Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды тестілеудің және аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 605 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 170 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 ақпанда № 16372 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 29.05.2020 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды тестілеудің және аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 605 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12588 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды тестілеу және аттестаттаудан өткізу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Аттестаттаудан өту үшін құжаттарды қабылдау тәртібі";
қағидалардың 4 тармағын мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу үшін аттестаттаудан өтуге жіберу туралы өтініш "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы Комиссияға осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тапсырылады.
Өтінішке келесі құжаттар тіркеледі:
1) жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу үшін аттестаттаудан өтуге электронды толтырылған осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тапсырылады;
2) наркологиялық және психиатриялық ұйымдардан үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша, оларды ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген анықтамалар.";
қағидалардың 5 тармағын мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құжаттар тиiсiнше ресiмделмеген не құжаттар топтамасы толық берiлмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiне келiп түскен өтініш ұсынылған құжаттармен қоса түскен күнiнен бастап екі жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей, қайтару себебi туралы жазбаша хабарламамен бiрге үмiткерге қаралмай қайтарылады. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Аттестаттау өткiзудiң тәртiбi";

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 605 "О некоторых вопросах тестирования и аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2018 года № 16372. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 69 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 605 "О некоторых вопросах тестирования и аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12588, опубликованный 13 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения тестирования и аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приема документов для прохождения аттестации";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заявление о допуске к аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя (далее – заявление) подается в Комиссию по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам посредством веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) заполненная электронная форма сведений для прохождения аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронные копии справок из наркологических и психиатрических диспансеров, выданных по местожительству претендента не ранее, чем за месяц до их представления в Комиссию.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В случае представления неполного пакета документов, услугодатель в срок не позднее двух рабочих дней со дня их поступления, дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. Отказ выдается в форме электронного документа, подписывается электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок проведения аттестации";

ережелердің 1,2,3 қосымшалары осы бұйрықтың 1,2,3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түріндегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және оған енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 170 бұйрығына
1-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және
жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер стандартына
1-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысуға үміткер
тұлғаларды аттестаттау
бойынша комиссия төрағасына
Өтініш беруші
_____________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты
(болған кезде)
Ж.С.Н.
___________________________
____________________________
(мекенжай)
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Маған жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия алу үшін аттестаттаудан өтуге рұқсат етуді сұраймын.
Өтініш берушіге заңмен көзделген лицензияланған қызметтердің түрлерімен айналысуға сотпен тыйым салынбағанын, қосымшаға тіркелген барлық құжаттар шындыққа жанасатынын және жарамды екенін растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, қызмет алушы мемлекеттік ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын құжаттарды пайдалануға келісім беремін, ұсынылған жеке мәліметтердің жарамдылығы және шынайылығы үшін жеке жауапкершілік аламын.
_________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 170 бұйрығына
2-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және
жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны
Қызмет алушы туралы мәліметтер
Білімі (қашан және қандай оқу мекемелерін бітірді, дипломдардың нөмірлері).
Диплом бойынша біліктілігі және мамандығы
Шетел білім беру мекемелерімен берілген дипломдар үшін, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес нострификациялау және тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжаттар туралы мәліметтер
Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту туралы мәліметтер (аттестаттаудан өткен тұлғалармен толтырылады) күні, айы, жылы, аумақ және тағылымдама нәтижесі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 170 бұйрығына
3-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және
жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
________________ Әділет департаменті жанындағы
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер тұлғаларды аттестаттау
бойынша комиссия отырысының хаттамасы
Төрағалық еткен:
Қатысқандар:
(лауазымы, тегі, инициалдары)
комиссия мүшелері: (лауазымы, тегі, инициалдары)
КҮН ТӘРТІБІ:
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін аттестаттауға қатысатын үміткерлерді іріктеу.

приложения 1, 2, 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3.Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
от 1 февраля 2018 года № 170
Приложение 1
к Правилам проведения
тестирования и аттестации лиц,
прошедших стажировку и
претендующих на занятие
деятельностью частного
судебного исполнителя
Форма
Председателю комиссии по аттестации
лиц, претендующих на занятие
деятельностью частного судебного
исполнителя
от _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН _____________________________
__________________________________
(адрес местожительства)
Заявление
о допуске к аттестации
на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Прошу допустить меня к аттестации для получения лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность, согласен на использование своих персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
от 1 февраля 2018 года № 170
Приложение 2
к Правилам проведения
тестирования и аттестации лиц,
прошедших стажировку и
претендующих на занятие
деятельностью частного
судебного исполнителя
Форма
Форма сведений для прохождения аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Сведения об услугополучателе
Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов).
Квалификация и специальность по диплому.
Сведения о документе, подтверждающий прохождение процедуры нострификации диплома или признания в соответствии с Законом "Об образовании" (при необходимости).
Дата утверждения заключения о прохождении стажировки, руководитель стажировки, дата начала и окончания
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
от 1 февраля 2018 года № 170
Приложение 3
к Правилам проведения
тестирования и аттестации лиц,
прошедших стажировку и
претендующих на занятие
деятельностью частного
судебного исполнителя
Форма
Протокол
заседания Комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие
деятельностью частного судебного исполнителя (далее – Комиссия) при
Департаменте юстиции ______________ Министерства юстиции Республики                                           Казахстан
Председательствовал:
Присутствовали:
(должность, фамилия и инициалы)
члены комиссии: (должность, фамилия и инициалы)
ПОВЕСТКА ДНЯ:
Отбор претендентов, участвующих в аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.

"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 141-бабы 1-тармағына сәйкес Комиссия тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізді, аттестаттау қорытындысы бойынша Комиссия шешім қабылдады:
1. Мына үміткерлер: _______________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға аттестаттаудан өтті деп есептелсін.
2. Мына үміткерлер: ________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға аттестаттаудан өтпеді деп есептелсін.
3.Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға аттестаттауға мына үміткерлер
келген жоқ: _____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
4.Екі жұмыс күні ішінде аталған хаттаманың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жолдасын.
Комиссия төрағасы _________________________________________________________
(лауазымы, тегі, инициалдары)
Комиссия мүшелері: ________________________________________________________
(лауазымы, тегі, инициалдары)
М.О.(бар болса)
Хатшы ___________________________
(лауазымы, тегі, инициалдары)
20___жыл "_____"__________________
(хаттаманың шыққан күні)

В соответствии с пунктом 1 статьи 141 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", Комиссией проведена аттестация лиц, прошедших стажировку и претендующие на занятие деятельностью частного судебного исполнителя и принято решение:
1. Считать прошедшими аттестацию на занятие деятельностью частного судебного
исполнителя следующих претендентов: _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Считать не прошедшими аттестацию на занятие деятельностью частного судебного
исполнителя следующих претендентов: _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
3. На аттестацию на занятие деятельностью частного судебного исполнителя не
явились следующие претенденты: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
4. В течение двух рабочих дней направить копию настоящего протокола в
Министерство юстиции Республики Казахстан.
Председатель Комиссии _______________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
Члены Комиссии _____________________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
М.П. (при наличии)
Секретарь __________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
"____" ____________20___года
(Дата вынесения протокола)