Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялау нормаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 37/04 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 3 шілдеде № 4290 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2019 жылғы 8 қаңтардағы № 01/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 08.01.2019 № 01/01 қаулысымен (ресми жарияланғаннан күннен бастап қолданысқа енеді).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11094 болып тіркелген) сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегі:
1) басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қарағанды облысының әкімдігінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 54/03 "Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялау нормаларын бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3939 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 29 тамызда, 2016 жылғы 27 тамыздағы № 111 (22056) "Индустриальная Караганда" және 2016 жылғы 27 тамыздағы № 136-137 (22242) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қарағанды облысының әкімдігінің 2017 жылғы 15 маусымдағы № 36/01 "Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялау нормаларын бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий
Постановление акимата Карагандинской области от 27 июня 2017 года № 37/04. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 июля 2017 года № 4290. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 8 января 2019 года № 01/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 08.01.2019 № 01/01 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11094) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нижеследующее:
1) перечень приоритетных сельскохозяйственных культур согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 25 июля 2016 года № 54/03 "Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3939, опубликованное в информационно-правовой системе 29 августа 2016 года "Әділет", в газетах "Индустриальная Караганда" от 27 августа 2016 года № 111 (22056) и "Орталық Қазақстан" от 27 августа 2016 года № 136-137 (22242)).
3. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 15 июня 2017 года № 36/01 "Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.

5. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің "Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялау нормаларын бекіту туралы" қаулысы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облысының әкімдігінің
2017 жылғы "27" 06
№ 37/04 қаулысына
1-қосымша
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі
р/с
Басым дақылдардың атауы
1
Біржылдық шөптер (дәнді масақты дақылдарды қоспағанда)
2
Егістік алқаптарында және (немесе) шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін бірінші жылы өсіп жатқан биылғы жылғы көктемде немесе өткен жылғы күзде егілген көпжылдық шөптер
3
Сүрлемге арналған жүгері
4
Сүрлемге арналған күнбағыс
5
Майлы дақылдар
6
Қорғалған топырақта өсірілген көкөніс дақылдары (өнеркәсіптік жылыжай кешендері)
7
Қорғалған топырақта өсірілген көкөніс дақылдары (фермерлік жылыжайлар)
Қарағанды облысының әкімдігінің
2017 жылғы "27" 06
№ 37/04 қаулысына
2-қосымша
Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары
№ р/с
Басым дақылдардың атауы

5. Настоящее постановление акимата Карагандинской области "Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий" вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от "27" 06 2017 года
№ 37/04
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур
п/п
Наименование приоритетных культур
1
Однолетние травы (за исключением зерновых колосовых культур)
2
Многолетние травы первого года жизни, посеянные на пашне и (или) для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий весной текущего года или осенью предыдущего года
3
Кукуруза на силос
4
Подсолнечник на силос
5
Масличные
6
Овощные культуры, возделываемые в условиях защищенного грунта (промышленные тепличные комплексы)
7
Овощные культуры, возделываемые в условиях защищенного грунта (фермерские теплицы)
Приложение 2
к постановлению акимата
Карагандинской области
от "27" 06 2017 года
№ 37/04
Нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
№ п/п
Наименование приоритетных культур