Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 маусымда № 16985 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы"2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 265-бабының 10-тармағына және "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.05.2020 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
___________ Қ. Бозымбаев
2018 жылғы 21 мамыр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 339 бұйрығына
1-қосымша
Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидалары

Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2018 года № 16985.
В соответствии с пунктом 10 статьи 265 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.05.2020 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________ К. Бозумбаев
21 мая 2018 года
Утверждены приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 17 мая 2018 года № 339
Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 28.01.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 265-бабының 10-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әірленген және кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау тәртібін айқындайды.
2. "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы "Кен іздеушілікке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) осы Қағидаларға 3-қосымшаның 8-тармағында көзделген құжаттармен бірге осы Қағидаларға 1 мен 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын негізгі құжаттар мен мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
5. Лицензия мынадай: жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер өзгерген: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген, лицензия мерзімі ұзартылған; жер қойнауы учаскесі аумағының шекаралары өзгерген жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түскен күні оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.01.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 265 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство.
2. Государственная услуга "Выдача лицензии на старательство" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Правила распространяются на физических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, заявление по форме, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, с предусмотренными документами, указанными в пункте 8 приложения 3 к настоящим Правилам стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на старательство" (далее – Стандарт государственной услуги).
Перечень основных документов и основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
5. Лицензия подлежит переоформлению в случаях: изменения сведений о недропользователе: изменение фамилии, имени, отчества (при его наличии), продления срока лицензии; изменения границ территории участка недр.
6. Услугодатель осуществляет регистрацию документов в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанный срок дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

7. Берілген өтініш туралы мәліметтер Өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылуға жатады және мыналарды қамтиды:
1) өтініш берушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
2) өтініш беруші пайдалануға беруді сұрайтын кен іздеушілік учаскесі аумағының координаттары;
3) өтініштің келіп түскен күні мен уақыты көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушіге берілген, сол бір аумақты қамтитын лицензиялар беруге арналған өтініштер өтініштердің келіп түсу кезектілігі тәртібімен қаралады.
9. Көрсетілетін қызметті беруші кезекті өтінішті қарауға алдыңғы қаралған өтініш бойынша лицензия беруден бас тарту туралы шешім қабылданғаннан кейін ғана кіріседі.
Кезекті өтінішті қарау алдыңғы қаралған өтініш бойынша лицензия беруден бас тарту туралы шешім шығарылған күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін басталады.
Егер өтініш беруші бас тарту туралы шешімге сотқа шағым берсе, кезекті өтінішті қарау туралы мәселені қызмет беруші бас тарту туралы шешімнің күшін жою туралы сот шешімі күшіне енгеннен кейін шешеді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде-көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі - 7 (жеті) жұмыс күнін, сондай-ақ лицензияны қайта ресімдеу кезінде -7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көрсетілген Кодекске сәйкестігін тексереді және келесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кен іздеушілікке лицензия, қайта ресімделген лицензия беру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

7. Сведения о поданном заявлении подлежат размещению на интернет-ресурсе услугодателя в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления и содержат:
1) фамилию, имя и отчество (при его наличии) заявителя;
2) координаты территории участка старательства, который заявитель просит предоставить в пользование;
3) дату и время поступления заявления.
8. Заявления на выдачу лицензий, поданные услугодателю, включающие одну и ту же территорию, рассматриваются в порядке очередности поступления заявлений.
9. Услугодатель приступает к рассмотрению очередного заявления только после принятия решения об отказе в выдаче лицензии по предыдущему рассмотренному заявлению.
Рассмотрение очередного заявления начинается по истечении десяти рабочих дней со дня вынесения решения об отказе в выдаче лицензии по предыдущему рассмотренному заявлению.
Если решение об отказе было обжаловано заявителем в суд, вопрос о рассмотрении очередного заявления решается услугодателем после вступления в силу решения суда об отмене решения об отказе.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11. Общий срок оказания государственной услуги составляет 7 (семь) рабочих дней, а также при переоформлении лицензии – 7 (семь) рабочих дней.
12. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет достоверность и соответствие представленных документов Кодексу, указанных в пункте 8 Стандарта государственной услуги и выдает следующий результат государственной услуги:
1) выдача лицензии, переоформленной лицензии на старательство по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Стандарта государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

13. Лицензия беруден бас тарту Кодекстің 267-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес шығарылады.
14. Лицензия беруден бас тартылған жағдайда өтініш беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қызметті берушіге қайта өтініш береді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
18. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды, онда оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), шығыс нөмірі мен күні, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
19. Шағымды қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
20. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші - оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
21. Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:

13. Отказ в выдаче лицензии выносится в соответствии с требованиями пункта 2 статьи 267 Кодекса.
14. В случае отказа в выдаче лицензии заявитель повторно подает заявление услугодателю в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
16. В случае обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
18. Жалоба подписывается услугополучателем, при этом указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), исходящий номер и дата, почтовый адрес, контактный телефон.
19. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего жалобу.
20. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
21. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияларды беруге
өтініштерді беру және қарау"
мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларына
1-қосымша
нысан
________________________
(мемлекеттік органның атауы)
________________________
жеке тұлғалар үшінөтініш
берушінің тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі, байланыс
деректері
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру туралы өтініш
20__ жылға "__" _________
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беруді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер
1
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
2
Өтініш беруші пайдалануға беруді өтінген кен іздеушілік учаскесін айқындайтын аумаққа бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары және жалпы ауданы көрсетілген масштабта көрсету
3
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
4) _________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақтар саны)
Мөр орны __________________________________________________
(болған жағдайда) (Өтініш берушінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы))
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
20 __ жылғы _________ "__" ____ (қолы)
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияларды беруге
өтініштерді беру және қарау"
мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларына
2-қосымша
нысан
__________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
__________________________
жеке тұлғалар үшін– өтініш
берушінің тегі, аты, әкесінің
аты болған кезде), жеке
сәйкестендіру нөмірі нөмірі
(болған кезде), байланыс
деректері;
Кен іздеушілікке арналған лицензияны қайта ресімдеуге өтініш
20__жылға "__" _________
Лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер
1
жеке тұлғалар үшін-өтініш берушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), азаматтығы, өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күні, өтініш берушінің салық төлеуші ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
2
лицензияның нөмірін (лерін), лицензияны берген берілген күнін көрсету
3
Қызмет түрінің толық атауын көрсету)
4
лицензияны қайта ресімдеу негіздемесі немесе себептерін көрсету
Мөр орны ___________________________________________________
(өтініш берушінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы) (бар болса)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
20 __ жылы __________ "__" ____ (қолы))
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияларды беруге
өтініштерді беру және қарау"
мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларына
3-қосымша

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на старательство"
форма
_______________________________
(наименование государственного органа)
от ___________________________
___________________________для
физических лиц – фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
заявителя, индивидуальный
идентификационный номер,
контактные данные
Заявление о выдаче лицензии на старательство
№____
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на старательство
1.
Сведения о заявителе:
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
2.
Указание на территорию, определяющую участок старательства, который заявитель просит предоставить в пользование, в масштабе с географическими координатами угловых точек и указанием общей площади
3.
Перечень прилагаемых документов:
1)_______________________________________________________________
2)_______________________________________________________________
3)_______________________________________________________________
4)_______________________________________________________________
(наименование документов и количество листов)
Место печати _________________________ (при наличии) (подпись заявителя или его уполномоченного представителя)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _________________
"__" _______ 20 __ года (подпись)
Приложение 2 к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на старательство"
форма
____________________________
____________________________
(наименование государственного органа)
от __________________________
для физических лиц – фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
заявителя, индивидуальный
идентификационный номер
(при его наличии),
контактные данные
Заявление на переоформление лицензии на старательство
"___"_____________ 20 __ года
Прошу произвести переоформление лицензии
Сведения о заявителе
1.
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при его наличии) заявителя, гражданство, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность заявителя, сведения о регистрации заявителя в качестве налогоплательщика
2.
указать номер (а) лицензии, дату выдачи, выдавшего лицензию
3.
указать полное наименование вида деятельности
4.
указать основание или причины переоформления лицензии
Место печати ____________________________________________ (при наличии) (подпись заявителя или его уполномоченного представителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах __________________
"__" _________ 20 __ года (подпись)
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на старательство"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2021 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау" мемлекеттік қызметтер көрсету стандарты
1
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілі
"электрондық үкімет" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Кен іздеушілікке лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе қағидалардың тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2021 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на старательство"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей
2.
Способ предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства".
3.
Срок оказания государственной услуги
7 (семь) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на старательство, переоформленная лицензия, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным настоящим стандартом.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 727-бабына сәйкес ақылы негізде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы қол қойылатын бонусты Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген мөлшерде, тәртіппен және мерзімде төлеуге міндетті
Қол қою бонусы:
1) берілген аумақтың ауданы 0,3 км2 – 9 (тоғыз) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК));
2) берілген аумақтың ауданы 0,3– тен 0,5 км2-12 ( он екі) АЕК-ке дейін;
3) берілген аумақтың ауданы 0,5– тен 0,7 км2-ге дейін болғанда-15 (он бес) АЕК құрайды
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00- ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін;
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру кестесі– сағат 13.00- ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00- ден 17.30-ға дейін
2) портал арқылы жүгінген кезде – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. Лицензия алу үшін:
1) кен іздеушілікке лицензия беру туралы өтінім;
2) өтініш берген кезде өтініш берушінің атынан әрекет ететін тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат, егер мұндай тұлға өтініш беруші болып тағайындалса;
3) өтініш беруші бекіткен және кен іздеушілік кезінде пайдалану жоспарланып отырған механикаландыру құралдары мен жабдықтардың тізбесін, сондай-ақ кен іздеушіліктің учаскесінде өткізу жоспарланып отырған кен іздеушілік бойынша жұмыстардың түрлері мен тәсілдерін сипаттауды қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) жер пайдаланушының немесе жер учаскесінің жеке меншік иесінің, сондай-ақ аумағында өтініш берілетін жер қойнауы учаскесін пайдаланушының келісімінің электрондық көшірмесі;

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии со статьей 727 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)". Услугополучатель обязан уплатить подписной бонус в размере, в порядке и сроки, которые предусмотрены налоговым законодательством Республики Казахстан.
Подписной бонус составляет:
1) при площади предоставленной территории до 0,3 км2 – 9 (девять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) при площади предоставленной территории от 0,3 до 0,5 км2 – 12 (двенадцать) МРП;
3) при площади предоставленной территории от 0,5 до 0,7 км2 – 15 (пятнадцать) МРП.
Оплата сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан; График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. Для получения лицензии:
1) заявка о выдаче лицензии на старательство;
2) документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
3) электронная копия документа, утвержденного заявителем и содержащего перечень средств механизации и оборудования, которые планируется использовать при старательстве, а также описание видов и способов работ по старательству, которые планируется проводить на участке старательства;
4) электронная копия согласия землепользователя или частного собственника земельного участка, а также пользователя участка недр, на территории которых подается заявление;

5) егер өтініш беруші механикаландыру құралдарын кен іздеушілікке лицензияның қолданылуының бірінші жылы ішінде пайдалануға ниет білдірсе, кен іздеушілік жоспарының электрондық көшірмесі.
Лицензия: жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер өзгерген: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген, лицензияның мерзімі ұзартылған; жер қойнауы учаскесі аумағының шекарасы өзгерген жағдайларда қайта ресімделуге жатады
2. Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) кен іздеушілікке лицензияны қайта ресімдеуге өтінім.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар осы Қағидалардың көзделген талаптарға сәйкес келмейді;
2) өтініш бергенге дейін 2 (екі) жыл ішінде өтініш берушіден кен іздеушілікке берілген лицензия қайтарып алынды;
3) өтініш берілгенге дейін екі жыл ішінде өтініш иесінің осы Кодекстің 276-бабының 3-тармағымен көзделген негіздер бойынша лицензиясы қайтарылып алынған болса;
4) сұралатын аумақ немесе оның бір бөлігі басқа тұлғаға берілген кен іздеушілікке лицензия бойынша жер қойнауы учаскесіне немесе Кодекстің 264-бабының 2-тармағына сәйкес кен іздеушілікке лицензия беруге тыйым салынған аумаққа жатады;
5) өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде сұралған жер қойнауы учаскесіне (оның бір бөлігіне) қатысты өтініш берушіге бұрын берілген кен іздеушілікке арналған лицензия тоқтатылды;
6) сұралатын кен іздеушілік учаскесінің аумағы Кодектің 269-бабының талаптарына сәйкес келмейді.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы облыстардың,жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурсында орналастырылған Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.egov.kz портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен 1414 алу мүмкіндігі бар.
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияларды беруге
өтініштерді беру және қарау"
мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Кен іздеушілікке арналған лицензия

5) план старательства, если заявитель намерен использовать средства механизации в течение первого года действия лицензии на старательство.
Лицензия подлежит переоформлению в случаях: изменения сведений о недропользователе: изменение фамилии, имени, отчества (при наличии), продления срока лицензии; изменения границ территории участка недр.
2. Для переоформления лицензии: 1) заявка на переоформление лицензии на старательство.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям, предусмотренным настоящих правил;
2) в течение 2 (двух) лет до подачи заявления у заявителя была отозвана лицензия на старательство;
3) в течение двух лет до подачи заявления у заявителя была отозвана лицензия по основаниям, предусмотренным пунктом 3 статьи 276 Кодекса;
4) запрашиваемая территория или ее часть относится к участку недр по лицензии на старательство, выданной другому лицу, или к территории, в отношении которой в соответствии с пунктом 2 статьи 264 Кодекса или настоящими Правилами выдача лицензии на старательство запрещена;
5) в течение одного года до подачи заявления лицензия на старательство, ранее выданная заявителю в отношении запрашиваемого участка недр (его части), была прекращена;
6) территория запрашиваемого участка старательства не соответствует требованиям статьи 269 Кодекса.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 4 к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на старательство"
форма
Лицензия на старательство

1. 20___жылғы "___" ___________ №______
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес кен іздеушілік жүргізу мақсатында жер қойнауы учаскесін пайдалануға құқық береді
________________________________________________________________
2. Лицензия шарты:
1) лицензияның мерзімі (кен іздеушілікке лицензия мерзімін ұзарту кезінде мерзімді ұзартуды ескере отырып көрсетіледі)): ______________ оны берген күннен бастап
2) мындай географиялық координаттары бар ________ га, жер қойнауы учаскесі аумағының шекаралары ____________________________ (географиялық координаталардың нүктелерін көрсету) және осы аумақтың жер бетінің ең төменгі нүктесінен үш метр тереңдікте төменгі шекарамен
3) жер қойнауын пайдаланудың өзге де шарттары:
_______________________________________________________________
Жер қойнауы учаскесінің (кен орнының) атауы, орналасқан жері):
(атауы, облыс, аудан)
Бағалы металдар мен асыл тастардың атауы: _________;
20__ жылғы "__" _______ дейін
Жер қойнауын пайдаланушы қол қою бонусын төлеуге міндетті.
Жер қойнауы учаскесі аумағының схемалық орналасуы осы лицензияға қоса беріледі.
1. Жер қойнауын пайдаланушы құқығындағы:
1) жүк көтергіштігі он тоннадан аспайтын бір жүк машинасы, бұрғылау жабдығы, сондай-ақ шөміш көлемі жиынтығында текше метрден аспайтын экскаватор және (немесе) бульдозер түріндегі механикаландыру құралдарын пайдалануға;
2) кен іздеушілік учаске аумағында жер бетіндегі ең төменгі нүктесінен үш метрден аспайтын тереңдікте бұрғылау және өзге де жер жұмыстарын жүзеге асыру.
2. Жер қойнауын пайдаланушыға шашыранды алтын бойынша кен іздеушілікті жүргізу кезінде күнтізбелік жылда елу килограмнан аспайтын алтын өндіруге жол беріледі.
5. Жер қойнауын пайдаланушының мыналарға:
1) кен іздеушілік учаскесінде экскаваторлар мен бульдозерлерді су объектілерінде және су қоры жерлерінде пайдалануға;
2) химиялық реагенттер мен жарылғыш заттарды қолдануға;
3) күрделі ғимараттарды салу және салу;
4) кен іздеушілік учаскесінен тыс жерге топырақты және алынған тау массасын шығаруға құқығы жоқ.
6. Лицензияны қайтарып алу негіздері:
1) экологиялық және өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын бұзу салдарынан жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметке тыйым салу туралы сот шешімінің күшіне енуі;
2) қол қойылатын бонус Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген мерзімде төленбеген жағдайда;

1. №_______________ дата "___" ___________ 20___года
Выдана __________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность физического лица) (далее – Недропользователь) и предоставляет право на пользование участком недр в целях проведения старательства в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании".
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии (при продлении срока лицензии на старательство срок указывается с учетом срока продления): ______________ со дня ее выдачи;
2) границы территории участка недр площадью __________га, со следующими географическими координатами: ____________________________ (указать точки географических координат) и нижней границей на глубине трех метров от самой нижней точки земной поверхности данной территории;
3) иные условия недропользования:
Наименование, местонахождение участка недр (месторождения):
_______________________________________________________________;
(наименование, область, район)
Наименование драгоценных металлов и драгоценных камней: _________;
Недропользователь обязан оплатить подписной бонус в размере
_________________________ тенге до "__" _________20__ года.
Схематическое расположение территории участка недр прилагается к настоящей лицензии.
1. Недропользователь вправе:
1) использовать средства механизации в виде одной грузовой машины грузоподъемностью не более десяти тонн, бурового оборудования, а также экскаватора и (или) бульдозера с объемом ковша в совокупности не более половины кубического метра;
2) осуществлять бурение и иные земляные работы на глубине не более трех метров от самой нижней точки земной поверхности территории участка старательства.
2. При проведении старательства по россыпному золоту недропользователю допускается добывать золото не более пятидесяти килограммов в календарный год.
5. Недропользователь не вправе:
1) использовать экскаваторы и бульдозеры на водных объектах и землях водного фонда, приходящихся на участок старательства;
2) применять химические реагенты и взрывчатые вещества;
3) возводить и строить капитальные сооружения;
4) вывозить за пределы участка старательства грунт и извлеченную горную массу.
6. Основания отзыва лицензии:
1) вступление в силу решения суда о запрете деятельности по недропользованию вследствие нарушения требований экологической и промышленной безопасности;
2) в случае неуплаты подписного бонуса в срок, предусмотренный налоговым законодательством Республики Казахстан;

3) кен іздеушілік салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбай, кен іздеушілік бойынша жұмыстар жүргізу;
4) кен іздеушілік бойынша жұмыстар жүргізуді, механикаландыру құралдарын пайдалануды шектеу туралы кен іздеушілік лицензия шарттарының бұзылуы,
химиялық реагенттерді, жарылғыш заттарды пайдалануға тыйым салу,
күрделі құрылыстар салу,
топырақты және тау-кен массасын кен іздеушілік учаскеден тыс жерге шығару;
5) кен іздеушіліктің жоспарсыз, оның болуы қажет болғанда, кен іздеушілік жұмыстарын жүргізу.
7. Лицензияны берген мемлекеттік орган
____________________________________________________
(лицензияны берген мемлекеттік органның атауы)
__________________________ (лицензиялар үшін)
басшының (уәкілетті тұлғаның) қолы
Мөр орны (бар болса) (лицензиялар үшін)
Берілген орны: _________________, Қазақстан Республикасы
___________________ _ (облыстың әкімшілік орталығы)
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияларды беруге
өтініштерді беру және қарау"
мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Облыстардың жергілікті атқарушы органдардың атауы
Облыстардың жергілікті атқарушы органдардың атауы
МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТТІ КӨРСЕТУДЕН БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ ДӘЛЕЛДІ ЖАУАП
Құжаттың нөмірі: __________
Берілген күні: _____________
_________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке
тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары Сіздің ж._ _._ № ______ өтінішіңізді қарап, кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге:____________мына себептер бойынша беруге бас тартады:
(Қол қоюшының лауазымы)
(Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

3) проведение работ по старательству без предоставления обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства;
4) нарушение условий лицензии на старательство об ограничении проведения работ по старательству, использования средств механизации,
запрете использования химических реагентов, взрывчатых веществ,
возведения капитальных сооружений,
вывоза грунта и горной массы за пределы участка старательства;
5) проведение работ по старательству без плана старательства, когда его наличие требуется.
7. Государственный орган, выдавший лицензию
____________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшего лицензию)
__________________________________________________________________
подпись руководителя (уполномоченного лица) для лицензий
Место печати (при наличии) для лицензий
Место выдачи: ______________________________, Республика Казахстан
_______________________________________________________________
(административный центр области)
Приложение 5 к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на старательство"
Наименование местного исполнительного органа областей на государственном языке
Наименование местного исполнительного органа областей на русском языке
МОТИВИТОРАННЫЙ ОТВЕТ ОБ ОТКАЗЕ В ГОСУДАРСТВЕННОЙ УСЛУГЕ
Номер документа: ____________
Дата выдачи: ________________
____________________________
(наименование юридического
лица, для физических лиц –
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Местные исполнительные органы областей, рассмотрев Ваше заявление № _____________________ от __.__________.__ г. отказывает Вам в выдаче лицензии на старательство по причине:
(Должность подписывающего)(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего)