Көкшетау қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 18 сәуірдегі № С-9/8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 мамырда № 5957 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № С-19/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 20.03.2018 № С-19/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Кодексiнiң 381 бабына, 386 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қаласында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары 1 қосымшаға сәйкес белгiленсiн және автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері 2 қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
2. Автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезiнде, жерлерiне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елдi мекен Көкшетау қаласы болып айқындалсын.
3. Көкшетау қалалық мәслихатының "Автотұрақтар (паркингтер) санатын белгілеу, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жер учаскелеріне салынатын салық ставкаларын ұлғайтуы туралы" 2012 жылғы 3 қазандағы № С-11/7 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3484 тіркелген, 2012 жылғы 15 қарашада "Көкшетау" және "Степной Маяк" газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының 9-шы кезекті
сессиясының төрайымы
Р.Арыстанқызы
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Б.Ғайса
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының әкімі Е.Маржықпаев
2017 жылғы "18" сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы бойынша
мемлекеттік кірістер
департаментінің Көкшетау
қаласы бойынша мемлекеттік
кірістер басқармасының
басшысы
Б.Каримов
2017 жылғы "18" сәуір
Көкшетау қалалық мәслихатының
2017 жылғы 18 сәуірдегі
№ С-9/8 шешiмiне
1 қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
№ р/с
Автотұрақтардың (паркингтердiң) түрлерi
Санаттар
1
Ашық түрдегi автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Жабық түрдегi автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Көкшетау қалалық мәслихатының
2017 жылғы 18 сәуірдегі
№ С-9/8
2 қосымша
Көкшетау қаласында автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге салынатын базалық мөлшерлемелер
№ р/с
Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге салынатын базалық мөлшерлемелер
Базалық мөлшерлеменің ұлғаюы
1
1 санат
5,79
он есе
2
2 санат
5,79
он есе

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2017 года № С-9/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 мая 2017 года № 5957. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 20 марта 2018 года № С-19/5
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2018 № С-19/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 381, пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 и увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау, согласно приложению 2.
2. Определить город Кокшетау близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчеслении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
3. Признать утратившим силу решение Кокшетауского городского маслихата "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" от 3 октября 2012 года № С-11/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3484, опубликовано 15 ноября 2012 года в газетах "Көкшетау" и "Степной маяк").
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
9-ой очередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата шестого созыва
Р.Арыстанқызы
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата шестого созыва
Б.Ғайса
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города Кокшетау Е.Маржикпаев
"18" апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель управления
государственных доходов
по городу Кокшетау
департамента
государственных доходов
по Акмолинской области
Б.Каримов
"18" апреля 2017 года
Приложение 1
к решению Кокшетауского
городского маслихата
от 18 апреля 2017 года
№ С-9/8
Категории автостоянок (паркингов)
п/п
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги) открытого типа
2 категория
Приложение 2
к решению Кокшетауского
городского маслихата
от 18 апреля 2017 года
№ С-9/8
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Кокшетау
№ п/п
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Увеличение базовых ставок
1
1 категория
5,79
в десять раз
2
2 категория
5,79
в десять раз