Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 191 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 маусымда № 17072 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 130-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 09.08.2021 № 257 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алпыс күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ж. Қасымбек
2018 жылғы 14 мамыр
"КЕЛІСІЛДI"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 17 мамыр
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 191 бұйрығымен
бекітілген
Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидалары

Об утверждении Правил формирования графика поставки нефти
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2018 года № 17072.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с пунктом 1 статьи 130 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.08.2021 № 257 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования графика поставки нефти.
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________________Ж. Касымбек
14 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
17 мая 2018 года
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 17 мая 2018 года № 191
Правила формирования графика поставки нефти

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.02.2023 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 130-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және мұнай беру графигін қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) графиктен үзінді көшірмелер – көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган мұнай тасымалдаушы ұйымдарға, мұнай өңдеу зауыттарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) ай сайын қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіште жіберетін толық ақпарат;
2) "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды бірыңғай мемлекеттік басқару жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдауға және өңдеуге арналған көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жер қойнауын пайдалануды бірыңғай мемлекеттік басқару жүйесі;
3) мұнай беру – мұнайды жөнелтушіден қабылдау пунктінен бастап алушыға тапсыру пунктіне дейін оны магистральдық құбыр бойынша қабылдау, тапсыру, айдау, мұнайды басқа магистральдық құбырларға қотару, құю, беру, басқа көлік түріне ауыстырып тиеу, сақтау, араластыру процесі;
4) мұнай өнімдерін өндіруші – меншік құқығында және (немесе) өзге де заңды негіздерде мұнай өңдеу зауыты бар және өндіріс паспортына сәйкес мұнай өнімдерін өндіруді, сондай-ақ өндірілген меншікті мұнай өнімдерін өткізуді және (немесе) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын мұнай өнімдерін беруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) мұнай тасымалдаушы ұйым – мұнайды беру жөніндегі қызметтерді көрсететін магистральдық құбырдың және (немесе) басқа көлік түрінің меншік иесі.
2-тарау. Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидалары
3. Мұнай беру графигі (бұдан әрі – График) жер қойнауын пайдаланушылардың өтінімдері (олар болған кезде), мұнайды қайта өңдеу және қайта өңдеу өнімдерінің жоспарлары мен мұнай тасымалдаушы ұйымдардың техникалық мүмкіндіктері, жер қойнауын пайдаланушылардың жобалау құжаттарында көзделген мұнай өндіру көлемі негізінде әзірленеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 16.07.2024 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Графикті әзірлеу кезінде мынадай факторлар ескеріледі:
Қазақстан Республикасының уәкілетті органы айқындайтын көлемдердегі ішкі қажеттіліктері;
магистральдық мұнай құбырларының қолданыстағы техникалық өткізу қабілеті;
стандартты емес жағдайлар (хлорорганикалық қосылыстардың мөлшері бойынша рұқсат етілген мәндерден асып кету, отандық мұнай өңдеу зауыттарындағы авариялық жағдайлар, мұнай өңдеу зауыттарын жоспардан тыс жөндеуге тоқтату, электр энергиясының ажыратылуы, экспорттық бағдарлардағы штаттан тыс жағдайлар, оның ішінде мұнай тасымалдауды шектеу);
жер қойнауын пайдаланушылардың мұнай өндіруінің жалпы көлемі;
еңсерілмейтін күш мән-жайлары.

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.02.2023 № 88 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования графика поставки нефти (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 130 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и определяют порядок формирования графика поставок нефти.
2. В Правилах применяются следующие понятия:
1) выписки из графика – подробная информация на бумажном и (или) электронном носителях, которая ежемесячно направляется уполномоченным органом в области углеводородов нефтетранспортным организациям, нефтеперерабатывающим заводам и в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет);
2) интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" – единая государственная система управления недропользованием уполномоченного органа в области углеводородов, предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования;
3) поставка нефти – процесс приема, сдачи, перекачки нефти по магистральному трубопроводу от пункта ее приема от отправителя до пункта сдачи получателю, слива, налива, передачи нефти в другие магистральные трубопроводы, перевалки на другой вид транспорта, хранения, смешения;
4) производитель нефтепродуктов – юридическое лицо, имеющее на праве собственности и (или) иных законных основаниях нефтеперерабатывающий завод и осуществляющее производство нефтепродуктов в соответствии с паспортом производства, а также реализацию произведенных собственных нефтепродуктов и (или) передачу нефтепродуктов, являющихся продуктом переработки давальческого сырья;
5) нефтетранспортная организация – собственник магистрального трубопровода и (или) другого вида транспорта, оказывающий услуги по поставке нефти.
Глава 2. Правила формирования графика поставки нефти
3. График поставки нефти (далее – график) разрабатывается на основании заявок недропользователей (при их наличии), планов переработки нефти и продуктов переработки и технических возможностей нефтетранспортных организаций, объемов добычи нефти, предусмотренных проектными документами недропользователей.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 16.07.2024 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При разработке графика учитываются следующие факторы:
внутренние потребности Республики Казахстан в объемах, определяемых уполномоченным органом;
действующая техническая пропускная способность магистральных нефтепроводов;
нестандартные ситуации (превышение допустимых значений по содержанию хлорорганических соединений, аварийные ситуации на отечественных нефтеперерабатывающих заводах, остановка нефтеперерабатывающих заводов на внеплановый ремонт, посадки напряжения электроэнергии, внештатные ситуации на экспортных маршрутах, в том числе ограничения транспортировки нефти);
общий объем добычи нефти недропользователя;
обстоятельства непреодолимой силы.

5. Ішкі нарықты мұнай өнімдерімен қамтамасыз ету үшін жер қойнауын пайдаланушыларға біркелкі жүктемені ұстап тұру мақсатында осы Қағидалардың 4-тармағында айқындалатын көлемдерді бөлу кезінде өңірлер бойынша пайыздық жүктеме ескеріледі.
Өңірлер бойынша пайыздық жүктеменің өзгерістерін өңірдегі жер қойнауын пайдаланушылардың мұнай өндіру деңгейіне байланысты, бірақ ұлғаю жағына қарай он пайыздан (жинақтаушы жүктеме) аспайтын өзгерістерді уәкілетті орган енгізеді.
6. Уәкілетті орган графикті әзірлеу кезінде, оның ішінде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген жағдайларда бекітілген графикке өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде ресурстық база көлемдерін жедел қолмен бөлуге ауысады.
7. Графиктерді қалыптастыру үшін жер қойнауын пайдаланушылар көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есепті айдың алдындағы айдың бесіне дейін ай сайын осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай беру өтінімін (бұдан әрі – өтінім) электронды түрде "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы өтінімді ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган осы Қағидалардың 3, 4, 5, 6 және 13-тармақтарында белгіленген талаптарды ескере отырып, Графикке енгізуге жататын мұнай көлемін айқындайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 16.07.2024 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жер қойнауын пайдаланушылар уәкілетті органға өтінім берген кезде пайыздық жүктемені ескере отырып өздерінің ресурстық базасын заңды тұлғалар тобы шеңберінде бөледі.
9. Бұл ретте өтінім еншілес ұйымдардың жазбаша келісімі болған кезде жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшыларының (қатысушыларының) атынан, егер олар болса, уәкілетті органға беріледі.
Өзінің заңды тұлғалар тобы шеңберінде жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшыларының (қатысушыларының) атынан уәкілетті органға график қалыптастыру үшін өтінім берілген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушылардың құрылтайшылары (қатысушылары) уәкілетті органды өзінің ресурстық базасын өзінің заңды тұлғалар тобы шеңберінде бөлу жөніндегі ниеттері туралы, бірақ алты айда кемінде бір рет хабардар етеді.
10. Графиктер есепті айдың алдындағы айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірілмей, ай сайын қалыптастырылады.
11. Графиктен үзінді көшірмелер график қалыптастырылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде мұнай тасымалдаушы ұйымдарға, мұнай өнімдерін өндірушіге, сондай-ақ Комитетке орындау үшін жіберіледі.
Мұнай өнімдерін өндірушілерге жолданатын графиктен үзінді көшірмеде Қазақстанның мұнай өңдеу зауыттарына жеткізу (беру) үшін көзделген жер қойнауын пайдаланушының мұнай мөлшері (нетто салмағы бойынша) көрсетіледі.
Мұнай тасымалдаушы ұйымдарға (нетто салмағы бойынша) жолданатын графиктен үзінді көшірмеде Қазақстанның мұнай өңдеу зауыттарына, Қазақстан Республикасы аумағынан тысқары жерлерде орналасқан мұнай өңдеу зауыттарына жеткізу (беру) үшін басқа мұнай тасымалдаушы ұйымның магистральдық мұнай құбырлары жүйесіне немесе көліктің басқа (теміржол, теңіз) түріне беру (ауыстырып құю) үшін көзделген жер қойнауын пайдаланушының мұнай мөлшері көрсетіледі.
Мұнай тасымалдаушы ұйымдарға (нетто салмағы бойынша), сондай-ақ Комитетке (брутто салмағы бойынша) жолданатын графиктен үзінді көшірмеде жер қойнауын пайдаланушының басқа мұнай тасымалдаушы ұйымның магистральдық мұнай құбырлары жүйесіне немесе көліктің басқа (теміржол, теңіз) түріне беру (ауыстырып құю) үшін көзделген мұнай мөлшері, сондай-ақ басқа да ақпарат (келісімшарттың нөмірі және жөнелту бағдары) көрсетіледі.

5. В целях поддержания равномерной нагрузки на недропользователей для обеспечения внутреннего рынка нефтепродуктами, при распределении объемов, определяемых пунктом 4 настоящих Правил, учитывается процентная нагрузка по регионам.
Изменения процентной нагрузки по регионам вводится уполномоченным органом в зависимости от уровня добычи нефти недропользователей в регионе, но не более десяти процентов (накопительная нагрузка) в сторону увеличения.
6. Уполномоченный орган переходит на оперативное ручное распределение объемов ресурсной базы при разработке графика, в том числе при внесении изменений и дополнений в утвержденный график, в случаях, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
7. Для формирования графиков недропользователи ежемесячно до пятого числа месяца, предшествующего отчетному месяцу, представляют в уполномоченный орган в области углеводородов (далее – уполномоченный орган) заявку на поставку нефти по форме, согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Заявка) в электронном виде посредством интегрированной информационной системы "Единой государственной системы управления недропользованием Республики Казахстан".
В случае непредставления недропользователем Заявки уполномоченный орган определяет объем нефти, подлежащий включению в График, с учетом требований, установленных пунктами 3, 4, 5, 6 и 13 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 16.07.2024 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Недропользователи при представлении в уполномоченный орган заявки распределяют свою ресурсную базу в рамках своей группы юридических лиц с учетом процентной нагрузки.
9. При этом заявка предоставляется в уполномоченный орган от имени учредителей (участников) недропользователя при наличии письменного согласования дочерних организаций, если они имеются.
В случае предоставления заявки для формирования графика в уполномоченный орган от имени учредителей (участников) недропользователя в рамках своей группы юридических лиц, учредители (участники) недропользователя уведомляют уполномоченный орган о своих намерениях по распределению своей ресурсной базы в рамках своей группы юридических лиц, но не менее одного раза в шесть месяцев.
10. Графики формируются ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, предшествующего отчетному месяцу.
11. Выписки из графика в течение одного рабочего дня после формирования графика направляются нефтетранспортным организациям, производителю нефтепродуктов для исполнения, а также в Комитет.
В выписках из графика, направляемых производителям нефтепродуктов, указывается количество нефти недропользователя (по массе нетто), предусмотренное для поставки (передачи) на нефтеперерабатывающие заводы Казахстана.
В выписках из графика, направляемых нефтетранспортным организациям (по массе нетто), указывается количество нефти недропользователя, предусмотренное для поставки (передачи) на нефтеперерабатывающие заводы Казахстана, нефтеперерабатывающие заводы, расположенные за пределами Республики Казахстан, передачи (перевалки) в систему магистральных нефтепроводов другой нефтетранспортной организации или на другой вид транспорта (железнодорожный, морской).
В выписках из графика, направляемых нефтетранспортным организациям (по массе нетто), а также в Комитет (по массе брутто) указывается количество нефти недропользователя, предусмотренное для передачи (перевалки) в систему магистральных нефтепроводов другой нефтетранспортной организации или на другой вид транспорта (железнодорожный, морской), а также иная информация (номер контракта и маршрут направления).

12. Уәкілетті орган графикке өзгерістер мен толықтыруларды жер қойнауын пайдаланушыдан түзету үшін жоспарланған айға мұнай тасымалдауға арналған еркін нысандағы өтінімді қабылдаған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарайды және бекітеді.
Графиктер, сондай-ақ оларға өзгерістер мен толықтырулар мұнай беру бойынша қызметтер көрсетуге техникалық мүмкіндігіне мұнай тасымалдаушы ұйымның растауы болған жағдайда бекітіледі.
Мұнай беру бойынша қызметтер көрсетуге техникалық мүмкіндігі туралы растауды мұнай тасымалдаушы ұйым уәкілетті органның жедел сұратуы бойынша күнтізбелік бір күн ішінде еркін нысанда оған ұсынады.
Графиктен үзінді көшірмелер графикке өзгерістер мен толықтыруларды қарау нәтижесінде мұнай тасымалдаушы ұйымдарға және мұнай өңдеу зауыттарына орындау үшін және Комитетке (Қазақстан Республикасы аумағынан тысқары жерлерде орналасқан мұнай өңдеу зауыттарына жеткізу кезінде) бір жұмыс күні ішінде жіберіледі.
13. Уәкілетті орган әрбір жер қойнауын пайдаланушы үшін мұнай өнімдерін өндірушіге шикі мұнай жеткізу көлемін айқындайды.
Көлемді айқындау кезінде уәкілетті орган "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітілетін мұнай және (немесе) қайта өңдеу өнімдерін өңдеу және мұнай өнімдерін беру жоспарларын басшылыққа алады.
Мұнай беру графигін
қалыптастыру қағидаларына
қосымша
Нысан
Мұнай беруге өтінім

12. Изменения и дополнения к графику рассматриваются и утверждаются уполномоченным органом в течение пяти рабочих дней со дня приема от недропользователя заявки в произвольной форме на планируемый месяц для корректировки.
Графики, а также изменения и дополнения к ним утверждаются при наличии подтверждения нефтетранспортной организацией технической возможности оказания услуг по поставке нефти.
Подтверждения о технической возможности оказания услуг по поставке нефти представляются нефтетранспортной организацией в произвольной форме в уполномоченный орган по его оперативному запросу в течение одного календарного дня.
По результатам рассмотрения изменений и дополнений к графику выписки из графика в течение одного рабочего дня направляются нефтетранспортным организациям и нефтеперерабатывающим заводам для исполнения и в Комитет (при поставке на нефтеперерабатывающие заводы, расположенные за пределами Республики Казахстан).
13. Уполномоченный орган определяет объем поставки сырой нефти производителю нефтепродуктов для каждого недропользователя.
При определении объема уполномоченный орган руководствуется планами переработки нефти и (или) продуктов переработки и поставок нефтепродуктов, утверждаемыми в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
Приложение
к Правилам формирования
графика поставки нефти
Форма
Заявка на поставку нефти

Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 16.07.2024 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жер қойнауын пайдаланушының атауы:
Есептік ай:
Жоспарланатын ай:
Көрсеткіштер
Жоспарланатын айға өтінім
нетто**
брутто***
1.
Ресурстардың барлығы (1.1.+1.2.+1.3.)
1.1.
Келісімшарттар және келісімшарттық аумақтардың атауы бөлінісінде мұнай өндіру:
1.2.
Басқа көздерден алынған мұнай *
1.3.
Келісімшарттар, келісімшарттық аумақтардың атауы және басқа да көздерден алынған мұнай бөлінісінде айдың басындағы ауыспалы қалдық
2.

Сноска. Приложение с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 16.07.2024 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование недропользователя:
Отчетный месяц:
Планируемый месяц:
Показатели
Заявка на планируемый месяц
нетто**
брутто***
1.
Всего ресурсов (1.1.+1.2.+1.3.):
1.1.
Добыча нефти в разрезе контрактов и наименований контрактных территорий:
1.2.
Нефть, полученная из других источников*
1.3.
Переходящий остаток на начало месяца в разрезе контрактов, наименований контрактных территорий и нефти, полученных из других источников
2.

Мұнайды теміржол көлігімен беру (3.1.+3.2.+3.3.+3.4.):
3.1.
Экспортқа, мұнай құю эстакадасынан (атауы)
3.2.
Мұнай өңдеу зауытына, мұнай құю эстакадасынан (атауы)
3.3.
Атырау, мұнай құю эстакадасынан төгу (атауы)
3.4.
Ақтау порты, мұнай құю эстакадасынан (атауы)
4.
Келісімшарттар, келісімшарттық аумақтардың атауы және басқа да көздерден алынған мұнай бөлінісінде айдың соңындағы ауыспалы қалдық
Ескертпе:
* оның ішінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі мен күнін, келісімшарт шеңберіндегі кен орны, онда өндірілген мұнай және жұмыс түрлерін (барлау, өндіру) міндетті түрде көрсете отырып, бөгде заңды және (немесе) жеке тұлғалардан сатып алынған;
** мұнайдың нетто массасын мұнайдың брутто массасы мен балласт массасының айырмасы ретінде айқындайды;
*** мұнайдың брутто массасы балласт массасын қосқанда мұнайдың жалпы массасы ретінде айқындалады.
Бірінші басшы:
Қолы:
Күні:

Поставка нефти железнодорожным транспортом (3.1.+3.2.+3.3.+3.4.):
3.1.
На экспорт, с нефтеналивной эстакады (наименование)
3.2.
На нефтеперерабатывающий завод, с нефтеналивной эстакады (наименование)
3.3.
Атырау, слив с нефтеналивной эстакады (наименование)
3.4.
Порт Актау, с нефтеналивной эстакады (наименование)
4.
Переходящий остаток на конец месяца в разрезе контрактов, наименований контрактных территорий и нефти, полученных из других источников
Примечание:
* в том числе приобретенная у сторонних юридических и (или) физических лиц с обязательным указанием номера и даты контракта на недропользование, месторождения, в рамках контракта на котором была добыта нефть, и вид работ (разведка, добыча);
** масса нетто нефти определяют как разность массы брутто нефти и массы балласта;
*** масса брутто нефти определяется как общая масса нефти, включающая массу балласта.
Первый руководитель:
Подпись:
Дата: