Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гаупвахтасында әскери қызметшілердің әкімшілік қамауды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 8 маусымдағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы14 шілдеде № 15333 болып тіркелді.
"Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 46-7-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасының "Әскери полиция органдары туралы" Заңының 9-бабы 2-тармағы 1-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 16.05.2023 № 25/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында әскери қызметшілердің әкімшілік қамауды өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери полициясы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды;
2) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Әскери полициясы департаментінің қызметіне жетекшілік ететін бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2017 жылғы 8 маусымдағы
№ 28 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында әскери қызметшілердің әкімшілік қамауды өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында әскери қызметшілерінің әкімшілік қамауды өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 46-7-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасының "Әскери полиция органдары туралы" Заңының 9-бабы 2-тармағы 1-тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының (бұдан әрі - ӘПО) гауптвахтасында әскери қызметшілердің әкімшілік қамауды өтеу тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 8 июня 2017 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2017 года № 15333.
В соответствии с пунктом 6 статьи 46-7 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества" и подпунктом 1) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 16.05.2023 № 25/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила отбывания административного ареста военнослужащими на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
2. Департаменту военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, курирующего деятельность Департамента военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
приказом Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 8 июня 2017 года № 28
Правила
отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбывания административного ареста военнослужащими на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 46-7 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества" (далее – Закон) и подпунктом 1) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции" и определяют порядок отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ОВП).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 16.05.2023 № 25/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. ӘПО гауптвахтасында әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған үшін сот шешімі бойынша әкімшілік қамау түрінде әкімшілік жаза қолданылған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының әскери қызметшілері ұсталады.
3. Гауптвахтада күн тәртібін ӘПО бастығы белгілейді және мемлекеттік және орыс тілдерінде әр камерада ілінеді.
4. Гауптвахтадағы режимді қамтамасыз ету мен ішкі тәртіптеменің сақталуы ӘПО бастығына және гауаптвахта әкімшілігіне жүктеледі.
5. Гауптвахта қызметкерлерінің дене күші мен арнайы құралдарды қолдануы "Әскери полиция органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 16.05.2023 № 25/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді гауптвахтаға қабылдау және орналастыру
6. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді гауптвахтаға қабылдауды және орналастыруды гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығы тәулік бойы жүргізеді.
Аталған лауазымды тұлғалар қамауға алынған адамды гаупвахтаға қабылдау үшін негіз болып табылатын құжаттардың бар-жоғын тексереді.
7. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер гауптвахтаға судьяның қолы мен сот органының мөрі бар әкімшілік қамауға алу туралы сот қаулысының негізінде қабылданады.
Сондай-ақ қамауға алынған әскери қызметшілерді гауптвахтаға жеткізген лауазымды тұлғалар гауптвахта бастығына (оны алмастыратын адамға) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе әскери билеті;
2) медициналық кітапша;
3) қызметтік мінездеменің көшірмесі;
4) азық-түлік аттестаты.
Азық-түлік аттестаттары жоқ әкімшілік қамауға алынған әскери қазметшілер гауптвахта балансында тұрған әскери бөлім командирінің бұйрығынан үзінді бойынша жабдықталымға алынады.
8. Гауптвахтаға әскери қызметшіні қабылдау кезінде осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген қажетті құжаттардың бар-жоғы және оның дұрыс ресімделуі тексеріледі, сондай-ақ жеке тексеріп қарау жүргізіледі.
Жеке тексеріп қарауды тексерілушімен бір жыныстағы адам ғана жүргізеді.
Гауптвахтаға қамауға алынатын әскери қызметші туралы, сондай-ақ алынған және сақтауға қабылданған құжаттар, дүние-мүліктер, нәрселер, бұйымдар, заттар, құндылықтар, ақша сомалары туралы мәліметтер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді есепке алу кітабына (бұдан әрі – Есепке алу кітабы) әскери қызметшінің қатысуымен енгізіледі.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 16.05.2023 № 25/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. На гауптвахте ОВП содержатся военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, на которых за совершение административных правонарушений по решению суда наложено административное взыскание в виде административного ареста.
3. Распорядок дня на гауптвахте устанавливается начальником ОВП и вывешивается в каждой камере на государственном и русском языках.
4. Обеспечение режима и поддержание внутреннего распорядка на гауптвахте возлагаются на начальника ОВП и администрацию гауптвахты.
5. Применение сотрудниками гауптвахты физической силы и специальных средств осуществляется в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции".
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 16.05.2023 № 25/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Прием и размещение на гауптвахте военнослужащих, подвергнутых административному аресту
6. Прием на гауптвахту и размещение военнослужащих, подвергнутых административному аресту, производятся начальником гауптвахты (лицом, его замещающим) либо начальником смены гауптвахты круглосуточно.
Указанные должностные лица проверяют наличие документов, дающих основание для приема на гауптвахту лица, подвергнутого аресту.
7. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, принимаются на гауптвахту на основании постановления суда о наложении административного ареста с подписью судьи и печатью судебного органа.
Должностные лица, доставившие арестованного военнослужащего на гауптвахту, также предоставляют начальнику гауптвахты (лицу, его замещающему) либо начальнику смены гауптвахты следующие документы:
1) удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или военный билет;
2) медицинскую книжку;
3) копии служебной характеристики;
4) продовольственный аттестат.
Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, не имеющие продовольственных аттестатов, зачисляются на довольствие по выписке из приказа командира воинской части, на балансе которой находится гауптвахта.
8. При приеме военнослужащего на гауптвахту проверяется наличие необходимых документов, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил, и правильность их оформления, а также производится личный досмотр.
Личный досмотр производится только лицом одного пола с досматриваемым.
Сведения о военнослужащем, водворяемом на гауптвахту, а также об изъятых и принятых на хранение документах, вещах, предметах, изделиях, веществах, ценностях, сумме денег в присутствии военнослужащего вносятся в Книгу учета военнослужащих, подвергнутых административному аресту (далее – Книга учета), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

9. Жеке құжаттар, дүние-мүліктер, нәрселер, бұйымдар, заттар, құндылықтар, қаражаттар гауптвахтада ұсталатын әскери қызметшілердің дүние-мүліктерін сақтау бөлмесіне сақтауға өткізіледі. Қаражаттар мен құндылықтар темір сейфте сақталады.
10. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіні гауптвахтаға қабылдаған кезде медициналық қызметші (фельдшер) оны дене жарақатын анықтау мақсатында тексереді. Ол туралы Есепке алу кітабына тиісті жазба жазылады. Анықталған дене жарақаттары әскери қызметшіні гауптвахтаға алып келген лауазымды тұлғаға тексеріс жүргізу үшін хабарланады.
11. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіде дене жарақаты анықталған жағдайда оған медициналық көмек көрсетіледі. Тәуліктік мерзімде медициналық қызметкерді қатыстыра отырып, медициналық куәландыру жүргізіледі, оның нәтижелері Есепке алу кітабында белгіленеді.
Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіде дене жарақатын анықтаудың әрбір фактісі бойынша гауптвахта бастығы (оны алмастыратын тұлға) тәулік ішінде жазбаша түрде әскери прокурорға хабарлайды.
12. Медициналық қызметкер (фельдшер) болмаған жағдайда гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығы гауптвахтаға жабылатын әскери қызметшіні шұғыл медициналық көмек көрсету қажеттілігін анықтау үшін оның денсаулық жағдайы туралы тергеу жүргізеді.
Әскери қызметшіде өзін нашар сезінуіне шағымы немесе науқас белгілері (жарақат) бар болса гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығы тез арада жедел медициналық жәрдем бригадасын шақырады.
Науқастың өміріне қауіп төнген жағдайда, жедел медициналық жәрдем бригадасы ұзақ мерзімде болмағанда не болмаса келу мүмкіндігі болмаған кезде гауптвахта бастығы (не болмаса оны алмастыратын тұлға) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығы науқасты жақын жердегі медициналық мекемеге жеткізу бойынша шаралар қолданады.
Қамаудағы әскери қызметшінің науқасы және оны емдеу мекемесіне жатқызу туралы гауптвахта бастығы (ауысым бастығы) әкімшілік қамау бойынша шешім шығарған әскери прокурорға, судьяға және әскери бөлім командиріне мәлімдейді.
Әскери қызметші емделу аяқталғаннан кейін әскери бөлім командирінің қарамағына келеді, ол бір тәулік ішінде қамауды өтеу үшін оны гауптвахтаға жеткізу бойынша шаралар қолданады.
13. Гауптвахтаға қабылданған әскери қызметшіге қол қойғыза отырып, оның құқығы мен міндеттері, сондай-ақ гауптвахтада ұстаудың ішкі тәртіптемесі түсіндіріледі.
Қамауға алынған әскери қызметшінің құқықтары мен міндеттері туралы ақпарат мемлекеттік және орыс тілдерінде әр камерада ілінеді.

9. Личные документы, вещи, предметы, изделия, вещества, ценности, деньги сдаются на хранение в комнату хранения вещей военнослужащих, содержащихся на гауптвахте. Деньги и ценности хранятся в металлическом сейфе.
10. При приеме на гауптвахту военнослужащего, подвергнутого административному аресту, медицинским работником (фельдшером) проводится его осмотр на предмет выявления телесных повреждений, о чем в Книге учета производится соответствующая запись. Выявленные телесные повреждения сообщаются должностному лицу, доставившему военнослужащего для разбирательства.
11. В случае обнаружения телесных повреждений у военнослужащего, подвергнутого административному аресту, ему оказывается медицинская помощь. С привлечением медицинского работника в суточный срок производится медицинское освидетельствование, результаты которого фиксируются в Книге учета.
О каждом факте обнаружения телесных повреждений у военнослужащего, подвергнутого административному аресту, начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) в течение суток в письменном виде сообщает военному прокурору.
12. В случае отсутствия медицинского работника (фельдшера), начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) либо начальник смены гауптвахты опрашивает военнослужащего, водворяемого на гауптвахту, о состоянии его здоровья на предмет необходимости оказания неотложной медицинской помощи.
При наличии жалоб на плохое самочувствие или признаков заболевания (травмы) у военнослужащего, начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) либо начальник смены гауптвахты немедленно вызывает бригаду скорой медицинской помощи.
В случае возникновения угрозы для жизни больного, при длительном отсутствии либо невозможности прибытия бригады скорой медицинской помощи, начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) либо начальник смены гауптвахты принимает меры по доставлению больного в ближайшее медицинское учреждение.
О заболевании арестованного военнослужащего и его госпитализации в лечебное учреждение, начальником гауптвахты (начальником смены) уведомляется военный прокурор, судья, вынесший решение об административном аресте, и командир воинской части.
После завершения лечения военнослужащий прибывает в распоряжение командира воинской части, который в течение одних суток принимает меры по его доставлению на гауптвахту для отбывания ареста.
13. Принятому на гауптвахту военнослужащему под подпись разъясняются его права и обязанности, а также внутренний распорядок содержания на гауптвахте.
Информация о правах и обязанностях арестованных военнослужащих вывешивается в каждой камере на государственном и русском языках.

14. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер есіктерінде берік тиектері және қарау тесіктері болуға тиісті камераларда ұсталады, терезелер металл торлармен жабдықталады.
15. Камера бойынша орналастыру гауптвахтада ұсталатын басқа әскери қызметшілерден бөлек жүргізіліп, мынадай талаптар сақталады:
1) офицерлер сержанттар және сарбаздар құрамдарының лауазымдарында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерден бөлек;
2) мерзімді әскери қызмет әскери қызметшілері осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген әскери қызметшілер санатынан бөлек;
3) әйелдер еркектерден бөлек;
Камералар бойынша орналастыруды гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) не болмаса гауптвахтаның ауысым бастығы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Камералар бойынша оналастыру жоспарына сәйкес жүргізеді.
16. Гауптвахтаның әкімшілігі әкімшілік қамауға алынған әр әскери қызметшіге жеке іс ашады, оған қамау түрінде әкімшілік жаза қолдану туралы сот қаулысы, қамауға алынғанды және оның дүние-мүліктерін жеке тексеріп қарау хаттамасы, сондай-ақ басқа да материалдар тігіледі.
3-тарау. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету
17. Гауптвахтаға қамалған әскери қызметшілер:
1) ұйықтайтын орынмен;
2) ұйқы кезінде төсек жабдықтарымен: матрацпен, жастықпен, көрпемен, екі ақжаймамен және жастықтыспен, сүлгімен. Әйел жынысты адамдарға сонымен қатар гигиеналық сүлгі беріледі;
3) тамақтану кезінде асханалық ыдыс-аяқпен және асханалық құралдармен: табақпен, кесемен, қасықпен;
4) жуыну керек-жарақтарымен және жеке гигиеналық заттармен;
5) жалпыәскери жарғылармен, кітаптармен, журналдармен және мерзімді баспамен қамтамасыз етіледі.
18. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер камераларда немесе гауптвахта жанындағы асханада тамақтанады.
19. Жуыну керек-жарақтары дәретханаға шығу уақытында беріледі, одан кейін камерадан тыс орналасқан құлыппен жабылатын шкафқа кері қойылады.
20. Күн сайын камераларға ішу үшін қайнатылған су беріледі.
21. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге аптасына кемінде екі рет душта жуынуға ұзақтығы 15 минуттан аспайтын уақыт мүмкіндігі беріледі. Аптасына бір рет моншада жуынады.
Әйелдерге жеке гигиена тәртібін сақтау үшін қосымша уақыт беріледі.
22. Қараңғы түскеннен кейін гауптвахтаның камераларында, дәліздері мен дәретханаларында жарық беріліп тұрады.
Ұйқыдан оянғаннан кейін қайырмалы сәкі көтеріледі және құлыппен бекітіледі.
23. Жұмыстарды орындау және серуендеу уақытын қоспағанда, тәулік бойы қамауға алынғандар құлыпқа жабылатын камераларда болады.

14. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, содержатся в камерах, двери которых должны иметь прочные запоры и смотровые отверстия, окна оборудуются металлическими решетками.
15. Размещение по камерам производится раздельно и отдельно от других военнослужащих, содержащихся на гауптвахте, с соблюдением следующих требований:
1) офицеры отдельно от военнослужащих, проходящих воинскую службу по контракту на должностях сержантского и рядового составов;
2) военнослужащие срочной воинской службы отдельно от категории военнослужащих, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
3) женщины раздельно от мужчин;
Размещение по камерам производится начальником гауптвахты (лицом, его замещающим) либо начальником смены гауптвахты в соответствии с Планом покамерного размещения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. На каждого военнослужащего, подвергнутого административному аресту, администрацией гауптвахты заводится личное дело, в которое приобщаются постановление судьи о наложении административного взыскания в виде ареста, протокол личного досмотра арестованного и его вещей.
Глава 3. Материально-бытовое обеспечение военнослужащих, подвергнутых административному аресту
17. Военнослужащие, водворенные на гауптвахту, обеспечиваются:
1) спальным местом;
2) постельными принадлежностями на время сна: матрацем, подушкой, одеялом, двумя простынями и наволочкой, полотенцем. Лицам женского пола также выдается гигиеническое полотенце;
3) столовой посудой и столовыми приборами на время приема пищи: миской, кружкой, ложкой;
4) туалетными принадлежностями и предметами личной гигиены;
5) общевоинскими уставами, книгами, журналами и периодической печатью.
18. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, принимают пищу в камерах или в столовой при гауптвахте.
19. Туалетные принадлежности выдаются во время вывода в туалет, после чего возвращаются обратно в запираемый на замок шкаф, расположенный вне камер.
20. Ежедневно в камеры выдается кипяченая вода для питья.
21. Военнослужащим, подвергнутым административному аресту, не реже двух раз в неделю предоставляется возможность помывки в душе продолжительностью не более 15 минут. Помывка в бане производится один раз в неделю.
Женщинам выделяется дополнительное время для соблюдения правил личной гигиены.
22. С наступлением темноты камеры, коридоры и туалеты гауптвахты освещаются.
После подъема откидные нары поднимаются и запираются на замок.
23. В течение суток, за исключением времени выполнения хозяйственных работ, проведения ежедневных прогулок и занятий по строевой подготовке, арестованные находятся в закрытых на замок камерах.

24. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге ұсыныс, өтініш және шағым беру үшін олардың өтініші бойынша жазу керек-жарақтары (қағаз, қаламсап, қарындаш) беріледі.
25. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 353 бұйрығымен бекітілген Бейбiт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн азық-түлiкпен, азықпен, жабдықпен, асханалық-асүйлік ыдыспен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтау нормаларының 1-нормасы "Жалпы әскери азық үлесіне" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11844 болып тіркелді) сәйкес тамақпен қамтамасыз етіледі.
26. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер гауптвахтада ұсталған кезеңде гауптвахтаның ішкі тәртіптемесіне сәйкес шаруашылық жұмыстарды атқаруға тартылады.
27. Күн сайын қамауға алынғандар серуенде немесе жұмыстарда болған уақытта камералар желдетіледі. Гауптвахтаның үй-жайлары мен дәретханаларды залалсыздандыру қажеттілігіне қарай аптасына бір реттен сирек емес жүргізіледі.
4-тарау. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілердің сауқаттарды, бандерольдерді, сәлемдемелерді және хаттарды алуы, сондай-ақ шағымдарды, өтініштер мен ұсыныстарды жолдауы
28. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер сауқаттар, бандерольдер, сәлемдемелер мен хаттар алады, олардың салмақтары Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 65 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14370 болып тіркелген) бекітілген Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында көзделген нормалардан аспауы тиісті.
29. Сәлемдемеде, бандерольде, хатта табылған қамауға алынған әскери қызметшіде болуға тыйым салынған құралдар немесе заттар тізбесі Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 319 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында сотталғандарды ұстаудың ішкі тәртіптемесі мен тәртібінің қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9848 болып тіркелген) 3-тараудың 25-тармағында белгіленген.
Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіге олардың құқықтары мен заңдық мүдделерін іске асыру мәселелеріне қатысты құжаттар мен жазбаларды, оның ішінде әкімшілік іс бойынша құжаттарды өзімен бірге алып жүруге және сақтауға рұқсат беріледі.
30. Сауқаттарды, бандерольдер мен сәлемдемелерді гауптвахта қызметкерлері қарап тексереді.

24. Для обращения с предложением, заявлением и жалобой военнослужащим, подвергнутым административному аресту, по их просьбе, выдаются письменные принадлежности (бумага, шариковая ручка, карандаш).
25. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, обеспечиваются питанием согласно норме № 1 "Общевойсковой паек" норм снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время, утвержденной приказом Министра обороны Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 353 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11844).
26. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, в период содержания на гауптвахте привлекаются к выполнению хозяйственных работ в соответствии с внутренним распорядком гауптвахты.
27. Камеры проветриваются ежедневно во время нахождения арестованных на прогулке или на работах. Дезинфекция помещений гауптвахты и туалетов проводится по мере необходимости, но не реже одного раза в неделю.
Глава 4. Получение военнослужащими, подвергнутыми административному аресту, посылок, бандеролей, передач и писем, а также направление жалоб, заявлений и предложений
28. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, получают посылки, бандероли, передачи и письма, вес которых не должен превышать норм, предусмотренных Правилами предоставления услуг почтовой связи, утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 65 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14370).
29. Перечень предметов и вещей, обнаруженных в посылке, передаче и бандероли, которые запрещается иметь при себе арестованному военнослужащему, установлены пунктом 25 Главы 3 в Правилах внутреннего распорядка и порядка содержания осужденных на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2014 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9842).
Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, разрешается иметь при себе и хранить документы и записи, касающиеся вопросов реализации их прав и законных интересов, в том числе документы по административному делу.
30. Посылки, бандероли и передачи досматриваются сотрудниками гауптвахты.

31. Сәлемдемені жеткізген келуші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада өтінішті толтырады және қол қояды. Өтініштің екі данасы, сәлемдеме, сәлемдемені жеткізген адамның жеке басын куәландыратын құжат гаупвахта қызметкеріне беріледі.
32. Гауптвахта қызметкері сәлемдемені қабылдап, келушіге жеке басын куәландыратын құжатын және өтініштің бірінші данасына қабылдағаны туралы қол қойып, қайтарады, ал екінші данасы сәлемдемені алғаны туралы қол қойғаннан кейін әскери қызметшінің жеке ісіне тігіледі. Жеке істе сәлемдемені алғаны туралы белгі қойылады.
33. Сауқат, бандероль және сәлемдеме оларды қабылдағаннан кейін бір тәуліктен кешіктірмей әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіге тапсырылады.
34. Сауқат, бандероль және сәлемдеме әскери қызметші гаупвахтадан болсатылған жағдайда қабылданбайды және келушіге қайтарылады.
35. Медициналық қызметкердің қорытындысы бойынша гауптвахтаның әкімшілігі әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер үшін дәрі-дәрмек құралдары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды, оларды қамтамасыз ету мүмкіншілігі жоқ болған жағдайларда жұбайынан (зайыбынан) не болмаса жақын туысынан қабылдайды.
36. Зайыбы (жұбайы) не болмаса жақын туысқаны қайтыс болғаны немесе ауыр науқасқа шалдыққаны туралы келіп түскен хатты не болмаса жеделхатты әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшіге олар келіп түскен күні тез арада гаупвахта ауысымының бастығы тапсырады.
Әскери қызметші гаупвахтадан шыққаннан кейін келіп түскен хаттар ол кеткен жерге алғаннан кейін тәуліктік мерзім ішінде жіберіледі.
37. Гауптвахта қызметкерлері күн сайын камераларды аралап шығады және қамауға алынған әскери қызметшілерден ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды жазбаша, сондай-ақ ауызша қабылдайды.
38. Ауызша түрде қабылданған ұсыныстар, өтініштер мен шағымдар тез арада гауптвахта бастығына баяндалады.
39. Жазбаша мазмұндалған ұсыныстар, өтініштер мен шағымдар осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілердің ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын тіркеу кітабында тіркеледі және ӘПО басшылығы арқылы адресатқа жолданады.
40. Олардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау мәселелері бойынша әскери прокуратура органдарына, сотқа немесе басқа да мемлекеттік органдарға жолданған үндеулерін берілген уақыттан бастап жиырма төрт сағат ішінде гауптвахта әкімшілігі қараусыз мекенжай бойынша жолдайды.
Ұсыныстарға, өтініштерге және шағымдарға берілген жауаптар қамауға алынған әскери қызметшілерге қол қойғыза отырып, жарияланады және олардың жеке істеріне тігіледі.

31. Посетитель, доставивший передачу, заполняет и подписывает заявление в двух экземплярах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам. Оба экземпляра заявления, передача, документ, удостоверяющий личность доставившего передачу, передаются сотруднику гауптвахты.
32. Приняв передачу, сотрудник гауптвахты возвращает посетителю документ, удостоверяющий личность, и первый экземпляр заявления с распиской в приеме, а второй экземпляр приобщает к личному делу военнослужащего после проставления его подписи в получении передачи. В личном деле делается отметка о получении передачи.
33. Посылка, бандероль и передача вручаются военнослужащему, подвергнутому административному аресту, не позднее одних суток после их приема.
34. Посылка, бандероль и передача не принимаются и возвращаются посетителю в случае освобождения военнослужащего с гауптвахты.
35. Администрация гауптвахты по заключению медицинского работника принимает для военнослужащих подвергнутых административному аресту лекарственные средства и изделия медицинского назначения от супруги (супруга) либо близкого родственника, в случаях отсутствия возможности их обеспечения.
36. Вручение поступающих писем либо телеграмм о смерти или тяжелом заболевании супруги (супруга) либо близкого родственника военнослужащим, подвергнутым административному аресту, производится начальником смены гауптвахты незамедлительно со дня их поступления.
Письма, поступившие после убытия военнослужащего из гауптвахты, отправляются по месту его убытия в суточный срок после получения.
37. Сотрудники гауптвахты ежедневно обходят камеры и принимают от содержащихся военнослужащих предложения, заявления и жалобы как в письменном, так и в устном виде.
38. Предложения, заявления и жалобы, принятые в устной форме, незамедлительно докладываются начальнику гауптвахты.
39. Предложения, заявления и жалобы, изложенные письменно, регистрируются в Книге регистрации предложений, заявлений и жалоб военнослужащих, подвергнутых административному аресту, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и направляются адресатам через руководство ОВП.
40. Обращения, адресованные в органы военной прокуратуры, суда или другие государственные органы по вопросам защиты их прав и законных интересов, администрацией гауптвахты без рассмотрения направляются по адресу в течение двадцати четырех часов со времени их подачи.
Ответы на предложения, заявления и жалобы объявляются арестованным военнослужащим под расписку и приобщаются к их личным делам.

5-тарау. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді медициналық-санитарлық қамтамасыз ету
41. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер гаупвахтаның медицина қызметкері (фельдшері) күн сайын камераларды аралау уақытында медициналық көмекке, ал жіті науқастанған жағдайда кез келген гауптвахта қызметкеріне жүгінеді. Әскери қызметші жүгінген қызметкер тез арада медицина қызметкерін шақыртады.
42. Денсаулық жағдайына шағымданған әкімшілік қамауға алынған әскери қызметші медицина қызметкерінің қорытындысы бойынша шұғыл білікті медициналық көмек көрсету қажет болған кезде емдеу мекемесіне жіберіледі.
Гауптвахта бастығы әскери қызметшіні емдеу мекемесіне орналастыру туралы әскери бөлімнің қолбасшылығына хабарлайды.
43. Камераларда әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге амбулаторлық жәрдем көрсетіледі. Дәрі-дәрмектер дәрігердің тағайындауымен, көрсетілген мөлшерлерде жеке қол қою арқылы беріледі.
44. Дәрілік заттарды науқасқа берер алдында әр кезде олардың дәрігердің нұсқаулығына сәйкестігі мен жарамдылық мерзімі тексеріледі.
45. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге медициналық көмек көрсетудің өзге де мәселелері Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Ішкі қызмет жарғысымен және денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
46. Қамауға алынған әскери қызметші қайтыс болған жағдайда гаупвахта бастығы тез арада бұл туралы оның жұбайына (зайыбына) немесе жақын туыстарына, сондай-ақ әскери прокурорға және әскери бөлім қолбасшылығына жазбаша нысанда хабарлайды.
Қайтыс болған адамның денесі патология-анатомиялық зерттеуден, сондай-ақ тергеу әрекеттері жүргізілгеннен кейін жұбайына (зайыбына) немесе жақын туыстарына не болмаса әскери бөлімінің қолбасшылығына тапсырылады.
47. Қамауға алынған әскери қызметші қайтыс болған жағдайда гауптвахтада ұсталған әскери қызметшілердің дүние-мүліктерін сақтау бөлмесіндегі жеке құжаттары, дүние-мүліктері, нәрселері, бұйымдары, заттары, құндылықтары мен қаражаттары жұбайына (зайыбына) немесе жақын туыстарына не болмаса әскери бөлімінің қолбасшылығына беріледі.
6-тарау. Гауптвахтада әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге көтермелеу мен жазалауды қолдану
48. Гауптвахтада әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге жақсы тәртіп сақтағаны үшін көтермелеу ретінде мыналар қолданылуы мүмкін: қысқа мерзімдік кездесуге рұқсат беру, алғыс жариялау, мерекелік күндері бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде алғашқы қажеттілік заттары мен азық-түліктер алуға қосымша ақшалай шығындар жасауға рұқсат ету.

Глава 5. Медико-санитарное обеспечение военнослужащих, подвергнутых административному аресту
41. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, обращаются за медицинской помощью к медицинскому работнику (фельдшеру) гауптвахты во время ежедневного обхода камер, а в случае острого заболевания к любому сотруднику гауптвахты. Сотрудник, к которому обратился военнослужащий, незамедлительно вызывает медицинского работника.
42. Военнослужащий, подвергнутый административному аресту, заявивший жалобы на состояние здоровья, по заключению медицинского работника, при необходимости оказания срочной квалифицированной медицинской помощи, направляется в лечебные учреждения.
О помещении военнослужащего в лечебные учреждения начальник гауптвахты извещает командование воинской части.
43. Амбулаторная помощь военнослужащим, подвергнутым административному аресту, оказывается в камерах. Выдача медикаментов осуществляется по назначению врача индивидуально под расписку.
44. Перед выдачей лекарственных средств больному, каждый раз проверяется соответствие выдаваемого лекарственного средства назначению врача и срок его годности.
45. Иные вопросы оказания медицинской помощи военнослужащим, подвергнутым к административному аресту, регулируются Уставом внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364, и законодательством Республики Казахстан в области здравоохранения.
46. В случае смерти арестованного военнослужащего, начальник гауптвахты в письменной форме незамедлительно сообщает об этом его супруге (супругу) или близким родственникам, а также военному прокурору и командованию воинской части.
Тело умершего после патолого-анатомического исследования, а также производства следственных действий передается супруге (супругу) или близким родственникам, либо командованию воинской части.
47. Личные документы, вещи, предметы, изделия, вещества, ценности и деньги, находившиеся на хранении в комнате хранения вещей военнослужащих, содержащихся на гауптвахте, в случае смерти военнослужащего, подвергнутого аресту, передаются супруге (супругу) или близким родственникам, либо командованию воинской части.
Глава 6. Применение поощрений и взысканий к военнослужащим, подвергнутым административному аресту на гауптвахте
48. Военнослужащим, подвергнутым административному аресту на гауптвахте, за хорошее поведение в качестве поощрения могут применяться: предоставление краткосрочного свидания, объявление благодарности, разрешение дополнительного расходования денег в сумме до одного месячного расчетного показателя на покупку продуктов питания и предметов первой необходимости в праздничные дни.

49. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерге гауптвахтада ұстаудың ішкі тәртіптемесін бұзғаны үшін мынадай жазалау шаралары қолданылады:
1) ескерту;
2) сөгіс.
50. Ауызша жариялағаннан басқа барлық көтермелеулер мен жазалауларды гауптвахта бастығы жариялайды және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әскери қызметшілерді жазалау мен көтермелеулерді есепке алу кітабында есепке алынады.
7-тарау. Күн сайын серуенге шығару
51. Әр гауптвахта жанында әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді серуенге шығаруға арналған аула болады.
52. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілер күн сайын ұзақтығы күніне кемінде екі сағат серуенге шығарылады. Күн тәртібі мен ауа-райының жағдайын ескере отырып, серуендеудің ұзақтығын гауптвахта әкімшілігі белгілейді.
53. Әскери қызметшілер осы Қағидаларда белгіленген ішкі тәртіптемені бұзған жағдайда гауптвахта бастығының (оны алмастыратын адамның) не болмаса ауысым бастығының шешімі бойынша серуен мерзімінен бұрын тоқтатылады.
54. Серуеннен босатуды әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшінің өтінішін қарағаннан кейін гауптвахта бастығы жүзеге асырады.
8-тарау. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді босату
55. Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді босатуды сот қаулысымен белгіленген әкімшілік қамау мерзімін өтегеннен кейін гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) жүргізеді.
56. Мерзімді қызметтегі әскери қызметшінің қамаудағы мерзімі аяқталу қарсаңында гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) оған өкіл жолдау үшін әскери бөлім командиріне босату уақыты туралы хабарлайды.
Гауптвахта бастығының хабарлауы бойынша әскери бөлім командирі әскери қызметшіні көрсетілген уақытта қызмет орнына жөнелту үшін әскери бөлімінің өкілін гауптвахтаға жібереді, сондай-ақ мерзім бойынша оның киім-кешегін қамтамасыз ету бойынша шаралар қолданады.
57. Әкімшілік қамау мерзімі аяқталған күні гауптвахта бастығы (оны алмастыратын адам) ауысым бастығына осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери қызметшіні босату туралы хат береді.
58. Әкімшілік қамауды өтеген әскери қызметшіні босату кезінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӘПО бастығының қолы қойылған гауптвахтадан босату туралы анықтама беріледі.
59. Сонымен қатар гауптвахтадан босату кезінде әскери қызметшіге дүние-мүліктерді сақтау бөлмесінде сақтауда тұрған жеке құжаттары, дүние-мүліктері, нәрселері, бұйымдары, заттары, құндылықтары, қаражаттары беріледі, ол туралы Есепке алу кітабында тиісті жазба жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20___ жылы әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілерді есепке алу кітабы
Басталуы: 20__ ж. "__"_____
Аяқталуы: 20__ ж. "__"_____
Сыртқы беті
Рет №, қамалғанды қабылдау күні мен уақыты
Лауазымы, әскери шені, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери бөлімнің нөмірі
Әкімшілік қамауды қашан және қандай сот қолданды, оны қолдану негіздері
Қамауға кандай мерзімге алынды және қандай камерада ұсталады
Қабылданған құжаттар, дүние-мүліктер, нәрселер, бұйымдар, заттар, құндылықтар, қаражаттар
Гауптвахтаға қабылдаған кезде құжаттарды, дүние-мүліктерді, нәрселерді, бұйымдарды, заттарды, құндылықтарды, қаражаттар соммасын өткізу туралы қолы
Қамалғанды қабылдау кезде медициналық қарау, моншада жуынған және денені қарау уақыты туралы жазба (медициналық жұмыскердің қолы)
Босату туралы жазба
Қамау мерзімінің аяқталу күні
Босатудан кейін гауптвахтаға қабылдаған кезде құжаттарды, дүние-мүліктерді, нәрселерді, бұйымдарды, заттарды, құндылықтарды, қаражаттар сомасын алғаны туралы қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Әскери полиция органының бастығы
______________________________
(лауазымы, қолы, тегі)
______ жылғы "___ " ___________
Камералар бойынша орналастыру жоспары
Бөлек ұсталады
Камера нөмірі
Камерадағы орын сандары
Ескертпе
1
2
3
4
ӘПО гауптвахта бастығы ____________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі)
Ескертпе:      1. Камераларға орналастыруды гауптвахта бастығы немесе ауысым бастығы жүргізеді.

49. За нарушение внутреннего распорядка содержания на гауптвахте к военнослужащим, подвергнутым административному аресту, применяются следующие меры взыскания:
1) замечание;
2) выговор. 50. Все поощрения и взыскания, объявляются начальником гауптвахты и учитываются в Книге учета взысканий и поощрений военнослужащих по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Глава 7. Проведение ежедневных прогулок
51. При каждой гауптвахте имеется двор для проведения ежедневных прогулок военнослужащих, подвергнутых административному аресту.
52. Военнослужащие, подвергнутые административному аресту, пользуются ежедневной прогулкой продолжительностью не менее двух часов. Продолжительность прогулки устанавливается администрацией гауптвахты с учетом распорядка дня и погодных условий.
53. В случае нарушения военнослужащим внутреннего распорядка, установленного настоящими Правилами, прогулка по решению начальника гауптвахты (лица, его замещающего) либо начальника смены прекращается досрочно.
54. Освобождение от прогулки осуществляется начальником гауптвахты по обращению военнослужащего, подвергнутого административному аресту.
Глава 8. Освобождение военнослужащих,
подвергнутых административному аресту
55. Освобождение военнослужащих, подвергнутых административному аресту, производится начальником гауптвахты (лицом, его замещающим) после отбытия срока административного ареста, установленного постановлением суда.
56. Накануне окончания срока ареста военнослужащего срочной службы начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) сообщает о времени освобождения командиру воинской части для направления за ним представителя.
Командир воинской части по сообщению начальника гауптвахты в указанное время направляет представителя воинской части на гауптвахту для препровождения военнослужащего к месту службы, а также принимает меры по обеспечению его одеждой по сезону.
57. В день окончания срока административного ареста начальник гауптвахты (лицо, его замещающее) выдает начальнику смены записку об освобождении военнослужащего по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
58. При освобождении военнослужащему, отбывшему административный арест, выдается справка об освобождении с гауптвахты за подписью начальника ОВП по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
59. Военнослужащему при освобождении из гауптвахты также выдаются личные документы, вещи, предметы, изделия, вещества, ценности, деньги, находившиеся на хранении в комнате хранения вещей, о чем производится соответствующая запись в Книге учета.
Приложение 1
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
Книга учета военнослужащих, подвергнутых административному аресту, в 20___году
Начата: "__"_____20__ г.
Окончена: "__"_____20__ г.
Оборотная сторона
№ пп, дата и время принятия арестованного
Должность, воинское звание, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Номер воинской части
Когда и каким судом применен административный арест, основания его применения
На какой срок арестован и в какой камере будет содержаться
Принятые документы, вещи, предметы, изделия, вещества, ценности, деньги
Подпись о сдаче документов, вещей, предметов, изделий, веществ, ценностей, суммы денег при приеме на гауптвахту
Запись о времени медицинского осмотра,
помывке в бане и телесном осмотре
при приеме арестованного
(подпись медицинского работника)
Запись об освобождении
Дата окончания срока ареста
Подпись о получении документов, вещей, предметов, изделий, веществ, ценностей, суммы денег при приеме на гауптвахту после освобождения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник органа военной
полиции
____________________________
(должность, подпись, фамилия)
"___" _____________ _____ года
План покамерного размещения
Содержатся
раздельно
Номер камеры
Количество мест в камере
Примечание
1
2
3
4
Начальник гауптвахты ОВП ____________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:      1. Размещение по камерам производится начальником гауптвахты или начальником смены.

2. Камерадағы орналастыру жоспары ауысым бастығында, кезекші бөлімде және ӘПО басшылығында болуы қажет.
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтініш
__________________________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты мекенжайы)
азаматтан (-шадан)__________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметші:_________________________________________
(тегі және аты, әкесінің аты (егер болса),
___________________________ үшін сәлемдемені қабылдауыңызды сұраймын.
(туған жылы)
Сәлемдемедегі заттардың тізімдемесі:
Р/с №
Заттардың атауы
Салмағы
(килограмм грамм)
Саны
Ескертпе
1
Өтініш иесінің қолы _________________________
20 _ жылғы "__" ____________
Сәлемдемені қабылдады _____________________________________________________
(сәлемдемені қабылдаған қызметкердің әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), қолы)
Сәлемдемені алдым _________________________________________________________
(сәлемдемені алғанның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
20 __ жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Әкімшілік қамауға алынған әскери қызметшілердің ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын тіркеу кітабы
Басталуы: 20__ ж. "__"_____
Аяқталуы: 20__ ж. "__"_____
Ішкі жағы
Р/с
Түскен күні жыл, ай, күн)
Өтініш берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның әскери қызметке қатысы
Өтініштің қысқаша мазмұны
Орындау үшін кімге және қашан берілді және орындаушының қолы
Орындау мерзімі
Қашан және қандай шешім қабылданды
Құжаттар тігілген іс
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Әскери қызметшілерді жазалау мен көтермелеулерді есепке алу кітабы
Басталуы: 20__ ж. "__"_____
Аяқталуы: 20__ ж. "__"_____
Сыртқы жағы
Жазалауға тартылған адамдарды есепке алу
р/с
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жаза не үшін қолданылды
Жаза түрі
Жазаны кім және қашан қолданды
Ескертпе
Көтермеленген адамдарды есепке алу
р/с
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Не үшін көтермеленді
Көтермелеу түрі
Көтермелеуді кім және қашан қолданды
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Әскери қызметшіні босату туралы
ХАТ
Ауысым бастығы _________________________________________
_________________________________________________________
(әскери атағыі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________
қамауда ұсталушы _________________________________________
(қамалғанның әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________________________ босатылады
(уақыт, күн, ай, жыл)
Негіздеме:
__________________________________________________________________________
Гауптвахта бастығы _________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20___ ж. "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлтық қауіпсіздік комитеті
әскери полициясы
органдарының гауптвахтасында
әскери қызметшілердің
әкімшілік қамауды өтеу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Гауптвахтадан босату туралы
АНЫҚТАМА
Әскери қызметші ___________________________________________________ берілді,
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

2. План покамерного размещения должен находиться у начальника смены, в дежурной части и у руководства ОВП.
Приложение 3
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
Заявление
От гр. ____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего_____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(адрес местожительства)
Прошу принять передачу для военнослужащего, подвергнутого к административному
аресту:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (год рождения)
Опись предметов передачи:
№ п/п
Наименование вещей
Вес
(в килограммах, граммах)
Количество
Примечание
Подпись заявителя _____________________
"___"_____________ года
Передачу принял ___________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись сотрудника, принявшего передачу)
Передачу получил __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, получившего передачу)
"___"_____________ года
Приложение 4
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
Книга регистрации предложений, заявлений и жалоб военнослужащих, подвергнутых административному аресту
Начата: "__"_____20__ г.
Окончена: "__"_____20__ г.
Оборотная сторона
п/п
Дата поступления (год, месяц, число)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подавшего обращение и его отношение к воинской службе
Краткое содержание обращения
Кому и когда передано для исполнения и подпись исполнителя
Срок исполнения
Когда и какое принято решение
Дело, в которое подшиты документы
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 5
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
Книга
учета взысканий и поощрений военнослужащих
Начата: "__"_____20__ г.
Окончена: "__"_____20__ г.
Оборотная сторона
Учет лиц, подвергнутых взысканиям
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
За что наложено взыскание
Вид взыскания
Кем и когда наложено взыскание
Примечание
Учет поощренных лиц
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
За что объявлено поощрение
Вид поощрения
Кем и когда применено поощрение
Примечание
Приложение 6
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
ЗАПИСКА
об освобождении военнослужащего
Начальнику смены __________________________________________
___________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________
содержащегося под арестом _________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество арестованного)
освободить ________________________________________________
(время, число, месяц, год)
Основание: __________________________________________________________________________
Начальник гауптвахты ________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" ________ 20 __ г.
Приложение 7
к Правилам отбывания
административного
ареста военнослужащими
на гауптвахте органов военной
полиции Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Форма
СПРАВКА
об освобождении с гауптвахты
Выдана военнослужащему (-ей) ______________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

ол 20__ ж. "___" _______ бастап 20__ ж. "___" _______ аралығында ӘПО гауптвахтасында
___________________________________________________ сәйкес әкімшілік қамауды өтеді.
(төрешінің қаулы)
Әскери полиция органының бастығы
___________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және аты, әкесінің аты (бар болса)
20__ ж. "___" _________
М. О.

о том, что он (она) в период с _____ 20 ____ г. по ____ 20 ___ г. отбывал (-а)
административный арест на гауптвахте ОВП в соответствии с
________________________________________________________________________________
(постановление судьи)
Начальник органа военной полиции
_________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" _________ 20 __ г.
М. П.