"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 01-01/77 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 қарашада № 17842 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 707 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10184 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Дінтану сараптамасын (бұдан әрі – сараптама) жүргізуді Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Қоғамдық келісім комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) қамтамасыз етеді.";
Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларына қосымша, өтініш нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Қоғамдық келісім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аталған тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162 "Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы"
Приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 01-01/77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2018 года № 17842
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Указом Президента Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 707 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162 "Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10184, опубликован 23 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения религиоведческой экспертизы, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Проведение религиоведческой экспертизы (далее – экспертиза) обеспечивается Комитетом общественного согласия Министерства общественного развития Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).";
приложение к Правилам проведения религиоведческой экспертизы, форму заявления изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету общественного согласия Министерства общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қоғамдық даму министрі Д. Кәлетаев
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 01-01/77 бұйрығына
қосымша
Дінтану сараптамасын
жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Қоғамдық даму министрлігі
Қоғамдық келісім комитетінің төрағасы
____________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші
әріптері)
Өтініш беруші
____________________________
(жеке тұлғалар үшін тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
мекенжайы мен телефоны /
заңды тұлғалар үшін
пошталық мекенжайы мен телефоны)
Өтініш
Сізден төмендегі діни материалдарға дінтану сараптамасын жүргізуді сұраймын:
___________________________________________________________
(авторын (және (немесе) аудармашысын, құрастырушысын), басылым деректерін
(қала, баспасы, шыққан жылы, парақ саны) көрсете отырып сараптама нысанын тізбелеу)
Дінтану сараптамасын жүргізу__________________________________
_________________________________________________________
байланысты. (себебі көрсетіледі, бұл ретте ұйымның кітапхана қорына түскен жағдайда
ұйымның атауы мен түскен күнін көрсету қажет, миссионерлерді немесе діни бірлестікті
тіркеуге өтініш берілген жағдайда, қабылданған күнін және мұндай өтінішті қабылдаған
органды, Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген жағдайда – әкеліну күнін көрсету
қажет).
Өтініш берушінің қолы, күні,
мөр (заңды тұлғалар үшін)

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра общественного развития.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр общественного развития
Республики Казахстан
Д. Калетаев
Приложение
к приказу Министра
общественного развития
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года
№ 01-01/77
Приложение
к Правилам проведения
религиоведческой экспертизы
Форма
Председателю
Комитета общественного
согласия Министерства
общественного развития
Республики Казахстан
____________________________
(фамилия, инициалы)
от Заявителя
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
адрес и телефон для физических лиц /
наименование, почтовый адрес и телефон
для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас провести религиоведческую экспертизу на следующие религиозные
материалы:__________________________________________________________________
(перечислить объекты экспертизы с указанием автора (и (или) переводчика, составителя),
выходные данные (город, издательство, год изданий, количество страниц)
Проведение религиоведческой экспертизы необходимо в связи с
______________________________________________________________________________
(указывается причина, при этом в случае поступления в библиотечные фонды организаций
необходимо указать наименование организации и дату поступления, в случае обращения за
регистрацией миссионеров либо религиозного объединения – дату и орган, принявший такое
обращение, в случае ввоза на территорию Республики Казахстан - дата ввоза).
Подпись заявителя, дата подписания.
печать (для юридических лиц)