Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2017 жылғы 14 маусымдағы № 114 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 маусымда № 7118 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6787 тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5121216,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1707564,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18324,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 86890,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3308438,5 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 2119571,0 мың теңге;
2) шығындар – 5302737,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1628,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -183148,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183148,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2017 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 52548,0 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 3364,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4871,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 2760,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 15285,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 26268,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 945028,5 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14 июня 2017 года № 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 июня 2017 года № 7118
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6787, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 17 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5121216,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1707564,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 18324,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 86890,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3308438,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2119571,0 тысяча тенге;
2) затраты – 5302737,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1628,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -183148,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183148,8 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 52548,0 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 3364,0 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 4871,0 тысяча тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 2760,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы в сумме 15285,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 26268,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 945028,5 тысяч тенге, в том числе:

цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 17799,0 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау, қоршау мен турникеттер жүйесінің құрал-жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 1960,0 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 3667,0 мың теңге сомасында;
бухгалтерлерді оқытуға 556,0 мың теңге сомасында;
арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге 2000,0 мың теңге сомасында;
апатты үйлерді бұзуға 189700,0 мың теңге сомасында;
рұқсат етілмеген қоқыс орындарын жоюға 167000,0 мың теңге сомасында;
"Кооператор" орамды жолынан "Әуежай" орамды жолына дейін (ұзындығы 5,1 шақырым) Байтурсынов көшесі бойынша (екі жолақ) жолды орташа жөндеуге 184943,0 мың теңге сомасында;
Оңтүстік айналымынан 1-кәріздік сорғы станциясына дейін (ұзындығы 5,3 шақырым) Абай даңғылы бойынша автожолды орташа жөндеуге 196469,0 мың теңге сомасында;
Әуелбеков көшесінен өткелге дейін Қайырбеков көшесі бойынша (ұзындығы 0,91 шақырым) автожолды орташа жөндеуге 38293,0 мың теңге сомасында;
қаланың көшелерін ағымдық жөндеуге 30000,0 мың теңге сомасында;
Әуелбеков көшесінен Демченко көшесіне дейінгі шекарада Ш. Жәнібек көшесін орташа жөндеуге 23000,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге 2545,0 мың теңге сомасында;
жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауға және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 4587,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 6426,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұнға көшуге байланысты оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға 16708,5 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты орналастыруға 29760,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 26257,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында электрондық кезек жүйесін сатып алуға және орнатуға 3358,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессиясының төрағасы К. Бейсенбаев
Мәслихат хатшысы С. Тасмағанбет
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ А. Мұхамбетжанова
14 маусым 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Гайдаренко
14 маусым 2017 жыл
Мәслихаттың
2017 жылғы 14 маусымдағы
№ 114 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 71 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2017 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер

на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17799,0 тысяч тенге;
на оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 1960,0 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 3667,0 тысяч тенге;
на обучение бухгалтеров в сумме 556,0 тысяч тенге;
на проведение аудита специального назначения в сумме 2000,0 тысяч тенге;
на снос аварийных домов в сумме 189700,0 тысяч тенге;
на ликвидацию несанкционированных свалок в сумме 167000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт дороги по улице Байтурсынова (двухполоска) от кольца "Кооператор" до кольца "Аэропорт" (протяженностью 5,1 километров) в сумме 184943,0 тысячи тенге;
на средний ремонт автодороги по проспекту Абая от Южного обхода до канализационной насосной станции - 1 (протяженностью 5,3 километров) в сумме 196469,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги по улице Каирбекова от улицы Ауельбекова до переезда (протяженностью 0,91 километров) в сумме 38293,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт улиц города в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улицы Ш. Жанибека в границе от улицы Ауельбекова до улицы Демченко в сумме 23000,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 2545,0 тысяч тенге;
на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 4587,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 6426,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов, в связи с переходом на обновленное содержание в сумме 16708,5 тысяч тенге;
на размещение государственного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 29760,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 26257,0 тысяч тенге;
на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения в сумме 3358,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной сессии К. Бейсенбаев
Секретарь маслихата С. Тасмаганбет
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________________ А. Мухамбетжанова
14 июня 2017 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
14 июня 2017 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 июня 2017 года № 114
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 71
Бюджет города Аркалыка на 2017 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы