Маңғыстау, Ақмола облыстары және Астана мен Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының шарттарын, көлемін және нысаналы мақсатын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 25 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017жылғы 1 ақпанда № 14754 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 212-бабына және "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бағалы қағаздар шығару ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 қазандағы № 1520 қаулысының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Маңғыстау, Ақмола облыстарының және Алматы мен Астана қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ішкі нарықта айналысқа жіберуі үшін мемлекеттік бағалы қағаздар шығарудың мынадай шарттары, көлемі және нысаналы мақсаты айқындалсын:
1) шарттар:
мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару жылы – 2017 жыл;
бағалы қағаздардың түрі – мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін ішкі нарықта айналысқа жіберуге арналған, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар;
2) көлемдері:
Маңғыстау облысы – 1 336 788 000 (бір миллиард үш жүз отыз алты миллион жеті жүз сексен сегіз мың) теңгеден артық емес;
Ақмола облысы - 410 198 000 (төрт жүз он миллион жүз тоқсан сегіз мың) теңгеден артық емес;
Астана қаласы – 6 922 232 000 (алты миллиард тоғыз жүз жиырма екі миллион екі жүз отыз екі мың) теңгеден артық емес;
Алматы қаласы – 4 219 856 000 (төрт миллиард екі жүз он тоғыз миллион сегіз жүз елу алты мың) теңгеден артық емес;
3) нысаналы мақсаты - мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 22.06.2017 № 395 бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қарыз алу департаменті (Р.Т. Мейрханов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялауға жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов

Об определении условий, объема и целевого назначения выпуска государственных ценных бумаг местными исполнительными органами Мангистауской, Акмолинской областей и городов Астаны и Алматы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 января 2017 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2017 года № 14754.
В соответствии со статьей 212 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и пунктом 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2009 года № 1520 "Об утверждении Правил выпуска ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить следующие условия, объем и целевое назначение выпуска местными исполнительными органами Мангистауской, Акмолинской областей и городов Астаны и Алматы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке:
1) условия:
год выпуска государственных ценных бумаг – 2017 год;
вид ценных бумаг – государственные ценные бумаги, выпускаемые местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ;
2) объемы:
Мангистауской области – не более 1 336 788 000 (один миллиард триста тридцать шесть миллионов семьсот восемьдесят восемь тысяч) тенге;
Акмолинской области – не более 410 198 000 (четыреста десять миллионов сто девяносто восемь тысяч) тенге;
города Астаны – не более 6 922 232 000 (шесть миллиардов девятьсот двадцать два миллиона двести тридцать две тысячи) тенге;
города Алматы – не более 4 219 856 000 (четыре миллиарда двести девятнадцать миллионов восемьсот пятьдесят шесть тысяч) тенге;
3) целевое назначение – финансирование строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22.06.2017 № 395 (вводится в действие со дня его государственной регистрации).
2. Департаменту государственного заимствования Министерства финансов Республики Казахстан (Мейрханов Р.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов