Азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 қарашада № 16009 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.07.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есеп" № 2 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7 нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7-К нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау жөніндегі есеп" № 8-К нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған азаматтық іске (арыз) 1-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған азаматтық іске 2-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған азаматтық іске 3-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Азаматтық-құқықтық саладағы соттық статистикалық есептердің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 30 наурыздағы № 52 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13690 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 20 мамырда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении форм судебных отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2017 года № 16009.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2018
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.07.2022 № 149 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Электронный информационный учетный документ 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Электронный информационный учетный документ 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Электронный информационный учетный документ 3 на гражданское дело, рассмотренное судом в кассационной инстанции" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 52 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13690, опубликован 20 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналасуын;
4) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
басшысының м.а.
______________ Қ. Елібаев
2017 жылғы 7 қараша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына
1-қосымша
нысан
№ 2 нысан Бірінші сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп

3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление копии настоящего приказа в Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Руководителя Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда
Республики Казахстан)
______________ К. Елибаев
7 ноября 2017 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
форма
Форма № 2 Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции

Ескерту. № 2-нысан жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
А кестесі "Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері"
Даулардың санаттары
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде істер келіп түсті
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күшін жоюға байланысты іс бойынша іс жүргізу қайта жаңғыртылды
Есепті кезеңнің басына талап қоюлардың/арыздардың қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен талап қоюлар/арыздар
А
Б
1
2
3
4
5
бұйрықтық іс жүргізу істері
Әке (ана) болудың анықталуына немесе үшінші тұлғаларды тарту қажеттігіне байланысты емес кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
1
Уәкілетті органдар мәлімдеген жауапкерді және(немесе) баланы іздестіру жөніндегі шығыстарды өтеу туралы
2
Келісімшарт әскери қызметшінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, әскери қызметті өткеру туралы келісімшартта көзделген біржолғы ақшалай сыйақыны өндіріп алу туралы
3
Оқуды не қызметті өткеруді өз қалауы бойынша тоқтатқан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша шартта көзделген мерзім өткенге дейін жұмыстан босатылған немесе оқудан шығарылған оқу орындарының курсанттарын оқытуға жұмсалған сомаларды өндіріп алу туралы
4
Оқуын тоқтатқан не шет мемлекетте оқу орнын аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасына қайтып оралмаған немесе грантты қайтару жөніндегі шартта көзделген міндеттемені бұзған адамдардан мемлекеттік гранттарды өндіріп алу туралы
5
Ауылдық жерге жіберілген жас мамандар шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда олардан мемлекеттік гранттарды, көтерме жәрдемақыларды, жәрдемақыларды өндіріп алу туралы
6
Бала асырап алудың күші жойылған жағдайда, жетім баланы және (немесе) ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты төленген біржолғы ақшалай төлемді бюджетке қайтару туралы
7
Жеке тұлғалардан кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті, өсімпұлдарды, пайыздарды өндіріп алу туралы
8
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған дауларды (жанжалдарды) медиация тәртібімен реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
9
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған кәсіпкерлік, инвестициялық қызметке байланысты даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
10
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған сақтандыру даулары және банктік қарыз шарттарынан туындайтын даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
11
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
12
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
13
Жалдау төлемдерінің жалдау шартында белгіленген, мемлекеттік орган мәлімдеген мерзімдерде төленбеуіне байланысты оларды өндіріп алу туралы
14
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған неке-отбасылық қатынастар саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
15
Бұқаралық ақпарат құралында азаматтың ар-намысына, қадір-қасиетіне немесе iскерлiк беделiне және заңды тұлғаның іскерлік беделіне кір келтіретін мәліметтерді теріске шығаруды не жауапты жариялау туралы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
16
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда дауларды сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған өзге де келісімдерді орындау туралы талаптар бойынша шығарылады
17
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы аударымдарын аудару туралы
18
Бұйрық арқылы іс жүргізу істерінің қорытындысы
19
Еңбек даулары
20
оның ішінде
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы
21
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы, олардың ішінде жалақыны төлей отырып
22
жалақыны және өзге де төлемдерді төлеу туралы
23
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасағаны үшін тәртіптік жазаға тарту туралы бұйрықтарды даулау туралы
24
Неке-отбасылық қатынастардан туындайтын даулар
25
оның ішінде
кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
26
олардың ішінде
әке (ана) болуды анықтау арқылы
27
әке болуды анықтау туралы (алименттерді өндіру туралы талап етусіз)
28
оқу уақытына алименттерді өндіру туралы
29
жұбайын (зайыбын) асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
30
ата-ананы асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
31
өндірілетін алименттер көлемінің төмендеуі (ұлғаюы), алименттерді өндіруді тоқтату туралы
32
ата-ана құқығынан айыру туралы
33
ата-ана құқығын қалпына келтіру туралы
34
ата-ана құқығын шектеу (шектеуді алып тастау) туралы
35
балалардың тұрғылықты жерін анықтау туралы
36
балалармен қарым-қатынастағы тәртіпті анықтау туралы
37
бала асырап алудың күшін жою туралы
38
некені бұзу туралы
39
олардың ішінде
кәмелетке толмаған балалары бар тұлғалар
40
ерлі-зайыптылар арасында мүлікті бөлу туралы
41
неке шартымен байланысты даулар
42
Мұрагерлік құқық мәселелері бойынша даулар
43
Мүлікке меншік құқығы туралы даулар
44
оның ішінде
мүлікті тыйым салудан босату туралы
45
мүліктен үлес бөлу туралы
46
Заңсыз иеленіп отырған тұрғын емес үй-жайды босатуға міндеттеу туралы
47
Бөтеннің заңсыз иеленуінен талап ету туралы
48
Меншік құқығын тоқтату туралы
49
Мүлікті бағалау нәтижелерін даулау туралы
50
Жеке және заңды тұлғалардың мүліктерін заңсыз тартып алу туралы
51
Тұрғын үйге меншік құқығы туралы даулар
52
Тұрғын үй қарым қатынастарынан туындайтын даулар
53
олардың ішінде
азаматтарды басқа тұрғын үй берусіз тұрғын үйден шығару туралы
54
азаматтарды басқа тұрғын үй бере отырып, тұрғын үйден шығару туралы
55
орналастыру туралы
56
мүліктегі үлесті бөлу туралы
57
тұрғын үйге мұқтаждардың кезегіне қайта тұрғызу, жылжыту туралы
58
тұтыну кооперативінің пәтер иелері кооперативінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану туралы
59
тұрғын үйге және коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, оның ішінде белгіленген тарифке сәйкес көрсетілетін қызметтерге арналған өзге де шарттар бойынша төлемдерді өндіріп алу туралы
60
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиумның ортақ мүлкін күтіп-ұстауға шығындарды өндіріп алу туралы
61
тұрғын үйді (құрылысты) бұзу туралы
62
Жерге қатысты құқықтық қатынастардан туындайтын даулар
63
оның ішінде
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер телімдерін алып қою
64
сервитут белгілеу (тоқтату) туралы
65
жер учаскесіне және жер пайдалануға меншік құқығын даулау туралы
66
Шартты (мәміле) бекітумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттемелерді орындаумен байланысты даулар
67
оның ішінде
мүлікті өндіру өтінішімен байланысты
68
кәсіпкерлік қызметін іске асыратын заңды тұлғалардың, азаматтардың арасындағы даулар
69
олардың ішінде
квазимемлекеттік сектордың қатысуымен
70
мемлекеттік мекемелердің қатысуымен
71
үлестік құрылыспен
72
экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікпен
73
банк шарты бойынша, оның ішінде тұтыну кредиттері, факторинг шарттары, микроқаржылық ұйымдар
74
олардың ішінде
жылжымайтын мүліктің ипотекасымен
75
мүлікті өндіру өтінішімен
76
заем шарты бойынша, оның ішінде білім беру қызметтері (гранттар), ломбардтар
77
олардың ішінде
жеке тұлғалар арасында заем шарты бойынша берешекті өндіру туралы даулар
78
жер қойнауын пайдаланумен
79
олардың ішінде
шетелдік тұлғалардың қатысуымен
80
сатып алу-сату шарты бойынша
81
жеткізіп беру шарты бойынша
82
тәртіп шарты бойынша
83
мүліктік жалдауға беру (жалға беру) шарты бойынша
84
лизинг шарты бойынша
85
сақтау шарты бойынша
86
тапсырма шарты бойынша
87
комиссия шарты бойынша
88
сыйға тарту шарты бойынша
89
айырбастау шарты бойынша
90
сақтандыру шарты бойынша
91
оның ішінде
сақтандыру төлемдерін өндіру
92
тасымалдау шарты бойынша
93
Мәмілені жарамсыз деп тану туралы
94
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдарды бұзумен байланысты даулар
95
оның ішінде
шарт жасасқанға дейінгі даулар
96
шарт жасасуға қатысты даулар бойынша
97
шартты орындау туралы даулар туралы (мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану және тұрақсыздықты өндіру туралы)
98
Конкурстық міндеттемелер және тендерлер, аукциондар және сауданың өзге де нысандары негізінде туындайтын міндеттемелер (оның ішінде оларды жарамды, жарамсыз деп тану)
99
Лицензиялық қызметпен байланысты даулар

Сноска. Форма № 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Таблица А "Движение и результаты рассмотрения гражданских дел"
Категории споров
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток исков/заявлений на начало отчетного периода
Поступило исков/заявлений в отчетный период
А
Б
1
2
3
4
5
дела приказного производства
О взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей, не связанных с установлением отцовства (материнства) или необходимостью привлечения третьих лиц
1
О возмещении расходов по розыску ответчика и (или) ребенка, заявленных уполномоченными органами
2
О взыскании единовременного денежного вознаграждения, предусмотренного контрактом о прохождении воинской службы, в случае досрочного расторжения контракта по инициативе военнослужащего
3
О взыскании сумм, затраченных на обучение курсантов учебных заведений, прекративших по собственному желанию обучение либо прохождение службы, а также уволенных или отчисленных по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, до истечения предусмотренного договором срока
4
О взыскании государственных грантов с лиц, прекративших обучение либо не возвратившихся в Республику Казахстан после окончания учебного заведения в иностранном государстве или нарушивших предусмотренное договором обязательство по возврату гранта
5
О взыскании государственных грантов, подъемных, пособий с молодых специалистов, направленных в сельскую местность, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения ими обязательств по договорам
6
О возврате в бюджет выплаченной единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей, в случае отмены усыновления
7
О взыскании с физических лиц задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
8
Об исполнении соглашений об урегулировании споров (конфликтов) в порядке медиации, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
9
Об исполнении соглашений по спорам, связанным с предпринимательской, инвестиционной деятельностью, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
10
Об исполнении соглашений по страховым спорам и спорам, вытекающим из договоров банковского займа, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
11
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав потребителей, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
12
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав на интеллектуальную собственность, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
13
О взыскании арендных платежей ввиду их неуплаты в сроки, установленные договором аренды, заявленным государственным органом
14
Об исполнении соглашений по спорам в сфере брачно-семейных отношений, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
15
Об исполнении соглашений по спорам о публикации опровержения сведений, порочащих честь, достоинство или деловую репутацию гражданина и деловую репутацию юридического лица, либо ответа в средстве массовой информации
16
Об исполнении иных соглашений, заключенных в порядке досудебного урегулирования споров в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
17
О перечислении обязательных пенсионных отчислений в Единый Накопительный Пенсионный Фонд
18
Итого дел приказного производства
19
Дела искового производства
Трудовые споры
20
в том числе
о восстановлении на работе уволенных
21
о восстановлении на работе уволенных, в том числе с выплатой заработной платы
22
о выплате заработной платы и иных платежей
23
об оспаривании приказов о наложении дисциплинарных взысканий за совершение коррупционных правонарушений
24
Споры, возникающие из брачно-семейных отношений
25
в том числе
о взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей
26
из них
с установлением отцовства (материнства)
27
об установлении отцовства (без требования о взыскании алиментов)
28
о взыскании алиментов на время обучения
29
о взыскании алиментов на содержание супруги (супруга)
30
о взыскании алиментов на содержание родителей
31
о снижении (увеличении) размера взыскиваемых алиментов, приостановлении взыскания алиментов
32
о лишении родительских прав
33
о восстановлении родительских прав
34
об ограничении родительских прав
35
об определении местожительства детей
36
об определении порядка общения с детьми
37
об отмене усыновления (удочерения)
38
о расторжении брака
39
из них
лиц, имеющих несовершеннолетних детей
40
о разделе имущества между супругами
41
споры, связанные с брачным договором
42
Споры по вопросам наследственного права
43
Споры о праве собственности на имущество
44
в том числе
об освобождении имущества от ареста
45
о выделении доли из имущества
46
Об обязании освободить незаконно занимаемое нежилое помещение
47
Об истребовании из чужого незаконного владения
48
О прекращении права собственности
49
Об оспаривании результатов оценки имущества
50
О незаконном захвате имущества юридических и физических лиц
51
Споры о праве собственности на жилище
52
Споры, возникающие из жилищных правоотношений
53
из них
о выселении граждан из жилища без предоставления другого жилого помещения
54
о выселении граждан из жилища с предоставлением другого жилого помещения
55
о вселении
56
о выделении доли из жилища
57
о восстановлении, передвижке в очереди нуждающихся в жилье
58
об обжаловании действий (бездействия) кооператива собственников квартир потребительского кооператива
59
о взыскании платы за жилье и коммунальные услуги, в том числе по иным договорам за услуги согласно установленным тарифам (в том числе услуги связи, телевидения)
60
о взыскании расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества кондоминиума
61
о сносе жилья (построек)
62
Споры, вытекающие из земельных правоотношений
63
в том числе
изъятие земельных участков для государственных надобностей
64
об установлении (прекращении) сервитута
65
об оспаривании права собственности на земельный участок и землепользования
66
Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора (сделки) и исполнением договорных обязательств
67
в том числе
связанные с обращением взыскания на имущество
68
споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность
69
из них
с участием квазигосударственного сектора
70
с участием государственных учреждений
71
с долевым строительством
72
с экономической, технологической, информационной безопасностью
73
по банковскому договору, в том числе потребительские кредиты, договор факторинга, микрофинансовые организации
74
из них
с ипотекой недвижимого имущества
75
с обращением взыскания на имущество
76
по договору займа, в том числе образовательные услуги (гранты), ломбарды
77
из них
споры о взыскании долга по договорам займа между физическими лицами
78
с недропользованием
79
из них
с участием иностранных лиц
80
по договору купли-продажи
81
по договору поставки
82
по договору подряда
83
по договору имущественного найма (аренды)
84
по договору лизинга
85
по договору хранения
86
по договору поручения
87
по договору комиссии
88
по договору дарения
89
по договору мены
90
по договору страхования
91
в том числе
взыскание страховых выплат
92
по договору перевозки
93
О признании сделки недействительной
94
Споры, связанные с нарушением законодательства в сфере государственных закупок
95
в том числе
по спорам до заключения договора
96
по спорам, относящимся к заключению договора
97
по спорам об исполнении договора (о признании недобросовестным участником государственных закупок и взыскании неустойки)
98
Конкурсные обязательства и обязательства, возникающие на основе тендера, аукциона и иных форм торгов (в том числе о признании их действительными, недействительными)
99
Споры, связанные с лицензионной деятельностью

187
Кәмелетке толмағандарды девиантты мiнез-құлықты балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына немесе ерекше режимде ұстайтын ұйымдарға жіберу туралы
188
Азаматты заңда көзделген негіздер бойынша психиатриялық стационарға мәжбүрлеп жатқызу туралы
189
Алкоголизммен, нашақорлықпен немесе уытқұмарлықпен ауыратын азаматты наркологиялық ұйымға мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы
190
Туберкулезбен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеу туралы
191
Қаржы ұйымдарын және банк конгломератына бас ұйым ретінде кiретiн және қаржы ұйымдары болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау туралы
192
Оңалту туралы, оның ішінде Жеделдетілген оңалту туралы, несие берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
193
Банкроттық туралы
194
оның ішінде
заңды тұлға
195
жеке кәсіпкер
196
оның ішінде кредит берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
197
азаматтардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру туралы
198
азаматтардың банкроттығы туралы
199
Жылжымалы затты иесіз деп тану және жылжымайтын мүлікке коммуналдық меншік құқығын тану туралы
200
Азаматтық хал актілері жазбаларының дұрыс еместігін анықтау туралы
201
Нотариаттық әрекеттерге немесе оларды жасаудан бас тартуға берілген шағымдар бойынша
202
оның ішінде
атқарушылық жазбаның күшін жою туралы
203
Бағалы қағаздарды көрсетуші тұлғаның жоғалған бағалы қағаздар және ордерлік бағалы қағаздар (шақырту ісін жүргізу) бойынша құқықтарын қалпына келтіру туралы
204
Қазақстан Республикасының және (немесе) басқа мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік әрекетті жүзеге асыратын ұйымды экстремистік немесе террористік деп тану туралы, оның ішінде оның өз атауын өзгерткенін анықтау туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, онда басып шығарылатын, әзірленетін және (немесе) таратылатын ақпараттық материалдарды экстремистік немесе террористік деп тану туралы
205
Интернет-казиноны, Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын, Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келетін ақпаратты қамтитын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының өнімін заңсыз деп тану туралы
206
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының шегінен тыс шығарып жіберу туралы арыздар бойынша
207
Азаматты саяси қуғын-сүргіннің құрбаны деп тану туралы
208
Мұраны иесіз қалған деп тану туралы
209
жойылған соттық немесе атқарушылық іс жүргізуді қалпына келтіру туралы
210
Басқа да ерекше жүргізілетін істер
211
Ерекше жүргізілетін істердің қорытындысы
212
оның ішінде
шетелдік тұлғалардың қатысуымен
213
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарт негізінде баланы қайтару туралы немесе балаға қатысты қол жеткізу құқықтарын жүзеге асыру туралы арызды қарау бойынша іс жүргізу

187
О направлении несовершеннолетних в специальные организации образования для детей с девиантным поведением или организации с особым режимом с содержания
188
О принудительной госпитализации гражданина в психиатрический стационар
189
О направлении гражданина, больного алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, на принудительное лечение в наркологическую организацию
190
О принудительном лечении гражданина, больного туберкулезом
191
О реструктуризации финансовых организаций и организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовыми организациями
192
О реабилитации, в том числе об ускоренной реабилитации, о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
193
О банкротстве
194
в том числе
юридического лица
195
индивидуального предпринимателя
196
в том числе о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
197
о восстановлении платежеспособности граждан
198
о банкротстве граждан
199
О признании движимой вещи бесхозяйной и признании права коммунальной собственности на недвижимое имущество
200
Об установлении неправильностей записей актов гражданского состояния
201
По жалобам на нотариальные действия или на отказ в их совершении
202
в том числе
об отмене исполнительской надписи
203
О восстановлении прав по утраченным ценным бумагам на предъявителя и ордерным ценным бумагам (вызывное производство)
204
По заявлениям о признании организации, осуществляющий экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической, в том числе об установлении изменения ею своего наименования, а также о признании информационных материалов, ввозимых, издаваемых, изготавливаемых и (или) распространяемых на территории Республики Казахстан, экстремистскими или террористическими
205
По заявлениям о признании интернет-казино, продукции иностранного средства массовой информации, распространяемой на территории Республики Казахстан, содержащей информацию, противоречащую законам Республики Казахстан, незаконными
206
По заявлениям о выдворении иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан за нарушение законодательства Республики Казахстан
207
О признании гражданина жертвой политических репрессий
208
О признании наследства выморочным
209
о восстановлении утраченного судебного или исполнительного производства
210
Прочие дела особого производства
211
Итого дел особого производства
212
в том числе
с участием иностранных лиц
213
Производство по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан

Есептік кезеңде аяқталған істердің барлығы (5, 8, 9, 10, 27-бағандардың сомасы)
олардың ішінде
жеке ұйғарымдар шығарылды
олардың ішінде
Есептік кезеңнің соңына қалған аяқталмаған істердің қалдығы
талап қоюлар бойынша істердің барлығы
ҚР АПК-да белгіленген мерзімдерді бұзу арқылы
мүгедектігі бар адамдарда
кәмелетке толмағандардың мүддесінде
әйел жынысты адамдар
келіп түскен жауаптар
34
35
36
37
38
39
40
41
№7 нысан "Апелляциялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп" "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер" қосымшасы
Есептік кезеңнің басындағы арыздардың қалдығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша есептік кезеңде келіп түскен арыздар
Қайтарылғаны
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргузуге қабылданған арыздар
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Жоғары тұрған сотпен жойылған ұйғарымдар
Есептік кезеңнің аяғындағы арыздардың қалдығы
күші жойылғаны
істі қайта қараудан бас тарту туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
1
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына
3-қосымша
нысан
№7 К нысан "Кассациялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп"
Ескерту. № 7-К нысан жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
А кестесі "Өтінішхаттардың қозғалысы"
Даулардың санаттары
Жол коды
Есепті кезеңнің басындағы өтінішхаттардың қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен өтінішхаттар
оның ішінде
түсіндірулермен қайтарылғаны
1, 2-бағаннан кері қайтарылғаны
өтінішхаттарды алдын-ала қарау нәтижелері бойынша шешімдер

Всего окончено дел за отчетный период (сумма граф 5, 8, 9, 10, 27)
из них
Вынесено частных определений
из них
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
Всего дел по искам
с нарушением сроков, установленных ГПК РК
лиц с инвалидностью
в интересах несовершеннолетних
лиц женского пола
поступило ответов
34
35
36
37
38
39
40
41
Форма №7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции" Приложение "Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам"
Остаток заявлений на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Возвращено
Принято к производству заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам
Решение по результатам рассмотрения
Отменено определений вышестоящим судом
Остаток заявлений на конец отчетного периода
отменено
об отказе в пересмотре дела
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
1
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
форма
Форма № 7К " Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции"
Сноска. Форма № 7 К - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Таблица А "Движение ходатайств"
Категории споров
Код строки
Остаток ходатайств на начало отчетного периода
Поступило ходатайств в отчетном периоде
в том числе
возвращено с разъяснениями
отозвано из граф 1, 2
Решения по результатам предварительного рассмотрения ходатайств

1-бөлім. Арыздың түсуі туралы мәлімет
1. Сот (соттың аталуы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № [мәтін]
3. Электрондық тәртіпте түсті [сөздік деректемесі]
4. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректемесі]
5. Томдардың саны.... [мәтін]
6. Арыздың сипаты ...[сөздік деректемесі]
7. Түсу тәртібі [сөздік деректемесі]
8. Арызды берді ... [сөздік деректемесі]
9. Мәлімделген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
11. Істің санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
12. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректемесі]
13. Істің қиындығы [сөздік деректемесі]
14. Құпия іс [сөздік деректемесі]
15. Есептік кезеңнің басына дейін іс жүргізуге қабылданған қалдық [сөздік деректемесі]
16. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
17. Өткен жылдың сот актісі ағымдағы жылы заңды күшіне енді [сөздік деректемесі]
18. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректемесі]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәлімет
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. ҚР АПК 104-бабына сәйкес талап қоюдың сомасы [мәтін]
3. Айыппұлдық санкциялар [мәтін]
4. Моральдық зиян [мәтін]
5. Берешек [мәтін]
6. Өсімпұл [мәтін]
7. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
8. Өкілдің көмегіне төлем [мәтін]
9. Залалдар [мәтін]
10. Жіберілген пайда [мәтін]
3-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәлімет (негізгі іс жүргізуге арналған біріктірілген істер бойынша сомасы)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босатуға негіздер [сөздік деректемесі]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Сот анықтаған мемлекеттік бажды қосымша төлеу [мәтін]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [мәтін]
7. Бюджеттен қайтарылуға жататын мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
8. Мемлекеттік бажды қайтару туралы ұйғарымның күні [мәтін]
9. Төлеусіз қабылданған мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
10. Прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
11. Мемлекеттің мүддесінде прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
12. Сот ұйғарған сот шығындарының сомасы [мәтін]
13. Төленген сот шығындары [мәтін]
4-бөлім. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы мәлімет
1. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыз қаралған күн [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [мәтін]

Раздел 1. Сведения о поступлении заявления
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Вид производства [словарный реквизит]
5. Количество томов .... [текст]
6. Характер заявления …. [словарный реквизит]
7. Порядок поступления [словарный реквизит]
8. Заявление подал ... [словарный реквизит]
9. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
13. Сложность дела [словарный реквизит]
14. Секретное дело [словарный реквизит]
15. Остаток принят к производству до начала отчетного периода [словарный реквизит]
16. Остаток прошлого года [словарный реквизит]
17. Судебный акт прошлого года вступил в законную силу в текущем году [словарный реквизит]
18. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Цена иска согласно статье 104 ГПК РК [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Моральный вред [текст]
5. Недоимка [текст]
6. Пеня [текст]
7. Неустойка [текст]
8. Оплата помощи представителя [текст]
9. Убытки [текст]
10. Упущенная выгода [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины (суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате государственной пошлины [текст]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [текст]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [текст]
7. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [текст]
8. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
9. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [текст]
10. Принято без уплаты по искам прокурора [текст]
11. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [текст]
12. Определенная судом сумма судебных издержек [текст]
13. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 4. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления об обеспечении иска [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [текст]

7. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалу күні [күні]
5-бөлім. Алып берiлген ақша сомаларын индекстеу туралы мәлімет
1. Арыз берілген күн [күні]
2. Арыз қаралған күн [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымның көшірмесі жіберілген күн [күні]
5. Атқару парағы жіберілген күні [күні]
6. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
7. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
8. Орындалу күні [күні]
6-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сома туралы мәлімет
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Бюджетке өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы (мемлекеттік мүддесінде) [мәтін]
3. Қинаумен байланысты талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
4. Қылмыстық іс бойынша (ҚР ҚПК 4-т.) ақтау кезінде залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
5. Азаматтық құқықтарды бұзумен байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
6. Сотта ақталғандардың пайдасына өндірілген сома [мәтін]
7. Жұмысқа қайта алынғандардың пайдасына мәжбүрлеп жұмыстан қалғаны үшін ұйғарылған сома [мәтін]
8. Заңсыз жұмыстан босаумен байланысты залалды өтеу үшін лауазымды тұлғалардан ұйғарылған сома [мәтін]
9. Мемлекеттік органдар лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттерімен байланысты мемлекетке ұйғарылған сома (теңге) [мәтін]
7-бөлім. Тараптар
1. Түрі [сөздік деректемесі]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) /Атауы [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (танысу)
1. Сұхбат күні [күні]
2. Сұхбат уақыты [күні]
3. Судьяға берілген күні [күні]
4. Осы сәтте істі қарастыратын судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
5. Іс жүргізуге қабылданған күні [күні]
6. Оңайлатылған іс жүргізу тәртібінде қабылданды [сөздік деректемесі]
7. Қабылдаудан бас тартылған күні [күні]
8. Қайтарылған күні [күні]
9. Қабылдаудан бас тартудың және қайтарудың негізі [сөздік деректемесі]
10. Соттылығы бойынша берілген күні [күні]
11. Қайда берілді [мәтін]
12. Шешімнің күшін жою және іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні [күні]
13. Істі сот талқылауына дайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
14. Істі сот талқылауына дайындаудың аяқталған күні [күні]
15. Сот талқылауын тағайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
16. Ұйғарымның орындалған күні [күні]
17. Құжаттарға орындауға беру күні [сөздік деректемесі]
18. Ұйғарым мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректемесі]
19. Жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректемесі]

7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]
Раздел 5. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 6. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [текст]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [текст]
3. Сумма, взысканная по искам, связанным с пытками [текст]
4. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба при реабилитации по уголовному делу (глава 4 УПК РК) [текст]
5. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [текст]
6. Сумма, взысканная в пользу оправданных в суде [текст]
7. Сумма, присужденная за вынужденный прогул в пользу восстановленных на работе [текст]
8. Сумма, присужденная с должностных лиц в возмещение ущерба в связи с незаконным увольнением [текст]
9. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц государственных органов (тенге) [текст]
Раздел 7. Стороны
1. Тип [словарный реквизит]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Ф.И.О. (при его наличии)/Наименование [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата беседы [дата]
2. Время беседы [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
5. Дата принятия к производству [дата]
6. Принято в порядке упрощенного производства [словарный реквизит]
7. Дата отказа в принятии [дата]
8. Дата возврата [дата]
9. Основание отказа в принятии или возврате [словарный реквизит]
10. Дата передачи по подсудности [дата]
11. Куда передано [текст]
12. Дата определения об отмене решения и возобновлении производства [дата]
13. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]
14. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
15. Дата определения о назначении судебного разбирательства [дата]
16. Дата исполнения определения [дата]
17. Дата передачи документов на исполнение [дата]
18. Определение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
19. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]

20. Медиация туралы ұйғарымның шығарылған күні [күні]
21. Судья – медиатор
22. Түсіндірме [мәтін]
23. № .... іспен біріктірілді [істің №]
9-бөлім. Тоқтата тұру
1. Қаулы шығарылған күн [күні]
2. Қайта жаңартылған күн [күні]
3. Тоқтата тұру үшін негіз [сөздік деректемесі]
4. Тоқтата тұру туралы ұйғарым шағымдалды (наразылық білдірілді) [сөздік деректемесі]
5. Түсіндірме [мәтін]
10-бөлім. Сот отырысы
1. Отырыс күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыты]
3. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері [мәтін]
4. Төрағалық етуші судья [мәтін]
5. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
6. Адвокат [мәтін]
7. Прокурор [мәтін]
8. Сот отырысы залының нөмірі [мәтін]
9. Аудио-, бейнежазба [сөздік деректемесі]
10. Аудиожазба [сөздік деректемесі]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректемесі]
12. Көлік прокуроры [сөздік деректемесі]
13. Түсіндірме [мәтін]
8. Бейне-аудио жазылуын пайдалану арқылы сот отырысы [сөздік деректемесі]
8.1 Аудио жазылуын пайдалану арқылы сот отырысы [сөздік деректемесі]
9. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректемесі]
10. Түсіндірме [мәтін]
11-бөлім. Қарсылық білдіру
1. Судьяларға қарсылық білдіру туралы арыздың күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Қанағаттандырылды [мәтін]
4. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараған судья [сөздік деректемесі]
5. Қарсылық білдіруді алған соттардың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
6. Түсіндірме [мәтін]
12-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (Сот шешімі)
1. Сот актісінің түрі [сөздік деректемесі]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
3. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректемесі]
4. Үздіксіз сот процесінде қаралды
5. Шешімді (ұйғарымды) құрастыру күні [күні]
6. Хаттаманы құрастыру күні [күні]
7. Шешім шығару күні [күні]
8. Заңды күшіне енген күні [күні]
9. Сотта сараптама жүргізілді
10. Арызды қараусыз қалдырудың негіздері [сөздік деректемесі]
11. Қарар бөлігі [мәтін]
12. Жауапкерге қатысты шешімнің санаты [сөздік деректемесі]
13. Адамның әрекетке қабілеті бойынша нәтиже[сөздік деректемесі]
14. Бастапқы шешімді қалпына келтіру [сөздік деректемесі]
15. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
16. Шешімнің (ұйғарымның) көшірмесі кімге жолданды [сөздік деректемесі]
17. Шешімнің көшірмесін жіберу күні [күні]
18. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректемесі]
19. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолдану арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
20. Жұмысқа қайта алынған адамдардың саны [мәтін]
21. Салыстыру жүргізген кеңсе (мұрағат) маманы [мәтін]
22. Істің кеңсеге (мұрағатқа) берілген күні [күні]

20. Дата вынесения определения о медиации [дата]
21. Судья – медиатор
22. Комментарии [текст]
23. Объединено с делом №... [№ дела]
Раздел 9. Приостановление
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Дата возобновления [дата]
3. Основания для приостановления [словарный реквизит]
4. Определение о приостановлении обжаловано (опротестовано) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 10. Судебное заседание
1. Дата заседания [дата]
2. Время заседания [время]
3. Причины отложения судебных заседаний [текст]
4. Председательствующий судья [текст]
5. Секретарь судебного заседания [текст]
6. Адвокат [текст]
7. Прокурор. [текст]
8. Номер зала судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Транспортный прокурор словарный реквизит]
13. Комментарии [текст]
8. Судебное заседание с видео-аудио фиксацией [словарный реквизит]
8.1. Судебное заседание с аудио фиксацией [словарный реквизит]
9. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 11. Отвод
1. Дата заявления об отводе судьям [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Удовлетворено [словарный реквизит]
4. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе [текст]
5. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод [текст]
6. Комментарии [текст]
Раздел 12. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
4. Рассмотрено в непрерывном судебном процессе
5. Дата составления решения (определения) [дата]
6. Дата составления протокола [дата]
7. Дата вынесения решения [дата]
8. Дата вступления в законную силу [дата]
9. Проведена экспертиза в суде
10. Основания оставления заявления без рассмотрения [словарный реквизит]
11. Резолютивная часть [текст]
12. Категория решения в отношении ответчика [словарный реквизит]
13. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
14. Восстановление первоначального решения [словарный реквизит]
15. Дата передачи по подсудности [дата]
16. Кому направлена копия решения (определения) [словарный реквизит]
17. Дата отправки копии решения [дата]
18. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
19. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека [словарный реквизит]
20. Количество лиц, восстановленных на работе [текст]
21. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]
22. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]

23. Шешім шығарылғанға дейін судья дайындаған сот құжаттарының жалпы саны [мәтін]
24. Ақтайтын процедураларды тағайындаумен банкроттық туралы іс [сөздік деректемесі]
25. Іс сырттай қаралды [сөздік деректемесі]
26. Жабық сот процесі [сөздік деректемесі]
13-бөлім. Жеке ұйғарымдар
1. Шығарылған күні [күні]
2. Прокурордың атына түскен жеке ұйғарым [сөздік деректемесі]
3. Мәні [мәтін]
4. Жіберілген күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
6. Жіберілген күндері
7. Жауаптар
13-1 бөлім. Активтерді қайтару туралы талаптарды қарау туралы мәліметтер
1. Активтің атауы [мәтін]
2. Активтің орналасқан жері [сөздік құралдары]
3. Активтің санаты [сөздік құралдары]
4. Өлшем бірлігі [сөздік құралдары]
5. Прокурор мәлімдеген бірліктердегі активтердің саны [мәтін]
6. Бірінші сатыдағы сот қанағаттандырды бірліктердегі активтердің саны[мәтін]
7. Апеляцияны қайта қарағаннан кейін бірліктердегі активтердің саны[мәтін]
8. Кассация қайта қарағаннан кейін бірліктердегі активтердің саны [мәтін]
14-бөлім. Шешімді орындауға жіберу және орындалу нәтижелері туралы мәлімет
1. Сот актісі [сөздік деректемесі]
2. Сот орындаушысы [сөздік деректемесі]
3. Атқару парағын шығару күні [күні]
4. Шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні [күні]
5. Сот актісінің шығарылған күні [күні]
6. Өндіріп алу сомасы [мәтін]
7. ..... пікірлес [сөздік деректемесі]
8. Мемлекет кірісіне [сөздік деректемесі]
9. Атқару парағын шығару түрі [сөздік деректемесі]
10. Атқару құжаты бойынша талап қоюшылардың (өндірушілердің) тізімі [сөздік деректемесі]
11. Атқару құжаты бойынша жауапкерлердің (борышкерлердің) тізімі [сөздік деректемесі]
12. Талаптардың мәні [мәтін] 13. Судья [мәтін]
15-бөлім. Бұйрық арқылы іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет
1. Сот бұйрығының шығарылған күні [күні]
2. Бұйрықтың қысқаша мазмұны [мәтін]
3. Бұйрық көшірмесінің борышкерге жіберілген күні [күні]
4. Бұйрықтың заң күшіне енген күні [күні]
5. Күшін жою туралы арыздың келіп түскен күні [күні]
6. Күшін жою туралы арыз кіммен берілді [мәтін]
7. Бұйрықтың күшін жою туралы ұйғарылған күн [күні]
8. Өндіріп алушыға бұйрықтың берілген күні (орындау үшін жіберілген) [күні]
9. Мемлекеттік баж салығын өндіріп алу үшін бұйрықтың борышкерге жіберілген күні [күні]
10. Мерзімін бұзу арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
11. Кемшіліктерді жою туралы ұйғарымның шығару күні [күні]
12. Түсіндірме [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәлімет
1. Дереу орындау туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]

23. Общее количество судебных документов, подготовленных судьей до вынесения решения [текст]
24. Дело о банкротстве с назначением реабилитационных процедур [словарный реквизит]
25. Дело рассмотрено заочно [словарный реквизит]
26. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
Раздел 13. Частные определения
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
7. Ответы
Раздел 13-1. Сведения по рассмотрению исков о возврате активов
1. Наименование актива [текст]
2. Местонахождение актива [словарный реквизит]
3. Категория актива [словарный реквизит]
4. Единица измерения [словарный реквизит]
5. Количество актива в единицах измерения заявленное прокурором [текст]
6. Количество актива в единицах измерения удовлетворенное судом 1-ой инстанции [текст]
7. Количество актива в единицах измерения после пересмотра в апелляции [текст]
8. Количество актива в единицах измерения после пересмотра в кассации [текст]
Раздел 14. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Судебный акт [словарный реквизит]
2. Судебный исполнитель [словарный реквизит] по
3. Дата выписки исполнительного листа [дата]
4. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
5. Дата вынесения судебного акта [дата]
6. Сумма к взысканию [текст]
7. Солидарен к [словарный реквизит]
8. В доход государства [словарный реквизит]
9. Вид выписки исполнительного листа [словарный реквизит]
10. Список истцов (взыскателей) по исполнительному документу [словарный реквизит]
11. Список ответчиков (должников) по исполнительному документу [словарный реквизит]
12. Сущность требований [текст]
13. Судья [текст]
Раздел 15. Сведения о динамике приказного производства
1. Дата вынесения судебного приказа [дата]
2. Краткое содержание приказа [текст]
3. Дата направления копии приказа должнику [дата]
4. Дата вступления приказа в законную силу [дата]
5. Дата поступления заявления об отмене [дата]
6. Кем подано заявление об отмене [текст]
7. Дата определения об отмене приказа [дата]
8. Дата выдачи приказа взыскателю (направления для исполнения) [дата]
9. Дата направления приказа должнику для взыскания государственной пошлины [дата]
10. Рассмотрено с нарушением срока [словарный реквизит]
11. Дата вынесения определения об устранении недостатков [дата]
12. Комментарии [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении. [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]

3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Сот ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректемесі]
17-бөлім. Шешімнің орындалуын бұру туралы мәлімет
1. Орындауды бұру туралы арыздың берілген күні [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешімнің орындалуын бұру жасалды [сөздік деректемесі]
18-бөлім. Орындау тәсілін кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және өзгерту туралы мәлімет
1. Кейінге қалдыру туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Арыз бойынша жасалған әрекеттер [сөздік деректемесі]
19-бөлім. Банкроттық туралы істердің орындалуы туралы мәлімет
1. Істі қозғау туралы хабарландырудың жарияланған күні [күні]
2. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
3. Ақтау рәсімдерін енгізу туралы өтінішхаттың келіп түскен күні [күні]
4. Конкурстық басқарушы тағайындалды [мәтін]
5. Шешімнің жарияланған күні [күні]
6. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
7. Конкурстық басқарушы есебінің келіп түскен күні [күні]
8. Есеп үзіндісінің уәкілетті органға жіберілген күні [күні]
9. Борышкердің мөрлерді өткізуі туралы мәліметтердің келіп түскен күні [күні]
10. Мәліметтер кімнен келіп түсті [мәтін]
20-бөлім. Істің апелляциялық сатыда қайта қаралуы туралы мәлімет
1. Апелляциялық шағымның (өтінішхаттың) келіп түскен күні [күні]
2. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректемесі]
3. Шағымды (өтінішхатты) берді [сөздік деректемесі]
4. Шағымның (өтінішхаттың) кері шақыртылған күні [күні]
5. Шағымның (өтінішхаттың) қозғалыссыз қалдырылған күні [күні]
6. Істің жоғары тұрған сотқа жіберілген күні [күні]
7. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
8. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректемесі]
9. Жеке шағымдар бойынша шешім [сөздік деректемесі]
10. Прокурордың өтінішхаттары бойынша шешім [сөздік деректемесі]
11. Арыз бойынша шешім [сөздік деректемесі]
12. Қараусыз қайтарылған күні [күні]
13. Соттың атауы [мәтін]
14. Апелляциялық сатылы соттан істің қайтарылған күні [күні]
15. Шешімді қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
16. Ұйғарымдарды қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
17. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі [сөздік деректемесі]
18. ... бастап бірінші сатылы сот шешімінің (ұйғарымының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]

3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения об исполнении дел о банкротстве
1. Дата публикации объявления о возбуждении дела [дата]
2. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
3. Дата поступления ходатайства о введении реабилитационных процедур [дата]
4. Назначен конкурсный управляющий [текст]
5. Дата опубликования решения [дата]
6. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
7. Дата поступления отчета конкурсного управляющего [дата]
8. Дата направления выписки отчета в уполномоченный орган [дата]
9. Дата поступления сведений о сдаче должником печатей [дата]
10. От кого поступили сведения [текст]
Раздел 20. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Дата поступления апелляционной жалобы (ходатайства) [дата]
2. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
3. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
4. Дата отзыва жалобы (ходатайства) [дата]
5. Дата оставления жалобы (ходатайства) без движения [дата]
6. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
7. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
8. Результат по ходатайству [словарный реквизит]
9. Решение по частным жалобам [словарный реквизит]
10. Решение по ходатайствам прокурора [словарный реквизит]
11. Решение по заявлению [словарный реквизит]
12. Дата возврата без рассмотрения [дата]
13. Наименование суда [текст]
14. Дата возвращения дела из суда апелляционной инстанции [дата]
15. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]
16. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
17. Дееспособность лица [словарный реквизит]
18. Решение (определение) суда первой инстанции отменено (изменено) с… [словарный реквизит]

19. ... бастап бірінші сатылы сот шешімінің күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
21-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәлімет
1. Істің жіберілген күні [күні]
2. Шағым немесе өтінішхат бойынша жіберілді [сөздік деректемесі]
3. Соттың атауы [сөздік деректемесі]
4. Бірінші сатылы сот шешімінің қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
5. Апелляциялық саты шешімінің қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық саты қаулысының қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
7. Шағым бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
8. Өтінішхат бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
9. Қаралғаннан кейін кеңсеге өткізілген күні [күні]
10. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
11. Түсіндірме [мәтін]де
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына 6-қосымша
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске 2 ЭАЕҚ
1-бөлім. Істің келіп түскені туралы
1.Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № (апелляциялық саты) [мәтін]
3. Электрондық тәртіпте келіп түсті [сөздік деректемесі]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректемесі]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректемесі]
6. Іс жүргізу түрі [сөздік деректемесі]
7. Бөлуге арналған санат [сөздік деректемесі]
8. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
9. Іс санатына қосымша [сөздік деректемесі]
10. Сот ісін жүргізудің тілі [сөздік деректемесі]
11. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
12. Құпия іс [сөздік деректемесі]
13. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
14. Өткен іс жүргізу ісінің нөмірі [мәтін]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәлімет
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұлдық санкциялар [мәтін]
4. Моральдық зиян [мәтін]
5. Берешек [мәтін]
6. Өсімпұл [мәтін]
7. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
8. Өкілдің көмегіне төлем [мәтін].
9. Түсіндірме [мәтін]
3-бөлім. Сот шешімі бойынша өндірілетін сомалар туралы мәлімет
1. Бірінші сатыдағысот шешімі бойынша өндірілген жалпы сома [мәтін]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілген жалпы сома [мәтін]
4-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәлімет
1. Төлеуге ұйғарылған жалпы сома [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Төленген сот шығындары [мәтін]
5-бөлім. Тараптар
1. Түрі [сөздік деректемесі]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) /Атауы [мәтін] 1. Талап қоюшылардың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (атауы) [мәтін]

19. Решение суда первой инстанции отменено (изменено) с ... [словарный реквизит]
Раздел 8. СРаздел 21. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела [дата]
2. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
3. Наименование суда [словарный реквизит]
4. Результат пересмотра решения первой инстанции [словарный реквизит]
5. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный реквизит]
6. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения по жалобе [словарный реквизит]
8. Результат рассмотрения по ходатайству [словарный реквизит]
9. Дата сдачи в канцелярию после рассмотрения [дата]
10. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
11. Комментарии [текст]
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года
Форма
ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2.№ дела (апелляционная инстанция) [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6. Вид производства [словарный реквизит]
7. Категория для распределения [словарный реквизит]
8. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
9. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
10. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
11. Сложность дела [словарный реквизит]
12. Секретное дело [словарный реквизит]
13.Остаток прошлого года [словарный реквизит]
14.Номер дела прошлого производства [текст]
Раздел 2. Сведения о суммах заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Моральный вред [текст]
5. Недоимка [текст]
6. Пеня [текст]
7. Неустойка [текст]
8. Оплата помощи представителя [текст]
9. Комментарии [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскиваемых суммах по решению суда
1. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда первой инстанции [текст]
2. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда апелляционной инстанции [текст]
Раздел 4. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Общая сумма, определенная для выплаты [текст]
2. Отсрочка уплаты государственной пошлины [текст]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 5. Стороны
1. Тип [словарный реквизит]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Ф.И.О. (при его наличии) /Наименование [текст] 1.Ф.И.О. (наименование) истцов [текст]

6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (танысу)
1. Судьяға жіберген күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарастыратын судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Қараусыз қайтарылған күні [күні]
4. Қайтарудың себебі [мәтін]
5. Барлығы апелляциялықтар кері қайтарылды [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық шағымды, өтінішхатты кері қайтарған күні [күні]
7. Барлық жекелер кері қайтарылды [сөздік деректемесі]
8. Жеке шағымдарды, өтінішхаттарды кері қайтарған күні [күні]
9. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
10. Тоқтату күні [күні]
11. Соттылығы бойынша берілген күні [күні]
12. Медиация туралы ұйғарымның шығарылған күні
13. Жаңадан ашылған мән-жайларға байланысты іс жүргізуді жаңарту және қаулыны жою туралы ұйғарымның күні [күні]
14. Жоғары тұрған сатыда күші жойылды
15. Мерзімі бұзылып қаралғаны [сөздік деректемесі]
16. Медиатор судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
17. Медиатор судьяның қатысуымен тараптардың татуласуы [сөздік деректемесі]
18. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (соттың отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыты]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Көлік прокуроры [сөздік деректемесі]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Бейне -, аудиожазба [сөздік деректемесі]
10. Аудиожазба [сөздік деректемесі]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректемесі]
12. Түсіндірме [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (сот қаулысы)
1. Қаулының шығарылған күні [күні]
2. Шешімді қарау нәтижелері [сөздік деректемесі]
3. Ұйғарымдарды қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
4. Арыз бойынша шешім [сөздік деректемесі]
5. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
6. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректемесі]
7. Жеке шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
8. Жеке өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректемесі]
9. Апелляциялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [сөздік деректемесі]
10. Бірінші сатыдағы сот шешімнің (ұйғарымның) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
11. Шешімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік деректемесі]
12. Алдыңғы апелляциялық қараудың қаулысы бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
13. Қарар бөлігі [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (жеке ұйғарымдар)
1. Шығарылған күні [күні]
2. Прокурордың атына жеке ұйғарым [сөздік деректемесі]
3. Мәні [мәтін]
3. Жіберілген күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
5. Жіберілген күндері
6. Жауаптар

Раздел 6. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1.Дата передачи судье [дата]
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата возврата без рассмотрения [дата]
4. Причина возврата [текст]
5. Отозваны все апелляционные [словарный реквизит]
6. Дата отзыва апелляционных жалоб, ходатайств [дата]
7. Отозваны все частные [словарный реквизит]
8. Дата отзыва частных жалоб, ходатайств [дата]
9. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
10. Дата приостановления [дата]
11. Дата передачи по подсудности [дата]
12. Дата вынесения определения о медиации
13. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
14. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
15. Рассмотрено с нарушением сроков [словарный реквизит]
16. Ф.И.О. (при его наличии) судьи медиатора [текст]
17. Примирение сторон с участием судьи-медиатора [словарный реквизит]
18. Комментарии [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Транспортный прокурор [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Видео-, аудио фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]
3. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
4. Решение по заявлению [словарный реквизит]
5. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по ходатайству [словарный реквизит]
7. Решение по частной жалобе [словарный реквизит]
8. Решение по частному ходатайству [словарный реквизит]
9. Вынесено постановление о прекращении апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
10. Решение (определение) суда 1-ой инстанции отменено (изменено) с [словарный реквизит]
11. Основание к отмене или изменению решения [словарный реквизит]
12. Результат по постановлению предыдущего апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
13. Резолютивная часть [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
6. Ответы

10-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Хаттаманың құрылған күні [күні]
2. Шешімнің (қаулының) құрылған күні [күні]
3. Шешім (қаулы) көшірмесінің берілген күні [күні]
4. Шешімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні [күні]
5. Істің кеңсеге берілген күні [күні]
6. Істің бірінші сатыдағы сотқа жіберілген күні [күні]
7. Салыстыру жүргізген алқаның маманы [мәтін]
8. Шешімнің күші кассациялық сатыда жойылды [сөздік деректемесі]
9. Шешім кассациялық сатыда өзгертілді [сөздік деректемесі]
11-бөлім. Істің келіп түсу негіздері және істің қаралуы туралы
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот ісінің № [мәтін]
4. Томдардың саны [мәтін]
5. Шешім шығарылған күн [күні]
6. Сот актісінің түрі [сөздік деректемесі]
7. Қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
8. Оңайлатылған іс жүргізу тәртібінде қаралды [сөздік деректемесі]
9. Іс жүргізу түрі [сөздік деректемесі]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
11. Іс санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
12. Ұсынылған талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
12-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәлімет
1. Істі жоғары тұрған сотқа жолдау күні [күні]
2. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректемесі]
3. Соттың атауы [мәтін]
4. Қарағаннан кейін канцелярияға берген күні [мәтін]
5. Бірінші сатылы соттың шешімін, қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық сатының қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
7. Шағымды (өтінішхатты) берді [сөздік деректемесі]
8. Шағым бойынша істі қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
9. Өтінішхат бойынша істі қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
10. Шағымды (өтінішхатты) кері қайтарған күні [күні]
11. Түсіндірме [мәтін]
12. Жоғары тұрған сотта тыңдау күні [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына 7-қосымша
Нысан
Кассациялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске 3 ЭАЕҚ
1-бөлім. Наразылықтың, өтініштің (істің) келіп түсуі туралы
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Алдын ала қарау № (мәтін)
3. Алқаның іс жүргізу № (мәтін)
4. Қайта қарау бойынша іс жүргізу (мәтін)
5. Алғашқы келіп түсуі (сөздік деректемесі)
6. Қайталап (сөздік деректемесі)
7. Іс бойынша өтінішхат (наразылық) судьяда жатыр (сөздік деректемесі)
8. Жаңа ҚР АПК бойынша (сөздік деректемесі)
9. Өтінішхатты, наразылықты кім берді [сөздік деректемесі]
10. Шағымдалатын сот актілері [сөздік деректемесі]

Раздел 10. Завершение производства
1. Дата составления протокола [дата]
2. Дата составления решения (постановления) [дата]
3. Дата вручения копии решения (постановления) [дата]
4. Дата вступления решения (постановления) в законную силу [дата]
5. Дата передачи дела в канцелярию [дата]
6. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
7. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
8. Решение отменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
9. Решение изменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Раздел 11. Об основаниях поступления дела и рассмотрении дела
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи [текст]
3. № дела суда 1-ой инстанции [текст]
4. Количество томов [текст]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
8. Рассмотрено в порядке упрощенного производства [словарный реквизит]
9. Вид производства [словарный реквизит]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12.Сущность заявленного требования (иска) [текст]
Раздел 12. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
2. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
3. Наименование суда [текст]
4. Дата сдачи в канцелярию после рассмотрения [текст]
5. Результат пересмотра решения, постановления суда первой инстанции [словарный реквизит]
6. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
7. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
8. Результат рассмотрения дела по жалобе [словарный реквизит]
9. Результат рассмотрения дела по ходатайству [словарный реквизит]
10. Дата возврата жалобы (ходатайства) [дата]
11. Комментарии [текст]
12. Дата слушания в вышестоящем суде [текст]
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года
Форма
ЭИУД 3 на гражданское дело, рассмотренное судом в кассационной инстанции
Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства (дела)
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № предварительного рассмотрения (текст)
3. № производства коллегии (текст)
4. № производства по пересмотру (текст)
5. Первичное поступление (словарный реквизит)
6. Повторно (словарный реквизит)
7. Ходатайство (протест) по делу находятся у судьи (словарный реквизит)
8. По новому ГПК РК (словарный реквизит)
9. Кем подано ходатайство, протест (словарный реквизит)
10. Обжалуемые судебные акты (словарный реквизит)

11. Істі бөлу санаты (сөздік деректемесі)
12. Сот ісін жүргізудің тілі [сөздік деректемесі]
13. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
14. Наразылықтың (өтінішхаттың) мәні (мәтін)
15. Қалдық есептік кезең басталғанға дейін іс жүргізуге қабылданды (сөздік деректемесі)
16. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
17. Іс жүргізудің түрі (сөздік деректемесі)
18. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) (сөздік деректемесі)
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәлімет
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұлдық санкциялар [мәтін]
4. Моральдық зиян [мәтін]
5. Берешек [мәтін]
6. Өсімпұл [мәтін]
7. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
8. Өкілдің көмегіне төлем [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
3-бөлім. Сот шешімі бойынша өндірілетін сомалар туралы мәлімет
1. Бірінші сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілген жалпы сома [мәтін]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілген жалпы сома [мәтін]
3. Кассациялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілген жалпы сома [мәтін]
4-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәлімет (алдын ала қарау)
1. Бөлімге өтінішхаттарды беру күні (күні)
2. Алқаға беру күні (күні)
3. Судьяға беру күні (күні)
4. Кері қайтарған күні (күні)
5. Кері қайтару себебі (сөздік деректемесі)
6. Қараусыз қалдырған күні (күні)
7. Кері шақыртқан күні (күні)
8. Кім шақыртты (сөздік деректемесі)
9. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні (күні)
10. Соттылығы бойынша қайда берілді (мәтін)
11. Соттылығы бойынша берілген күні (күні)
12. № ... іс жүргізуімен біріктірілді (мәтін)
13. Біріктірілген күні (күні)
14. Алдын ала қарау сатысында кері шақыртылды (сөздік деректемесі)
15. Істі талап ету күні (күні)
16. Талап етілген күндер бойынша еске салулар күні (күні)
17. Істің келіп түскен күні (күні)
18. Алдын ала қарау бойынша шешім (сөздік деректемесі)
19. Мерзімдері бұзылып қаралды (мәтін)
20. Алдын ала қарау бойынша түсіндірме (мәтін)
21. № ... іспен біріктірілді (мәтін)
5-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәлімет (сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні (күні).
2. Шешімді қайта қарау негізі (сөздік деректемесі)
3. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түскен күні (күні)
4. Қараусыз қайтарылған күні (күні)
5. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулының күні (күні)
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша шешімнің күшін жою туралы немесе кассациялық наразылықты қайта жаңарту туралы қаулының күні (күні)
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні (күні)

11. Категория для распределения дела (словарный реквизит)
12. Язык судопроизводства (словарный реквизит)
13. Сложность дела (словарный реквизит)
14. Сущность протеста (ходатайства) (текст)
15. Остаток принят к производству до начала отчетного периода (словарный реквизит)
16. Остаток прошлого года (словарный реквизит)
17. Вид производства (словарный реквизит)
18. Категория дела (для статистического отчета) (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Моральный вред [текст]
5. Недоимка [текст]
6. Пеня [текст]
7. Неустойка [текст]
8. Оплата помощи представителя [текст]
9. Комментарии [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскиваемых суммах по решению суда
1. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда первой инстанции [текст]
2. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда апелляционной инстанции [текст]
3. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда кассационной инстанции [текст]
Раздел 4. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел ходатайств (дата)
2. Дата передачи в коллегию (дата)
3. Дата передачи судье (дата)
4. Дата возврата (дата)
5. Причина возврата (словарный реквизит)
6. Дата оставления без рассмотрения (дата)
7. Дата отзыва (дата)
8. Кем отозваны (словарный реквизит)
9. Дата решения по предварительному рассмотрению (дата)
10. Куда передано по подсудности (текст)
11. Дата передачи по подсудности (дата)
12. Объединено с производством № (текст)
13. Дата объединения (дата)
14. Отозваны на стадии предварительного рассмотрения (словарный реквизит)
15. Дата истребования дела (дата)
16. Даты напоминаний по истребованным делам (дата)
17. Дата поступления дела (дата)
18. Решение по предварительному рассмотрению (словарный реквизит)
19. Рассмотрено с нарушением сроков (текст)
20. Комментарии по предварительному рассмотрению (текст)
21. Объединено с делом № (текст)
Раздел 5. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию (дата)
2. Основание к пересмотру решения (словарный реквизит)
3. Дата поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (дата)
4. Дата возврата без рассмотрения (дата)
5. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (дата)
6. Дата постановления об отмене решения и возобновлению кассационного пр-ва по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (дата)
7. Дата отзыва протеста или ходатайства (дата)

8. Наразылықты кім кері шақыртты (сөздік деректемесі)
9. Өткен жылдан қайта қарау туралы наразылықтың немесе қаулының қалдығы (сөздік деректемесі)
10. Қараусыз қалдырған күні (күні)
11. № ... іс жүргізумен біріктірілді (мәтін)
12. Түсіндірме (мәтін)
13. №... іспен біріктірілді (мәтін)
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (сот отырысы)
1. Шешім шығарылған күні (күні)
2. Прокурордың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (мәтін)
3. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды (мәтін)
4. Отырысының күні [күні]
5. Отырыс уақыты [уақыты]
6. Төрағалық етуші судья [мәтін]
7. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
8. Адвокат [мәтін]
9. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
10. Аудио-, бейнежазба [сөздік деректемесі]
11. Аудиожазба [сөздік деректемесі]
12. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректемесі]
13. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (сот шешімі)
1. Бірінші сатыдағы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
3. Алдыңғы қадағалау қарауындағы бірінші сатыдағы сот шешіміне қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
4. Алдыңғы қадағалау қарауының қаулысына қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
5. Кассациялық сатыдағы қаулысына (ұйғарымына) қатысты қаулы [сөздік деректемесі]
6. Бірінші, апелляциялық немесе кассациялық сатыдағы сот шешімі ... бастап күшін жойды (өзгертілді) (сөздік деректемесі)
7. Шағым бойынша шешім (сөздік деректемесі)
8. Наразылық бойынша шешім (сөздік деректемесі)
9. Талап қоюды қараусыз қалдыру негізі (мәтін)
10. ҚР ЖС алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі (мәтін)
11. Өзге де қаулылар шығарылды (мәтін)
12. Қарар бөлімі (жаңа шешім) (мәтін)
8-бөлім. Іс жүргізуді аяқтау
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын беру күні (күні)
2. Судьяның қайта қарау бойынша қаулысын беру күні (күні)
3. Сұратылған істің кері қайтарылған күні (күні)
4. Салыстыру жүргізген алқаның маманы
5. Мұрағатқа (кеңсеге) беру күні (күні)
6. Мұрағаттағы (кеңседегі) салыстыру күні (күні)
7. Салыстыру жүргізген мұрағат маманы (мәтін)
9-бөлім. Кассациялық сатыдағы сот шығарған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымның шығарылған күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымның жолданған күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарым бойынша жауаптардың келіп түскен күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
10-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1. Іс соңғы рет қаралды (сөздік деректемесі)
2. Бірінші сатыдағы сот (сөздік деректемесі)

8. Кем отозван протест (словарный реквизит)
9. Остаток протеста или постановления о пересмотре с прошлого года (словарный реквизит)
10. Дата оставления без рассмотрения (дата)
11. Объединено с производством № (текст)
12. Комментарии (текст)
13. Объединено с делом № (текст)
Раздел 6. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата вынесения решения (дата)
2. Ф.И.О. (при его наличии) прокурора (текст)
3. Решение вынесено с нарушением срока (текст)
4. Дата заседания (дата)
5. Время заседания (время)
6. Председательствующий судья (текст)
7. Секретарь судебного заседания (текст)
8. Адвокат (текст)
9. № зала (кабинет) судебного заседания (текст)
10. Аудио-, видео фиксация (словарный реквизит)
11. Аудио фиксация (словарный реквизит)
12. Заседание отложено (словарный реквизит)
13. Комментарии (текст)
Раздел 7. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции (словарный реквизит)
2. Постановление суда в отношении решения (определения) суда апелляционной инстанции (словарный реквизит)
3. Постановление суда в отношении решения суда первой инстанции в предыдущем надзорном рассмотрении (словарный реквизит)
4. Постановление в отношении постановления предыдущего надзорного рассмотрения(словарный реквизит)
5. Постановление в отношении постановления (определения) кассационной инстанции (словарный реквизит)
6. Решение суда первой, апелляционной или кассационной инстанции отменено (изменено) с... (словарный реквизит)
7. Решение по жалобе (словарный реквизит)
8. Решение по протесту (словарный реквизит)
9. Основания оставления иска без рассмотрения (текст)
10.Результат рассмотрения предыдущего постановления ВС РК (текст)
11.Вынесены другие постановления (текст)
12.Резолютивная часть (новое решение) (текст)
Раздел 8. Завершение производства
1.Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения (дата)
2.Дата сдачи судьей постановления по пересмотру (дата)
3.Дата возврата истребованного дела (дата)
4.Специалист коллегии, сделавший сверку
5.Дата передачи в архив (канцелярию) (дата)
6.Дата сверки в архиве (канцелярии) (дата)
7.Специалист архива, сделавший сверку (текст)
Раздел 9. Частные определения, вынесенные судом в кассационной инстанции
1. Дата вынесения частного определения (дата)
2. Сущность частного определения (текст)
3. Дата направления частного определения (дата)
4. Кому направлено частное определения (текст)
5. Даты поступления ответов на частное определение (дата)
6. Сущность ответов (текст)
Раздел 10. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
1.Последний раз дело рассматривалось (словарный реквизит)
2.Суд первой инстанции (словарный реквизит)

11-бөлім. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатыдағы соттың атауы (мәтін)
2. Бірінші сатыдағы соттың азаматтық ісінің № (мәтін)
2.1. Бірінші сатыдағы соттың іс жүргізу түрі (сөздік деректемесі)
3. Бірінші сатыдағы судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (бар болған жағдайда) (мәтін)
4. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) (сөздік деректемесі)
5. Істің санаты (судьялардың маманданымы бойынша) (сөздік деректемесі)
6. Істің санатына қосымша (мәтін)
7. Шешімнің күні (ұйғарым) (күні)
8. Бірінші сатыдағы соттың шешімі (ұйғарымы) (сөздік деректемесі)
9. Талап қоюдың мәні (мәтін)
12-бөлім. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қаралды (сөздік деректемесі)
2. Қаулының күні (күні)
3. Апелляциялық сатыдағы соттағы судьялардың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (мәтін)
4. Бірінші сатыдағы соттың шешіміне және ұйғарымына қатысты сот қаулысы (сөздік деректемесі)
5. Шағым, наразылық бойынша шешім (сөздік деректемесі)
6. Апелляциялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі
13-бөлім. Кассациялық сатыда қарау
1. Қаулының күні (күні)
2. Кассациялық сатыдағы соттағы судья-баяндаушы (мәтін)
3. Бірінші сатыдағы сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі (мәтін)
4. Апелляциялық сатыдағы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы
5. Шағым, наразылық бойынша шешім (сөздік деректемесі)
6. Кассациялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі (мәтін)
14-бөлім. Іс бойынша тараптар туралы мәлімет
1. Түрі [сөздік деректемесі]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) /Атауы [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына 8-қосымша
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық ЭАЕҚ енгізудің негізгі ережелерін және оның негізінде бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есептерді қалыптастыруын анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Раздел 11. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции (текст)
2. № гражданского дела суда первой инстанции (текст)
2.1 Вид производства суда первой инстанции (словарный реквизит)
3. Ф.И.О. (при его наличии) судьи первой инстанции (текст)
4. Категория дела (для статистического отчета) (словарный реквизит)
5. Категория дела (по специализации судей) (словарный реквизит)
6. Дополнение к категории дела (текст)
7. Дата решения (определения) (дата)
8. Решение (определение) суда первой инстанции (словарный реквизит)
9. Сущность иска (текст)
Раздел 12. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционном порядке (словарный реквизит)
2 .Дата постановления (дата)
3. Ф.И.О. (при его наличии) судей в суде апелляционной инстанции (текст)
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции (словарный реквизит)
5. Решение по жалобе, протесту (словарный реквизит)
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции
Раздел 13. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Дата постановления (дата)
2. Судья-докладчик в суде кассационной инстанции (текст)
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции (текст)
4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции
5. Решение по жалобе, протесту (словарный реквизит)
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции (текст)
Раздел 14. Сведения о сторонах по делу
1. Тип [словарный реквизит]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Ф.И.О. (при его наличии) /Наименование [текст]
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) в информационную систему судебных органов Республики Казахстан (далее – ИС СО РК) и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению гражданских дел судами первой, апелляционной и кассационной инстанций.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. ҚР СО АЖ-не ЭАЕҚ енгізу
2. ЭАЕҚ бірыңғай нысандарын әзірлеуді және енгізуді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігімен (бұдан әрі – Сот әкімшілігі) келісе отырып іске асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ҚР СО АЖ-ға ЭАЕҚ-ны енгізуді және есебін Сот әкімшілігі және облыстардағы, республикалық мәні бар қалалардағы оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – сот кеңселері) жүргізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың қызметі туралы есептерді ҚР СО АЖ ЭАЕҚ деректері негізінде Комитет және оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары (бұдан әрі – аумақтық органдар) қалыптастырады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы есепті қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мынадай түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) "Бірінші сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске (арыз) 1 ЭАЕҚ" (бұдан әрі - 1 ЭАЕҚ);
2) "Апелляциялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске 2 ЭАЕҚ" (бұдан әрі – 2 ЭАЕҚ);
3) "Кассациялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске 3 ЭАЕҚ" (бұдан әрі – 3 ЭАЕҚ).
6. ЭАЕҚ-да сот қараған азаматтық іс бойынша қажетті барлық деректемелер (арыздар, шағымдар, өтінішхаттар) электрондық толтыруға жатады.
3-тарау. ҚР СО АЖ-не ЭАЕҚ-ның түзетулерін енгізу
7. ҚР СО АЖ-ға енгізілген ЭАЕҚ деректемелерін түзету Сот әкімшілігінің аумақтық немесе құрылымдық бөлімшелері өз бастамалары немесе Комитет пен оның аумақтық органдарының бастамасы бойынша жүргізеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Сот органы жүргізілген түзету туралы (арыздың (азаматтық істің, материалдың) нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жүргізілген күннен бастап дереу жазбаша түрде Комитетке немесе оның аумақтық органына ұсынады, солардың негізінде Комитеттің Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – Комитеттің ББСЖ ААЖ) тексеру жүргізіледі.

Глава 2. Введение ЭИУД в ИС СО РК
2. Разработка и введение единых форм ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) по согласованию с Судебной администрацией Республики Казахстан (далее – Судебная администрация).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3. Ввод и учет ЭИУД в ИС СО РК ведется Судебной администрацией и его территориальными подразделениями в областях, городах республиканского значения и столице (далее – канцелярии судов).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
4. Отчеты о деятельности судов первой, апелляционной и кассационной инстанций на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом, и его территориальными и приравненными к ним органами (далее – территориальные органы).
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
5. Формирование отчетов о деятельности судов по рассмотрению гражданских дел осуществляется на основании следующих видов форм ЭИУД:
1) "ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции" (далее – ЭИУД 1);
2) "ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" (далее – ЭИУД 2);
3) "ЭИУД 3 на гражданское дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" (далее – ЭИУД 3).
6. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все необходимые реквизиты по гражданскому делу (исковые заявления, заявления, жалобы, ходатайства), рассмотренному судом.
Глава 3. Внесение корректировок ЭИУД в ИС СО РК
7. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится территориальными или структурными подразделениями Судебной администрации по своей инициативе, по письму Комитета и его территориальных органов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
8. После произведенной корректировки сведения (с указанием номера заявления (гражданского дела, материала), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), незамедлительно направляются судебным органом в Комитет или его территориальный орган письменно, с указанием дня и времени произведенной корректировки.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Бірінші сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске (арыз) 1 ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
9. 1 ЭАЕҚ деректемелері ҚР СО АЖ-де азаматтық істің (арыздың) материалдарына сәйкес толтырылады.
10. "Арыздың түсуі туралы мәлімет" 1-тарауында 2-ден 8-ге дейін, 10, 11-ші деректемелері енгізілу қажет. Басқа деректемелерді істі, арызды (материалды) қарау қорытындысы бойынша толтыру қажет.
11. "Іс жүргізу түрі" 4-деректемесі істің санатына байланысты толтырылады.
1-бөлімнің "Іс санаты (статистикалық есеп үшін)" 10-деректемесі іс жүргізудің мынадай түрлері бойынша толтырылады:
1) ҚР СО АЖ-ның нормативтік-анықтамалық ақпаратына (бұдан әрі – ҚР СО АЖ НАА) сәйкес "Бұйрық арқылы іс жүргізу істер санаты" бұйрықтық іс жүргізу бойынша толтырылады. Бұйрықтық іс жүргізу істер санаты есеп жолдарында Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АПК) 135-бабының талаптарына сәйкес анықталады;
2) "Талап қою іс жүргізуі істерінің санаты" ҚР СО АЖ НАА-ға сәйкес талап қою іс жүргізуі бойынша. Талап қою іс жүргізуі санаты есептің жолдарында талап қою арызының талаптарына сәйкес анықталады.
"Жалақыны төлеу туралы" жолында жалақыны төлемеу немесе тиісті түрде төлемеу, жәрдемақы, сыйақы, артық жұмысы үшін ақшалай қаражаты, моральдық зиянға төлеу (жұмысқа қайта алумен байланысты емес) бойынша материалдық сипаттағы талап қою талаптары көрсетіледі.
"Шартты жасаумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттерді орындаумен байланысты даулар" жолында шарттық құқықтық қатынас саласындағы даулар туралы талап қою арыздары (істер) көрсетіледі.
Тараптардың бірі заңды тұлғалар немесе кәсіпкерлер болып табылатын шартты құқықтық қатынастармен байланысты істер "Кәсіпкерлік қызметті іске асыратын заңды тұлғалар, азаматтар арасындағы даулар" жолында, оның ішінде квазимемлекетік сектор субъектілерінің нысанында заңды тұлғалардың (Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 3-бабы 1-бөлігі 31) тармақшасы) және мемлекеттік мекемелердің қатысуымен (Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (бұдан әрі – ҚР АК) 105-бабы) байланысты істер "квазимемлекеттік сектордың қатысуымен" және "мемлекеттік мекемелердің қатысуымен" жолдарында көрсетіледі.
Мемлекеттік органдардың талап қою арыздары бойынша "Арыз берді" 8-деректемесінде "мемлекеттік орган" негізгі мәні көрсетіледі, талап қою арызын мемлекеттік органға берген жағдайда, "Іс санатына қосымша" деректемесінде "мемлекеттік органға" негізгі мәнін таңдау қажет.
Прокуратура органдарының заңсыз әрекеттерімен келтірілген залалды өтеу туралы арыз берген жағдайда 126-жолда "прокуратура органдары" тиісті негізгі мәні таңдалады.
Бірнеше талап қою арыздарының талаптары біріктірілген талап қою берілген жағдайда, есептің жолында оларды негізгі талап бойынша ескеру керек.
Талап қою талаптарының "негізгі" санатына жатқызу туралы мәселені, іс жүргізуінде біріктірілген істер бар судья шешеді;

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Особенности ввода ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции
9. Реквизиты ЭИУД 1 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами гражданского дела (заявления).
10. В разделе 1 "Сведения о поступлении заявления" обязателен ввод реквизитов со 2 по 8, 10, 11. Другие реквизиты необходимо заполнять по результатам рассмотрения дела, заявления (материала).
11. Реквизит 4 "Вид производства" заполняется в зависимости от категории дела.
Реквизит 10 "Категория дела (для статистического отчета)" раздела 1 заполняется по следующим видам производства:
1) по приказному производству согласно нормативно-справочной информации ИС СО РК (далее – НСИ ИС СО РК) "Категория дел приказного производства". Категория дел приказного производства в строках отчета определяется согласно требованиям статьи 135 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК);
2) по исковому производству согласно НСИ ИС СО РК "Категория дела искового производства". Категория дел искового производства в строках отчета определяется согласно исковым требованиям.
В строке "О выплате заработной платы" отражаются исковые требования материального характера по невыплате или ненадлежащей выплате заработной платы, пособий, премий, денежных средств за переработку, выплаты морального вреда (не связанного с восстановлением на работе).
В строке "Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора и исполнением договорных обязательств" отражаются исковые заявления (дела) о спорах в сфере договорных правоотношений.
Дела, связанные с договорными правоотношениями, где одной из сторон являются юридические лица либо предприниматели отражаются в строке "Споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность", в том числе юридическими лицами в форме субъектов квазигосударственного сектора (подпункт 31) части 1 статьи 3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан) и с участием государственных учреждений (статья 105 Гражданского кодекса Республики Казахстан (далее - ГК РК) отражаются в строках с участием квазигосударственного сектора" и с участием государственных учреждений".
По исковым заявлениям государственных органов в реквизите 8 "Заявление подал" указывается ключевое значение "государственный орган", в случае подачи искового заявления к государственному органу в реквизите "Дополнение к категории дела" выбрать ключевое значение "к государственному органу".
В случае подачи заявления о возмещении вреда, причиненного незаконными действиями органов прокуратуры, в строке 126 выбирается соответствующее ключевое значение "органами прокуратуры".
При предъявлении иска, в котором соединены несколько исковых требований, в строке отчета их следует учитывать по основному требованию.
Вопрос об отнесении исковых требований к категории "основных" решается судьей, в производстве которого находятся объединенные дела;

3) егер іс жүргізу түрі ерекше талап қою іс жүргізуіне жататын болса, онда "Іс санаты (статистикалық есеп үшін)" деректемесі "Ерекше талап қою іс жүргізуі ісінің санаты" ҚР СО АЖ НАА-ға сәйкес анықталады. Есептің жолдарында ерекше талап қою іс жүргізу істерінің санаты ҚР АПК-нің 30-тарауының талаптарына сәйкес анықталады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 27.05.2021 № 72 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы судьяның ұйғарымы шыққанға дейін арызды қабылдаған сот кеңсесінің қызметкері істің санатын алдын ала анықтайды.
Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы сот ұйғарымы шыққаннан кейін кеңсе қызметкері судья ұйғарымының жоғарғы оң жақ бұрышында және ҚР СО АЖ-да көрсетілген іс санатына салыстырып тексеру жүргізеді, айырмашылық болған жағдайда, сотпен келісе отырып, оны өзгертуді жүзеге асырады.
Егер іс материалдарында (арызда) шет ел азаматтарының, орта және шағын кәсіпкерлік субьектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қою арыздары туралы мәліметтер болса, онда 11-деректемеде тиісті кодтық белгілер көрсетіледі.
"Активтерді қайтару бойынша алдын ала қамтамасыз ету шаралары" жолында "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Активтерді қайтару туралы заң) 16-бабына сәйкес уәкілетті органның арыздары көрсетіледі.
"Әйел жынысты адамдардың талап қоюлары бойынша" жолында әйел – жеке тұлғалардан, әйел – жеке кәсіпкерлерден келіп түскен арыздары көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарттың түрін таңдай отырып, "Іс жүргізу серпіні туралы мәлімет (Сот шешімі)" 12-бөлімінің "Адам құқықтары жөніндегі әмбебап конвенциялардың қолданылуымен қаралды" деректемесі толтырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. "Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні" 9-деректемесінде іс материалына (арызға) сәйкес қысқаша мәлімделген талаптың мәні баяндалады.
14. "Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәлімет" 2-тарауында, іс материалына сәйкес талап қою сомалар (теңгеде) туралы мәлімет көрсетіледі.
2-10 деректемелерінде көрсетілген жалпы сома "Даулардың жалпы сомасы" 1-деректемеде көрсетілуі тиіс.
ҚР АПК 104-бабына сәйкес талап қоюдың бағасы айқындалады және 2-деректемеде тиісті сома толтырылады.

3) если вид производства относится к особому исковому производству, то реквизит "Категория дела (для статистического отчета)" определяется согласно НСИ ИС СО РК "Категория дела особого искового производства". Категория дел особого искового производства в строках отчета определяется согласно требованиям главы 30 ГПК РК.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.05.2021 № 72 (вводится в действие с 01.07.2021).
12. До вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, категория дела предварительно определяется сотрудником канцелярии суда, принявшим заявление.
После вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, сотрудником канцелярии производится сверка категории дела, указанной в верхнем правом углу определения судьи и в ИС СО РК, в случае расхождения, по согласованию с судьей, производится изменение.
Если в материалах дела (заявления) отражены сведения об участии иностранных лиц, субъектов предпринимательства, сведения о поступивших исковых заявлениях от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, то в реквизите 11 "Дополнение к категории дела (для статотчетов)" отражаются соответствующие кодовые значения.
В строке "Предварительные обеспечительные меры по возврату активов" отражаются заявление от уполномоченного органа в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" (далее – Закон о возврате активов).
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека" раздела 12 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
13. В реквизите 9 "Сущность заявленного требования (иска)" – согласно материалу дела (заявления) кратко излагается сущность заявленного требования.
14. В разделе 2 "Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах исковых требований (в тенге).
Общая сумма, указанная в реквизитах 2-10 должна отражаться в реквизите 1 "Общая сумма споров".
Согласно статье 104 ГПК РК определяется цена иска и заполняется соответствующая сумма в реквизите 2.

3, 5, 6, 7, 9, 10-деректемелерінде ҚР АК 9 және 293-баптарымен көзделген залалдар, тұрақсыздықтардың (айыппұлдар мен өсімпұлдар) тиісті сомалары көрсетіледі.
15. "Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәлімет" 3-бөлімінде іс материалына сәйкес сот шығындары (теңгеде) туралы мәлімет көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 109-бабына сәйкес сот іс бойынша келтірілген барлық сот шығындарын тағайындайды және сот актісінде мемлекеттік баж төлеуге жататын сома және төленген мемлекеттік баж сомасы көрсетіледі.
Егер сот арыз берушінің мемлекеттік бажды артық төлегенін анықтаса, онда "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 108-бабына сәйкес сот актісінде қайтарылуға жататын мемлекеттік баж сомасын талап қоюшы сотқа талап қою берген кезде артық төлеген ретінде көрсетеді.
Егер сотқа талап қоюмен прокурор жүгінсе, онда ҚР АПК-нің 117-бабының 1-бөлігіне сәйкес талап қоюшы төлеуден босатылған мемлекеттік баж, сондай-ақ іс бойынша іс жүргізуге байланысты шығындар мемлекет кірісіне сот шығыстарын төлеуден босатылмаған жауапкерден толық немесе талап қоюдың қанағаттандырылған бөлігіне пропорционалды өндіріліп алынады. Сәйкесінше, төлеусіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы "Төлеусіз қабылданған мемлекеттік баждың сомасы", "Прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданған" деректемелерінде көрсетіледі және мемлекет мүддесінде болған жағдайда "Мемлекеттің мүддесінде прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданған" деректемесі толтырылады.
ҚР АПК-нің 117-бабының 3-бөлігіне және Салық кодексінің 616-бабына сәйкес мемлекеттік бажды төлеуден босатылған тараптардың талап қоюын қанағаттандырудан бас тартқан жағдайда, іс бойынша іс жүргізуге байланысты шығыстар республикалық бюджеттің есебіне жатқызылады.
Осыған байланысты, "Сот шығыстары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәлімет" 3-бөлімінде, Салық кодексінің 610-бабына сәйкес мемлекеттік баждың сомалары 1, 6 және 10-деректемелерде көрсетіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 27.05.2021 № 72 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. "Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәлімет" 6-тарауының деректемелерінде іс материалына сәйкес, сот шешімі бойынша өндірілуге жататын сомалар (теңгеде) туралы мәлімет көрсетіледі.
ҚР АК-нің 923-бабының 1-бөлігіне сәйкес 6-тараудың 3-деректемесі азаптаумен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.
17. 6-тараудың "Қылмыстық іс бойынша (Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 4-бөлімі) ақтау кезінде залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома" 4-деректемесі тек, ақтау негіздері бойынша тоқтатылған қылмыстық істер бойынша залалды өтеу туралы талаптармен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.

В реквизитах 3, 5, 6, 7, 9, 10 отражаются соответствующие суммы убытков, неустоек (штрафов и пеней), предусмотренных статьями 9 и 293 ГК РК.
15. В разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины", согласно материалу дела, отражаются сведения о судебных расходах (в тенге).
В соответствии со статьей 109 ГПК РК суд присуждает все понесенные по делу судебные расходы и в судебном акте отражается сумма, подлежащая к уплате госпошлины и сумма уплаченной госпошлины.
Если судом установлено, что государственная пошлина заявителем уплачена излишне, то в соответствии с 108 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее - Налоговый кодекс), суд в судебном акте указывает сумму государственной пошлины, подлежащей возврату, как излишне уплаченную истцом при подаче иска в суд.
Если в суд с иском обратился прокурор, то в соответствии с частью 1 статьи 117 ГПК РК издержки, связанные с производством по делу и государственная пошлина, от уплаты которых истец был полностью освобожден, взыскиваются с ответчика, не освобожденного от уплаты судебных расходов в доход государства полностью или пропорционально удовлетворенной части иска. Следовательно, сумма госпошлины, принятая без уплаты, указывается в реквизитах "Сумма госпошлины, принятая без уплаты", "Принято без уплаты по искам прокурора" и в случае, когда в интересах государства заполняется реквизит "Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства".
Согласно части 3 статьи 117 ГПК РК и статьи 616 Налогового кодекса издержки, связанные с производством по делу, при отказе в удовлетворении исковых требований сторон, освобожденных от уплаты государственной пошлины, относятся на счет республиканского бюджета.
В этой связи, в разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины" в реквизитах 1, 6 и 10 отражаются суммы государственной пошлины, в соответствии со статьей 610 Налогового кодекса.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.05.2021 № 72 (вводится в действие с 01.07.2021).
16. В реквизитах раздела 6 "Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда (в тенге).
В соответствии с частью 1 статьи 923 ГК РК реквизит 3 раздела 6 заполняется по гражданским делам связанными с пытками.
17. Реквизит 4 "Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба при реабилитации по уголовному делу (глава 4 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) раздела 6 заполняется только по гражданским делам, связанными с исками о возмещении ущерба по уголовным делам, прекращенным по реабилитирующим основаниям.

18. 6-тараудың "Азаматтық құқықтарды бұзумен байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома" 5-деректемесі азаматтық құқықтарды бұзу туралы талаптармен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.
19. 6-тараудың "Сотта ақталған адамдардың пайдасына өндірілген сома" 6-деректемесі сотта ақталған адамдардың пайдасына өндіріп алынған сома туралы талаптармен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.
20. 6-тараудың "Жұмыстан заңсыз шығаруға байланысты залалды өтеуге лауазымды тұлғалардан берілген сома" 8-деректемесі жұмысқа қайта алу туралы талап қоюмен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.
21. 8-тарауда "Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (танысу)" іс өндірісінің динамикасы туралы мәлімет көрсетіледі.
22. 8-бөлімнің 1-15-деректемелері талап қою арызы келіп түскен күннен бастап толтырылады.
Судья талап қою арызын қабылдаудан бас тартқан жағдайда міндетті 7, 9 -деректемелері толтырылады; талап қоюдың ҚР АПК-нің 149-бабының және 151-бабының 1-бөлігі 1) - 4) тармақшаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда талап қою арызын қабылдаудан бас тарту туралы ұйғарым шығарады; судья талап қою арызын қайтарған жағдайда міндетті 8, 9-деректемелері толтырылады.
ҚР АПК-нің 152-бабы 1-бөлігінің 2) тармақшасына сәйкес іс осы соттың соттылығына жатпаса, судья талап қою арызын қайтарады. 8-бөлімнің 10,11-деректемелерінде соттың атауы және арыздың соттылығы бойынша жіберілген күні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 34-бабына сәйкес соттар арасындағы соттылығы туралы дауларды сот шешеді және істі басқа сотқа жіберу туралы мәселе бойынша ұйғарым шығарылады. Мұндай істер бойынша, 12-бөлімнің 5-деректемесінде шешімнің (ұйғарымның) шығарылу күні, 12-бөлімнің 1-деректемесінде сот актісінің түрі – ұйғарым деп, 12-бөлімнің 2-деректемесінде "іс соттылығы бойынша жіберілді" негізгі мәні көрсетіледі.
Судья ҚР АПК-нің 463-бабына сәйкес жаңадан ашылған мән жайлар бойынша арызды қанағаттандыру туралы ұйғарым шығарған және шешімнің, ұйғарымның күшін жойған жағдайда, 1-бөлімнің "Келіп түсу тәртібі" 7-деректемесінде "жаңадан ашылған мән жайлар бойынша шешімді жойғаннан кейін" негізгі мәні көрсетіледі, ал 8-бөлімнің 12-деректемесінде шешімнің (ұйғарымның) күшін жою туралы ұйғарым шығарылған және жаңадан ашылған мән жайлар бойынша алғашқы сот актілерінің күшін жоюмен байланысты істер бойынша іс жүргізулердің жаңартылған күні көрсетіледі.
Азаматтық істі біріккен іс жүргізулер қатарынан негізгі іске (негізгі істің нөмірін сақтай отырып) жатқызу туралы мәселе іс жүргізуінде істер жатқан судьяның ұйғарымымен шешіледі.
Бір іс жүргізуде сол бір жауапкерге әртүрлі талап қою арыздары бойынша азаматтық істер не бір талап қоюшының әртүрлі жауапкерлерге талап қою арыздары бойынша, сол бір тараптар қатысатын біртекті істер бойынша істер біріктіріледі.
Бірнеше азаматтық істер бір іс жүргізуге біріктірілген жағдайда, қарау нәтижесі (сот актілері) 1 ЭАЕҚ-да негізгі азаматтық іс бойынша ғана көрсетілуі тиіс.

18. Реквизит 5 "Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба связанных с нарушением гражданских прав" раздела 6 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о нарушении гражданских прав.
19. Реквизит 6 "Сумма, взысканная в пользу оправданных лиц в суде" раздела 6 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о взыскании суммы в пользу оправданных лиц в суде.
20. Реквизит 8 "Сумма, присужденная с должностных лиц в возмещение ущерба в связи с незаконным увольнением" раздела 6 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о восстановлении на работе.
21. В разделе 8 "Сведения о динамике производства (ознакомление)" отражаются сведения о динамике производства дела.
22. Реквизиты 1 - 15 раздела 8 заполняются со дня поступления искового заявления.
В случаях: когда судья отказывает в принятии искового заявления заполняются обязательные реквизиты 7, 9; когда судья, при несоответствии искового заявления требованиям статьи 149 и подпунктов 1) - 4) части 1 статьи 151 ГПК РК выносит определение об отказе в принятии искового заявления; когда судья возвращает исковое заявление - заполняются обязательные реквизиты 8, 9.
В соответствии с подпунктом 2) части 1 статьи 152 ГПК РК судья возвращает исковое заявление, если оно не подсудно данному суду. В реквизитах 10, 11 раздела 8 отражается наименование суда и дата передачи заявления по подсудности.
В соответствии со статьей 34 ГПК РК споры о подсудности между судами разрешаются судом, и по вопросу о передаче дела в другой суд выносится определение. По таким делам, в реквизите 5 раздела 12 отражается дата составления решения (определения), в реквизите 1 раздела 12 отражается вид судебного акта – определение, в реквизите 2 раздела 12 указывается ключевое значение "дело направлено по подсудности".
В случае вынесения судьей, в соответствии со статьей 463 ГПК РК, определения об удовлетворении заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам и отмены решения, определения, то в реквизите 7 "Порядок поступления" раздела 1 указывается ключевое значение "после отмены решения по вновь открывшимся обстоятельствам", а в реквизите 12 раздела 8 указывается дата вынесения определения об отмене решения (определения) и возобновлении производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Вопрос об отнесении гражданского дела к основному (с сохранением номера основного дела) из числа объединенных производств решается определением судьи, в производстве которого находятся дела.
В одном производстве соединяются гражданские дела по различным исковым заявлениям к одному и тому же ответчику либо дела по искам одного истца к различным ответчикам, по однородным делам, в которых участвуют одни и те же стороны.
При объединении нескольких гражданских дел в одно производство результат рассмотрения (судебные акты) в ЭИУД 1 должен отражаться только по основному гражданскому делу.

Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 27.05.2021 № 72 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Істердің барлық санаттары есептің жолдық көрсеткіштерінде есепке алынады.
Мынадай жағдайларда: егер талап қою арызы талап қою іс жүргізуіне жататын істің санаты бойынша келіп түссе, бірақ ол бойынша негізгі мән болмаса, онда мұндай істердің санаттарын басқа талап қою істеріне жатқызып, ол туралы Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына осы санатты Комитетпен келісу бойынша есепке қосу туралы хабарлау қажет. Осындай істерді қарау нәтижелері нақты бір істердің санаттары бойынша ғана көрсетіледі.
"Ерекше іс жүргізудің өзге де істері" жолында өткен жылдардың азаматтық істері ғана көрсетуге жатады.
Экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікке байланысты (73-жол) заңды тұлғалардың, кәсіпкерлік қызметті іске асыратын азаматтардың арасындағы даулар бойынша(69-жол) қажеттілігіне қарай көрсетілген санаттағы істердің анықтамалығынан негізгі мәндер шарттармен бір уақытта толтырылуы мүмкін (69,73-жолдардың көрсеткіштері).
Сот талапкердің арызы бойынша талап қою арызын қайтару туралы ұйғарым шығарған жағдайда (Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АПК) 165-бабының 14) тармақшасы), 1 "Сот актісінің түрі, ұйғарым", 2 "Қарау нәтижесі, талап қою (арыз, шағым) кері қайтарылды", 7 "Сот актісінің шығарылған күні" деген 12-бөлімнің деректемелері толтырылады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. 9-тарауда іс жүргізуді тоқтата тұру динамикасы жөніндегі мәлімет көрсетіледі.
ҚР АПК 272, 273-бабының талаптарына сәйкес сот 1-деректемеде ұйғарымның шығарылу күнін көрсете отырып, іс бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы ұйғарым шығарады.
3 - деректемеде іс бойынша тоқтатылу негіздері көрсетіледі.
2-деректемеде іс жүргізуді жаңғырту туралы ұйғарымның шығарылған күні көрсетіледі (ҚР АПК 276-бабы).
25. 10-бөлімде іс жүргізудің серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі (Сот отырысы).
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.07.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. 12-тараудың 7-деректемесінде іс бойынша шешімнің шығарылған күні көрсетіледі.
27. 10-тараудың 4-7 деректемелерінде төрағалық етуші судьяның, сот отырысы хатшысының, прокурордың, қорғаушының, талапкердің (өкілінің) тегі және аты-жөнінің бас әріптері толығымен көрсетіледі.
28. Міндетті санаттағы істер бойынша прокурордың қатысуы туралы 10-тараудың 7-деректемесі міндетті енгізуге жатады (ҚР АПК 54-бабы).

Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.05.2021 № 72 (вводится в действие с 01.07.2021).
23. Все категории дел учитываются в строчных показателях отчета.
В случаях: если исковое заявление поступило по категории дела, которое относится к исковому производству, но по нему отсутствует ключевое значение, то категорию таких дел отнести к прочим исковым делам и уведомить об этом Верховный Суд Республики Казахстан о включении данной категории в отчет по согласованию с Комитетом. Результаты рассмотрения таких дел указываются только по конкретной категории дел.
В строке "Прочие дела особого производства" подлежат отражению только гражданские дела прошлых лет.
По спорам, между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность (строка 69), связанным с экономической, технологической, информационной безопасностью (строка 73), одновременно с договорами могут заполняться ключевые значения из справочника указанных категорий дел (показатели строк 69, 73).
В случае вынесения судом определения о возвращении искового заявления по заявлению истца (подпункт 14) статьи 165 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК)) заполняются реквизиты 1 "Вид судебного акта, определение", 2 "Результат рассмотрения, иск (заявление, жалоба) возращен", 7 раздела 12 "Дата вынесения судебного актах.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
24. В разделе 9 отражаются сведения о динамике приостановления производства.
В соответствии с требованиями статей 272, 273 ГПК РК суд выносит определение о приостановлении производства по делу с указанием даты вынесения определения в реквизите 1.
В реквизите 3 отражаются основания приостановления по делу.
В реквизите 2 отражается дата вынесения определения о возобновлении производства (статья 276 ГПК РК).
25. В разделе 10 отражаются сведения о динамике производства (Судебное заседание).
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.07.2022 № 149 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
26. В реквизите 7 раздела 12 отражается дата вынесения решения по делу.
27. В реквизитах 4-7 раздела 10 указывается фамилия и инициалы председательствующего судьи, секретаря судебного заседания, прокурора, адвоката, истца (представителя) полностью.
28. Обязательному вводу подлежит реквизит 7 раздела 10 об участии прокурора по делам обязательной категории дел (статья 54 ГПК РК).

29. ҚР АПК 189-бабы 1-бөлігіне сәйкес 10-тараудың 9 және 10-деректемелерінде соттың аудионы, бейнежазбаны және аудиожазбаны пайдалануы жөніндегі мәлімет көрсетіледі.
12-тараудың "Сот актісінің түрі" 1-деректемесінде талап қою, ерекше талап қою және ерекше іс жүргізу істері бойынша "шешім (ұйғарым)" сот актісі көрсетіледі. 2-деректемеде сот актілерін қарау нәтижелері көрсетіледі.
30. 11-деректемеде іс материалына сәйкес сот актісінің нәтижелі бөлігі көрсетіледі.
31. 13-бөлікте жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет көрсетіледі.
ҚР АПК 270-бабына сәйкес сот отырысында орнатылған заңдылықтың бұзылу деректері бойынша тиісті мемлекеттік органдар, ұйымдар, лауазымды тұлғалардың атына сот жеке ұйғарым шығарады.
Бұл ретте, 13-тараудың 1 - 7-деректемелерінде жеке ұйғарымның шығару күні, ұйғарымның фабуласы, адресаты, жеке ұйғарымды жолдау күні, сонымен қатар жеке ұйғарымдарға жауаптардың келіп түскен күні көрсетіледі.
Егер жеке ұйғарым прокурордың атына шығарылса, онда 2-деректемеде "Иә" мәні көрсетіледі.
14-тараудың "Шешімді орындауға жолдау және орындалу нәтижесі туралы мәлімет" 4-деректемесінде шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні көрсетіледі (сот бұйрығынан басқа).
32. 1 ЭАЕҚ-ның басқа деректемелері азаматтық істің (арыздың) материалдарына сәйкес толтырылады.
32-1. 13-1-бөлімде активтерді қайтару туралы Заңының 27-бабының талаптарына сәйкес активтерді қайтару туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 32-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Апелляциялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске
2 ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
33. 2 ЭАЕҚ деректемелері ҚР СО АЖ-де азаматтық істің материалдарына сәйкес толтырылады.
34. 2 ЭАЕҚ-ның 1-тарауында 1-9-деректемелер міндетті түрде енгізіледі.
1-тараудың "Келіп түсу тәртібі" 5-деректемесі 2 ЭАЕҚ-ның сөздік деректемелерінің мәндеріне сәйкес толтырылады.
35. 5-тарауда "Тараптар" барлық деректемелер міндетті толтырылуға жатады.
36. Апелляциялық шағым (өтінішхат) кері қайтарылған жағдайда тиісінше 6-тараудың 5 және 6-деректемелері белгіленеді.
Жеке шағым (өтінішхат) кері қайтарылған жағдайда 6-тараудың 7 және 8-деректемелері белгіленеді.
13-деректемеде қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның шығарылған күні көрсетіледі.
37. 8-тарауда іс жүргізудің (сот қаулысының) динамикасы туралы мәлімет көрсетіледі.
8-тарауының 1-деректемесінде қаулының шыққан күні міндетті түрде көрсетілуге жатады. Сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі 2 және 3-деректемелерде көрсетіледі.

29. В соответствии с частью 1 статьи 189 ГПК РК в реквизитах 9 и 10 раздела 10 указываются сведения о применении судом аудио, видео фиксация, аудио фиксация.
В реквизите 1 "Вид судебного акта" раздела 12 отражается судебный акт "решение (определение)" по делам искового, особого искового и особого производств. В реквизите 2 указывается результат рассмотрения судебных актов.
30. В реквизите 11, согласно материалу дела, отражается результативная часть судебного акта.
31. В разделе 13 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
При этом в реквизитах 1-7 раздела 13 отражаются дата вынесения частного определения, фабула определения, адресат, дата направления частного определения, а также дата поступления ответов на частные определения.
Если частное определение вынесено в адрес прокурора, то в реквизите 2 отражается символьное значение "Да".
В реквизите 4 раздела 14 "Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения" отражается дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу (за исключением судебного приказа).
32. Остальные реквизиты ЭИУД 1 заполняются в соответствии с материалами гражданского дела (заявления).
32-1. В разделе 13-1 отражаются сведения о возврате активов согласно требованиям статьи 27 Закона о возврате активов.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 32-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 5. Особенности ввода ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
33. Реквизиты ЭИУД 2 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами гражданского дела.
34. В разделе 1 ЭИУД 2 обязателен ввод реквизитов 1-9.
Реквизит 5 "Порядок поступления" раздела 1 заполняется согласно значениям словарного реквизита ЭИУД 2.
35. В разделе 5 "Стороны" обязательному заполнению подлежат все реквизиты.
36. Если отозвана апелляционная жалоба (ходатайство), соответственно отмечаются реквизиты 5 и 6 раздела 6.
Реквизиты 7 и 8 раздела 6 отмечаются, если отозвали частную жалобу (ходатайство).
В реквизите 13 указывается дата вынесения определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам.
37. В разделе 8 отражаются сведения о динамике производства (постановление суда).
В реквизите 1 раздела 8 обязательному отражению подлежит дата вынесения постановления. Результаты рассмотрения решения (определения) суда отражаются в реквизитах 2 и 3.

38. 7-тарауының 3-7-деректемелерінде төрағалық етуші судьяның, прокурордың, қорғаушының, сот отырысы хатшысының аты-жөндерінің бірінші әріптері көрсетіледі.
Сот отырысында аудио-бейнетаспа құралдары қолданылған жағдайда, тиісінше 9-шы "Сот отырысындағы бейне-аудиожазбалар" "Бейне-аудиожазба" және 10-деректемелері "Аудиожазбалар қолданылған сот отырысы" "Аудиожазба" белгіленеді.
39. ҚР АПК-нің 427-бабына сәйкес Материалдық немесе процестік құқық нормаларының бұзылуы немесе дұрыс қолданылмауы бірінші сатыдағы сот шешімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз болып табылады. Бұл ретте, 11-деректемеде "Сот шешімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз" ҚР СО АЖ НАА мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 409-бабының 2-тармағына, 410-бабының 2-тармағына, 428-бабына сәйкес сот іс бойынша іс жүргізуді тоқтатады. Бұл ретте, 8-тараудың 9-деректемесінде "Иә" нышандық мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 279-бабы 8-тармағына сәйкес талап қоюшы талап қою арызын қайтарып алу туралы арыз бере алады, онда 15-деректеме қарау, бірінші сатыдағы соттың шешімінің (ұйғарым) күші жойылды және өзгертілді, арызды қараусыз қалдыра отырып және шешімнің күшін жою және өзгеруі негіздері толтырылуға жатады.
5-8-деректемелерде апелляциялық (жеке) шағым және апелляциялық (жеке) өтінішхат бойынша шешімдер туралы мәлімет көрсетіледі.
13-деректемеде апелляциялық сатыдағы сот актісінің қарар бөлімін көрсету қажет.
40. 9-тарауда жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 430-бабына сәйкес апелляциялық сатыдағы сот ҚР АПК-нің 270-бабымен белгіленген жағдайда, сонымен қатар істі қарау кезінде сот тарапынан заңдылықтың бұзылуы анықталған жағдайда жеке ұйғарым шығара алады. Бұл жағдайда 7-тарауының деректемелерінде шығару күні, мәні, жеке ұйғарымды жолдау күні, кімге жолданғаны, бұдан басқа жеке ұйғарымға жауаптың келіп түскен күні көрсетіледі.
6-тарау. Кассациялық сатыдағы сотпен қаралған азаматтық іске
3 ЭАЕҚ енгізу ерекшіліктері
41. 3 ЭАЕҚ іске қатысатын тұлғалардың өтінішхаттары және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылықтары бойынша кассациялық тәртіпте Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотына келіп түскен азаматтық іске (ҚР АПК 434-бабының 1-бөлігі), сонымен қатар жергілікті және басқа да соттардың заңды күшiне енген сот актiлерi оларға шағым жасаудың апелляциялық тәртібі сақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы бойынша кассациялық тәртіпте қайта қарастыру бойынша кассациялық сатымен қаралған азаматтық іске құрылады (ҚР АПК 434-бабының 3,4 - бөліктері).

38. В реквизитах 3-7 раздела 7 отражаются фамилия и инициалы председательствующего судьи, прокурора, адвоката, секретаря судебного заседания.
Если судебное заседание судом проводилось с применением средств аудио-видеозаписи, соответственно отмечаются реквизиты 9 "Судебное заседание с видео-аудио фиксацией" "Аудио-видео фиксация" и 10 "Судебное заседание с аудио фиксацией" "Аудио фиксация" соответственно.
39. В соответствии со статьей 427 ГПК РК предусмотрены основания к отмене либо изменению решения суда первой инстанции, нарушение или неправильное применение норм материального права и процессуального права. При этом в реквизите 11 отражается значение НСИ ИС СО РК "Основание к отмене или изменению решения суда".
В соответствии с частью 2 статьи 409, части 2 статьи 410 и статьей 428 ГПК РК суд прекращает производство по делу. При этом в реквизите 9 раздела 8 отражается символьное значение "Да".
В соответствии с требованиями пункта 8 статьи 279 ГПК РК истец может подать заявление о возвращении искового заявления, тогда подлежит заполнению реквизит 15 результат рассмотрения, решение (определение) суда первой инстанции отменено и изменено, с оставлением заявления без рассмотрения и основания к отмене и измене решения.
В реквизитах 5-8 отражаются сведения о решениях по апелляционной (частной) жалобе и апелляционному (частному) ходатайству.
В реквизите 13 необходимо отразить резолютивную часть судебного акта апелляционной инстанции.
40. В разделе 9 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
В соответствии со статьей 430 ГПК РК суд апелляционной инстанции в случае, установленном статьей 270 ГПК РК, а также в случае установления нарушений законности со стороны суда при рассмотрении дела может вынести частное определение. В этом случае в реквизитах раздела 7 отражаются дата вынесения, сущность, дата направления частного определения и адресат, также указывается дата поступления ответа на частное определение.
Глава 6. Особенности ввода ЭИУД 3 на гражданское дело, рассмотренное судом кассационной инстанции
41. ЭИУД 3 составляется на гражданское дело, поступившее в ВС РК в кассационной инстанции по ходатайствам лиц, участвующих в деле и протестам Генерального Прокурора Республики Казахстан (часть 1 статьи 434 ГПК РК), а также рассмотренное кассационной инстанции по пересмотру в кассационном порядке вступивших в законную силу судебных актов местных и других судов в случае несоблюдения апелляционного порядка их обжалования по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 4 статьи 434 ГПК РК).

42. 3 ЭАЕҚ-ның 1-тарауы келесі деректемелері толтырылуы тиіс наразылықтың, өтінішхаттың (істің), ұыснудың келіп түсуі туралы мәліметтерді қамтиды: алқадағы іс жүргізу нөмірі, бастапқы келіп түсуі, өтінішхатты (наразылықты) кім берді, шағымдалған сот актілері, сот ісін жүргізу тілі, іс санаты, өткен жылғы өтінішхаттың қалдығы.
43. Іс кері қайтарылған (4-тараудың 4-деректемесі) немесе қараусыз қалдырылған (4-тараудың 6-деректемесі) не алдын ала қарау сатысында кері шақыртылған (4-тараудың 7-деректемесі) болса, қайтару күні мен себебі (5-деректеме) көрсетіледі.
Өтінішхат (наразылық) алдын ала іс жүргізу сатысында кері қайтарылған жағдайда, 4-тараудың 5-деректемесінде кері қайтару себебі көрсетіле отырып, 4-тараудың 4-деректеме толтырылады. Өтінішхат (наразылық) қараусыз қалдырылған кезде 6-деректеме, алдын ала қарау сатысында кері шақыртылған кезде – 7, 8-деректемелер толтырылады.
44. Біріктірген жағдайда біріктірілген іс жүргізу нөмірі және біріктіру күні көрсетіледі.
45. ҚП АПК 438-бабына сәйкес істі сұратқан кезде сұрату күні (4-тараудың 15-деректемесі), сұратылған істер бойынша еске салу күндері (16-деректеме), істің келіп түскен күні (17-деректеме) көрсетіледі.
46. Алдын ала қарау нәтижелері бойынша шешім көрсетіледі (4-тараудың 18-деректемесі). Егер іс мерзімі бұзылып немесе бұзылмай қаралған болса (4-тараудың 19-деректемесі), онда "Иә" немесе "Жоқ" нышандық белгісімен белгіленеді. Қажет болған жағдайда "Алдын ала қарау бойынша түсіндірме" 20-деректемесі толтырылады.
47. 5-тарау іс жүргізу динамикасы туралы мәліметті қамтиды (сот актілерін қайта қарау), онда алқаға келіп түскен күні (1-деректеме), шешімді қайта қарау негізі (2-деректеме) көрсетіледі.
48. Өтінішхат бойынша істі қараған кезде наразылық келіп түскен (3-деректеме), іс қараусыз қайтарылған (4-деректеме), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарауға негіздердің болмауы туралы қаулы шығарылған (5-деректеме), қаулының күшін жою туралы ұйғарым шығарылған және жаңадан ашылған мән жайлар бойынша өтініш бойынша кассациялық іс жүргізу қайта жаңартылған (6-деректеме), наразылықты немесе өтінішхат кері шақыртылған (7-деректеме) қараусыз қалдырылған (10-деректеме) жағдайда олардың күні көрсетіледі.
49. Қайта қарау сатысында ҚР АПК 446-бабына сәйкес наразылық немесе өтінішхат кері шақыртылса, "Наразылықтың немесе өтінішхаттың кері шақыртылған күні" 7-деректемесі және "Наразылықты кім кері шақыртты" 8-деректемесі толтырылады.
50. Істер біріктірілген кезде біріктірілген іс жүргізу нөмірі көрсетіледі (11-деректеме).

42. Раздел 1 ЭИУД 3 содержит сведения о поступлении протеста, ходатайства (дела), представлений, где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем подано ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела, остаток ходатайства прошлого года.
43. В случае, если дело возвращено (реквизит 4 раздела 4) или оставлено без рассмотрения (реквизит 6 раздела 4) или было отозвано на стадии предварительного рассмотрения (реквизит 7 раздела 4), то указывается дата и причина возврата (реквизит 5).
В случае, если ходатайство (протест), представление возвращено на стадии предварительного производства, то заполняется реквизит 4 раздела 4 с указанием причины возврата в реквизите 5 раздела 4. При оставлении ходатайства (протеста) без рассмотрения заполняется реквизит 6, при отзыве на стадии предварительного рассмотрения - реквизиты 7, 8.
44. В случае объединения указывается номер объединҰнного производства и дата объединения.
45. При истребовании дела в соответствии со статьей 438 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 15 раздела 4), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 16), дата поступления дела (реквизит 17).
46. По результатам предварительного рассмотрения указывается решение (реквизит 18 раздела 4). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 19 раздела 4), то отмечается символьными значениями "Да" или "Нет". При необходимости заполняется реквизит 20 "Комментарии по предварительному рассмотрению".
47. Раздел 5 содержит сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов), где указывается дата поступления в коллегию (реквизит 1), основание к пересмотру решения (реквизит 2).
48. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 3), возврата дела без рассмотрения (реквизит 4), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 5), определения об отмене постановления и возобновлении кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6), отзыва протеста или ходатайства (реквизит 7), оставления без рассмотрения (реквизит 10) указывается их дата.
49. Если на стадии пересмотра, согласно статье 446 ГПК РК отзывается протест или ходатайство, то заполняются реквизиты 7 "Дата отзыва протеста или ходатайства" и 8 "Кем отозван протест".
50. При объединении дел указывается номер объединенного производства (реквизит 11).

51. "Өткен жылдан қайта қарау туралы наразылықтың немесе қаулының қалдығы" деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нысандық мәні көрсетіледі. Қайта қарау бойынша түсіндірмелер қажет болған жағдайда толтырылады.
52. 6-тарауда шешім шығарылған күн, төрағалық етуші судьяның, баяндаушы судьяның, соттардың, прокурордың, сот отырысы хатшысының аты-жөндері көрсетілетін сот отырысының нәтижелері туралы мәлімет толтырылады.
53. "Шешім мерзімі бұзылып шығарылды" 3-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні міндетті түрде көрсетіледі.
7-тарау. № 2, № 7, № 7-К, № 8-К нысанды есептерді қалыптастыру
54. № 2, № 7, № 7-К, № 8-К - нысанды есептер ҚР СО АЖ көрсеткіштерін есептеу алгоритміне сәйкес 1 ЭАЕҚ, 2 ЭАЕҚ, 3 ЭАЕҚ деректерінің негізінде қалыптасады.
55. Комитет және оның аумақтық органдары ҚР СО АЖ деректерінің негізінде Комитеттің ББСЖ ААЖ-нде № 2, № 7, № 7-К, № 8-К - нысанды есептерді қалыптастырады.
56. № 2, № 7, № 7-К, № 8-К - нысанды есептер өсу қорытындысымен тоқсан сайын құрастырылады.
57. Комитеттің аумақтық органдары № 2, № 7, № 7-К, № 8-К нысанды есептер бойынша статистикалық деректерді (бұдан әрі – статистикалық кесім) есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-сы күні Астана қаласы уақытымен 15.00 сағатта растап отырады.
Комитет республика бойынша жиынтық есепті есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-і күні Комитет төрағасына қол қоюға ұсынады.
Жиынтық есептер қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей Сот әкімшілігіне жолданады.
Облыстар бойынша жиынтық есептерге (Комитет статистикалық кесімді бекіткеннен кейін) олардың жергілікті жерлерде сақталуын қамтамасыз ететін (Комитетке жолдамастан) Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары қол қояды.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Статистикалық кесім бекітілгеннен кейін № 2, № 7, № 7-К, № 8-К - нысанды есептерге түзетуді Комитет жүргізеді.
Есеп түзетілген күннен бастап Комитет түзетілген есепті қоса отырып Сот әкімшілігіне екі күндік мерзімде тиісті хабарлама жолдайды.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін күнге түссе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі келесі жұмыс күні болып саналады.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 11.03.2024 № 35 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-тарау. "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп" № 2-нысанды есеп

51. В реквизите "Остаток протеста или постановления о пересмотре с прошлого года" указывается символьное значение "Да" либо "Нет". Комментарии по пересмотру заполняются при необходимости.
52. В разделе 6 заполняются сведения о результатах судебного заседания, где указывается дата вынесения решения, фамилии и инициалы председательствующего судьи, судьи докладчика, судей, прокурора, секретаря судебного заседания.
53. В реквизите 3 "Решение вынесено с нарушением срока" обязательно указывается символьное значение "Да" либо "Нет".
Глава 7. Формирование отчетов форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К
54. Отчеты форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К формируются на основании данных ЭИУД 1, ЭИУД 2, ЭИУД 3 в соответствии с алгоритмом расчета показателей ИС СО РК.
55. На основании данных ИС СО РК, Комитет и его территориальные органы формируют в АИС ЕУСС Комитета отчеты форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К.
56. Отчеты форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К составляются ежеквартально, с нарастающим итогом.
57. Ежеквартальные статистические данные по отчетам (далее – статистический срез) форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К территориальными органами Комитета подтверждаются в 15.00 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом по времени города Астаны.
Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Судебную администрацию.
Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет).
Сноска. Пункт 57 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
58. Корректировка отчетов форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К после утверждения статистического среза проводится Комитетом.
Со дня корректировки отчета Комитетом направляется соответствующее уведомление с приложением откорректированного отчета в Судебную администрацию в двухдневный срок.
Если окончание срока приходится на нерабочий день, то последним днем срока считается следующий за ним, рабочий день.
Сноска. Пункт 58 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 11.03.2024 № 35 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 8. Отчет формы № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции"

59. Есептіліктің осы нысаны бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысын бейнелейді және 1 ЭАЕҚ деректерінің негізінде құрастырылады.
60. А кестесінде азаматтық істердің (арыздар, материалдар) қозғалысы мен қаралу нәтижелері туралы мәлімет бейнеленеді.
61. 40-бағанда азаматтық сот ісін жүргізуде прокурордың қатысуымен қаралған істер ҚР АПК-нің 54-бабына (прокурордың азаматтық сот ісін жүргізуге қатысуы), ҚР АПК-нің 30-тарауына (нормативтік құқықтық актінің заңдылығын даулау туралы істер бойынша іс жүргізу), ҚР АПК-нің 37-тарауына (кәмелетке толмағандарды девиантты мінез-құлықты балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына немесе ерекше режимде ұстайтын ұйымға жіберу туралы істер бойынша іс жүргізу), "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 76-бабына (ата-ана құқығынан айыру кезінде) сәйкес есепке алынады.
37-54-бағандардың көрсеткіштері есепті кезеңде аяқталған істердің санынан шығады.
"Тұрмыстық зорлық-зомбылыққа байланысты істер бойынша" 33-бағанның көрсеткіштері есепті кезеңде неке-отбасы қатынастарынан туындайтын даулар бойынша аяқталған істердің санынан шығады.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.07.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. № 2-нысанды есептің А кестесінің жолдарында ҚР АПК-не сәйкес істердің мынадай санаттары көзделген: бұйрық арқылы, талап қою, ерекше талап қою және ерекше іс жүргізу, сонымен қатар жоғалған сот немесе атқарушылық іс жүргізуді қалпына келтіру бойынша, баланы кері қайтару туралы немесе арбитраждық шешімдердің күшін жою туралы өтінішхат бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде балаға қатысты қол жеткізу құқықғын жүзеге асыру туралы өтініштерді қарау бойынша. Осы санаттар № 7-нысанды есептің А, Б, В кестелері, № 7-К, № 8-К - нысанды есептің А, Б кестелері үшін біркелкі болып табылады.
63. №2 нысанды есептің Б кестесінде мемлекеттік баж туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мемлекеттік баж сомасы есептік кезеңде тек заңды күшіне енген сот шешімі бойынша ұлттық валютада (мың теңгемен) есепке алынады.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 19.11.2019 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. №2 нысанды есептің В кестесінде соттылықты белгілеу туралы мәселені қарау бойынша соттардың жұмысы көрсетіледі. В кестесін апелляциялық саты қалыптастырады.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 19.11.2019 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

59. Отчет формы № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции" отражает деятельность судов первой инстанции по рассмотрению гражданских дел и формируется на основании данных ЭИУД 1.
60. В таблице А отражаются сведения о движениях и результатах рассмотрения гражданских дел (заявлений, материалов).
61. В графе 40 учитываются дела, рассмотренные с участием прокурора в гражданском судопроизводстве в соответствии со статьей 54 ГПК РК (участие прокурора в гражданском судопроизводстве), главой 30 ГПК РК (по делам об оспаривании законности нормативного правового акта), главой 37 ГПК РК (по делам о направлении несовершеннолетних в специальные организации образования или организацию образования с особым режимом содержания), статьей 76 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (при лишении родительских прав).
Показатели граф 37-54 вытекают из числа оконченных дел в отчетном периоде.
Показатели графы 33 "По делам, связанным с бытовым насилием" вытекают из числа оконченных дел по спорам, возникающих из брачно-семейных отношений в отчетном периоде.
Сноска. Пункт 61 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.07.2022 № 149 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
62. В строках таблицы А отчета формы № 2, в соответствии с ГПК РК предусмотрены следующие категории дел: приказного, искового, особого искового и особого производства, а также по восстановлению утраченного судебного или исполнительного производства, по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан, по ходатайству об отмене арбитражных решений. Данные категории являются единообразными для таблиц А, Б, В отчета формы № 7, таблиц А, Б отчетов форм № 7-К, № 8-К.
63. В таблице Б отчета формы № 2 отражаются сведения о государственной пошлине.
Сумма государственной пошлины учитывается в национальной валюте (в тысячах тенге) только по решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.
Сноска. Пункт 63 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 19.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. В таблице В отчета формы № 2 отражается работа судов по рассмотрению вопроса об определении подсудности. Таблица В формируется апелляционной инстанцией.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 19.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

65. №2 нысанды есептің Г кестесінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 19.11.2019 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 19.11.2019 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-тарау. "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау бойынша есеп" № 7 нысанды есеп
67. "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау бойынша есеп" № 7 нысанды есеп апелляциялық сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы мәліметті бейнелейді және 2 ЭАЕҚ деректерінің негізінде қалыптастырылады.
68. А кестесінде апелляциялық шағымдар, өтініштер бойынша қарау үшін келіп түскен істер туралы мәлімет бейнеленеді.
9, 10, 11 (1, 5-бағандардан) бағандарда олар бойынша шағым және өтініш бойынша кері шақыртылған шағым мен өтініш бойынша бір уақытта келіп түскен істер бейнеленеді және тиісінше апелляциялық сатыдағы азаматтық істердің қозғалысы өтініш немесе шағым бойынша жүзеге асырылады, егер шағым кері шақыртылса, іс өтініш бойынша қаралады, өтініш кері шақыртылса, іс шағым бойынша қаралады.
69. 34-бағанда ҚР АПК 415-бабында белгіленгеннен мерзімінен артық аяқталған істер ескеріледі. Іс жүргізудің ұзақтығы істің апелляциялық сатыдағы сотқа келіп түскен күнінен қаулы шығарылған күнге дейінгі аралықпен есептеледі.
70. Б кестесінде апелляциялық шағымдар, өтініштер бойынша қаралған істердің нәтижелері туралы деректер бейнеленеді.
71. Іс шағым мен өтініш бойынша бір мезгілде және өтінішті кері шақырту бойынша келіп түскен жағдайда, осы кестеде шағым бойынша істерді қарау нәтижелері бейнеленеді. Соған ұқсас шағымды кері шақыртқан жағдайда, өтініш бойынша істі қарау нәтижелері көрінеді. Кері шақырту 5, 6 және 7-бағандарда көрсетілмейді.
В кестесі ұқсас болып келеді.
72. Бір уақытта шағым мен өтініш және олардың бірін кері шақырту келіп түскен жағдайда, 5, 6 және 7-бағандарда кері шақырту көрсетілмей, тек қарау нәтижесі көрсетіледі.
73. №7 нысанды есептің Г кестесінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 19.11.2019 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

65. В таблице Г отчета формы № 2 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Сноска. Пункт 65 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 19.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. Исключен приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 19.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 9. Отчет формы № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции"
67. Отчет формы № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции" отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению гражданских дел и формируется на основании данных ЭИУД 2.
68. В таблице А отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по апелляционным жалобам, ходатайствам.
В графах 9, 10, 11 (из граф 1, 5) отражаются дела, поступившие одновременно по жалобе и ходатайству, по которым отозваны жалоба или ходатайство и, соответственно, движение гражданского дела в апелляционной инстанции осуществляется по ходатайству или жалобе, если отозвана жалоба, рассмотрение дела идет по ходатайству, если отозвано ходатайство, рассмотрение дела отражается по жалобе.
69. В графе 34 учитываются дела, оконченные в сроки, свыше установленных статьей 415 ГПК РК. Продолжительность производства исчисляется со дня поступления дела в суд апелляционной инстанции по день вынесения постановления.
70. В таблице Б отражаются данные о результатах рассмотрения дел по апелляционным жалобам, ходатайствам.
71. В случае поступления дела одновременно по жалобе и ходатайству и отзывом ходатайства в данной таблице отражаются результаты рассмотрения дел по жалобе. Аналогично в случае отзыва жалобы – результаты рассмотрения дела отражаются по ходатайству. Отзыв в графах 5, 6 и 7 не отражается.
Аналогично и по таблице В.
72. В случае поступления одновременно жалобы и ходатайства и отзыва одного из них, в графах 5, 6 и 7 не отражаются, а отражается только результат рассмотрения.
73. В таблице Г отчета формы № 7 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Сноска. Пункт 73 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 19.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

74. Қосымшада жаңадан ашылған мән жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәлімет көрсетіледі.
10-тарау. "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау бойынша есеп" № 7-К нысанды есеп
75. Есеп бес кестеден тұрады. А кестесінде өтінішхаттардың қозғалысы көрсетіледі, Б кестесінде – кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау нәтижелері туралы мәліметтер, в кестесінде – наразылықтары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтер, Г кестесінде – шағым жасалған сот актілерін кассациялық тәртіппен қайта қарау туралы қаулылары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтер, Д кестесінде-жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 27.05.2021 № 72 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 27.05.2021 № 72 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-тарау. "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау бойынша есеп" № 8-К нысанды есеп
77. "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау бойынша есеп" № 8-К нысанды есеп жергілікті және басқа да соттардың заңды күшіне енген сот актілерін, оларға шағым жасаудың апелляциялық тәртібі сақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы (ҚР АПК 434-бабы 3, 4 бөліктері) бойынша кассациялық тәртіпте қайта қарастыру бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының азаматтық істер бойынша алқасының жұмысын көрсетеді және 3 ЭАЕҚ негізінде қалыптастырылады.
78. Есеп жеті кестеден тұрады.
А кестесінде ҚР АПК 434-бабы 3-бөлігі тәртібінде ұсыну енгізу туралы өтінішхаттың қозғалысы көрсетіледі, А1 кестесі - ҚР АПК 434-бабы 4-бөлігі тәртібінде ұсыну енгізу туралы өтінішхаттың қозғалысы көрсетіледі, Б кестесі кассациялық сатыдағы қаулыларға Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынысын қарастыру нәтижесі туралы мәліметті қамтиды, Б1 кестесі – ҚР АПК-нің 434-бабы 3, 4 бөліктерінің тәртібінде Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынысының қозғалысы туралы мәліметті қамтиды, В кестесі – кассациялық сатыдағы қаулыларға наразылықтардың қозғалысы туралы мәліметті қамтиды, В1 кестесі – ҚР АПК-нің 434-бабы 3, 4 бөліктерінің тәртібінде наразылықтардың қозғалысы туралы мәліметті қамтиды, Г кестесі - істерді қарау нәтижелері туралы мәліметті қамтиды.

74. В приложении отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Глава 10. Отчет формы № 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции"
75. Отчет состоит из пяти таблиц. В таблице А отражается движение ходатайств, таблица Б – содержит сведения о результатах пересмотра судебных актов в кассационной инстанции, таблица В – содержит сведения о движении дел с протестами, таблица Г – содержит сведения о движении дел с постановлениями о пересмотре обжалуемых судебных актов в кассационном порядке, таблица Д – содержит сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Сноска. Пункт 75 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.05.2021 № 72 (вводится в действие с 01.07.2021).
76. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 27.05.2021 № 72 (вводится в действие с 01.07.2021).
Глава 11. Отчет формы № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке"
77. Отчет формы № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке" отражает работу коллегии по гражданским делам Верховного Суда РК по пересмотру в кассационном порядке вступивших в законную силу судебных актов местных и других судов в случае несоблюдения апелляционного порядка их обжалования по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) и формируется на основании ЭИУД 3.
78. Отчет состоит из семи таблиц.
В таблице А отражается движение ходатайств о внесении представления в порядке части 3 статьи 434 ГПК, таблица А1 - движение ходатайств о внесении представления в порядке части 4 статьи 434 ГПК, таблица Б – содержит сведения о результатах рассмотрения представлений Председателя Верховного Суда РК на постановления кассационной инстанции, таблица Б1 - содержит сведения о движении представлений Председателя Верховного Суда РК в порядке частей 3, 4 статьи 434 ГПК РК, таблица В - движение протестов на постановления кассационной инстанции, таблица В1 – движение протестов в порядке частей 3, 4 статьи 434 ГПК РК, таблица Г - результаты рассмотрения дел.