Өткізілген сатып алу туралы ақпараттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 16 шілдедегі № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 31 шілдеде № 17253 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 169-1-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына, 5-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының м.а. 26.07.2024 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған өткізілген сатып алу туралы ақпараттың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 17 шілде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 16 шілдедегі
№ 250 бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының м.а. 26.07.2024 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Монополияға қарсы органға.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы:
________________ кезеңінде өткізілген сатып алулар туралы ақпарат.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ТНБ.
Кезеңділігі: сұрау салу бойынша*
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: электронды нысанда өткізілетін сатып алуды қоспағанда, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін, оның ведомстволарын қоспағанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құрылымына кіретін ұйымдарды және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғаларды қоспағанда, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар, табиғи монополиялар субъектілері, пайдалы қазбалардың ірі кен орындарында өндіруді жүргізетін және Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылардан сатып алу туралы ақпарат алатын уәкілетті мемлекеттік органдар және (немесе) уәкілетті ұйымдар.
Әкімшілік деректер нысасын ұсыну мерзімі: сұрау салуда көрсетілген мерзімде.
____________________________________________________________

Об утверждении формы информации о проведенных закупках
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июля 2018 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2018 года № 17253.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, пунктом 5 статьи 169-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции РК от 26.07.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую форму информации о проведенных закупках.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________________Б. Султанов
от 17 июля 2018 года
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 июля 2018 года № 250
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа и.о. Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции РК от 26.07.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: в Антимонопольный орган.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных:
Информация о проведенных закупках за период _______________.
Индекс формы административных данных: 1-ЦТР
Периодичность: по запросу*
Круг лиц, представляющих информацию:: государственные органы, государственные учреждения, за исключением Национального Банка Республики Казахстан, его ведомств, государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица, национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, за исключением организаций, входящих в структуру Национального Банка Республики Казахстан, и юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, субъекты естественных монополий, осуществляющие закупки товаров (работ, услуг), за исключением закупок, проводимых в электронной форме, уполномоченные государственные органы и (или) уполномоченные организации, получающие от недропользователей, ведущих добычу на крупных месторождениях полезных ископаемых и осуществляющие закуп товаров в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании информацию о закупках.
Срок представления формы административных данных: в срок, указанный в запросе ___________________________________________.

* Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 90-6-бабының 21) тармақшасына сәйкес монополияға қарсы орган банктік құпияны, сақтандыру құпиясын және бағалы қағаздар нарығындағы коммерциялық құпияны қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, оның ішінде мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан, мемлекеттік кірістер органдарынан, нарық субъектілерінен, сондай-ақ лауазымды адамдардан және өзге де жеке және заңды тұлғалардан осы Кодексте көзделген өкілеттіктерді жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты, оның ішінде коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты сұратады және алады.
Ұйымдастырушы туралы мәліметтер
Р/с
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды және нақты мекенжайы, телефон/ факс, электрондық мекенжайы
Сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Хабарландырудың нөмірі
Лот-тың нөмірі
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуға бөлінген сома
Сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер
Өткізілген сатып алудың нәтижелері
Әлеуетті өнім берушінің атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды және нақты мекен-жайы, телефон/факс, электрондық мекен-жайы
Өтінім беру күні, уақыты, өтінім берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Ұсынылған баға, жеңімпазды көрсете отырып
Өткізілді/өткізілмеді. Сатып алу өткізілмеген жағдайда, себептер мен қабылданған шараларды көрсету қажет:
1) қайта сатып алу жүзеге асырылды;
2) сатып алу бір көзден тәсілімен жүзеге асырылды;
3) сатып алудан бас тарту туралы шешім қабылданды
Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қабылдамау себептері (қолданыстағы заңнамаға сілтеме жасай отырып)
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Жергілікті қамтудың үлесі туралы ақпарат (%)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
________________________________________ ________________
Мекенжай______________________________
Телефондар_____________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________
Орындаушы_______________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Мөр орны (бар болса)
Жасалған күн 20__ жылғы "___"______
Өткізілген сатып алу
туралы ақпарат нысанына
қосымша
Өткізілген сатып алу туралы ақпарат нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер

* согласно подпункту 21) статьи 90-6 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан антимонопольный орган запрашивает и получает в порядке, установленном законами Республики Казахстан, от государственных органов, в том числе уполномоченного органа в области государственной статистики, органов государственных доходов, субъектов рынка, а также должностных и иных физических и юридических лиц информацию, необходимую для осуществления полномочий, предусмотренных настоящим Кодексом, в том числе сведения, составляющие коммерческую и иную охраняемую законом тайну, за исключением банковской тайны, тайны страхования и коммерческой тайны на рынке ценных бумаг.
Сведения об организаторе
п/п
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический и фактический адрес, телефон/ факс, электронный адрес
Наименование закупаемых товаров (работ, услуг)
Номер объявления
Номер лота
Сумма, выделенная для закупа товаров (работ, услуг)
Способ осуществления закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сведения о потенциальных поставщиках
Результаты проведенных закупок
Наименование потенциальных поставщиков
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический и фактический адрес, телефон/факс, электронный адрес
Дата, время подачи заявок, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, подавшего заявку
Заявленная цена, с указанием победителя
Состоялись/ не состоялись. В случае если закупки не состоялись, указать причины и принятые меры: 1) осуществлены повторные закупки; 2) закупки осуществлены способом из одного источника; 3) принято решение об отказе от осуществления закупок
Причины отклонения заявок потенциальных поставщиков (со ссылкой на действующее законодательство)
Номер и дата заключения договора
Информация о доле местного содержания (%)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
__________________________________________________________________
_______________________________
Наименование _______________________
Телефоны____________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Руководитель или лицо, исполняющий его обязанности
_________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(при наличии)
Дата составления "___"______20___ года
Приложение
к форме информации о
проведенных закупках
Пояснение по заполнению формы информации о проведенных закупках
Глава 1. Общие положения

1. Өткізілген сатып алу туралы ақпарат нысаны (бұдан әрі – нысан) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 169-1-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына және 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастырушы тұлға қол қояды.
2-тарау. Мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
4. Нысанның 2-8-бағандарында сатып алуды ұйымдастырушы туралы мәліметтер көрсетіледі:
4-1. Нысанның 2-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-2. Нысанның 3-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының заңды және нақты мекенжайлары, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы көрсетіледі.
4-3. Нысанның 4-бағанында сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы көрсетіледі.
4-4. Нысанның 5-бағанында хабарландырудың нөмірі көрсетіледі.
4-5. Нысанның 6-бағанында лоттың нөмірі көрсетіледі.
4-6. Нысанның 7-бағанында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуға бөлінген сома көрсетіледі.
4-7. Нысанның 8-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының сатып алуды жүзеге асыру тәсілі көрсетіледі.
5. Нысанның 9-13-бағандарында әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер көрсетіледі:
5-1. Нысанның 9-бағанында сатып алуға қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілердің атаулары көрсетіледі.
5-2. Нысанның 10-бағанында әлеуетті өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
5-3. Нысанның 11-бағанында әлеуетті өнім берушінің заңды және нақты мекенжайлары, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы көрсетіледі.
5-4. Нысанның 12-бағанында өтінімдер беру күні, уақыты, өтінім берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.
5-5. Нысанның 13-бағанында сатып алу жеңімпазын көрсете отырып, әлеуетті өнім берушілер мәлімдеген бағалар көрсетіледі.
6. Нысанның 14-17-бағандарында өткізілген сатып алудың нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі:
6-1. Нысанның 14-бағанында жарияланған сатып алу өткізілгені немесе өткізілмегені туралы мәліметтер көрсетіледі. Сатып алу өткізілмеген жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы себептер мен қабылданған шараларды көрсетуі қажет:
1) қайта сатып алу жүзеге асырылды;
2) сатып алу бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырылды;
3) сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы шешім қабылданды.
6-2. Нысанның 15-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қабылдамау себептері (қолданыстағы заңнамаға сілтеме жасай отырып) көрсетіледі.

1. Форма информации о проведенных закупках (далее – форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 4 и пунктом 5 статьи 169-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
2. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, его замещающее.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 формы указывается номер по порядку;
4. В графах 2-8 формы указываются сведения об организаторе закупок:
4-1. В графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер организатора закупок.
4-2. В графе 3 формы указываются юридический и фактический адреса, телефон, факс, электронный адрес организатора закупок.
4-3. В графе 4 формы указывается наименование закупаемых товаров (работ, услуг).
4-4. В графе 5 формы указывается номер объявления.
4-5. В графе 6 формы указывается номер лота.
4-6. В графе 7 формы указывается сумма, выделенная организатором закупок для закупа товаров (работ, услуг).
4-7. В графе 8 формы указывается способ осуществления закупок организатором закупок.
5. В графах 9-13 указываются сведения о потенциальных поставщиках:
5-1. В графе 9 формы указывается наименования всех потенциальных поставщиков, подавших заявки для участия в закупках.
5-2. В графе 10 формы указываются бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер потенциального поставщика.
5-3. В графе 11 формы указываются юридический и фактический адреса, телефон, факс, электронный адрес потенциального поставщика.
5-4. В графе 12 формы указывается дата, время подачи заявок, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, подавшего заявку.
5-5. В графе 13 формы указываются цены, заявленные потенциальными поставщиками, с указанием победителя закупки.
6. В графах 14-17 формы указываются сведения о результатах проведенных закупок:
6-1. В графе 14 формы указываются сведения о том, состоялись или не состоялись объявленные закупки. В случае если закупки не состоялись, организатору закупок необходимо указать причины и принятые меры:
1) осуществлены повторные закупки;
2) закупки осуществлены способом из одного источника;
3) принято решение об отказе от осуществления закупок.
6-2. В графе 15 формы указываются причины отклонения организатором закупок заявок потенциальных поставщиков (со ссылкой на действующее законодательство).

6-3. Нысанның 16-бағанында өнім берушімен жасалған шарттың нөмірі және жасалған күні көрсетіледі.
6-4. Нысанның 17-бағанында өткізілген сатып алудың нәтижелері бойынша жергілікті қамтудың үлесі туралы ақпарат пайыздық мәнде көрсетіледі.

6-3. В графе 16 формы указываются номер и дата заключения договора с поставщиком.
6-4. В графе 17 формы указывается информация о доле местного содержания по результатам проведенных закупок в процентном выражении.