Форт-Шевченко қаласы бойынша жерді аймақтарға бөлу жобасын (схемасын), жер учаскелері үшін төлемақының және жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 10/88 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 сәуірде № 3336 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8 және 11 баптарына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 510 бабына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспесі жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 18.05.2018 № 20/175 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес Форт-Шевченко қаласы бойынша жерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы), жер учаскелері үшін төлемақының және жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері бекітілсін.
2. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Түпқараған аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылсын деп танылсын.
3. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Ізбен) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д.Садықов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Досанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік кірістер
комитеті Маңғыстау облысы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің
Түпқараған ауданы бойынша
мемлекеттік кірістер басқармасы"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ж.Утепбергенова
17 наурыз 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық жер қатынастары,
сәулет және қала құрылысы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ж.Кулдашов
17 наурыз 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Форт-Шевченко қаласының әкімі
М.Дощанов
17 наурыз 2017 жыл
Түпқараған аудандық мәслихатының
2017 жылғы 17 наурыздағы
№10/88 шешіміне
1 қосымша
Форт-Шевченко қаласы бойынша жерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)

Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель, поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки и земельного налога по городу Форт-Шевченко
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 17 марта 2017 года № 10/88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 апреля 2017 года № 3336.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 8 и 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, со статьей 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 18.05.2018 № 20/175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить проект (схему) зонирования земель, поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки и земельного налога по городу Форт-Шевченко согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Тупкараганского районного маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (руководитель аппарата Избен А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д.Садыков
Секретарь районного маслихата А.Досанова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных
доходов по Тупкараганскому
району Департамента государственных
доходов по Мангистауской области
Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики
Казахстан"
Ж.Утепбергенова
17 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Тупкараганский
районный отдел земельных
отношений, архитектуры и
градостроительства"
Ж.Кулдашов
17 марта 2017 года
Аким города Форт-Шевченко
М.Дощанов
17 марта 2017 года
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 17 марта 2017 года №10/88
Проект (схема) зонирования земель по городу Форт-Шевченко

Масштаб 1:50000
Түпқараған аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
17 наурыздағы №10/88 шешіміне
2 қосымша
Форт-Шевченко қаласы бойынша жер учаскелері үшін төлемақының және жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері
Аймақ
Аймаққа енетін аумақтар
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері
Жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері
I
Каспий теңізінің жағалауы
2,0
1,5
II
Өндірістік аумақ
1,8
1,5
III
Селитебтік аумақ
1,6
1,5
IY
Ауылшаруашылығы және басқа мақсаттардағы жерлер
1,4
1,5
Аймақтардың сипаттамасы
I аймақ - Каспий теңізінің жағалауы. Жағаның ені - 1 шақырым, Форт-Шевченко қаласының пайдалануындағы жағалау аймағының солтүстік-батыс бөлігінің шекарасымен өтіп жатыр.
II аймақ - өндірістік аумақ. Өндірістік құрылыстар жерлері мен автокөлік жолдарының (облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары) екі жағынан 500,0 метр жерлер кіреді.
III аймақ - селитебтік аумақ. Негізгі әкімшілік ғимараттар, жалпы білім беретін мектептер, балабақшалар, спорт мектебі, мәдениет үйі, кітапхана, емхана, мешіт, жеке меншік ұсақ дүкендер желісі, кафелер және мейрамханалар кіреді. Тұрғын массивтер газбен, электрмен және телефон байланысымен қамтамасыз етілген.
IY аймақ - ауылшаруашылығы және басқа мақсаттардағы жерлер.
Түпқараған аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
17 наурыздағы №10/88 шешіміне
3 қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Түпқараған аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 қыркүйектегі №7/46 "Форт-Шевченко қаласы мен Баутин поселкесі бойынша салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасын және базалық салықтық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттерін бекіту туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2164 болып тіркелген, 2012 жылғы 12 қазандағы №60-61 "Ақкетік арайы" газетінде жарияланған).
2. Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қазандағы №34/233 "Түпқараған аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 1 тармағының 2) тармақшасы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2895 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Түпқараған аудандық мәслихатының 2016 жылғы 15 наурыздағы №39/269 "Аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі №7/46 "Форт-Шевченко қаласы мен Баутин ауылы бойынша салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасын және базалық салықтық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3008 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

Масштаб 1:50000
Приложение 2
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 17 марта 2017 года №10/88
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки и земельного налога по городу Форт-Шевченко
Зона
Территории, вошедшие в зону
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога
I
Побережье Каспийского моря
2,0
1,5
II
Производственная территория
1,8
1,5
III
Селитебная территория
1,6
1,5
IY
Земли сельскохозяйственного и иного режима назначения
1,4
1,5
Описание зон
I зона - побережье Каспийского моря. Ширина побережья - 1 километр, проходит по границе северо-западной части прибрежной зоны, находящейся в пользовании города Форт-Шевченко.
II зона - производственная территория. Входят земли производственных застроек и 500,0 метров земли обеих сторон от автомобильных дорог (автомобильные дороги областного и районного значения).
III зона - селитебная территория. Входят основные административные здания, общеобразовательные школы, детские сады, спортивная школа, дом культуры, библиотека, поликлиника, мечеть, частная сеть мелких магазинов, кафе и рестораны. Жилые массивы обеспечены газом, электричеством и телефонной связью.
IY зона - земли сельскохозяйственного и иного режима назначения.
Приложение 3
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 17 марта 2017 года №10/88
Перечень утративших силу некоторых решений Тупкараганского районного маслихата
1. Решение Тупкараганского районного маслихата от 12 сентября 2012 года №7/46 "Об утверждении схем зонирования и поправочных коэффициентов на базовые налоговые ставки в целях налогообложения по городу Форт-Шевченко и поселку Баутино" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2164, опубликовано в газете "Ақкетік арайы" от 12 октября 2012 года №60-61).
2. Подпункт 2) пункта 1 решения Тупкараганского районного маслихата от 29 октября 2015 года №34/233 "О внесении изменений в некоторые решения Тупкараганского районного маслихата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2895, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 11 декабря 2015 года).
3. Решение Тупкараганского районного маслихата от 15 марта 2016 года №39/269 "О внесении изменений в решение районного маслихата от 12 сентября 2012 года №7/46 "Об утверждении схем зонирования и поправочных коэффициентов на базовые налоговые ставки в целях налогообложения по городу Форт-Шевченко и селу Баутино" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3008, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 19 апреля 2016 года).