"Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 2018 жылғы 27 наурыздағы № 66 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Байғанин аудандық Әділет басқармасында 2018 жылдың 6 сәуірде № 3-4-166 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 95 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 10.03.2021 № 95 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Байғанин аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4192 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) қаулысына келесідей өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1 тармағында:
"1 және 2 қосымшаларға" сөздері "1, 2, 3, 4 қосымшаларға" сөздерімен ауыстырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 4 қосымшамен толықтырылсын.
2. "Байғанин аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Байғанин аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Боранбайға жүктелсін.

О внесении изменения и дополнения в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района"
Постановление акимата Байганинского района Актюбинской области от 27 марта 2018 года № 66. Зарегистрировано Управлением юстиции Байганинского района Департамента юстиции Актюбинской области 6 апреля 2018 года № 3-4-166. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10 марта 2021 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10.03.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользованием жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232), акимат Байганинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Байганинского района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4192, опубликованное 17 февраля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменение и дополнение:
в пункте 1 указанного постановления:
слова "приложениям 1 и 2" заменить словами "приложениям 1, 2, 3, 4";
дополнить приложением 4 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Байганинский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в управлении юстиции Байганинского района;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Б. Боранбай.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Байғанин ауданының әкімі А. Шериязданов
Аудан әкімдігінің
2018 жылғы "27" наурыздағы
№ 66 қаулысына қосымша
Аудан әкімдігінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 10 қаулысына 4 қосымша
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері Екі пәтерлі тұрғын үйлер (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № № 70, № 71, № 72, № 73, № 74, № 75 үйлер)
2017 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны – 8 515 836 теңге;
Ц – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны – 120 792 теңге;
Е – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 70,5 шаршы метр;
Т – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2017 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12:Е;
Р= 0:12:70,5= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=120792:100:12+0= 100,66 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері –100,66 теңге.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Байганинского района А. Шериязданов
Приложение к постановлению акимата района от "27" марта 2018 года № 66
Приложение 4 к постановлению акимата района от 16 января 2015 года № 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района Двухквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дома № 70, № 71, № 72, № 73, № 74, № 75)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2017 году – 8 515 836 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2017 году – 120 792 тенге;
Е - общая площадь жилья, построенного в 2017 году – 70,5 квадратных метров;
Т - расчетный срок службы зданий построенного в 2017 году – 100 лет;
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2017 году – 0 тенге;
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А - размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2017 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=120 792:100:12+0=100,66 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц –100,66 тенге.