"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 859 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 қаңтарда № 16265 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 244 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.04.2020 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице - министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы "____"________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
____________ С. Жұманғарин

Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 декабря 2017 года № 859. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2018 года № 16265. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 244.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2020 № 244 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства".
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
___________Т. Сулейменов
"___" _________ 2017 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________С. Жумангарин

2018 жылғы 3 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 859 бұйрығымен
бекітілген
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 25.07.2019 № 550 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап - 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқcат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші отырысының хаттамасынан үзінді не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.

3 января 2018 год
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 859
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 25.07.2019 № 550 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Раздел 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из протокола заседания услугодателя либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтініш-сауалнама;
2) іске асырылатын жобаның (жобаның құрылысына рұқсат беру құжаттамасын, бизнес-жоспарды қоса бере отырып, еркін нысанда қалыптастырылады) сипаттамасы;
3) жобаны іске асыру үшін кредит беру (қайта қаржыландыру) мүмкіндігі туралы оң шешімі бар ЕДБ - ның хаты;
4) кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысы;
5) объекті бойынша ақпарат (таныстыру, жарнамалық материалдар, пәтерлердің жобалары, пәтерлердің саны мен алаңдары), оның ішінде электрондық түрде;
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3-бөлім. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атынан келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не болмаса көрсетілетін қызметті берушінің кеңесіне қолма қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 15:00 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15:00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представитель по доверенности) с предъявлением документа, удостоверяющего личность (для идентификации личности):
1) заявление-анкета на получение субсидии по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) описание реализуемого проекта (формируется в произвольной форме с приложением разрешительной документации на строительство проекта, бизнес-плана);
3) письмо БВУ с положительным решением о возможности предоставления (рефинансирования) кредита для реализации проекта;
4) заключение комплексной вневедомственной экспертизы;
5) информация по объекту (презентации, рекламные материалы, планировка квартир, площадь и количество квартир), в том числе в электронном виде.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Раздел 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-бөлім. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.miid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.miid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
Тұрғын үй құрылысы
мақсаттары үшін жеке
кәсіпкерлік субъектілеріне
екінші деңгейдегі банктер
беретін кредиттер бойынша
сыйақы мөлшерлемесін
субсидиялау стандартына
қосымша
Нысан
Қайда: __________________________________________________________________________
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамға
кімнен ________________________________
Субсидия алуға арналған № ____ ӨТІНІШ-САУАЛНАМА
"Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес Сізден жобаны
іске асыру бойынша кредитті субсидиялау туралы мәселені _____________________ қарауына
төменде көрсетілгендерге сәйкес шығаруға бастамашылық етуіңізді сұраймын:
1. Қатысушы туралы мәліметтер
ЖКС атауы
Құрылтайшы (лар) туралы деректер
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Пошталық мекенжайы
Мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу күні, нөмірі
Қызмет түрі
Жетекшілік ететін ведомство, холдинг немесе бас компания
Жұмыс тәжірибесі
2. Басшылық
Бірінші басшы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Жұмыс/үй телефоны
Туған жылы және жері
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Тұрғылықты (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Бас бухгалтер (бар болған жағдайда)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс/үй телефоны
Туған жылы және жері
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Тұрғылықты (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Байланыс жасаушы тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Жұмыс/үй телефоны
3. Меншік иелері
(құрылтайшы, қатысушылар, жауапкершілігі шектеулі серіктестік үшін - акциялардың 1 % және одан көп пайызына иелік ететін ортақ құрылтайшылар)
Атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
%
Деректемелері
4. Ағымдағы қызметі туралы ақпарат
Сала (экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшiге сәйкес)
Кіші сала (экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшiге сәйкес)
Өнімдер мен қызметтердің түрлері
Жылдық айналым
Соңғы есептік күнге пайда немесе шығын
Жұмыскерлердің нақты саны
Жобаның атауы (қысқаша сипаттамасы)
Жобаны іске асыру орны (облыс, қала)
Жұмыс орындарының саны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Раздел 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги услугодателя размещены на интернет-ресурсе www.miid.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт – центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены на интернет-ресурсе www.miid.gov.kz, единого контакт – центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
"Субсидирования ставки
вознаграждения
по выдаваемым кредитам
банками второго уровня
субъектам частного
предпринимательства для целей
жилищного строительства"
Форма
Куда: Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
____________________________________________________________________
от кого __________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ-АНКЕТА
на получение субсидии № __________
В соответствии с Государственной программой жилищного строительства "Нұрлы
жер", прошу инициировать вынесение вопроса о субсидировании кредита для реализации
проекта ________________________________________ согласно нижеследующего:
1. Сведения об участнике
Наименование СЧП
Данные об учредителе (-ях)
Юридический адрес
Фактический адрес
Почтовый адрес
Дата, номер государственной регистрации/ перерегистрации
Виды деятельности
Курирующее ведомство, холдинг или материнская компания
Опыт работы
2. Руководство
Первый руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
№ документа, удостоверяющего личность
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Главный бухгалтер (при наличии)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
№ документа, удостоверяющего личность
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Контактное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Телефон рабочий/домашний
3. Собственники
(учредитель, участники, для товарищества с ограниченной ответственностью - соучредители, владеющие 1 % и более процентов акций).
Наименование/ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
%
Реквизиты
4. Информация о текущей деятельности
Отрасль (согласно общему классификатору видов экономической деятельности)
Подотрасль (согласно общему классификатору видов экономической деятельности)
Виды продукции и услуг
Годовой оборот
Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату
Фактическая численность работников
Наименование проекта (краткое описание)
Место реализации проекта (область, город)
Количество рабочих мест

5. Банктік есепшоттар туралы ақпарат
Банктік деректемелері (барлық қызмет көрсетілетін банктердегі барлық ағымдағы және
жинақ шоттарын көрсету):________________________________________
6. Тарихы
ЖКС-ның жұмыс процесінде пайдаланылған барлық қарыздар, өтелген, сол сияқты қазіргі уақытта өтелмеген қарыздар да көрсетіледі.
Кредитор
Сомасы
Берілген күні
Сыйақыны өтеу шарттары
Негізгі қарызды өтеу шарттары
Банктік қарыз шарты бойынша өтеу мерзімі
Нақты өтеу күні
1
2
7. Қолданыстағы кредиттер туралы ақпарат
Күні және валюта бағамы: __/__
Р/с
Кредитор атауы
Банктік қарыз шартының деректемелері (№, күні)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
Кредит валютасы
Кредит сомасы
Негізгі борыш бойынша берешек тің қалдығы, көрсетілген күнгі
Кредит мерзімінің аяқталу күні
Кредит мақсаты (қысқаша сипаттама)
8. Басқа мемлекеттік бағдарламаларға қатысуы және ЖКС-ге қатысты қолданылатын мемлекеттік қолдау шаралары туралы ақпарат
Р/с
МБ /МҚШ атауы
МДИ атауы
Қосымша ақпарат
9. Кепілдіктер және келісімдер
ЖКС қаржы агентіне мыналарды мәлімдейді және мынадай кепілдіктер береді:
1. Осы өтінішпен бірге не қаржы агентінің сұрау салуы бойынша қаржы агентіне тапсырылған (ұсынылған) немесе ұсынылатын барлық деректер, ақпарат және құжаттама анық болып табылады және төменде көрсетілген күндегі шындыққа толығымен сәйкес келеді, көрсетілген деректер өзгертілген жағдайда, қаржы агентін дереу хабардар етуге.
2. Осы өтінішті қарау шеңберінде талап етілген, банктік және коммерциялық құпияны қамтитын кез келген ақпаратты қаржы агентінің алғашқы талап етуі бойынша беруге және ашуға.
3. ЖКС-ға жалған, толық емес және (немесе) анық емес мәліметтерді бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілігі туралы ескертілген.
4. ЖКС-ның жарғылық құзыреті берілген өтінішке қол қоятын адамға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретіндігін ЖКС растайды.
5. Көрсетілген деректер мен ақпараттың анық еместігі анықталған жағдайда, көрсетілген деректердің анық еместігін растайтын мәліметтер анықталатын кез келген кезеңде осы өтініштің қабылданбайтындығымен келісемін.
ЖКС қаржы агентіне төмендегілер бойынша өз келісімін береді:
1. Қаржы агенті осы өтініште көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және ЖКС ұсынған құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мемлекеттік органдарға (қаржы агентіне) ұсынады.
2. Осы өтініште қамтылған барлық мәліметтер, сондай-ақ қаржы агенті талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде субсидиялау үшін ғана ұсынылған.
3. Қаржы агенті ЖКС хабарлаған өзі туралы кез келген ақпаратты тексеру мүмкіндігін өзіне қалдырады, ал ЖКС ұсынған құжаттар мен өтініштің түпнұсқасы субсидиялау берілмесе де, қаржы агентінде сақталатын болады.

5. Информация о банковских счетах
Банковские реквизиты (указать все текущие и сберегательные счета во всех обслуживающих банках):_____________________________________
6. История
Указываются все займы, использовавшиеся в процессе работы СЧП, как погашенные, так и непогашенные в настоящее время.
Кредитор
Сумма
Дата выдачи
Условия погашения вознаграждения
Условия погашения основного долга
Срок погашения по ДБЗ
Дата фактического погашения
1
2
7. Информация о действующих кредитах
Дата и курс валюты: ________/________
пп/п
Наименование кредитора
Реквизиты ДБЗ (№, дата)
Ставка вознаграждения, %
Валюта кредита
Сумма кредита
Остаток задолженности по основному долгу, на указанную дату
Дата окончания срока кредита
Цель кредита (краткое описание)
8. Информация об участии в других государственных программах и применяемых в отношении СЧП мерах государственной поддержки
п/п
Наименование ГП /МГП
Наименование ГИР
Дополнительная информация
9. Гарантии и согласия
СЧП заявляет и гарантирует финансовому агенту следующее:
1. Все данные, информация и документация, переданные (предоставленные) или предоставляемые финансовому агенту совместно с настоящим заявлением, либо по запросу финансового агента, являются достоверными и полностью соответствуют действительности на нижеуказанную дату, в случае изменения указанных данных незамедлительно уведомить финансового агента.
2. Предоставлять и раскрывать по первому требованию финансового агента любую информацию, содержащие банковскую и коммерческую тайну, затребованные в рамках рассмотрения настоящего заявления.
3. СЧП предупрежден об ответственности за предоставление ложных, неполных и (или) недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
4. СЧП подтверждает, что уставная компетенция СЧП, позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
5. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящее заявление может быть отклонено на любом этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
СЧП настоящим предоставляет финансовому агенту согласие с тем, что:
1. Финансовый агент предоставляет указанные в настоящем заявлении сведения, информацию и предоставленные СЧП документы государственным органам (финансовым агентам), с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все затребованные финансовым агентом документы предоставлены исключительно для субсидирования в рамках Программы.
3. Финансовый агент оставляет за собой возможность проверки любой сообщаемой СЧП о себе информации, а документы, предоставленные СЧП, и оригинал заявления будут храниться у финансового агента, даже если субсидирование не будет предоставлено.

4. Қаржы агентінің осы өтінішті қарау үшін қабылдауы, сондай-ақ ЖКС-ның ықтимал шығыстары (субсидиялауды алу үшін қажетті құжаттарды ресімдеу шығыстары және басқа да шығыстар) қаржы агентінің субсидиялауды беру немесе ЖКС көтерген шығындарды өтеу міндеттемесі болып табылмайды.
5. Субсидиялау туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды және келісетінімді растаймын, кейін қаржы агентіне наразылық білдірмеймін.
10. Қосымшалар
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)_______________________
(қолы) күні
Ескертпе: Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖКС
Жеке кәсіпкерлік субъектісі
МДИ
Мемлекеттік даму институттары
МБ
Мемлекеттік бағдарлама
МҚШ
Мемлекеттік қолдау шаралары
БҚШ
Банктік қарыз шарты

4. Принятие финансовым агентом данного заявления к рассмотрению, а также возможные расходы СЧП (на оформление необходимых для получения субсидирования документов, и другие расходы) не является обязательством финансового агента предоставить субсидирование или возместить понесенные СЧП издержки.
5. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о субсидировании ознакомлен и согласен, в последующем претензий к финансовому агенту иметь не буду.
10. Приложения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________(подпись) дата
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СЧП
Субъект частного предпринимательства
ГИР
Государственные институты развития
ГП
Государственная программа
МГП
Меры государственной поддержки
ДБЗ
договор банковского займа