"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 170/21-VI шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 28 маусымдағы № 284/34-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 шілдеде № 1183 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 341/42-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2018 № 341/42-VI (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексінің 9 бабының 1-тармағы 5) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағы 15) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" Астана қаласы маслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 170/21-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылдың 9 тамызында № 1123 болып тіркелген, 2017 жылдың 12 тамызында "Астана ақшамы" және "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланды) мынадай толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіміне қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 10-18–жолдармен толықтырылсын:
"
10.
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
Мамандандырылған емдік өнімдер
11.
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пирфенидон, капсула
12.
Анапластикалық лимфоманың киназа генінің экспрессиясы-мен ұсақ жасушалы емес өкпе обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Кризотиниб, капсула
Ниволумаб, ампула
13.
HER2-рецептор-ларының обырлық гиперэкспрессиясы бар жергілікті-рецидивті, ота жасауға жатпайтын сүт безінің обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пертузумаб, капсула
14.
BRAF V 600 генінің мутациясы бар резекцияға жатпайтын немесе метастазды меланома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Дабрафениб, капсула
15.
Өкпенің бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен туған өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
16.
Алғашқы глаукома, басқа көз аурулары салдарынан туындаған екінші глаукома
Астана қаласында кем дегенде бір жыл диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Бринзоламид, көзге арналған тамшылар
Тимолол, көзге арналған тамшылар
17.
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), дозаланған ингаляцияларға арналған аэрозоль
18.
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Ванатекс (валсартан), таблетка
".

О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 170/21-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях"
Решение маслихата города Астаны от 28 июня 2018 года № 284/34-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 12 июля 2018 года № 1183. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2018 года № 341/42-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12.12.2018 № 341/42-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 170/21-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 09 августа 2017 года за № 1123, опубликовано 12 августа 2017 года в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана") следующие дополнения:
приложение к вышеуказанному решению дополнить строками, порядковые номера 10-18, следующего содержания:
"
10.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Изделия медицинского назначения
Специализированные лечебные продукты
11.
Идиопатический легочный фиброз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пирфенидон, капсула
12.
Немелкоклеточный рак легкого с экспрессией гена киназы анапластической лимфомы
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кризотиниб капсула
Ниволумаб, ампула
13.
Местно-рецидивирующий, неоперабельный рак молочной железы с опухолевой гиперэкспрессией HER2-рецепторов
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пертузумаб, капсула
14.
Нерезектабельная или метастатическая меланома с мутацией гена BRAF V 600
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Дабрафениб, капсула
15.
Бронхолегочная дисплазия легких
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, порошок для приготовления раствора
16.
Первичная глаукома, глаукома вторичная вследствие других заболеваний глаза
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете в городе Астане не менее одного года
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бринзоламид, капли глазные
Тимолол, капли глазные
17.
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), аэрозоль для ингаляций
18.
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Ванатекс (валсартан), таблетка
".

2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Ким
Астана қаласы
мәслихатының хатшысының
міндетін атқарушысы
С. Жүнісов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының
Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы"
(ҚДБ) мемлекеттік мекемесінің басшысы
К. Надыров

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата города Астаны А. Ким
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Астаны
С. Жунусов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Государственного учреждения
"Управление общественного здравоохранения
города Астаны" (УОЗ)
К. Надыров