школы старше 15 лет, пенсионера по возрасту, учащегося технического и профессионального образования, студента высшего учебного заведения очной формы обучения).
3. Льготная электронная проездная карта длительного пользования (учащегося общеобразовательной школы старше 15 лет, пенсионера по возрасту, учащегося технического и профессионального образования, студента высшего учебного заведения очной формы обучения).
Разница между стоимостью льготных и не льготных электронных проездных карт, возмещаются перевозчикам в пределах выделяемых средств за счет местного бюджета.