Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 442 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 17 сәуірде № 16766 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 28.05.2020 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 297 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11647 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестаттаудан өткені туралы шешім не Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестаттаудан өтпегені туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттауға жіберуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылады және аттестаттау өткеннен кейін келесі жұмыс күнненкешіктірілмейкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 442. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2018 года № 16766. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2020 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 297 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11647, опубликован 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Регламенте государственной услуги "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: решение о прохождении аттестации лицами, претендующими на право занятия нотариальной деятельностью по форме, согласно приложению 1 к Стандарту либо решение о непрохождении аттестации лицами, претендующими на право занятия нотариальной деятельностью по форме, согласно приложению 2 к Стандарту либо мотивированный отказ в допуске к аттестации по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа не позднее, чем на следующий рабочий день после проведения аттестации.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";

4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қөрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салу мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiзының болуы табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтiнiштi тiркеу-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) өтiнiштi көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жумысы және заң қызметін көрсету бөлімінің басшысына (бұдан әрі - бөлім басшысы) жіберуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтiнiштi бөлімі басшысының құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлімінің маманына (бұдан әрі - бөлім маманы) қарауға жіберуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
4) бөлiм маманы:
1 (бiр) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту дайындайды;
5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың талаптарға сәйкестігін тексереді және Комиссияның қарауына жібереді;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнін басшысы 4 (төрт) сағат ішінде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде аттестаттауға жіберу туралы немесе аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу туралы хабарламаға қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзу;
10) мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн ресiмдеу-аттестаттау өткізілгеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметі көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау және оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi, бұл ретте, өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына келіп түскен күнi мен кiрiс нөмiрi көрсетiлген мемлекеттiк тiлдегi тiркеу мөртаңбасы қойылады;

пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - руководитель отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем отдела на рассмотрение специалисту отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - специалист отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
10) оформление результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня после проведения аттестации.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн бөлiм басшысына жолдайды;
3) бөлiм басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн бөлiм маманына жібереді;
4) бөлiм маманы:
1 (бір) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды;
5 (бес) жұмыс күні iшiнде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жібереді;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 4 (төрт) сағат iшiнде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуға қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде, аттестаттауға жіберу не аттестаттауға жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) Комиссия нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзедi;
10) мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау тапсырғаннан кейін аттестаттау өткізіменнен кейінгі күннен кешіктірілмей жіберіледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс–қимылдар диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi өтiнiш беру тәртiбi мен рәсiмдер (iс–қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
1) көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетінетін қызметті алуға өтініш жасау үшін порталдан "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" дегенді таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады.
Бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдары берген нарколог және психиатрда диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы анықтамалар электрондық сканерленген көшірмесі түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) арқылы қол қоя отырып сұрау салуды сақтады.
Сұрау салуды портал арқылы жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті пысықтау барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылады;

2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя специалисту отдела;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) Комиссия проводит аттестацию на право занятия нотариальной деятельностью;
10) Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю после сдачи аттестации на право занятия нотариальной деятельностью не позднее следующего дня после проведения аттестации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах.
Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды порталда тіркеуден өткізеді және портал арқылы қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде бөлiм басшысына жібереді;
4) бөлiм басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде бөлiм маманына жібереді;
5) бөлiм маманы портал арқылы сұрау салуды алған кезден бастап көрсетiлетiн қызмет алушының сұрау салуды қарап, әрі қарай қараудан дәлелді бас тартуды не нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу туралы хабарламаны көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысына қол қоюға жібереді;
ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі белгіленген жағдайда мерзім 1 (бір) жұмыс күні, талаптарға сәйкес келмеген кезде 5 (бес) жұмыс күні;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде өтінішді одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) Комиссия 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде аттестаттауға жіберу туралы не аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім шығарады;
8) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзу туралы хабарламаға қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жіберіледі.
9 және 12-тармақтар алып тасталсын;
1-қосымша осы Бұрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет руководителю отдела;
4) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня направляет специалисту отдела;
5) специалист отдела с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления либо уведомление о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью (в случае установления факта неполноты представленных документов срок - 1 (один) рабочий день, при несоответствии требованиям -5(пять) рабочих дней);
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
7) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
8) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 9 и 12 исключить;
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью" (далее – государственная услуга), оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi: нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетiлетiн қызметтi берушінің электрондық сұрау салуын және көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өзге де құжаттарын (электрондық сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті тіркеуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасы (бұдан әрі-Басқарма) басшысына өтінішті жолдауы-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтінішті Басқарма басшысының Басқарма қызметкеріне жолдауы-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде ;
4) заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының маманының өтінішті қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі-лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күн, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күн, лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күн;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiне қол қоюы-1 (бiр) жұмыс күн iшiнде.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) жумылдырылған:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) ТҚжЗҚҰД директоры;
4) Басқарма басшысы
5) Басқарма қызметкері.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, оның орындалу ұзақтығы:

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на право занятие нотариальной деятельностью либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса и иных документов услугополучателя (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии), предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования (далее – Управление) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем Управления сотруднику Управления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
4) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя либо лицом, исполняющим его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) директор ДРСиОЮУ;
4) руководитель Управления;
5) сотрудник Управления.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі Басқарма басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жібереді;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді:
лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні;
қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын берукезінде 1 (бір) жұмыс күні.
4) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияны немесе лицензияның телнұсқасын келіседі;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы және қолданылу тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс-қимылдары диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi өтiнiш беру тәртiбi мен рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өтiнiштi портал арқылы бередi, бұл сұрау салу көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қарауына жiберiледi.
Сұрау салуда көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш жасауы үшiн порталдан "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беруді" таңдайды. Портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудiң бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы жылжымалы терезелердегi деректердi толтырады:
электрондық үкiметтiң төлем шлюзi (бұдан әрi-ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы ақпаратты, түбiртек қағаз жеткiзгiште болған жағдайда сұрау салуға құжаттың электрондық көшiрмесi түрiнде қоса тіркеледі;
Бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдары берген нарколог және психиатрда диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы анықтамалар электрондық сканерленген көшірмесі түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрi - ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Сұрау салуды портал арқылы жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті пысықтау барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылады;

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на дальнейшее направление заявление услугополучателя руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю рассматривает заявление услугополучателя и направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день.
4) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию или дубликат лицензии;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или дубликат лицензии.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляются к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды порталда тіркеуден өткізеді және портал арқылы Басқарма басшысына қарауға береді;
3) Басқарма басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жібереді;
4) Басқарма қызметкері көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын қарайды, содан кейін ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (лицензияны беру кезінде мерзім 10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде мерзім 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзім 1 (бір) жұмыс күні;
5) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияны келіседі;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға қол қояды.
Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке кабинетiне автоматты түрде жіберіледі.";
9-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) арқылыжүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау";

2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет сотруднику Управления;
4) сотрудник Управления рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя (при выдаче лицензии срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии срок 1 (один) рабочий день);
5) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию;
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию.
Результат оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 9 исключить;
в Регламенте государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги";

6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның инспекторы не кеңсе-құжаттарды қабылдайды;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы (бұдан әрі – бөлім басшысы);
4) құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы (бұдан әрі - бөлім маманы) – мөр береді.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарын көрсетілетін қызметті берушілерге қағаз жеткізгіште жөнелтуді көздейтін мемлекеттік қызметтерді Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезінде өтініштер мен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен мезеттен бастап 30 минут iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi, бұл ретте, өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына түскен күні мен кiрiс нөмiрi көрсетiліп мемлекеттiк тiлдегi тiркеу мөртабаны қойылады;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 15 минут iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және бөлiм басшысына жiбередi;
3) бөлiм басшысы 15 минут iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарайды, бөлiм маманына жолдайды;
4) бөлiм маманы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және нотариустардың мөрiн дайындауға мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғаларға тапсырыс хатын ресiмдейдi;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде нотариустарға мөрдi дайындауғатапсырыс хатына қол қояды және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiне жолдайды;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi 30 минут iшiнде нотариустарға мөрдi дайындауға тапсырыс мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғаларға жолдайды;
7) мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғалар 2 (екі) жұмыс күні iшiнде нотариустардың дайын мөрлерiн көрсетiлетiн қызметтi берушiге жолдайды;
8) көрсетiлетiн қызметтi алушыға бөлiм маманы мөрдi берудi Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес мөрдi беру журналында қол қою арқылы жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:

пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Государственной корпорации, либо канцелярия – принимает документы;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее – руководитель отдела);
4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (специалист отдела) – выдает печати.
При оказании государственных услуг через Государственную корпорацию, оказание которых предусматривает отправку заявления и документов услугополучателя услугодателям на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги, установленный стандартом государственной услуги.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 15 минут с момента регистрации заявления направляет руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 15 минут, рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиями направляет специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, и оформляет письмо на заказ изготовление печатей нотариусов физическим или юридическим лицам, занимающимся изготовлением печатей;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает письмо на заказ изготовление печатей нотариусов и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут, направляет письмо на заказ изготовление печатей нотариусов физическим или юридическим лицам, занимающимся изготовлением печатей;
7) физические или юридические лица, занимающиеся изготовлением печатей в течение 2 (двух) рабочих дней передает готовые печати нотариуса услугодателю;
8) выдача печати услугополучателю осуществляется специалистом отдела под роспись в журнале выдачи печати согласно приложению 2 к Стандарту.";
дополнить главой 4 следующего содержания:

"4-тарау. Мемлекеттік корпорациясының өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
мынадай мазмұндағы 10, 11, 12 және 13-тармақтармен толықтырылсын:
"10. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау операциялық залда Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы көрсетілген "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды тапсыру үшін көрсетілетін қызметті алушының күтуіне жол берілетін ең ұзақ уақыт – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін көрсетілген қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттар қабылданған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуді алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын тіркеу кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің жүгінуі мен рәсімдері (іс-әрекеттері) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
12. Көрсетілген қызметті алушы Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен кеңесті саll-центрдің 1414 телефоны бойынша алуына болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдері (іс-әрекеттері), өзара іс-қимылдары кезектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйені пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.";
1, 2-қосымша осы бұйрыққа 3, 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 298 бұйрығына (2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11648 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентінде:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";

"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
дополнить пунктами 10, 11, 12 и 13 следующего содержания:
"10. В Государственной корпорации прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника Государственной корпорации.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов - не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Государственной корпорации получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Государственной корпорации при регистрации запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе Государственной корпорации приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги услугополучатель получает по телефону саll-центра: 1414.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.";
приложения 1, 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему приказу;
2) в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 298 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11648, опубликован 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Регламенте государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";

1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығымен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11096 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер тұлғалардың аттестаттаудан өткені туралы шешім не Стандартың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер тұлғалардың аттестаттаудан өтпегені туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттауға жіберуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Электрондық сұрау салу мемлекеттік қызметті көрсету үшін рәсімді (іс–қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтiнiштi тiркеу-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) өтiнiштi көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқықтық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету жөніндегі бөлiмнiң басшысына (бұдан әрі – бөлім басшысы) жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтiнiштi бөлім басшысының құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету жөніндегі бөлімінің маманына (бұдан әрі - бөлім маманы) қарауға беруі–құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;

пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью" (далее - государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 231 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11096) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: решение о прохождении аттестации лицами, претендующими на занятие адвокатской деятельностью по форме, согласно приложению 1 к Стандарту либо решение о непрохождении аттестации лицами, претендующими на занятие адвокатской деятельностью по форме, согласно приложению 2 Стандарту либо мотивированный отказ в допуске к аттестации по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа не позднее, чем на следующий день после проведения аттестации.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - руководитель отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем отдела на рассмотрение специалисту отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - специалист отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;

4) бөлiм маманы:
1 (бір) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады;
5 (бес) жұмыс күні iшiнде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жолдайды;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 4 (төрт) сағат iшiнде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатына қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде, аттестаттауға жіберу не жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы адвокаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) адвокаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзедi;
10) мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға аттестаттау жүргізілгеннен кейінгі күннен кешіктірілмей 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде жолданады.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау және оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және бөлiм басшысына жолдайды;
3) бөлiм басшысы құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарайды және бөлiм маманына нұсқау бередi;
4) бөлім маманы:
1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады;
5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатына қол қояды;

4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия адвокатской деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) проведение аттестации на право занятия адвокатской деятельностью;
10) оформление результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня после проведения аттестации.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность каждой процедуры:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя специалисту отдела на рассмотрение;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;

6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде, аттестаттауға жіберу не жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) Комиссия адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізеді;
10) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру адвокаттық қызметпен айналысуға аттестат тапсырған сәттен бастап аттестаттау жүргізілгеннен кейінгі күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс–қимылдар диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасау үшін порталдан "Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізуі" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады.
Электрондық сұрау салуға бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмесін тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді сақтап, электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) арқылы қол қояды.
Өтінімді портал арқылы жолдау барысында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) мәліметтер қол жетімді және көрсетілетін қызметті алушы өтінішті сұрыптау кезінде жаңартылады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жүйе арқылы қызметті берушінің басшысына қарауына береді;

6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) Комиссия проводит аттестацию на занятие адвокатской деятельностью;
10) Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю после сдачи аттестации на занятие адвокатской деятельностью не позднее следующего дня после проведения аттестации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение аттестации на право занятия адвокатской деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах.
Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде бөлім басшысына жолдайды;
4) бөлім басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде бөлім маманына жолдайды;
5) бөлім маманы портал арқылы түскен өтінімді алған сәттен бастап көрсетілетін қызмет алушының өтінімін қарап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды (жолданған құжаттар толық тапсырылмаған жағдай анықталған кезде 1 (бір) жұмыс күні, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда 5 (бес) жұмыс күні);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағаті шінде өтінімді қарауға дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде аттестаттауға жіберуге аттестаттауға жібермеу туралы шешім шығарады;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жолданады.";
9 және 12-тармақ алып тасталсын;
1-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентінде:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі–мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығымен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі–Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет Министрігімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi: адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап (электрондық түрде) болып табылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау";

3) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет руководителю отдела;
4) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня направляет специалисту отдела;
5) специалист отдела с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления либо уведомление о проведении аттестации на право занятия адвокатской деятельностью (в случае установления факта неполноты представленных документов срок - 1 (один) рабочий день, при несоответствии требованиям - 5 (пять) рабочих дней);
6) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
7) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
8) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведении аттестации на право занятия адвокатской деятельностью.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 9 и 12 исключить;
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 231 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на занятие адвокатской деятельностью либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (в электронном виде).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";

4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының Стандарттың 9–тармағында көрсетiлген өзге де құжаттарды (электрондық сканерленген көшірмелері тіркеледі) тіркеу арқылы электрондық сұрау салуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) өтініштің көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасы (бұдан әрі-Басқарма) басшысына жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтінішті Басқарма басшысының Басқарма қызметкеріне жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
4) өтінішті Басқарма қызметкерінің қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі-лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiне қол қоюы – 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау және оның орындалу ұзақтығы";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi):
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) ТҚжЗҚҰД директоры;
4) Басқарма басшысы;
5) Басқарма қызметкері қатысады.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және Басқарма басшысына қарауға жiбередi;
2) Басқарма басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде Басқарма қызметкеріне нұсқаумен жiбередi;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қоюға жiбередi:
лицензияны беру кезiнде 10 (он) жұмыс күнi;
қайта рәсімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күні;

пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса и иных документов услугополучателя (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии), предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования (далее – Управление) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем Управления сотруднику Управления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
4) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя либо лицом, исполняющим его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) директор ДРСиОЮУ;
4) руководитель Управления;
5) сотрудник Управления.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на дальнейшее направление заявление услугополучателя руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю рассматривает заявление услугополучателя и направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день.

4) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға немесе лицензияның телқұжатын беруге келіседі;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру тәртiбi мен көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс-қимылдар диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өтiнiштi портал арқылы бередi, бұл сұрау салу көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қарауына жiберiледi.
Ескертпе: көрсетiлетiн қызметтi алушы портал тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш жасауы үшiн порталдан "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын берудi" таңдайды. Портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудiң бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы жылжымалы терезелердегi деректердi:
электрондық үкiметтiң төлем шлюзi (бұдан әрi - ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы ақпарат, түбiртек қағаз жеткiзгiште болған жағдайда сұрау салуға электрондық құжаттың көшiрмесi түрiнде қоса берiледi;
электрондық сұрау салуға бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмесін тіркейді.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы оны электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi-ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, көрсетiлетiн қызметтi берушiмен өтiнiштi өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап);
2) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және жүйе арқылы Басқарма басшысының қарауына бередi;

4) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию или дубликат лицензии;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или дубликат лицензии.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю Управления;

3) Басқарма басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде Басқарма қызметкеріне нұсқаумен жiбередi;
4) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушіге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтінішін қарайды, ТҚжЗҚҰД директорына келісуге жібереді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жiбередi (лицензияны беру кезiнде мерзiмi 10 (он) жұмыс күнi, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзiмi 1 (бір) жұмыс күнi);
5) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға келісім береді;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға қол қояды.
Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке кабинетiне автоматты түрде жолданады.";
9-тармақ алынып тасталсын;
3) Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 25.06.2018 № 623 (13.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
20 наурыздағы № 442
бұйрығына 1-қосымша
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру
және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда
тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң
интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге
асырылады);
2) 1 – процесс– көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне
ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының
паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);

3) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет сотруднику Управления;
4) сотрудник Управления рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя (при выдаче лицензии срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии срок 1 (один) рабочий день);
5) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию;
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 9 исключить;
3) Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.06.2018 № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронной и бумажной форме в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 442
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;

3) 1 – шарт- тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын
логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 – процесс - порталда көрсетiлетiн қызметтi алушылар деректерiнде бұзушылықтар
болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3 – процесс– осы Регламентте көрсетiлген қызметтi алушының порталда таңдауы,
қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен
форматтық талаптарын ескере отырып (деректердi енгiзу) нысанды алушының
толтыруы, сұрау салу нысанына қажеттi құжаттарды электрондық түрде тiркеу;
6) 4 – процесскөрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою)
үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдау;
7) 2 – шарт порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолдану мерзiмiн, тiзiмде керi қайтарылған
(жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiнiң
сұрау салуда көрсетiлген ЖСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасында
сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
8) 5 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға
байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастыру;
9) 6 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау
салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерiн) куәландыру (қол қою);
10) 7 – процесс– порталда электрондық құжатты (көрсетiлетiн қызметтi алушының
сұрау салуын) тiркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
11) 3 – шарт – көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң лицензия беру үшiн көрсетiлетiн
қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарға және негiздемелерге сәйкестiгiн тексеру;
12) 8 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдағы деректерiнде
бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту
туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда қалыптастырылған қызмет
нәтижесiн алу. Электрондық құжатты көрсетiлетiн қызметтi берушi уәкiлеттi тұлғаның
ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
20 наурыздағы № 442
бұйрығына 2-қосымша
"Нотариаттық қызметпен
айналысу
құқығына аттестаттаудан
өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
5-қосымша
"Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (жұмыскерлерiнiң), халыққа қызмет көрсету
орталығының, "электрондық үкiмет" веб-порталының өзара iс-қимылдары;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- "Е-лицензиялау" АЖ - "Е-лицензиялау" Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - "Электрондық үкімет" Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ – Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
20 наурыздағы № 442
бұйрығына 3-қосымша
"Нотариустардың өтiнiштерiн
қабылдау,
мөрлерiн тiркеу және беру"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн, көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) өзара iс-қимылдары мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-Кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Негізгі процестег іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
№ іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
2
Көрсетілген қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Мемлекеттік корпорация инспекторы
Мемлекеттік корпорация инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
3
Әрекеттiң атауы (процесс, ұдеріс, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттар толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Тізім жасайды
4
Аяқталудың нысаны(мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық шешімдер)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттар жинау
Құжаттарды тіркеуші органның жинақтаушы бөліміне жіберу
5
Орындау мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
2 - Кесте. Пайдаланудың түрлерi. Негiзгi процессi
Негiзгi процессi
Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң кеңсесi
Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң басшысы
құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы
құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы

3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
13) процесс 9– получение услугополучателем результата услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 442
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала
"электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 442
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Принятие заявлений,
регистрация и выдача печатей
нотариусов"
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Государственной корпорации при регистрации заявления услугополучателя в интегрированной информационной системе Государственной корпорации
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Инспектор Государственной корпорации
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка полноты документов, прием
Расписывается в журнале
Составляет реестр
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг

1. Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышына келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
2. Нотариустардың мөрлерiн беру өтiнiшiн қарау
3. Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау, нотариустардың мөрлерiн берудi келiсу
4. Мөрлердi беру журналында жазу, мөрлердi дайындау тапсырысына хатты ресiмдеу
6. Мөрлердi дайындау тапсырысына хат жолдау
5. Мөрлердi дайындау тапсырысына хатқа қол қою
7. Нотариустың дайын мөрiн алу. Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң стандарттың 2 - қосымшасына сәйкес нысанындағы мөрлердi беру журналында қол қойылғаннан кейiн нотариустың мөрiн беру
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
20 наурыздағы № 442
бұйрығына 4- қосымша
"Нотариустардың өтiнiштерiн
қабылдау,
мөрлерiн тiркеу және беру"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
2-қосымша
"Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес–процестерiнiң анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық – функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (жұмыскерлерiнiң), халыққа қызмет көрсету
орталығының, "электрондық үкiмет" веб–порталының өзара iс–қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
20 наурыздағы № 442
бұйрығына 5- қосымша
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткiзу" Мемлекеттiк
көрсетiлетiн қызмет
регламентiне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру
және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда
тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң
интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге
асырылады);
2) 1 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне
ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының
паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);
3) 1 – шарт - тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын
логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу печатей нотариусов, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
2. Рассмотрение заявления о выдаче печатей нотариусов
3. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование выдачи печатей нотариусов
4. Запись в журнале выдачи печати, оформление письма на заказ изготовление печати нотариуса
6. Направление письма на заказ, изготовление печати
5. Подписание письма на заказ изготовление печати
7. Получение готового печати нотариуса. Выдача печати нотариуса под роспись в журнале выдачи печати по форме согласно приложению 2 к Стандарту услугополучателю
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 442
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Принятие заявлений,
регистрация и выдача печатей
нотариусов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов"
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала
"электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ГО – Государственный орган.
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 442
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на занятие адвокатской
деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;