"Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 14/97 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 20 сәуірде № 5470 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 тамыздағы № 74/332 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 10.08.2020 № 74/332 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар аудандық мәслихатының аппарат басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Солдатова
Мәслихат хатшысы В. Левченко
Павлодар аудандық
мәслихатының 2017 жылғы 17
наурыздағы № 14/97 шешімімен
бекітілді
"Павлодар аудандық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру
қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - Куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - мәслихат аппараты) атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.
2-тарау. Куәлік беру тәртібі
3. Куәлік мәслихат хатшысының қолтаңбасымен "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне (бұдан әрі - "Б" корпусының қызметшілері) беріледі.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описание
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 17 марта 2017 года № 14/97. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 апреля 2017 года № 5470. Утратило силу решением Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 10 августа 2020 года № 74/332 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 10.08.2020 № 74/332 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описание.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата Павлодарского района.
3. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Солдатова
Секретарь маслихата В. Левченко
Утверждена
решением Павлодарского
районного маслихата
от 17 марта 2017 года № 14/97
Правила
выдачи служебного удостоверения государственного учреждения
"Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяет порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - Удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат маслихата Павлодарского района" (далее - аппарат маслихата).
Глава 2. Порядок выдачи удостоверения
3. Удостоверение выдается за подписью секретаря Павлодарского районного маслихата административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" (далее - служащие корпуса "Б").

4. Куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалғанда, ауыстырған (қайта тағайындаған), алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, "Б" корпусының қызметшілері тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті лауазымдық нұсқаулығы бойынша кадрлық жұмыстарды жүргізетін Павлодар аудандық мәслихаты аппаратының бас маманы (бұдан әрі - бас маман) тапсырады.
6. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1-қосымшадағы нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында бас маман жүзеге асырылады.
7. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, бас маман жүргізеді.
8. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда "Б" корпусының қызметшісі үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде аудандық мәслихат хатшысына хабарлайды.
9. Куәлікті жоғалтқан тұлға жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
10. Куәлікті дұрыс сақтаму нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ куәлікті басқа тұлғаларға беру, куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша белгіленген тәртіппен мәслихат аппараты қызметтік тексеру жүргізеді.
11. Жоғалған немесе бүлінген куәлікті қалпына келтіреді.
3-тарау. Куәліктің сипаттамасы
12. Көк түсті теріден жасалған былғары мұқабадағы куәлікте Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген және "Куәлік" деген қазақ және орыс тілінде жазбасы болады. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 6,5x19 сантиметр, ішбеті (форматы 6,2x8,3 сантиметр) бар. Сол жақ және оң жақ ішкі бөлігі белгіленген үлгідегі тангир торының аясында күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленген көгілдір түсте орындалған. Екі жағында да жоғарғы бөлігінде қазақ және орыс тілдерінде "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" деген жазу басылады, төменгі жағында куәліктің нөмірі, қазақ және орыс тілдерінде тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Сол жақ бұрыштың оң жағында 3х4 сантиметр фотосуретке арналған орын бар. Оң жақта диаметрі 1,5 сантиметр Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының суреті бар. Сол жақ төмені тарапында мәтін аудандық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады. Оң жақ төменгі тарапында куәліктің қолданыс мерзімі қазақ және орыс тілінде көрсетіледі.
"Павлодар аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін
беру Қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Павлодар аудандық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін
беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын
лауазымы
Куәліктің нөмірі
Берілгенкүні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескерту
Ескертпе: Журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Павлодар аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін
беру Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________             __________________             №__________
жасалу орны                         күні

4. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), служащие корпуса "Б", в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения главному специалисту аппарата маслихата Павлодарского района, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы (далее - главный специалист).
6. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется главным специалистом в журнале выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Списание и уничтожение удостоверений производится главным специалистом с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. В случае утраты или порчи удостоверения служащий корпуса "Б" в течение трехрабочих дней в письменной форме сообщает секретарю районного маслихата.
9. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
10. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных внеслужебных целях, аппарат маслихата в установленном порядке проводит служебное расследование.
11. Утраченное или испорченное удостоверение подлежит восстанавлению.
Глава 3. Описание удостоверения
12. Обложка удостоверения состоит из кожзаменителя голубого цвета с изображением государственного герба Республики Казахстан и надписью "Удостоверение" на казахском и русском языках. В развернутом виде удостоверение имеет размер 6,5x19 сантиметра, вкладыш (форматом 6,2x8,3 сантиметра). Левая и правая внутренняя часть выполнена в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца. В верхней части с двух сторон размещены надписи "Аппарат маслихата Павлодарского района" на казахском и русском языках, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность на казахском и русском языках. Слева в правом углу место для фотографии размером 3х4 сантиметра. На правой стороне изображен Государственный Герб Республики Казахстан диаметром 1,5 сантиметра. В левой нижней стороне текст заверяется подписью секретаря маслихата и скрепляется оттиском гербовой печати. В правой нижней стороне указывается срок действия удостоверения на казахском и русском языках.
Приложение 1
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат маслихата
Павлодарского района"
и его описанию
Форма
Журнал
выдачи и возврата служебного удостоверений государственного учреждения
"Аппарат маслихата Павлодарского района"
Фамилия имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Номер удостоверения
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат маслихата
Павлодарского района"
и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ
________________________ _______________ № ________
место составления                               дата

Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларының 7-тармағының негізінде қызметкерлерді есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп: жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады.
Лауазымның атауы                  Қолы
Лауазымның атауы                  Қолы
Лауазымның атауы                  Қолы

Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 7 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Павлодарского района" и его описания, изучив собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников: в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению
Наименование должности            Подпись
Наименование должности            Подпись
Наименование должности            Подпись