"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қаруландыруға қару-жарақ пен әскери техниканы қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 30 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 689 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 ақпанда № 16300 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қаруландыруға қару-жарақ пен әскери техниканы қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10368 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қаруландыруға қару-жарақ пен әскери техниканы қабылдау қағидаларында:
2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 6) тармақшасы алып тасталсын;
5-тарау алып тасталсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мамандар сараптау комиссиясының қорытындыларын салыстырмалы талдау негізінде ведомствоішілік кеңесші орган ҚӘТ-ны тәжірибелік әскери пайдалануға қабылдау үшін ҚӘТ үлгісін (бұйымды, кешенді) таңдау туралы шешім қабылдайды.";
20-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚӘТ үлгісін (бұйымды, кешенді) тәжірибелік әскери пайдалану қазіргі заманғы ҚӘТ-мен жарақтандыру жөніндегі ведомствоішілік кеңесші орган айқындайтын қажетті уақыт кезеңі ішінде (кемінде 10 күн):
1) мемлекеттік органдар үшін – бірінші басшының;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті және Мемлекеттік күзет қызметі үшін – мемлекеттік орган бірінші басшысының немесе оның бұйрықтар шығаруға уәкілетті орынбасарының бұйрығымен жүргізіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Тәжірибелік әскери пайдалану нәтижелері Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін (бұдан әрі – ҚР ҚМ) қазіргі заманғы ҚӘТ-мен жарақтандыру жөніндегі ведомствоішілік кеңесші органның және ҚР ҚМ жанындағы Әскери-техникалық комиссияның қарауына шығарылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. ҒЗЖ мен ТКЖ орындауға ТТТ-ны тапсырыс беруші (Қарулы Күштер құрылымдық бөлімшесінің тиісті басшысы) әзірлейді және бекітеді.";
28-тармақтың үшінші бөлігі алып тасталсын;

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 30 "Об утверждении Правил принятия на вооружение Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан вооружения и военной техники"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 689. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2018 года № 16300.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 30 "Об утверждении Правил принятия на вооружение Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан вооружения и военной техники" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10368, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 20 марта 2015 года) следующие изменения:
в Правилах принятия на вооружение Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан вооружения и военной техники, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 2 исключить;
подпункт 6) пункта 3 исключить;
главу 5 исключить;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. На основании сравнительного анализа заключений экспертной комиссии специалистов принимается решение внутриведомственным совещательным органом о выборе образца (изделия, комплекса) ВВТ для принятия опытной войсковой эксплуатации ВВТ.";
часть вторую пункта 20 изложить в следующей редакции:
"Опытная войсковая эксплуатация образца (изделия, комплекса) ВВТ проводится в течение необходимого временного периода (не менее 10 дней), определяемого внутриведомственным совещательным органом по оснащению современным ВВТ, приказом:
1) для государственных органов – первого руководителя;
2) для Комитета национальной безопасности и Службы государственной охраны Республики Казахстан – первого руководителя государственного органа или его заместителя, уполномоченного издавать приказы.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Результаты опытной войсковой эксплуатации выносятся на рассмотрение внутриведомственного совещательного органа по оснащению современным ВВТ Министерство обороны Республики Казахстан (далее - МО РК) и Военно-технической комиссии при МО РК.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. ТТЗ на выполнение НИР и ОКР разрабатывает и утверждает заказчик (соответствующий руководитель структурного подразделения Вооруженных Сил).";
часть третью пункта 28 исключить;

28-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28-1. ҚӘТ-ның тәжірибелік үлгісін (бұйымды, кешенді) сынау нәтижелерін осы Қағидалардың 6-тарауының талаптарына сәйкес ведомствоішілік кеңесші орган қарайды.";
33-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тәжірибелік әскери пайдалануды жүргізумен:
өндірісі Қазақстан Республикасында жергіліктендірілген;
Қарулы Күштердің арнайы мақсаттағы бөлімшелеріне арналған;
бұдан бұрын Қарулы Күштердің қарулануына қабылданған.".
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери-техникалық саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiнде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-майор Т.Ж. Жанжүменовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
________________Қ. Қожамжаров
2018 жылғы 17 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің
Бастығы
генерал-лейтенант
________________А. Күреңбеков
2017 жылғы 26 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
_____________К. Мәсімов
2018 жылғы 12 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Полиция
генерал-полковнигі
_______________Қ. Қасымов
2017 жылғы 22 желтоқсан

пункт 28-1 изложить в следующей редакции:
"28-1. Результаты испытаний опытного образца (изделия, комплекса) ВВТ рассматриваются внутриведомственным совещательным органом в соответствии с требованиями главы 6, настоящих Правил.";
подпункт 3) пункта 33 изложить в следующей редакции:
"3) с проведением опытной войсковой эксплуатации:
производство которых локализовано в Республике Казахстан;
предназначенные для подразделений специального назначения Вооруженных Сил;
ранее принятые на вооружение в Вооруженных Силах.".
2. Департаменту военно-технической политики Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан генерал-майора Жанжуменова Т.Ж.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
________________К. Кожамжаров
17 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант
________________А. Куренбеков
26 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
________________К. Масимов
12 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник
полиции
________________К. Касымов
22 декабря 2017 года