Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 16 "Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2017 жылғы 30 қарашадағы № 419 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 желтоқсанда № 5763 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 1-тармағының 34) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 16 "Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы" қаулысына (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5285 тіркелген, 2017 жылғы 15-16 наурызда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары С.Т.Төленбергеновке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы "30" қарашадағы № 419 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 16 қаулысымен бекітілді
Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметті тұтыну нормалары
Газды (тауарлық газ) тұтыну сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Газ плитасы және орталықтандырылған ыстық су болғанда

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 1 февраля 2017 года № 16 "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 30 ноября 2017 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 декабря 2017 года № 5763
В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 1 февраля 2017 года № 16 "Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5285, опубликованное 15-16 марта 2017 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения:
нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области, утвержденные указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Туленбергенова С.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 30 ноября 2017 года № 419
Утверждены постановлением акимата Актюбинской области от 1 февраля 2017 года № 16
Нормы потребления коммунальной услуги по газоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области
Характеристика потребления газа (товарный газ)
Единица измерения
Норма потребления
1
При наличии газовой плиты и централизованного горячего водоснабжения

268
297
Ескертпе: Электр энергиясы шығындарының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 ақпанда № 10313 болып тіркелген, Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына сәйкес есептелген.
Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары Ақтөбе қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Ванналармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/260
2
Душтармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
200/285
3
Әр секцияда тұрғын бөлмелер, қабаттардағы ортақ ас үйлер және душ бөлімдері, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
100/180
4
Ортақ душтары, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
100/100
5
Газды су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
225/225
6
Қатты отынмен жұмыс істейтін су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
180/180
7
Бойлер, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
200/200
8
Маусымдық ыстық су, ванна, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/260
9
Газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
150/150
10
Душсыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
120/120
11
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
150/-
12
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
13
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Алға ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Жылыту маусымы кезінде маусымдық ыстық су, ванналармен, душтармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған орталықтандырылғансу ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/295
2
Су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
210/210
3
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
4
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40
Әйтеке би ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Ванналармен, душтармен, қолжуғыштармен, раковиналармен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі (септик) бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр

268
297
Примечание: Нормы расхода электрической энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10313.
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению, водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области город Актобе
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
160/260
2
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные душевыми, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
200/285
3
Общежития с централизованным горячим и холодным водоснабжением, с общими кухнями и блоками душевых на этажах при жилых комнатах в каждой секции
литр в сутки на 1 человека
100/180
4
Общежития с водопроводом и канализацией с общими душевыми
литр в сутки на 1 человека
100/100
5
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
225/225
6
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателями работающими на твердом топливе
литр в сутки на 1 человека
180/180
7
Жилые дома с водопроводом и канализацией, бойлером
литр в сутки на 1 человека
200/200
8
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ванной, сезонная горячая вода
литр в сутки на 1 человека
160/260
9
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением
литр в сутки на 1 человека
150/150
10
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без душа
литр в сутки на 1 человека
120/120
11
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
150/-
12
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
80/-
13
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Алгинский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами, душевыми, умывальниками и мойками, сезонная горячая вода в отопительный период
литр в сутки на 1 человека
190/295
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателем
литр в сутки на 1 человека
210/210
3
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
4
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Айтекебийский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией (септик), с газоснабжением, оборудованные ваннами, душевыми, умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека

120/120
2
Су жылытқыштарымен және газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
135/135
3
Душсыз, ванналармен, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
108,5/108,5
4
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
5
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
75/-
6
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Ойыл ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
2
Су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
55/55
3
Су жылытқыштарымен, ванналармен және қолжуғыштармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/80
4
Су жылытқыштарымен, душтармен және қолжуғыштармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
90/90
Темір ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Газбен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/190
2
Су жылытқыштары, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
230/230
3
Ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/160
4
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған және су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
95/-
5
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
70/-
6
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
25/-
Хромтау ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Ванналармен, қолжуғыштармен және раковиналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
173/278
2
Ортақ душтары, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
35/85
3
Әр тұрғын бөлмеде ванналарымен, су құбыры және кәріз жұйесі бар жатақханалар
тәулігіне 1 адамға литр
80/140
4
Газды су жылытқыштармен және ванналармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
160/160
5
Бойлер, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
190/190
6
Ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
105/105
7
Кәріз жүйесіз, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
60/-
8
Кәріз жүйесіз (септик), орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
80/-
9
Кәріз жүйесіз (септик), су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
88/-
10
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
40/-
Шалқар ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
сумен жабдықтау/су бұру
1
Газды су жылытқыштарымен және ванналармен жабдықталған, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр

120/120
2
Жилые дома с водопроводом, канализацией и газоснабжением, оборудованные водонагревателем
литр в сутки на 1 человека
135/135
3
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ванной, без душа
литр в сутки на 1 человека
108,5/108,5
4
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
80/-
5
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
75/-
6
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Уилский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
50/-
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией
литр в сутки на 1 человека
55/55
3
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные водонагревателями, умывальниками и ваннами
литр в сутки на 1 человека
80/80
4
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные водонагревателями, умывальниками и душевыми
литр в сутки на 1 человека
90/90
Темирский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением
литр в сутки на 1 человека
190/190
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с водонагревателем
литр в сутки на 1 человека
230/230
3
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
литр в сутки на 1 человека
160/160
4
Жилые дома с водопроводом и газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
95/-
5
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
70/-
6
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
25/-
Хромтауский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами умывальниками и мойками
литр в сутки на 1 человека
173/278
2
Общежития с водопроводом и канализацией с общими душевыми
литр в сутки на 1 человека
35/85
3
Общежития с водопроводом и канализацией с ваннами при всех жилых ячейках
литр в сутки на 1 человека
80/140
4
Жилые дома с водопроводом, канализацией, оборудованные ваннами и газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека
160/160
5
Жилые дома с водопроводом и канализацией, бойлером
литр в сутки на 1 человека
190/190
6
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
литр в сутки на 1 человека
105/105
7
Жилые дома с водопроводом, без канализации
литр в сутки на 1 человека
60/-
8
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, без канализации, с септиками
литр в сутки на 1 человека
80/-
9
Жилые дома с водопроводом, без канализации, с септиками
литр в сутки на 1 человека
88/-
10
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
40/-
Шалкарский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
водоснабжение/водоотведение
1
Жилые дома с водопроводом и канализацией, оборудованные ваннами и газовыми водонагревателями
литр в сутки на 1 человека

190/190
2
Газбен жабдықталған, ваннасыз, су құбыры және кәріз жүйесі бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
120/120
3
Кәріз жүйесіз, газбен жабдықталған, су құбыры бар тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға литр
90/-
4
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
тәулігіне 1 адамға литр
50/-
Ескертпе: Ақтөбе облысындағы суару маусымының үй маңындағы учаскелерінің суару нормасы 1 соткаға 57,5 м3 құрайды.
Сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 292 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 мамырда № 11017 болып тіркелген, Есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 354 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 17 қазанда № 7257 болып тіркелген, Сумен жабдықтау және су бұру жөнінде көрсетілген қызметтің көлемін есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген.
Ақтөбе облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметті тұтыну нормалары Ақтөбе қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
жылыту кезеңі үшін
жылытылмайтын кезең үшін
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м3-ге Гкал

190/190
2
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газоснабжением, без ванны
литр в сутки на 1 человека
120/120
3
Жилые дома с водопроводом, с газоснабжением, без канализации
литр в сутки на 1 человека
90/-
4
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
литр в сутки на 1 человека
50/-
Примечание: Норма за полив приусадебных участков на весь поливочный сезон по Актюбинской области - 57,5 м3 на 1 сотку
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 292, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2015 года № 11017, Методикой расчета объемов предоставленных услуг по водоснабжению и водоотведению, утвержденным приказом Председателя Агенства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 сентября 2011 года № 354, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2011 года № 7257.
Нормы потребления коммунальной услуги по теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Актюбинской области город Актобе
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
для отопительного периода
для неотопительного периода
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц

0,06
0,048
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0256
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,023924
Мұғалжар ауданы, Жем қаласы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,017595
Темір ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0258
Хромтау ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
жылыту кезеңі үшін
жылытылмайтын кезең үшін
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0258
-
2
Қолжуғыштар, жуғыштар және ванналармен жабдықталған тұрғын үйлер үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,1746/105
0,1397/105
3
Ортақ душтармен, су құбыры және кәріз жүйесі бар жатақханалар үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0831/50
0,0665/50
4
Барлық тұрғын ұйымдарда ванналарымен, су құбыры және кәріз жүйесі бар жатақханалар үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0998/60
0,0798/60
5
Кәріз жүйесіз (септик), орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер үшін ыстық сумен жабдықтау
1 адамға айына Гкал / тәулігіне 1 адамға литр
0,0366/22

0,06
0,048
Мугалжарский район, город Кандыагаш
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0256
Мугалжарский район, город Эмба
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,023924
Мугалжарский район, город Жем
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,017595
Темирский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0258
Хромтауский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
для отопительного периода
для неотопительного периода
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0258
-
2
Горячее водоснабжение для жилых домов оборудованных умывальниками, мойками и ваннами
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,1746/105
0,1397/105
3
Горячее водоснабжение для общежитий с водопроводом и канализацией с общими душевыми
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0831/50
0,0665/50
4
Горячее водоснабжение для общежитий с водопроводом и канализацией с ваннами при всех жилых ячейках
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0998/60
0,0798/60
5
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, без канализации, с септиками
Гкал на 1 человека в месяц/литр в сутки на 1 человека
0,0366/22

0,0293/22
6
Ыстық сумен жабдықтау үшін 1 м3суды жылытуға жылу энергиясының шығыны
1 м3-ге Гкал
0,06
0,048
Шалқар ауданы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Тұрғын үйлерді жылыту
айына 1 м2-ге Гкал
0,0235
Ескертпе: Жылу энергиясы шығындарының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 ақпанда № 10313 болып тіркелген, Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 ақпанда № 10234 болып тіркелген, Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына сәйкес есептелген.

0,0293/22
6
Расход тепловой энергии на подогрев 1 м3 воды для горячего водоснабжения
Гкал на 1 м3
0,06
0,048
Шалкарский район
Характеристика потребления
Единица измерения
Норма потребления
1
Отопление жилых домов
Гкал на 1 м2 в месяц
0,0235
Примечание: Нормы расхода тепловой энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10313, Правилами пользования тепловой энергией утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2015 года № 10234.

Ыстық суды тұтыну нормалары Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 284-НҚ бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 7 қарашада № 8887 болып тіркелген, Табиғи монополия субъектілерінің жылу энергиясымен жабдықтау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтер немесе олардың шектi деңгейлерiн есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген.

Нормы потребления горячей воды рассчитаны в соответствии с Методикой расчета тарифов или их предельных уровней на регулируемые услуги субъектов естественной монополии по снабжению тепловой энергией, утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 сентября 2013 года № 284-ОД, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2013 года № 8887.