"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 ақпанда № 14852 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 18 наурыздағы № 15/қе бұйрығымен.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2017 года № 14852. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 марта 2019 года № 15/қе.

Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 18.03.2019 № 15/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10493 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларында:
реттік нөмірі 1 жолы мына редакцияда жазылсын:
"
1.
ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын және мемлекеттік органның интернет-ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аттестаттаудан өткізу:
локальдық (монолиттік) ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын және мемлекеттік органның интернет-ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аттестаттаудан өткізу
1 жүйе/кіші жүйе

Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 18.03.2019 № 15/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10493, опубликованный 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Ценах на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере информатизации, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
аттестационное обследование информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и интернет-ресурса государственного органа на их соответствие требованиям информационной безопасности:
аттестационное обследование локальной (монолитной) информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и интернет-ресурса государственного органа на их соответствие требованиям информационной безопасности
1 система/
подсистема

951 084, 8
1 065 215
облыс деңгейінде аумақтық бөлінген ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аттестаттаудан өткізу
1 нүкте*
97 547, 3
109 253
өңірлік деңгейде аумақтық бөлінген ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аттестаттаудан өткізу
1 нүкте*
8 331, 3
9 331
ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын және мемлекеттік органның интернет-ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аспаптық тексеру
1 IP мекенжай*
15 538, 4
17 403
";
реттік нөмірі 4 жолы мына редакцияда жазылсын:
"
4.
Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзін және "элктрондық үкіметтің" электрондық поштасының бірыңғай шлюзін сүйемелдеу
1 қызмет**
37 933 274
42 485 267
";
реттік нөмірі 7 жолы мына редакцияда жазылсын:
"
мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарын қауіпсіз қолдану мақсатында олардың мониторингі және ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету:
7
мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарын қауіпсіз қолдану мақсатында олардың мониторингі және ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету
1 қызмет**
163 758 431
183 409 443
зиянды бағдарламаларды зерттеудің ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету
1 инцидент

951 084, 8
1 065 215
аттестационное обследование территориально-распределенной информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и на их соответствие требованиям информационной безопасности
на областном уровне
1 точка*
97 547, 3
109 253
аттестационное обследование территориально-распределенной информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" на их соответствие требованиям информационной безопасности
на районном уровне
1 точка*
8 331, 3
9 331
инструментальное обследование информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и интернет-ресурса государственного органа на их соответствие требованиям информационной безопасности
1 IP адрес*
15 538, 4
17 403
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
сопровождение единого шлюза доступа к Интернету и единого шлюза электронной почты "электронного правительства"
1 услуга**
37 933 274
42 485 267
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
мониторинг интернет-ресурсов государственных органов в целях их безопасного использования и реагирование на инциденты информационной безопасности:
7
мониторинг интернет-ресурсов государственных органов
в целях их безопасного использования и реагирование на инциденты информационной безопасности
1 услуга**
163 758 431
183 409 443
реагирование на инциденты информационной безопасности исследования вредоносных программ
1 инцидент

1 401 050
1 569 176
ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету – қызмет көрсетуден бас тарту (DDoS- шабуылдар)
1 қарсы іс-қимыл
6 762, 5
7 574
алаяқтық іс-әрекеттерді зерттеудің ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету (antifraud);
1 зерттеп қарау
726 522, 3
813 705
ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне әрекет ету – бағдарламалық қамтылымның функционалын техникалық зерттеп қарау
1 инцидент
825 911, 6

1 401 050
1 569 176
реагирование на инциденты информационной безопасности - отказ в обслуживании (DDoS- атаки)
1 отражение
6 762, 5
7 574
реагирование на инциденты информационной безопасности исследования мошеннических действий (antifraud)"
1 исследование
726 522, 3
813 705
реагирование на инциденты информационной безопасности - техническое исследование функционала программного обеспечения
1 инцидент
825 911, 6

925 021
";
ескертпе мына редакцияда жазылсын:
"Ескертпелер:
* Аумақтық бөлінген ақпараттық жүйені немесе локальдық (монолиттік) бөлінген ақпараттық жүйені тексерген кезде көрсетілген қызметтердің белгіленген бағаларына қосымша қызметтік іссапарлар шығыстарының өтемақы сомалары енгізіледі.
** Қызметтер ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның ведомствосына көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті (А.Ғ. Қожықовқа) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
________________Б. Атамқұлов
2017 жылғы "__" ___________
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________Т. Сүлейменов
2017 жылғы "__" ___________

925 021
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечания:
* При обследовании территориально-распределенной информационной системы либо локальной (монолитной) информационной системы, в стоимость услуг к установленным ценам дополнительно включаются суммы компенсации при служебных командировках.
** Услуги оказываются ведомству уполномоченного органа в сфере информатизации".
2. Комитету государственного контроля в области связи, информатизации и информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Кожихову А.Г.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
________________ Б. Атамкулов
27 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
30 января 2017 года