Көкшетау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 сәуірдегі № С-2/8 "Көкшетау қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 22 қарашадағы № С-24/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 6956 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 9 сәуірдегі № С-42/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.04.2020 № С-42/7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабының 2 тармағына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы" 2016 жылғы 26 сәуірдегі № С-2/8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5360 тіркелген, 2016 жылғы 30 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасында:
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш береді.";
9 тармақтың 4 абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге жалғыз тұратын зейнеткерлерге, жалғыз басты аналардың отбасыларына, 1, 2, 3 топ мүгедектерінің отбасыларына, мүгедек балалары бар отбасыларға, көп балалы отбасыларға, Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардың отбасыларына, интернационалист жауынгерлердің отбасыларына, егер отбасының жиынтық табысы айына жиырма үш айлық есептік көрсеткіштен аспаса, отбасының жиынтық табысының 6 % (пайыз), ал басқа аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) 10 % (пайыз) мөлшері белгіленді.".

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 26 апреля 2016 года № С-2/8 "Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 22 ноября 2018 года № С-24/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 декабря 2018 года № 6956. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 апреля 2020 года № С-42/7
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.04.2020.№ С-42/7 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата "Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау" от 26 апреля 2016 года № С-2/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5360, опубликовано 30 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в приложении 1 к указанному решению:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и/или посредством веб-портала "электронного правительства", согласно Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи".";
абзац 4 пункта 9 изложить в новой редакции:
"арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, устанавливается в размере 6% (процентов) одиноко проживающим пенсионерам, семьям одиноких матерей, семьям инвалидов 1, 2, 3 группы, семьям имеющим детей-инвалидов, многодетным семьям, семьям участников ликвидации аварии Чернобыльской атомной электростанции, семьям воинов-интернационалистов, если сумма совокупного дохода семьи не превышает двадцати трех месячных расчетных показателей в месяц, для остальных малообеспеченных семей (граждан) - 10% (процентов) к совокупному доходу семьи (гражданина).".

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
24-ші кезектен тыс
сессиясының төрағасы
Ж.Әміржанов
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Е.Исимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының
әкімі
Е.Маржықпаев
2018 жылғы "22" қараша

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
24-ой внеочередной сессии
Кокшетауского городского маслихата
шестого созыва
Ж.Амиржанов
Секретарь
Кокшетауского городского маслихата
шестого созыва
Е.Исимбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким
города Кокшетау
Е.Маржикпаев
"22" ноября 2018 года