Шалқар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 98 "Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу және аудан әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 80 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Шалқар аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 9 сәуірде № 3-13-184 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шалқар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 98 "Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу және аудан әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5513 болып тіркелген, 2017 жылғы 8 маусымда аудандық "Шалқар" газетінде жарияланған) қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шалқар аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Шалқар аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М. Алибековке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Қаниев
Шалқар ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 80 қаулысына қосымша
Шалқар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 98 қаулысына қосымша
Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін тұрғын үйдің бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғын үйді ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:
мұнда Гз – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне арналған шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);

О внесении изменения в постановление акимата Шалкарского района от 15 мая 2017 года № 98 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Шалкарского района и признании утратившими силу некоторых постановлений акимата района"
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 26 марта 2018 года № 80. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Департамента юстиции Актюбинской области 9 апреля 2018 года № 3-13-184
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232), акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Шалкарского района от 15 мая 2017 года № 98 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Шалкарского района и признании утратившими силу некоторых постановлений акимата района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5513, опубликованное 8 июня 2017 года в районной газете "Шалқар") следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Шалкарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Шалкарского района;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района М. Алибекова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района Б. Каниев
Приложение к постановлению акимата Шалкарского района от 26 марта 2018 года № 80
Приложение к постановлению акимата Шалкарского района от 15 мая 2017 года № 98
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Шалкарского района, за один квадратный метр в месяц
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Сумма платежей (Р), необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) определяется по формуле:
где Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);

1) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шалқар қаласы, И. Тұңғатаров көшесі, № 25 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
Ц=7 621 922 теңге/95,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 79 894 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=79894/100/12+0=67 теңге айына бір шаршы метрге;
2) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекен-жайы: Шалқар қаласы, № 4 көше, № 387А үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
Ц=6 582 453 теңге/70 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 94 035 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=94035/100/12+0=78,4 теңге айына бір шаршы метрге;
3) екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Шалқар қаласы, И.Тұңғатаров көшесі, № 79А, №89А, №89Б үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
Ц=11 127 200 теңге/140 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 79 480 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=79480/100/12+0=66,23 теңге айына бір шаршы метрге;
4) екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Шалқар қаласы, И. Тұңғатаров көшесі, № 382, № 383, № 384 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
Ц=11 200 000 теңге/140 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 80 000 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=80000/100/12+0=66,6 теңге айына бір шаршы метрге;
5) екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Шалқар қаласы, № 4 көше, № 385, № 386 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
Ц=12 239 248 теңге/140 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 87 423 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;

1) одноквартирный жилой дом расположенный по адресу: город Шалкар, улица И.Тунгатарова, дом № 25.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
Ц=7 621 922 тенге/95,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 79 894 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=79894/100/12+0=67 тенге за один квадратный метр в месяц;
2) Одноквартирный жилой дом расположенный по адресу: город Шалкар, улица № 4, дом № 387А.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
Ц=6 582 453 тенге/70 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 94 035 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=94035/100/12+0=78,4 тенге за один квадратный метр в месяц;
3) двухквартирные жилые дома расположенные по адресу: город Шалкар, улица И. Тунгатарова, дома № 79А, № 89А, № 89Б.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
Ц=11 127 200 тенге/140 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 79480 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=79480/100/12+0= 66,23 тенге за один квадратный метр в месяц;
4) двухквартирные жилые дома расположенные по адресу: город Шалкар, улица И.Тунгатарова, дома №382, №383, №384.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
Ц=11 200 000 тенге/140 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 80 000 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=80000/100/12+0= 66,6 тенге за один квадратный метр в месяц;
5) Двухквартирные жилые дома расположенные по адресу: город Шалкар, улица № 4, дома №385, №386.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
Ц=12 239 248 тенге/140 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 87 423 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;