Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 18 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 127 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 наурызда № 14952 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 21 және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 24 наурыздағы № 54 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 15.03.2022 № 21 және ҚР Бас Прокурорының 24.03.2022 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-2-бабы 5-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары мен негіздері бекітілсін.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитетінің төрағаларына жүктелсін.

Об утверждении Правил и оснований получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Совместный приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 21 февраля 2017 года № 18 и Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2017 года № 14952. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 15 марта 2022 года № 21 и Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № 54.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 15.03.2022 № 21 и Генерального Прокурора РК от 24.03.2022 № 54 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 5 статьи 16-2 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и основания получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на председателей Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.

4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
________________ Ж. Асанов
2017 жылғы 21 ақпан
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 22 ақпан
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 21 ақпандағы
№ 18 және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 22 ақпандағы
№ 127 бірлескен
бұйрығымен бекітілген
Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары мен негіздері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның қызметкерлері (бұдан әрі – пайдаланушылар) құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардың және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен (бұдан әрі – ҚАО ААЖ) ақпаратты алу негіздері мен тәртібін айқындайды.
2-тарау. ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алу тәртібі
2. Пайдаланушы "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-1-бабы 1-тармағына сәйкес осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес сервистерге қолжетімділік құқықтарын алады.
3. Пайдаланушы ҚАО ААЖ операторына - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕК) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҚАО ААЖ-ға қолжетімділік ұйымдастыруға өтінім (бұдан әрі – өтінім) жібереді.
Пайдаланушы өтінішті ҚАО ААЖ порталы арқылы электрондық түрде жібереді.
Өтінім басшы қол қойған және қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның мөрмен расталған қағаз тасымалдағышта өтінімнің сканерленген көшірмесі бекітіліп және пайдаланушының ҰКО ЭЦҚ құралдарымен қолы қойылып ҚАО ААЖ порталы арқылы электрондық түрде жіберіледі.
4. Жүйенің жұмыс қабілеттілігіне жауапты ҚАО ААЖ-нің өкілі ( бұдан әрі – әкімші) өтінімді тексереді сұрату келіп түскен күнінен бастап тәулік ішінде пайдаланушыны ҚАО ААЖ-да тіркейді не ҚАО ААЖ порталы арқылы ҚСжАЕК-де тіркелген ҰКО ЭЦҚ құралдарымен қол қойылған тіркеуден дәлелді бас тартуды жібереді. ҚАО ААЖ операторы пайдаланушысы егер өтінімде көрсетілген мәліметтер толық емес болған жағдайда тіркемейді және ҚАО ААЖ-не қолжетімділікті ұсынбайды.

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
__________ Ж. Асанов
21 февраля 2017 года
Министр финансов
Республики Казахстан
_________ Б. Султанов
22 февраля 2017 года
Утверждены
совместным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 февраля 2017 года № 18
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2017 года № 127
Правила
и основания получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма (далее – Правила) определяют порядок и основания получения информации из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных органов и иных органов (далее – СИО ПСО) работниками уполномоченного органа по финансовому мониторингу (далее – пользователи).
Глава 2. Порядок получения информации из СИО ПСО
2. Пользователь, в соответствии с пунктом 1 статьи 16-1 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" получает право доступа к сервисам согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Пользователь направляет оператору СИО ПСО – Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) заявку на организацию доступа к СИО ПСО (далее – заявка) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Заявка направляется пользователем в электронном виде через портал СИО ПСО.
Заявка подписывается ЭЦП пользователя с прикреплением сканированной ее копии, подписанной на бумажном носителе собственноручно и руководителем уполномоченного органа по финансовому мониторингу, заверенной печатью.
4. Представитель СИО ПСО, отвечающий за работоспособность системы (далее - администратор) проверяет заявку и в течение суток со дня поступления запроса регистрирует пользователя в СИО ПСО, либо направляет мотивированный отказ в регистрации, подписанный средствами электронной цифровой подписи Национального удостоверяющего центра (далее – ЭЦП НУЦ), зарегистрированной в КПСиСУ, посредством портала СИО ПСО. Оператор СИО ПСО не регистрирует и не предоставляет пользователю доступ к СИО ПСО, если сведения, указанные в заявке, являются неполными.

5. Тіркеуде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес негіздер бойынша ҚАО ААЖ рөлдерін бөлу тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – тізбе).
6. Пайдаланушы жұмыстан шығарылған жағдайда бұғаттау үшін өтінім жібереді. Өтінімнің сканерленген көшірмесі қағаз тасымалдағышта бекітіліп және ҰКО ЭЦҚ құралдарымен қолы қойылып ҚАО ААЖ порталы арқылы электрондық түрде жіберіледі.
ҚАО ААЖ әкімшісі қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғасынан Жүйенің пайдаланушысын бұғаттауға өтінім алған кезден аталған пайдаланушының қолжетімділігін дереу бұғаттайды.
7. ҚАО ААЖ-нен ақпаратты алу үшін ҚАО ААЖ-нің пайдаланушысында негіздің, сонымен қатар ҚАО ААЖ тізбесіне сәйкес тіркеудің болуы шарт болып табылады.
8. Осы Қағидалардың 4-қосымшасында мазмұндалған пайдаланушыларға және дербес компьютерлерге қойылатын талаптар сақталған жағдайда ҚАО ААЖ пайдалану мүмкін болады.
9. Пайдаланушы бірінші кіргенде ҰКО ЭЦҚ құралдарымен осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҚАО ААЖ пайдалану құқықтары туралы келісімге қол қояды. Қол қойылған келісім және қол қойылған күні ҚАО ААЖ-де тіркеледі.
10. ҚАО ААЖ-дағы жұмыс пайдаланушының ҰКО ЭЦҚ құралдарымен жүзеге асырылатын аутентификация процедураларынан ҚАО ААЖ-нің пайдаланушысының өтуінен басталады.
11. Аутентификациялауды сәтті өткен ҚАО ААЖ-нің пайдаланушысы және электрондық нысанда қол қойылған келісімі болған жағдайда, ҚАО ААЖ-ға қолжетімділік және оған қолжетімді сервистер бойынша сұрату жіберу мүмкіндігін алады.
12. ҚАО ААЖ-дан ақпарат алу ҰКО ЭЦҚ пайдаланыла отырып байланыстың қорғалаған арналары арқылы ҚАО ААЖ тіркелген пайдаланушылары жүзеге асырады. ҰКО ЭЦҚ құралдарын басқа адамдарға беруге жол берілмейді. ҰКО ЭЦҚ сақтау үшін тек сертификатталған қорғалған құрылғылар ғана пайдаланылады, оларды қорғалған және бөтен адамдардың қолы жетпейтін жерде сақтау қажет.
13. ҚАО ААЖ пайдаланушыларына қолжетімділік ҚАО ААЖ-ның порталында жарияланғандар туралы ақпарат күтпеген және авариялық жағдайларда тоқтап қалған немесе жоспарланған техникалық жұмыстарды жүргізу уақытын қоспағанда тәулік бойы ұсынылады.
14. Күтпеген және авариялық жағдайлар туындаған жағдайда, ҚАО ААЖ операторы оларды анықтау және жою үшін шараларды қабылдайды. ҚАО ААЖ операторы осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша күтпеген немесе авариялық жағдайлардың туындау фактісін Авариялық жағдайлар журналында белгілейді. ҚАО ААЖ-дағы жоспарланған техникалық жұмыстардың уақыты туралы хабарлама (оның ішінде тоқтату, өзгерту, жаңарту) ҚАО ААЖ порталында жарияланады.

5. Регистрация осуществляется в соответствии с перечнем распределения ролей СИО ПСО по основаниям, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Перечень).
6. В случае увольнения, пользователь собственноручно подписывает на бумажном носителе заявку на блокировку и направляет через портал СИО ПСО ее сканированную версию подписанную собственным ЭЦП НУЦ.
Администратор СИО ПСО при получении заявки от должностного лица уполномоченного органа по финансовому мониторингу на блокировку пользователя Системы незамедлительно блокирует доступ данного пользователя.
7. Для получения информации условием является наличие у пользователя СИО ПСО основания, а также регистрации в СИО ПСО в соответствии с Перечнем.
8. Использование СИО ПСО возможно при соблюдении требований к пользователям и персональным компьютерам, изложенных в приложении 4 к настоящим Правилам.
9. При первичном входе пользователь подписывает средствами ЭЦП НУЦ Соглашение о правах использования СИО ПСО по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Подписанное соглашение и дата подписания фиксируются в СИО ПСО.
10. Работа в СИО ПСО начинается с прохождения пользователем СИО ПСО процедуры аутентификации, которая осуществляется средствами ЭЦП НУЦ пользователя.
11. Пользователь СИО ПСО, успешно прошедший аутентификацию и при наличии подписанного соглашения в электронной форме получает доступ к СИО ПСО, и возможность отправки запроса по доступным ему сервисам.
12. Получение информации из СИО ПСО осуществляется зарегистрированными пользователями СИО ПСО посредством защищенных каналов связи с использованием ЭЦП НУЦ. Передача средств ЭЦП НУЦ другим лицам не допускается. Для хранения ЭЦП НУЦ используются только сертифицированные защищенные устройства, которые содержатся в защищенном и недоступном для посторонних лиц месте.
13. Доступ пользователям СИО ПСО предоставляется круглосуточно, кроме времени простоя при непредвиденных и аварийных ситуациях или проведения плановых технических работ, информация о которых опубликована на портале СИО ПСО.
14. При возникновении непредвиденных и аварийных ситуаций, оператор СИО ПСО принимает меры для их выявления и устранения. Оператор СИО ПСО фиксирует факт возникновения непредвиденной или аварийной ситуации в Журнале непредвиденных и аварийных ситуаций, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Уведомления о времени запланированных технических работ в СИО ПСО (в том числе отключение, изменения, обновления) публикуются на портале СИО ПСО.

15. ҚАО ААЖ-ға бір сағаттан артық қолжетімділіктің болмауына әкеп соғатын барлық күтпеген және авариялық жағдайлар туралы ҚАО ААЖ пайдаланушысы ҚАО ААЖ порталында көрсетілген байланыс телефондары және электрондық пошта арқылы ҚАО ААЖ операторын шұғыл хабардар етеді.
16. ҚАО ААЖ пайдаланушыларының барлық сұратулары Файлға автоматтық түрде жазылатын хронологиялық тәртіптегі оқиғалар журналында (бұдан әрі - Log-журнал) тіркеледі. Хабарламаларды жіберудің бір сағаттан астам тоқталуына әкеліп соғатын барлық авариялық жағдайлар ҚАО ААЖ Log-журналында тіркеледі. Жүйенің Log-журналын толтырған кезде деректер толтырылуы бойынша мұрағатталады. Мұрағат ҚАО ААЖ-ның барлық жұмыс істеген уақытындағы деректерді қамтиды.
17. ҚАО ААЖ пайдалану процесінде барлық параметрлерді тіркеу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 05.11.2019 № 139 және ҚР Қаржы министрінің 08.11.2019 № 1237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
18. ҚАО ААЖ пайдаланушылары ақпаратты сұратудың негізділігін, ақпараттық қауіпсіздік аясында дербес деректер және оларды қорғау туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының, заңмен қорғалатын өзге де құпияның сақталуын, сонымен қатар олардың тек сұратуда көрсетілген мақсаттар үшін пайдаланылуын қамтамасыз етеді. ҚАО ААЖ-дан мәліметті алғаннан кейін ҚАО ААЖ пайдаланушысы олардың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғалары ҚАО ААЖ-дағы сұратулардың негізділігіне ведомстволық бақылауды қамтамасыз етеді.
20. Сұратулардың негізділігін қамтамасыз етуге, ҚАО ААЖ-дан алынған электрондық ақпараттық ресурстармен жұмысты ұйымдастыруға, оларды пайдалануға қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғаларын осы органның басшысы анықтайды.
ҚАО ААЖ-ның тиісінше жұмыс істеуіне, ҚАО ААЖ пайдаланушыларын тіркеуге, сұратулардың негізділігін қамтамасыз етуге, ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, ҚАО ААЖ-дан алынған электрондық ақпараттық ресурстармен жұмысты ұйымдастыруға, оларды пайдалануға жауапты ҚАО ААЖ операторының лауазымды тұлғаларын Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры анықтайды.
21. ҚАО ААЖ операторы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, пайдаланушылар туралы жеке ақпаратты таратпайды.
22. Осы Қағидалар талаптарының, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңнаманың бұзылу фактілері анықталған кезде ҚАО ААЖ операторы себептерді анықтау және жою үшін талдау жасайды, ҚАО ААЖ пайдаланушысының ҚАО ААЖ-ға қолжетімділігін шектеу бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген кінәлі адамдардың жауаптылығы туралы мәселені қарау бойынша шаралар қабылдайды.

15. Обо всех случаях непредвиденных и аварийных ситуаций, приводящих к задержке доступа к СИО ПСО более одного часа, пользователь СИО ПСО незамедлительно уведомляет оператора СИО ПСО посредством контактных телефонов и электронной почты, указанных на портале СИО ПСО.
16. Все запросы пользователей СИО ПСО фиксируются в журналах событий в хронологическом порядке, автоматически записываемые в файл (далее - Log-журнал). Все случаи аварийной ситуации, приводящие к задержке отправки сообщений более одного часа фиксируются в Log-журнале СИО ПСО. При заполнении Log–журнала Системы данные архивируются по мере заполнения. Архив содержит данные за все время работы СИО ПСО.
17. Фиксация всех параметров в процессе эксплуатации СИО ПСО производится по времени города Нур-Султана.
Сноска. Пункт 17 в редакции совместного приказа Генерального прокурора РК от 05.11.2019 № 139 и Министра финансов РК от 08.11.2019 № 1237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Пользователи СИО ПСО обеспечивают обоснованность запроса информации, соблюдение законодательства Республики Казахстан о персональных данных и их защите, в сфере информационной безопасности, иной охраняемой законом тайны, а также их использование исключительно в целях, заявленных в запросе. После получения сведений из СИО ПСО, пользователь СИО ПСО обеспечивает их конфиденциальность.
19. Должностные лица уполномоченного органа по финансовому мониторингу обеспечивают ведомственный контроль за обоснованностью запросов в СИО ПСО.
20. Должностные лица уполномоченного органа по финансовому мониторингу, ответственные за обеспечение обоснованности запросов, организацию работы с электронными информационными ресурсами, полученными из СИО ПСО, и их использованием определяются руководителем этого органа.
Должностные лица оператора СИО ПСО, ответственные за надлежащее функционирование, регистрацию пользователей СИО ПСО, обеспечение обоснованности запросов, организацию работы с электронными информационными ресурсами, полученными из СИО ПСО, их использованием, соблюдением информационной безопасности определяются Генеральным Прокурором Республики Казахстан.
21. Оператор СИО ПСО не распространяет личную информацию о пользователях, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
22. При выявлении фактов нарушения пользователем СИО ПСО настоящих Правил, законодательства в сфере информационной безопасности оператор СИО ПСО проводит анализ для выявления и устранения причин, принимает меры по ограничению пользователя СИО ПСО доступа к СИО ПСО и по рассмотрению вопроса об ответственности виновных лиц, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.

23. Ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңнаманың талаптарын және осы Қағидаларда көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда, көрсетілген лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қолжетімділікті бұғаттау және жауаптылық туралы мәселені қарау бойынша шараларды қабылдауы тиіс.
24. ҚАО ААЖ алынған ақпарат ол сұратылған негіздердегі материалдарда сақталады, бұл ретте файлдардың жергілікті құрылғыға жүктелген электрондық көшірмелері дереу жоюға жатады.
25. Ақпаратты сақтау мерзімдері, тәртібі мен шарттары негізгі материалдың мазмұнына сүйене отырып ҚАО ААЖ пайдаланушысымен анықталады. Ақпарат тиісті материалдармен бірге жойылуы тиіс.
26. ҚАО ААЖ-дағы электрондық сұратулар және оларды өндеу нәтижелері тұрақты сақталады.
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
1-қосымшасы
Қолжетімді сервистердің тізімі
1.
"Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер қоры
2.
"Заңды тұлғалар" Мемлекеттік деректер қоры
3.
"Жылжымайтын мүліктің регистрі" Деректер қоры
4.
"Жер учаскесі" Деректер қоры
5.
"Көлік құралдары" Деректер қоры
6.
"Тіркелген қару" Деректер қоры
7.
"Теміржол көлігі" Деректер қоры
8.
"Өзен және шағын өлшемді кемелер" Деректер қоры
9.
"Теңіз кемелері" Деректер қоры
10.
"Ауылшаруашылық техника" Деректер қоры
11.
"Зейнетақы аударымдары" Деректер қоры
12.
"Арнайы есептер" Деректер қоры
13.
"Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе" Деректер қоры
14.
"Сот органдарының" Деректер қоры
15.
"Сот карточкаларының" Деректер қоры
16.
Халықты құжаттау жүйесінен 1-нысан
17.
"Е-Нотариат" Деректер қоры
18.
"Азаматтық хал актісін жазу" Деректер қоры
19.
ҚР азаматтарының мемлекеттік шекарадан өтуі
20.
Шетел азаматтарының мемлекеттік шекарадан өтуі
21.
"Салық төлеушілердің" Деректер қоры
22.
Салық берешегі туралы мәліметтер
23.
ҚҚС төлеушілері туралы мәліметтер
24.
Салық есептілігі туралы мәліметтер (СЕӨЖ)
25.
Контрагенттер туралы мәліметтер
26.
"Е-лицензиялау" Деректер қоры
27.
"Электрондық мемлекеттік сатып алу" Деректер қоры
28.
"Сыртқы экономикалық қызметінің қатысушылары" Деректер қоры
29.
"Жолаушылардың кедендің декларациялары жөніндегі мәліметтер" Деректер қоры
30.
"Көлік құралына декларациялар жөніндегі мәліметтер" Деректер қоры
31.
"Шетелдік жұмыс күші" Деректер қоры
32.
Бюджет түсімдері туралы мәліметтер
33.
"Анықтаудан/тергеуден жасырынғандардың" Деректер қоры
34.
"Хабар-ошарсыз жоғалғандардың" Деректер қоры
35.
Мемлекеттік сатып алудың жауапсыз қатысушыларын тексеру
36.
Мекенжайлар мен байланыс телефондарын іздеу
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
2-қосымшасы
Нысан
"Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесіне" қол жеткізуді ұйымдастыру үшін № __ өтінім
Қызметтік міндеттерді жүзеге асыру үшін төменде көрсетілген параметрлер бойынша ҚАО ААЖ-ға қол жеткізуді ұйымдастыруды сұраймын:
Өтінім берушінің деректері
Тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
(толықтай):
Жеке сәйкестендіру нөмірі:
Өтінім берушінің жұмысы
орны туралы ақпарат
Мекеме атауы:
Мекеменің бизнес сәйкестендіру номірі:
Құрылымдық бөлімше:
Лауазымы:
Өтінім берушінің
байланыс деректері
Жұмыс телефоны:
Ұялы телефоны:
E-mail:
Жұмыс мекенжайы:
Әрекет түрі:
Тіркеу
Ауысу
Бұғаттау
Бұғаттау себебі
"Құқықтық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесін" пайдалану құқығы туралы келісіммен таныстым және келісемін.
Менде қорғалған тасымалдағышта электрондық цифрлық қолтаңбаның барын растаймын.
ҚАО ААЖ-да тіркеу үшін менің жеке деректерімді беруге рұқсат беремін.
"___" ____________ 20__ ж. ______________ /
қолы
Өтінім берушінің жетекшісі: _________________________________________________
Лауазымы__________________________________________ _______________/ МО
Тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
3-қосымшасы
ҚАО ААЖ қызметтерін негіздерге бөлу тізбесі
Қаржы мониторингі
1.
Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның қызметкері
+
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
4-қосымшасы
Пайдаланушыларға және дербес компьютерлерге қойылатын талаптар
ҚАО ААЖ-бен жұмыс жасау үшін ақпараттың қорғалған тасымалдағышында жеке тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы қажет.
ҚАО ААЖ-бен жұмыс жасауға арналған дербес компьютерлерге қойылатын ең төменгі талаптар:

23. При нарушении требований законодательства в сфере информационной безопасности и требований, указанных в настоящих Правилах, указанные должностные лица принимают меры по блокировке доступа и рассмотрению вопроса об ответственности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
24. Информация, полученная из СИО ПСО хранится в материалах, на основании которых она запрошена, при этом электронные копии загруженных на локальное устройство файлов подлежат незамедлительному уничтожению.
25. Сроки, порядок и условия хранения информации определяются пользователем СИО ПСО исходя из содержания основного материала. Информация подлежит уничтожению вместе с соответствующими материалами.
26. Электронные запросы в СИО ПСО и результаты их обработки хранятся постоянно.
Приложение 1
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Перечень доступных сервисов
1.
Государственная база данных "Физические лица"
2.
Государственная база данных "Юридические лица"
3.
База данных "Регистр недвижимости"
4.
База данных "Земельный участок"
5.
База данных "Транспортные средства"
6.
База данных "Зарегистрированное оружие"
7.
База данных "Железнодорожный транспорт"
8.
База данных "Речные и маломерные суда"
9.
База данных "Морские суда"
10.
База данных "Сельхозтехника"
11.
База данных "Пенсионные отчисления"
12.
База данных "Специальные учеты"
13.
База данных "Единая унифицированная статистическая система"
14.
База данных "Судебных органов"
15.
База данных "Судебных карточек"
16.
Форма 1 из системы документирования населения
17.
База данных "Е-Нотариат"
18.
База данных "Записи актов гражданского состояния"
19.
Пересечение государственной границы гражданами РК
20.
Пересечение государственной границы иностранными гражданами
21.
База данных "Налогоплательщиков"
22.
Сведения о налоговой задолженности
23.
Сведения о плательщиках НДС
24.
Сведения о налоговой отчетности (СОНО)
25.
Сведения по контрагентам
26.
База данных "Е-лицензирование"
27.
База данных "Электронные государственные закупки"
28.
База данных "Участников внешнеэкономической деятельности"
29.
База данных "Сведения по пассажирским таможенным декларациям"
30.
База данных "Сведения по декларациям на транспортное средство"
31.
База данных "Иностранная рабочая сила"
32.
Сведения о поступлениях в бюджет
33.
База данных "Скрывающихся от следствия/дознания"
34.
База данных "Без вести пропавших"
35.
Проверка недобросовестных участников государственных закупок
36.
Поиск адресов и контактных телефонов
Приложение 2
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Форма
Заявка № __
на организацию доступа к "Системе информационного обмена
правоохранительных, специальных государственных и иных органов"
Для выполнения служебных обязанностей прошу организовать доступ к СИО ПСО по нижеуказанным параметрам:
Данные заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (полностью):
Индивидуальный идентификационный номер:
Сведения о месте работы заявителя
Наименование организации:
Бизнес-идентификационный номер организации:
Структурное подразделение:
Должность:
Контактные данные заявителя
Рабочий телефон:
Мобильный телефон:
E-mail:
Адрес работы:
Тип действия:
Регистрация
Перемещение
Блокировка
Причина блокировки
С соглашением о правах использования "Системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов" ознакомлен и согласен.
Подтверждаю наличие у меня электронной цифровой подписи на защищенном носителе.
Разрешаю передать мои персональные данные для регистрации в СИО ПСО.
"___" ____________ 20__ года                              ______________/
подпись
Руководитель заявителя: _________________________________________________
Должность__________________________________________      _______________/ МП
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)                              подпись
Приложение 3
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Перечень распределения ролей СИО ПСО по основаниям
Финансовый мониторинг
1.
Работник уполномоченного органа по финансовому мониторингу
+
Приложение 4
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Требования к пользователям и персональным компьютерам
Для работы с СИО ПСО необходимо наличие электронной цифровой подписи Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан для физических лиц на защищенном носителе информации.
Минимальные требования к персональным компьютерам, предназначенным для работы с СИО ПСО:

1) 1.5 GHz тактік тазалығы бар процессор;
2) қатты дискідегі бос орынның 20 Gb кем болуы;
3) жедел жадының 1 Gb кем болмауы;
4) желі картасы 100 Mbps кем болмауы;
5) орнатылған пакеттің Adobe Acrobat Reader, Internet Explorer 7.0 төмен болмауы, Service Pack 1 немесе жоғары, java 6.0 төмен болмауы, браузерлердің java қолдауымен болуы;
6) қорғалған арнаға қосылу;
7) ҚР ҰКО ЭЦҚ сақтау үшін әр түрлі құрылғылармен жұмыс жасауға арналған орнатылған драйверлер;
8) техникалық құралдарда ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтау мақсатында Интернетке шығу қол жетімділігін толық жою.
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
5-қосымшасы
Нысан
"Құқықтық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесін" пайдалану құқықтары туралы келісім
____________________ қаласы
20___жылғы "___"_________
Пайдаланушы _________________________________________ тұлға
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
(мемлекеттік органның атауы) _____________________________________ қызметкері болып табылады осы келісіммен танысты және мына төмендегілермен келіседі:
1. Келісім мәні
Осы Пайдаланушы келісімі (бұдан әрі – Келісім) "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесі" (бұдан әрі – ҚАО ААЖ, Жүйе) операторы мен Жүйе Пайдаланушысының (бұдан әрі – пайдаланушы) арасында қарым-қатынасты реттеуге арналған.
Пайдаланушы қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыру саласында ақпаратты талдау бойынша қызметті іске асыратын, сонымен қатар ҚАО ААЖ-ға қол жеткізу құқығын беретін және ҚАО ААЖ-де тіркелген қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның қызметкері болып табылады.
Келісім пайдаланушы ҚАО ААЖ-да тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
ҚАО ААЖ-ды пайдалана отырып, пайдаланушы ҚАО ААЖ-дың есептік жазбасына қатысты құқықтарға ие болатынын растайды және осы пайдаланудың талаптары төменде келтірілген келісім ережелеріне сәйкес міндетті болып табылады.
2. Жалпы ережелер
Жүйе пайдаланушының қол жеткізу құқығына сәйкес пайдаланушы тек қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыру саласында ақпаратты талдау бойынша функцияларды жүзеге асыру шеңберінде ақпарат алуға сұрату жіберу мүмкіндігін ұсынады.
Пайдаланушыға қол жетімділік құқығы ҚАО ААЖ-ға қол жеткізуді ұйымдастыруға бағытталған ресми сұрау және пайдаланушы тарапынан пайдаланушы келісімінің негізінде ҚАО ААЖ-дың әкімшілігі береді.
ҚАО ААЖ-ға кіру тек Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ҰКО ЭЦҚ) арқылы мүмкін болады. ҰКО ЭЦҚ алуды Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталығында пайдаланушы дербес жүргізеді. ЭЦҚ ҚАО ААЖ-ға кіруге файлдық жүйеде жол берілмейді.
ҚАО ААЖ-ды әкімшілендіруді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті жүргізеді (бұдан әрі - ҚАО ААЖ операторы).

1) процессор с тактовой частотой 1.5 GHz;
2) свободный объем жесткого диска не менее 20 Gb;
3) оперативная память не менее 1 Gb;
4) сетевая карта не менее 100 Mbps;
5) установленный пакет Adobe Acrobat Reader, Internet Explorer не ниже 7.0, ServicePack 1 или выше, java не ниже версии 6.0, браузеры с поддержкой java;
6) подключение к защищенному каналу;
7) установленные драйвера для работы с различными устройствами для хранения ЭЦП НУЦ РК;
8) в целях соблюдения требований информационной безопасности в технических средствах, полностью исключить доступ выхода в Интернет.
Приложение 5
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Форма
Соглашение
о правах использования "Системы информационного обмена правоохранительных,
специальных государственных и иных органов"
город ________________
"___" _________ 20___ года
Пользователь, в лице _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность), являющийся работником
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа) ознакомлен и согласен с настоящим соглашением о
нижеследующем:
1. Предмет соглашения
Настоящее Пользовательское соглашение (далее – Соглашение) предназначено для
урегулирования взаимоотношений между оператором "Системы информационного обмена
правоохранительных, специальных государственных и иных органов" (далее – СИО ПСО,
Система) и пользователем Системы (далее – пользователь).
Пользователем является работник уполномоченного органа по финансовому
мониторингу, осуществляющий функции по анализу информации в сфере противодействия
легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию
терроризма, а также другие функции, предоставляющие право доступа к СИО ПСО,
зарегистрированный в СИО ПСО.
Соглашение вступает в силу со дня регистрации пользователя в СИО ПСО.
Используя СИО ПСО, пользователь настоящим подтверждает тот факт, что обладает
правами в отношении учетной записи СИО ПСО, и настоящие условия пользования
являются обязательными в соответствии с приведенными ниже положениями Соглашения.
2. Общие положения
Система предоставляет пользователям, в соответствии с их правами доступа,
возможность отправлять запрос на получение информации в рамках осуществления данным
пользователем функции по анализу информации в сфере противодействия легализации
(отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
Права доступа пользователю выдаются администратором СИО ПСО на основании
официально направленной заявки на организацию доступа к СИО ПСО и пользовательского
соглашения от пользователя.
Вход в СИО ПСО возможен посредством электронной цифровой подписи
Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (далее – ЭЦП НУЦ).
Получение ЭЦП НУЦ проводится самостоятельно пользователем в центрах обслуживания
населения Республики Казахстан. Вход в СИО ПСО ЭЦП на файловой системе не
допускаются.
Администрирование СИО ПСО производится Комитетом по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – оператор
СИО ПСО).

3. Пайдаланушының құқықтары мен міндеттері
Құқықтары:
1) қол жеткізу құқығына сәйкес ақпарат алу;
2) ҚАО ААЖ арқылы алынған ақпаратты қызмет бабында және заңнама мен нормативті құқықтық актілерімен көзделген жағдайларда ғана пайдалану.
Міндеттері:
1) пайдаланушы екі айдан астам уақытта жұмыс орнында болмаған жағдайда міндетті түрде бұғаттау қою жөнінде хабарлама беруі қажет;
2) ҚАО ААЖ арқылы алынған ақпараттың кұпиялығын сақтау;
3) Қазақстан Республикасының қандай да бір қолданыстағы заңын немесе халықаралык келісімді әдейі бұзу мақсатында ҚАО ААЖ-ды пайдаланбау;
4) ҚАО ААЖ-ды интернетке қосылған дербес компьютермен қолданбау;
5) пайдаланушыға мәлім құпия мәліметті жарияламау немесе ЭЦҚ-ны басқа тұлғаларға бермеу;
6) тек қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыру саласында ақпаратты талдауды жүзеге асыру шеңберінде және қызмет бабында ғана ҚАО ААЖ мәліметтерін сұрату.
Пайдаланушы осы Келісімдегі ережелерді бұзатын болса, ҚАО ААЖ-ға қол жеткізуді уақытша тоқтатып немесе толықтай жабуға, есептік жазбаны жоюға, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған жауапкершілікке тартуға алып келеді.
4. ҚАО ААЖ операторының құқықтары мен міндеттері
Құқықтары:
1) ҚАО ААЖ-ға жіберілген мәліметтер дұрыс, толық және актуалды болмаған жағдайда ҚАО ААЖ-дың пайдаланушысы тіркелмейді және қолжетімділік берілмейді;
2) ҚАО ААЖ-дың пайдаланушысы ҚАО ААЖ арқылы ақпаратты қызметтік мақсаттар үшін емес алған жағдайда қол жеткізуді жауып тастау немесе уақытша бұғаттау.
Міндеттері:
1) сұратылған мәліметті алу заңдылығы бөлігінде бақылауды жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделеген жағдайларды қоспағанда, пайдаланушылар туралы жеке ақапарат таратпау.
5. Құпиялылық туралы ереже
Жүйе арқылы алынған барлық ақпарат құпиялы болып табылады және тек қызметтік мақсаттарға және қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыру саласында тек ақпаратты талдау бойынша функцияларды осы пайдаланушының жүзеге асыру шеңберінде пайдаланылады.
Ақпараттың құпиялылық режімін бұзған кінәлі тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапқа тартылады.
V – келісім туралы растауға, ҚАО ААЖ пайдаланушысы ҰКО ЭЦҚ-сымен қол қояды.
Қаржы мониторингі жөніндегі
уәкілетті органның құқық
қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың
ақпарат алмасу жүйесінен
қылмыстық жолмен алынған
кірістерді заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмді
қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл үшін қажет ақпаратты
алу қағидалары мен негіздерінің
6-қосымшасы
Нысан
Апатты жағдайлар журналы 1. Серверлік орналасқан жабдыққа елеулi зақым келген жағдайдағы іс-әрекеттер:
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты

3. Права и обязанности пользователя
Права:
1) получать информацию в соответствии с правами доступа;
2) использовать информацию, полученную через СИО ПСО, в служебной
деятельности и только в рамках, предусмотренных законодательством и нормативными
правовыми актами.
Обязанности:
1) в случае длительного, более двух месяцев, отсутствия на рабочем месте,
Пользователь обязан подать заявку на блокировку своей учетной записи;
2) сохранять конфиденциальность информации, полученную посредством СИО ПСО;
3) не использовать СИО ПСО в целях умышленного нарушения каких-либо
действующих законов Республики Казахстан или международных договоров;
4) не пользоваться СИО ПСО через персональный компьютер с выходом в Интернет;
5) не разглашать известную пользователю конфиденциальную информацию и
передавать ЭЦП другим лицам;
6) запрашивать информацию посредством СИО ПСО для служебной деятельности и
только в рамках осуществления данным пользователем функции по анализу информации в
сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем,
и финансированию терроризма.
Нарушение пользователем положений настоящего Соглашения может привести к
временному приостановлению или полному закрытию доступа к СИО ПСО, удалению
учетной записи пользователя, а также привлечению к ответственности, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан.
4. Права и обязанности оператора СИО ПСО
Права:
1) не регистрировать и не предоставлять доступ пользователю в СИО ПСО, в случаях,
если сведения, поданные на организацию доступа к СИО ПСО, не являются достоверными,
полными или актуальными;
2) закрыть или временно заблокировать доступ к СИО ПСО пользователю, в случаях
получения информации посредством СИО ПСО не для служебных целей.
Обязанности:
1) осуществлять контроль в части правомерности получения запрашиваемой
информации;
2) не распространять личную информацию о пользователях, за исключением случаев,
предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
5. Положение о конфиденциальности
Вся информация, полученная через Систему, является конфиденциальной и
используется только в служебных целях, и только в рамках осуществления данным
пользователем функции по анализу информации в сфере противодействия легализации
(отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
Лица, виновные в нарушении режима конфиденциальной информации привлекаются
к ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
V– подтверждение о согласии, подписывается ЭЦП НУЦ пользователя СИО ПСО.
Приложение 6
к Правилам и основаниям
получения уполномоченным
органом по финансовому
мониторингу из системы
информационного обмена
правоохранительных,
специальных государственных и
иных органов информации,
необходимой для
противодействия легализации
(отмыванию) доходов,
полученных преступным путем,
и финансированию терроризма
Форма
Журнал аварийных ситуаций
1. Действия в случае серьезного повреждения оборудования, расположенного в серверной:
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания

2. ОА ғимараты ішінара бүлінген жағдайдағы іс-әрекеттер
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
3. Өрт дабылы болған жағдайдағы іс-әрекеттер
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
4. Кондиционерлердің тоқтап қалған жағдайдағы іс-әрекеттер:
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
5. Электр қуат беру тоқтаған жағдайдағы іс-әрекеттер
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
6. Су басқан жағдайдағы іс-әрекеттер
р/с
Іс-әрекеттер
Қажет уақыт (max)
Жауапты
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты

2. Действия при частичном повреждении помещений ЦА:
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания
3. Действия в случае пожарной тревоги
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания
4. Действия в случае отказа кондиционеров
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания
5. Действия при отказе электропитания
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания
6. Действия в случае затопления
п/п
Действия
Необходимое время (max)
Ответственный
Дата и время начала
Дата и время окончания