Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 868 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 қазанда № 17586 болып тіркелді. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 9 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шаттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 868. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2018 года № 17586. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 9
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 868 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органында (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын:
бөлім басшысы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 868 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 33-бабы 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және экономикалық тергеу қызметінің (бұдан әрі - ЭТҚ) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу тәртібі мен шартын айқындайды.
2. Конкурсты бос және уақытша бос лауазымы бар (бұдан әрі - бос лауазым) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдары конкурстық негізде орналасатын ЭТҚ басшы лауазымдарының тізбесіне сәйкес өткізеді.
3. Конкурс мынадай түрлерден тұрады:
1. ішкі конкурс - ЭТҚ қызметкерлері арасындағы конкурс (бұдан әрі - ішкі конкурс);
2. сыртқы конкурс – барлық құқық қорғау органдары қызметкерлерінің арасындағы конкурс (бұдан әрі - сыртқы конкурс).
4. Конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған ішкі конкурсқа кандидаттар болмаған кезде сыртқы конкурс өткізіледі. Исключено
5. Жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурсқа жіберу үшін:
Заның 29-бабының 3-тармағымен қарастырылған кандидаттың қойылған біліктілік талаптарға сәйкестігі, iскерлiк және жеке қасиеттерi;
қызметте сіңірген нәтижесі.
6. Мемлекеттік кірістер органдары қайта ұйымдастырылған не таратылған жағдайда ол жөнінде конкурс жариялаған мемлекеттік кірістер органдарының интернет-ресурсында міндетті түрде жариялай отырып, жарияланған конкурс оны өткізудің кез келген кезеңінде бұзуға жатады.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 868
Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
В территориальных органах Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе:
руководитель отдела.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 868
Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований) (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в службе экономических расследований (далее - СЭР).
2. Конкурс проводится органами государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы, имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее - вакантные должности) в соответствии с перечнем руководящих должностей в СЭР, замещаемых на конкурсной основе.
3. Конкурс состоит из следующих видов:
1) внутренний конкурс – конкурс среди сотрудников СЭР (далее - внутренний конкурс);
2) внешний конкурс – конкурс среди сотрудников всех правоохранительных органов (далее - внешний конкурс).
4. При отсутствии кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии на внутреннем конкурсе, проводится внешний конкурс.
5. Основными критериями отбора кандидатов для допуска к конкурсу на вышестоящие руководящие должности являются:
соответствие кандидата предъявляемым квалификационным требованиям предусмотренные пунктом 3 статьи 29 Закона, деловым и личным качествам;
результаты служебной деятельности.
6. В случаях реорганизации, либо ликвидации органа государственных доходов, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом на интернет-ресурсах органов государственных доходов.

2-тарау. Конкурстық комиссияны құру
7. Мемлекеттік кірістер органдары конкурсты жариялау және өткізу үшін жоғары тұрған басшы лауазымына кандидаттарды іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі - конкурстық комиссия) құрылады, оның Төрағасы мен құрамын тиісті лауазымға тағайындауға құқығы бар мемлекеттік кірістер органдарының басшысы бекітеді.
8. Конкурстық комиссия кемінде 5 (бес) мүшеден, оның ішінде төрағадан құралады. Бұл ретте конкурстық комиссияның құрамына ішкі қауіпсіздік қызметінің, кадр қызметінің және бос лауазымға конкурс өткізілетін құрылымдық бөлімшенің өкілдері кіреді.
9. Кадр қызметінің өкілі конкурстық комиссияның хатшысы болып табылады, ол оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
10. Конкурстық комиссияның шешімі жоғары тұрған басшы лауазымына орналасуға не тиісті лауазымға тағайындаудан бас тартуға негіз болып табылады.
3-тарау. Ішкі конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
11. Ішкі конкурсты өткізу туралы хабарландыру мемлекеттік кірістер органының интернет-ресурстарында жарияланады.
12. Ішкі конкурсқа қатысу үшін өтініш мемлекеттік кірістер органының интернет-ресурстарында хабарландыру жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметіне беріледі.
Өтінішке кандидаттың жеке басын куәландыратын куәлігінің көшірмесі қоса беріледі.
Сканерленген құжаттар көшірмесі кадр қызметінің электрондық поштасына немесе қолма-қол жіберіледі. Құжаттарды қолма-қол табыс ету мүмкін болмаған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары әңгімелесу басталғанға дейін екі сағаттан кешіктірілмей беріледі.
13. Құжаттар топтамасы толық емес, сондай-ақ осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген мерзімді бұза отырып ұсынған жағдайда, кандидат конкурсқа қатысуға жібермейді.
14. Кандидаттарды әшкерелейтін материалдар туралы ақпарат алу үшін кадр қызметі құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде кандидаттардың тізімдерін жасайды және тексеру үшін мемлекеттік кірістер органының ішкі қауіпсіздік қызметіне жібереді.
15. Мемлекеттік кірістер органының ішкі қауіпсіздік қызметі кандидаттар тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
16. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі қауіпсіздіқ қызметінен ақпарат алғаннан кейін кандидаттарды әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды.

Глава 2. Формирование конкурсной комиссии
7. Для объявления и проведения конкурса органом государственных доходов формируется конкурсная комиссия для осуществления отбора кандидатов на вышестоящие руководящие должности (далее - конкурсная комиссия), Председатель и состав которой утверждается руководителем органа государственных доходов, имеющего право назначения на соответствующую должность.
8. Конкурсная комиссия состоит не менее чем из 5 (пяти) членов, в том числе председателя. При этом в состав конкурсной комиссии включаются представители службы внутренней безопасности, кадровой службы и структурных подразделений на вакантные должности которых проводится конкурс.
9. Секретарем комиссии является представитель кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
10. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вышестоящей руководящей должности либо отказа в назначении на соответствующую должность.
Глава 3. Порядок и условия проведения внутреннего конкурса
11. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет-ресурсе органов государственных доходов.
12. Заявление для участия во внутреннем конкурсе подается в кадровую службу, не позднее 3 (трех) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе органов государственных доходов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается копия документа, удостоверяющего личность кандидата.
Сканированные копии документов, направляются на электронную почту кадровой службы. В случае невозможности представления документов нарочно оригиналы вышеуказанных документов представляются в срок не позднее, чем за два часа до начала собеседования.
13. В случае представления неполного пакета документов, а также с нарушением срока, указанного в пункте 12 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
14. Для получения информации о компрометирующих материалах на кандидатов, кадровая служба в течении 1 (одного) рабочего дня после окончания срока приема документов формирует списки кандидатов и направляет для проверки в службу внутренней безопасности органа государственных доходов.
15. Служба внутренней безопасности органа государственных доходов в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу.
16. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня после получения информации службы внутренней безопасности, принимает решение о допуске кандидатов к собеседованию.

17. Әңгімелесу кестесі және әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі конкурстық комиссия әңгімелесуге кандидаттарды жіберу туралы шешім қабылдағаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей мемлекеттік кірістер органының интернет-ресурстарында орналастырылады.
4-тарау. Сыртқы конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
18. Сыртқы конкурсты өткізу туралы хабарландыру мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
19. Сыртқы конкурсқа қатысу үшін өтініш мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметіне беріледі.
Өтінішке осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кадрлар есебі жөніндегі жеке іс-парағы мен кандидаттың жеке басын куәландыратын куәлігінің көшірмесі қоса беріледі.
Сканерленген құжаттар көшірмесі кадр қызметінің электрондық поштасына немесе қолма-қол жіберіледі. Құжаттарды қолма-қол табыс ету мүмкін болмаған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары әңгімелесу басталғанға дейін екі сағаттан кешіктірілмей беріледі.
20. Құжаттар топтамасы толық емес, сондай-ақ осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген мерзімді бұза отырып ұсынған жағдайда, кандидат конкурсқа қатысуға жібермейді.
21. Кандидаттарды әшкерелейтін материалдар туралы ақпарат алу үшін кадр қызметі құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде кандидаттардың тізімдерін жасайды және тексеру үшін мемлекеттік кірістер органының ішкі қауіпсіздік қызметіне (басқа құқық қорғау органдарына) жібереді.
22. Мемлекеттік кірістер органының ішкі қауіпсіздік қызметі қызметіне (басқа құқық қорғау органдары) кандидаттар тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
23. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі қауіпсіздіқ қызметінен ақпарат алғаннан кейін кандидаттарды әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
24. Әңгімелесу кестесі және әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі конкурстық комиссия әңгімелесуге кандидаттарды жіберу туралы шешім қабылдағаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурстарында орналастырылады.
5-тарау. Әңгімелесу өткізу тәртібі
25. Кандидаттармен әңгімелесуді әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі ресми жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік кірістер органының конкурстық комиссиясы өткізеді.

17. График собеседования и список кандидатов, допущенных к собеседованию, размещается на интернет-ресурсе органов государственных доходов, не позднее 2 (двух) рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссии о допуске кандидата к собеседованию.
Глава 4. Порядок и условия проведения внешнего конкурса
18. Объявление о проведении внешнего конкурса публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы.
19. Заявление для участия во внешнем конкурсе подается в кадровую службу, не позднее 3 (трех) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается Личный листок по учету кадров по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и копия документа, удостоверяющего личность кандидата.
Сканированные копии документов, направляются на электронную почту кадровой службы. В случае невозможности представления документов нарочно оригиналы вышеуказанных документов представляются в срок не позднее чем за два часа до начала собеседования.
20. В случае представления неполного пакета документов, а также с нарушением срока, указанного в пункте 19 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
21. Для информации о компрометирующих материалах на кандидатов, кадровая служба в течении 1 (одного) рабочего дня после окончания срока приема документов формирует списки кандидатов и направляет для проверки в службу внутренней безопасности органа государственных доходов (других правоохранительных органов).
22. Служба внутренней безопасности органа государственных доходов (других правоохранительных органов), в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу.
23. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня после получения информации службы внутренней безопасности, принимает решение о допуске кандидатов к собеседованию.
24. График собеседования и список кандидатов, допущенных к собеседованию, размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы, не позднее 2 (двух) рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссии о допуске кандидата к собеседованию.
Глава 5. Порядок проведения собеседования
25. Собеседование с кандидатами проводится конкурсной комиссией органа государственных доходов не позднее 3 (трех) рабочих дней после официального опубликования списка кандидатов, допущенных к собеседованию.

26. Әңгімелесудің мақсаты кандидаттардың кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
27. Конкурстық комиссия бір және сол лауазымға үміткер кандидаттарға тең үлесте қойылатын, әр жарияланған жоғары тұрған басшылық лауазымға арналған сұрақтар тізімін қалыптастырады.
28. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар, мемлекеттік кірістер органының интернет-ресурстарында орналастырылған кестеге сәйкес мемлекеттік кірістер органында немесе бейне конференциябайланысы арқылы өтеді.
29. Кандидаттармен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио (және) немесе бейне) көмегімен тіркеледі.
30. Кандидаттармен әңгімелесу хаттамасына конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
Комиссияның техникалық жазба құралдарын қолдану туралы белгі комиссия отырысының хаттамасында жүргізіледі.
31. Техникалық жазба құралдарының көмегімен әңгімелесу барысында тіркелген материалдар конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде 3 (үш) ай аумақтық мемлекеттік кірістер органының кадр қызметінде сақталады.
32. Кандидат, егер оған конкурстық комиссияның құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берсе, оң баға алады.
Дауыстар берген кезде дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
33. Конкурстық комиссия әңгімелесу өткізудің қорытындысы бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындауды ұсыну;
2) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындаудан бас тарту.
34. Жарияланған жоғары тұрған лауазымдарға тағайындауға ұсынылған кандидаттардың тізімі әңгімелесу өткізілген күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органының интернет-ресурсында орналастырылады.
35. Мемлекеттік кірістер органының басшысы жоғары тұрған басшы лауазымына әңгімелесу өткізген күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия ұсынған кандидатты тағайындау туралы шешім қабылдайды.
6-тарау. Қорытынды ережелер
36. Конкурстық комиссияның шешімін жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына (жоғары тұрған лауазымды адамға) немесе сотқа шағымдануға болады.
Мемлекеттік кірістер
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінің (экономикалық
тергеу қызметі) жоғары тұрған
басшы лауазымдарына конкурс
өткізу қағидалары мен
шарттарына
1-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік кірістер органының
атауы
Өтініш
Мені ______________________________________________________ жоғары
тұрған басшы лауазымы конкурсына қатысуға жiберуiңiздi сұраймын.
Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларының негiзгi талаптарымен таныстым және орындауға мiндеттеме аламын.
Ұсынылып отырған құжаттарымның тұпнұсқалығына және Кадр есебі жөніндегі жеке іс-парағында көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауап беремiн.
Қоса берілген құжаттар:

26. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личных качеств кандидатов.
27. Конкурсная комиссия формирует перечень вопросов для каждой объявленной вышестоящей руководящей должности, задаваемых в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
28. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в органе государственных доходов или посредством видео конференцсвязи в соответствии с графиком, размещенным на интернет-ресурсе органов государственных доходов.
29. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
30. Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.
31. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе не менее 3 (трех) месяцев с момента завершения конкурса.
32. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии.
При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
33. Конкурсная комиссия по итогам проведения собеседования принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вышестоящую руководящую должность;
2) отказать в назначении на объявленную вышестоящую руководящую должность.
34. Список кандидатов, рекомендованных к назначению на объявленные вышестоящие руководящие должности, размещается на интернет-ресурсе органа государственных доходов в течение 2 (двух) рабочих дней после дня проведения собеседования.
35. Руководитель органа государственных доходов принимает решение о назначение кандидата, рекомендованного конкурсной комиссией, на вышестоящую руководящую должность в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня проведения собеседования.
Глава 6. Заключительные положения
36. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано в вышестоящий орган государственных доходов (вышестоящему должностному лицу) либо в суд.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения конкурса на
вышестоящие руководящие
должности в оперативно-
следственных подразделениях
органов государственных
доходов (служба экономических
расследований)
Форма
____________________________
наименование органа
государственных доходов
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на вышестоящую руководящую должность
________________________________________________________________________________
С основными требованиями Правил проведения конкурса на вышестоящие
руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов
государственных доходов (служба экономических расследований) ознакомлен (ознакомлена) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов и достоверность указанных
сведений в Личном листке по учету кадров.
Прилагаемые документы:

1) __________________________
2) __________________________
____________________________
Қолы, Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)
20____ жылғы "___" ___________
Мемлекеттік кірістер
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінің (экономикалық
тергеу қызметі) жоғары тұрған
басшы лауазымдарына конкурс
өткізу қағидалары мен
шарттарына
2-қосымша
нысан
Фотосуретке арналған орын
(3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке ІС ПАРАҒЫ ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК по учету кадров
1. Тегі ___________________________________________________________________
Фамилия
аты _____________________________________________________________________
имя
әкесінің аты(бар болған жағдайда) __________________________________________
отчество (при его наличии)
2. ______________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болсаңыз, қашан,
қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз если изменяли фамилию, имя
или отчество (при его наличии), то укажите их, а также когда, где и по какой причине
изменяли
3. Жынысы ________________
Пол
4. Туған күні, айы және жылы ______________________________________________
Год, число и месяц рождения
5. Туған жері ____________________________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6. Ұлты _________________________________________________________________
Национальность
7. Азаматтық ____________________________________________________________
Гражданство
8.Білімі _________________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін білесіз ____________________________________________
Какими иностранными языками владеете (оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара аласыз
ба, (читаете и переводите со словарем , читаете и можете
________________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе) объясняться, владеете свободно)

1) ______________________________________________________
2) ______________________________________________________
________________________________________________________
Подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"___" ___________ 20____года
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения конкурса на
вышестоящие руководящие
должности в оперативно-
следственных подразделениях
органов государственных
доходов (служба экономических
расследований)
Форма
Фотосуретке арналған орын
(3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К
по учету кадров
1. Тегі __________________________________________________________________________
Фамилия аты ____________________________________________________________________
имя әкесінің аты(бар болған жағдайда) ______________________________________________
отчество (при его наличии)
2. ______________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда
және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), то укажите их, а также когда,
где и по какой причине изменяли
3. Жынысы ________________________________ Пол
4. Туған күні, айы және жылы ______________________________________________________
Год, число и месяц рождения
5. Туған жері ____________________________________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика) (село, деревня, город, район, область, край, республика)
6. Ұлты _________________________________________________________________________
Национальность
7. Азаматтық ____________________________________________________________________
Гражданство
8. Білімі ________________________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін білесіз ____________________________________________________
Какими иностранными языками владеете (оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара аласыз ба,
(читаете и переводите со словарем , читаете и можете
________________________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе) объясняться, владеете свободно)

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз _______________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
Құрамы
Әскер түрі ______________________________________________________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.) Род войск (командный,
политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз ______________________________________
Домашний адрес и телефон
________________________________________________________________________
"_____"_______________________20_____года
Өзінің қолы _____________________________________________________________
(толтырылған мезгілі) ____________________________________________________
Личная подпись _________________________________________________________
(дата заполнения) _______________________________________________________

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз ________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
Құрамы Әскер түрі
________________________________________________________________________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.)
Род войск (командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз _______________________________________________
Домашний адрес и телефон
________________________________________________________________________________
"_____"_______________________20_____года
Өзінің қолы _____________________________________________________________________
(толтырылған мезгілі) ____________________________________________________________
Личная подпись _________________________________________________________________
(дата заполнения) _______________________________________________________________