"Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 наурызда № 3637 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 16.05.2016 № 136 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 17-бабы 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ұ.Сәдібековке жүктелсін.
Облыс әкімі Б. Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Б.Жылқышиев
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
К.Мендебаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2016 жылғы "25"
ақпандағы № 48 қаулысымен
бекітілген
"Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 25 февраля 2016 года № 48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 16 марта 2016 года № 3637. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16 мая 2016 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16.05.2016 № 136.
В соответствии c пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 7) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова У.
Аким области Б. Атамкулов
Сатыбалды Д.
Жилкишиев Б.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Мендебаев К.
Утверждено постановлением
акимата Южно-Казахстанской
области от "25" февраля 2016
года № 48
Положение
о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере социальной защиты населения.
2. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" не имеет ведомства.
3. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Абай ауданы, Желтоқсан көшесі, 20 "а" үй, пошталық индексі 160012.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер ""Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

4. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, Абайский район, улица Желтоксан, дом 20 "а", почтовый индекс 160012.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

29) жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
30) облыс әкімдігіне арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін өз қарамағандағы субъектілерді құруды және олардың қызметін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізу;
31) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсетуін қамтамасыз ету;
32) халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдау жүргізу бойынша жұмыстарды үйлестіру;
33) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру;
34) облыстың жергілікті өкілді органның бекітуіне одан әрі ұсыну үшін арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің қосымша көлемін көрсету тізбесі мен тәртібін әзірлеп облыс әкімдігіне ұсыну ;
35) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету бойынша мемлекеттік сатып алу алуды жүзеге асыру;
36) Қазақстан Республикасының 2005 13 сәуірдегі " Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" № 39 Заңына сәйкес, облыс аумағында медициналық, әлеуметтiк, кәсiптiк оңалтудың орындалуын ұйымдастыру;
37) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердiң және мүгедек балалардың санаторий-курорттық емделуiн қамтамасыз ету;
38) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
39) мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-көпшілік және ағарту iс-шараларын ұйымдастыру;
40) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтiк көмектiң көрсетiлуiн үйлестiру;
41) адамның иммуни тапшылығы вирусын жұқтыр және жұқпалы иммуни тапшылығын синдромын ауыратындарды әлеуметтік қорғау бойынша жұмыстарды үйлестіру;
42) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн және соларға теңестiрiлген адамдарды әлеуметтiк қорғау бойынша жұмыстарды үйлестіру;
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдардан және азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпараттарды белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасауға;

29) осуществление взаимодействия с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
30) внесение предложения в акимат области по созданию и обеспечению деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их ведении;
31) обеспечение предоставления субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг;
32) координация работ по проведению анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
33) координация работ по организации кадровому обеспечени субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников;
34) разработка и представления в акимат области перечня и порядка предоставления дополнительного объема специальных социальных услуг, предоставляемых сверх гарантированного объема специальных социальных услуг для дальнейшего утверждения местным представительным органом области;
35) осуществление государственных закупок, а также размещения государственного социального заказа по предоставлению специальных социальных услуг;
36) организация на территории области выполнения медицинской, социальной, профессиональной реабилитации в соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах";
37) обеспечение санаторно-курортного лечения инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
38) организация обеспечения инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
39) организация совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовых и просветительских мероприятий;
40) координация оказания благотворительной и социальной помощи инвалидам;
41) координация работ по социальной защите инфицированных вирусом иммунодефицита человека и больных синдромом приобретенного иммунодефицита;
42) координация работ по социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненным к ним;
17. Права и обязанности:
1) запрашивать от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций;
2) взаимодействовать с государственными органами по вопросам, отнесенным к компетенции государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";

3) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, кездесулер және отырыстар өткізуге;
4) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық мемлекеттік органдарда білдіруге.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты, "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға жеке жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметінен босатады.
20. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің, қызметтердің, жоғарғы органдардың тапсырмаларының орындалуына жеке жауапты болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін, сондай ақ, "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың басшыларын жұмысқа тағайындайды және жұмыстан босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің, "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың басшыларының міндеттері мен уәкілеттіктерін анықтайды;

3) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы, встречи, заседания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
4) представлять интересы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" во всех государственных органах.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Южно-Казахстанской области.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области":
1) организует и руководит деятельностью государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" задач, функций, поручений вышестоящих органов;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", а также руководителей организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", руководителей организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

5) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
6) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда өз уәкілеттігі шегінде "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін ұсынады;
7) келісім-шарттар жасасады;
8) сенімхаттар береді;
9) банктік есеп шоттар ашады;
10) өз уәкілеттігі шегінде барлық "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне және "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қарамағындағы ұйымдардың басшыларына орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
11) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне және "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың басшыларына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сыйақы шараларын белгілейді және тәртіптік жаза қолдана алады;
12) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы қаржы-шаруашылық қызметіне және мемлекеттік мекеме мүлкінің сақталуына жеке жауапты болады;
13) сыбайлас жемқорлықтың көріністеріне қарсы әрекеттерді күшейту бойынша шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың бұзылуына дербес жауапты;
14) Қазақстан Республикасы заңнамаларымен, осы Ережемен және облыс әкімдігімен оған жүктелген басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

5) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
6) представляет интересы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" в государственных органах, иных организациях в пределах своей компетенции;
7) заключает договора;
8) выдает доверенности;
9) открывает банковские счета;
10) издает приказы и дает указания в пределах своей компетенции, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" и руководителями организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
11) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", руководителей организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) несет персональную ответственность за финансово-хозяйственную деятельность и сохранность имущества государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
13) принимает меры по усилению противодействия явлениям коррупции и несет персональную ответственность за нарушения антикоррупционного законодательства;
14) осуществляет полномочия установленные настоящим Положением, законодательством Республики Казахстан и местным исполнительным органом области.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

24. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі.
1) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 1 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 2 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 3 Көксәйек арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 4 Түркістан арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 5 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 6 балалар арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының" № 7 Тасарық арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Ардагерлер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Мейір" ардагерлер үйі коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области":
1) коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 1" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
2) коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 2" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
3) коммунальное государственное учреждение "Коксаекский центр оказания специальных социальных услуг № 3" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
4) коммунальное государственное учреждение "Туркестанское центр оказания специальных социальных услуг № 4" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
5) коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 5" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
6) коммунальное государственное учреждение "Детский центр оказания специальных социальных услуг № 6" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
7) коммунальное государственное учреждение "Тасарыкский центр оказания специальных социальных услуг № 7" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
8) коммунальное государственное учреждение "Ардагерлер үйі" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
9) коммунальное государственное учреждение "Мейір" ардагерлер үйі" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";

10) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 8 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Түркістан аумақтық мүгедек балалар арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Арнаулы кәсіптік колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Мақтарал мүгедек балаларды оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Сарыағаш мүгедек балаларды оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Сайрам мүгедек балаларды оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16) "Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Түлкібас мүгедек балаларды оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) "Оңтүстік Қазақстан облысы, Ақсукент ауылының "Оңтүстік Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18) "Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының "Оңтүстік Қазақстан облысы Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

10) коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 8" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
11) коммунальное государственное учреждение "Туркестанский региональный детский центр оказания специальных социальных услуг" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
12) коммунальное государственное учреждение "Специальный профессиональный колледж" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
13) коммунальное государственное учреждение "Мактааральский центр реабилитации детей-инвалидов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
14) коммунальное государственное учреждение "Сарыагашский центр реабилитации детей-инвалидов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
15) коммунальное государственное учреждение "Сайрамский центр реабилитации детей-инвалидов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
16) коммунальное государственное учреждение "Тюлькубасский центр реабилитации детей-инвалидов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области";
17) коммунальное государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", села Аксукент Южно-Казахстанской области;
18) коммунальное государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов" управления координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области", города Шымкент.