2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 3497 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2017 жылғы 30 қарашадағы № 113-VI "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 915 506,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 77 864 798,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 189 887,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 008,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 25 839 811,9 мың теңге;
2) шығындар – 108 534 822,2мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 680 650,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 310 600,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 991 250,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 736 673,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 744 511,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 7 837,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 324 661,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 324 661,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2018 № 22/264 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 37,5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 95,1 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 43,5 пайыз.
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;

Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 декабря 2017 года № 3497.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 30 ноября 2017 года № 113-VI "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2018 год, в следующих объемах:
1) доходы – 108 915 506,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 77 864 798,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 189 887,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 008,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 839 811,9 тысяч тенге;
2) затраты – 108 534 822,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 680 650,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 310 600,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 991 250,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 736 673,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 744 511,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 7 837,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 324 661,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 324 661,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2018 № 22/264 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 37,5 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 95,1 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 15,5 процента;
городу Жанаозен – 43,5 процента.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;

Маңғыстау ауданына – 6,5 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 5,9 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 72,6 пайыз.
4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 37,6 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 95,2 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 43,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.11.2018 № 21/259 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 10 965 553,6 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 5 185 474,6 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 545 712,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 5 234 367,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.11.2018 № 21/259 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке 3 480 274 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 3 480 274 мың теңге.
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 31 316 423 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;

Мангистаускому району – 6,5 процента;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 5,9 процента;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 72,6 процента.
4) Социальный налог:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 37,6 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 95,2 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 15,3 процента;
городу Жанаозен – 43,5 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.11.2018 № 21/259 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 10 965 553,6 тысячи тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 5 185 474,6 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 545 712,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 5 234 367,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.11.2018 № 21/259 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объем бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 3 480 274 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 3 480 274 тысячи тенге.
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 31 316 423 тысячи тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға;
еңбек нарығын дамытуға;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
саламатты өмір салтын насихаттауға;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.05.2018 № 18/217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
на развитие рынка труда;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
на пропаганду здорового образа жизни;
на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД.
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 16.05.2018 № 18/217 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на строительство и реконструкцию объектов образования;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года";
на развитие транспортной инфраструктуры.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
для развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.

9. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
көліктің инфрақұрылымды дамытуға.
10. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте 2 355 661 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің шығындарына өтемақыға республикалық бюджетке аударылуға жататын трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.05.2018 № 18/217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
12. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.05.2018 № 18/217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Облыс әкімдігінің резерві 50 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2018 № 22/264 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 4-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
15. 5-қосымшаға сәйкес, 2018 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.

9. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие транспортной инфраструктуры.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты в сумме 2 355 661 тысяча тенге, подлежащие перечислению в республиканский бюджет из областного бюджета на компенсацию потерь республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 16.05.2018 № 18/217 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предоставить право:
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельской местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
12. В соответствии с пунктам 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 16.05.2018 № 18/217 (вводится в действие с 01.01.2018).
13. Утвердить резерв акимата области в сумме 50 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2018 № 22/264 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Утвердить перечень областных бюджетных программ на 2018 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 4.
15. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2018 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 5.

905 263,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
119 424,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
60 086,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
144 558,0
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 457 440,0
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 426,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
313 000,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
974 335,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
974 335,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 763 886,5
079
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
344 680,0
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 419 206,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
369 523,5
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
369 523,5
05
Денсаулық сақтау
4 252 505,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 393 636,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 153,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
50 851,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 452,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
51 448,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
31 509,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

905 263,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
119 424,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
60 086,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
144 558,0
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
1 457 440,0
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
128 426,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
313 000,0
285
Управление физической культуры и спорта области
974 335,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
974 335,0
271
Управление строительства области
4 763 886,5
079
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
344 680,0
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 419 206,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
369 523,5
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
369 523,5
05
Здравоохранение
4 252 505,0
253
Управление здравоохранения области
3 393 636,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162 153,0
006
Услуги по охране материнства и детства
50 851,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 452,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
51 448,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
31 509,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

1 282 812,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 958,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 200,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 420 219,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
23 567,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
67 460,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
733 666,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
733 666,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
125 203,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
125 203,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 623 738,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 314 957,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
579 174,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
163 414,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
233 374,0
007
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
2 307,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
254 306,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67 544,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
230 456,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 126,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
70 365,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 282 812,0
029
Областные базы спецмедснабжения
28 958,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 200,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 420 219,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
23 567,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
67 460,0
271
Управление строительства области
733 666,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
733 666,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
125 203,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
125 203,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 623 738,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 314 957,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
579 174,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
163 414,0
003
Социальная поддержка инвалидов
233 374,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 307,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
254 306,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
67 544,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
230 456,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 126,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
70 365,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

154 655,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
9 590,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
464 110,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
33 379,0
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
239,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 110,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 808,0
261
Облыстың білім басқармасы
194 017,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
146 860,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
47 157,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
30 298,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
30 298,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 938,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 938,0
297
Облыстың еңбек басқармасы
55 665,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
55 665,1
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
26 862,9
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
26 862,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 451 346,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 265 604,5
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
633 258,0
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
612 452,0
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

154 655,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9 590,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
464 110,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
33 379,0
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
239,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
25 110,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 808,0
261
Управление образования области
194 017,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
146 860,0
037
Социальная реабилитация
47 157,0
263
Управление внутренней политики области
30 298,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
30 298,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 938,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1 938,0
297
Управление труда области
55 665,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
55 665,1
298
Управление государственной инспекции труда области
26 862,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
26 862,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 451 346,0
271
Управление строительства области
1 265 604,5
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
633 258,0
027
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
612 452,0
030
Развитие коммунального хозяйства

240,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
976 662,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 196,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
3 039,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
11 576,0
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
705,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
488 960,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
28 828,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
224 532,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
19 065,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
7 140,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
11 621,0
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
26 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
37 000,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
16 670,5
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
16 670,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
20 142,5
022
Қоршаған ортаны қорғау объетілерін дамыту
20 142,5
719
Облыстың ветеринария басқармасы
56 286,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 926,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 360,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
55 118,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 467,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 651,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
264 470,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
49 569,2
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

240,0
255
Управление сельского хозяйства области
976 662,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
88 196,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
3 039,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
11 576,0
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
705,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
488 960,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
28 828,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
224 532,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
19 065,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 140,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
11 621,0
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
26 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
37 000,0
271
Управление строительства области
16 670,5
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
16 670,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
20 142,5
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
20 142,5
719
Управление ветеринарии области
56 286,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
54 926,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 360,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
55 118,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
53 467,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 651,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
264 470,0
271
Управление строительства области
49 569,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства

006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Облыстық мәслихаттың
2017 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 15/173 шешіміне
5-қосымша
2018 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ АТҚАРЫЛУ ҮДЕРІСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
приложение 5
к решению областного маслихата
от "13" декабря 2017 года
№ 15/173
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2018 ГОД
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь