Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жөніндегі комиссия туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 қазанда № 17541 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 05.07.2022 № 229 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Үлгілік ереже) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық Үлгілік ереженің 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 5-тармағы 1) тармақшасының төртінші абзацын, Үлгілік ереженің 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 5-тармағы 1) тармақшасының екінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі. Үлгілік ереженің 5-тармағы 1) тармақшасының бірінші абзацы 2021 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.

Об утверждении Типового положения о комиссии по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2018 года № 17541.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 18-5) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра энергетики РК от 05.07.2022 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение о комиссии по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж (далее – Типовое положение).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца четвертого подпункта 1) пункта 5 Типового положения, который вводится в действие с 1 января 2019 года, абзаца второго подпункта 1) пункта 5 Типового положения, который вводится в действие с 1 января 2022 года. Абзац первый подпункта 1) пункта 5 Типового положения действует до 31 декабря 2021 года.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 30.03.2021 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығы.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы "14" қыркүйектегі
№ 372 бұйрығымен
бекітілген
Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Үлгілік ереже) "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 18-5) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге және осы Үлгілік ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Комиссия жергілікті атқарушы органдардың жанында құрылады.
2-тарау. Комиссияның міндеті мен функциялары
4. Комиссияның міндеті тиісті жергілікті атқарушы органға өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс бөлінген сұйытылған мұнай газын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің алушылары арасында бөлу бойынша ұсынымдар беру болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Заңның 27-1-бабының 5-тармағында көрсетілген тұлғалар ұсынған сұйытылған мұнай газын беруге арналған өтінімдерді және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында сұйытылған мұнай газын болжамды тұтынуды ескере отырып, олардың негізділігі тұрғысынан бөлу жобасын қарайды;

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 30.03.2021 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
Утверждено
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от "14" сентября 2018 года № 372
Типовое положение о комиссии по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Типовое положение о комиссии по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж (далее – Типовое положение), разработано в соответствии с подпунктом 18-5) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" (далее – Закон).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комиссия по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж (далее – Комиссия), осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и настоящим Типовым положением.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комиссия создается при местных исполнительных органах.
Глава 2. Задача и функции Комиссии
4. Задачей Комиссии является представление в соответствующий местный исполнительный орган рекомендаций по распределению сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки вне товарных бирж, между получателями соответствующей административно-территориальной единицы.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) рассматривает представленные лицами, указанными в пункте 5 статьи 27-1 Закона, заявки на поставку сжиженного нефтяного газа и проект распределения на предмет их обоснованности, с учетом прогнозного потребления сжиженного нефтяного газа на территории соответствующей административно-территориальной единицы;

2) Қазақстан Республикасының тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігіне өнім беру жоспары шеңберінде бөлінген сұйытылған мұнай газын бөлу жобасын мақұлдайды не оны өзгерту қажеттігі туралы тиісті жергілікті атқарушы органға хабарлайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Комиссия қызметін ұйымдастыру тәртібі
6. Комиссия төрағадан, төрағаның орынбасарынан, Комиссия мүшелерінен және хатшыдан тұрады. Комиссия хатшысы Комиссияның жұмыс органы қызметкерлерінің арасынан анықталады және оның мүшесі болып табылмайды.
7. Комиссия тұрақты орган болып табылады және мүшелердiң тақ санынан тұрады, бірақ бес адамнан кем емес.
8. Жергілікті атқарушы орган әкімінің орынбасары Комиссия төрағасы болып табылады. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
9. Комиссияны жергілікті атқарушы орган тиісті жергілікті атқарушы органның, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдерінен және сұйытылған мұнай газын өткізумен айналысатын тұлғаларды қоспағанда, басқа да тұлғалардан құрады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 05.07.2022 № 229 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Жергілікті атқарушы орган жыл сайын (мерзім Комиссия құрамы бекітілген күннен бастап есептеледі) Комиссия құрамын қайта қарайды және өзектендіреді.
Ескерту. Ереже 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 13.11.2020 № 384 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-2. Комиссияны құру кезінде жергілікті атқарушы орган мүдделер қақтығысына жол бермеуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. Ереже 9-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 13.11.2020 № 384 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Жергілікті атқарушы органның тиісті құрылымдық бөлімшесі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
11. Комиссияның отырыстарын оның төрағасы не төрағаның орынбасары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет шақырады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 26.09.2024 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) одобряет проект распределения сжиженного нефтяного газа, выделенного в рамках плана поставки на соответствующую административно-территориальную единицу Республики Казахстан, либо информирует соответствующий местный исполнительный орган о необходимости его изменения.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок организации деятельности Комиссии
6. Комиссия состоит из председателя, заместителя председателя, членов Комиссии и секретаря. Секретарь Комиссии определяется из числа сотрудников рабочего органа Комиссии и не является ее членом.
7. Комиссия является постоянно действующим органом и состоит из нечетного количества членов, но не менее пяти членов.
8. Председателем Комиссии является заместитель Акима местного исполнительного органа. Во время отсутствия председателя Комиссии его функции выполняет заместитель председателя.
9. Комиссия создается местным исполнительным органом из числа представителей соответствующего местного исполнительного органа, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и другие лица, за исключением лиц, занимающихся реализацией сжиженного нефтяного газа.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 05.07.2022 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Местный исполнительный орган ежегодно (срок отсчитывается со дня утверждения состава Комиссии) пересматривает и актуализирует состав Комиссии.
Сноска. Типовое положение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 13.11.2020 № 384 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-2. При формировании Комиссии местным исполнительным органом обеспечивается недопущение конфликта интересов.
Сноска. Типовое положение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 13.11.2020 № 384 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Рабочим органом Комиссии является соответствующее структурное подразделение местного исполнительного органа.
11. Заседания Комиссии созываются ее председателем либо заместителем председателя по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 26.09.2024 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11-1. Комиссия отырыстары отырыс күніне дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей Комиссия мүшелерінің атына мыналарды жібере отырып шақырылады:
1) растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш берушілердің өтінімдері;
2) жоспарланған кезеңге бөлу жобасы;
3) Комиссия отырысы хаттамасының жобасы;
4) өтініш берушілер арасында тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында сұйытылған мұнай газын бөлу есептеулері.
Ескерту. Ереже 11-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 26.09.2024 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-2. Комиссия отырыстары төрағаның шешімі бойынша күндізгі нысанда және (немесе) қолжетімді онлайн-сервистерді пайдалана отырып, онлайн форматта өткізіледі.
Аралас режимде қолжетімді онлайн-сервистерді бір уақытта қолдана отырып, күндізгі формат қолданылады.
Ескерту. Ереже 11-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 26.09.2024 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Комиссияның отырыстары, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, заңды деп есептеледі.
13. Комиссия шешімдері оның отырысына қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
14. Комиссия мүшелері шешім қабылдау кезінде тең дауысқа ие. Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
15. Комиссия отырысында бейнежазба жүргізіледі, Комиссия отырыстарының бейнежазбалары Комиссия отырысы өткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
16. Комиссия төрағасы:
1) Комиссия отырыстарын шақырады;
2) Комиссия қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
3) Комиссия жұмысын жоспарлайды;
4) Комиссия отырыстарына төрағалық етеді;
5) оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
17. Комиссия мүшелері:
1) өтініш берушілер ұсынған өтінімдермен танысады;
2) жоспарланған кезеңге арналған бөлу жобасымен танысады;
3) өтiнiмдерге және бөлу жобасына қатысты ұсыныстар енгiзедi;
4) Комиссия отырысында шешілуі тиіс мәселелерді қарайды;
5) Комиссия қызметiнің мәні болып табылатын мәселелер бойынша дауыс беруге қатысады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11-1. Заседания Комиссии созываются не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания с направлением в адрес членов Комиссии:
1) заявок заявителей с приложением копий подтверждающих документов;
2) проекта распределения на планируемый период;
3) проекта протокола заседания Комиссии;
4) расчетов распределения сжиженного нефтяного газа на территории соответствующей административно-территориальной единицы между заявителями.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 11-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 26.09.2024 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11-2. Заседания Комиссии по решению председателя проводятся в очной форме и (или) в онлайн формате с использованием доступных онлайн-сервисов.
При смешанном режиме используется очный формат с одновременным использованием доступных онлайн-сервисов.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 11-2 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 26.09.2024 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Заседания Комиссии считаются правомочными, если на них присутствуют более половины от общего числа членов Комиссии.
13. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего числа членов Комиссии, присутствующих на ее заседании.
14. Члены Комиссии обладают равными голосами при принятии решения. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
15. Во время заседания Комиссии ведется видеофиксация, видеозаписи заседаний Комиссии размещаются на официальном интернет-ресурсе местного исполнительного органа в течение трех рабочих дней с даты проведения заседания Комиссии.
16. Председатель Комиссии:
1) созывает заседания Комиссии;
2) осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии;
3) планирует работу Комиссии;
4) председательствует на заседаниях Комиссии;
5) осуществляет общий контроль над реализацией ее решений.
17. Члены Комиссии:
1) ознакамливаются с представленными заявками заявителей;
2) ознакамливаются с проектом распределения на планируемый период;
3) вносят предложения в отношении заявок и проекта распределения;
4) рассматривают вопросы, подлежащие разрешению на заседании Комиссии;
5) участвуют в голосованиях по вопросам, являющимся предметом деятельности Комиссии.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. Комиссия хатшысы:
1) Комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады;
2) Комиссия отырысын өткізу күні мен орны туралы Комиссия мүшелеріне отырыс күніне дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей хабарлайды;
3) қажетті құжаттарды, материалдарды дайындауды қамтамасыз етеді, Комиссия отырысы өткен соң оның хаттамасын (бұдан әрі – Хаттама) ресімдейді;
4) Комиссия жұмысын ұйымдастыруды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
19. Шешіммен келіспеген жағдайда, Комиссия мүшесі хаттамаға қоса берілетін қарсылықтарын жазбаша түрде баяндайды.
20. Комиссия шешімдері хаттама түрінде ресімделеді және оған төраға, төрағаның орынбасары, хатшы, қатысушы Комиссия мүшелері қол қояды.
21. Комиссия шешіміне мүдделі тұлға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 9-бабына сәйкес шағым жасай алады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 06.09.2023 № 330 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Хаттама Комиссия отырысы өткізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оның мүшелеріне жіберіледі және жергілікті атқарушы органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.

18. Секретарь Комиссии:
1) формирует повестку дня заседания Комиссии;
2) оповещает членов Комиссии о дате и месте проведения заседания Комиссии не позднее чем за пять календарных дней до даты заседания;
3) обеспечивает подготовку необходимых документов, материалов, оформляет протокол заседания Комиссии после его проведения (далее – Протокол);
4) вносит предложения по улучшению организации работы Комиссии.
19. В случае несогласия с принимаемым решением член Комиссии излагает свои возражения в письменной форме, которые приобщаются к Протоколу.
20. Решения Комиссии оформляются в виде Протокола и подписываются председателем, заместителем председателя, секретарем, присутствующими членами Комиссии.
21. Решение Комиссии может быть обжаловано заинтересованным лицом в соответствии со статьей 9 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.09.2023 № 330 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Протокол в течение трех рабочих дней с даты проведения заседания Комиссии направляется ее членам и размещается на официальном интернет-ресурсе местного исполнительного органа.