Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 24-9 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 шілдеде № 3909 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Кодексінің 587 бабына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 14 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға төлемақы ставкалары 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалануға негізделген жанама орман пайдалану үшін төлемақы ставкалары 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Аңшылық шаруашылығының қажеті үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-ағарту, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарда облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану үшін төлемақы ставкалары 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдіктерді, қамыс пен саңырауқұлақтарды жинау және дайындау үшін төлемақы ставкалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. "Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын бекіту" Жамбыл облыстық мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 38-11 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылдың 15 шілдесінде № 2699 тіркелген, 2015 жылдың 18 шілдесінде "Ақ жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл облыстық мәслихаттың агроөнеркәсіпті дамыту, экология және табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
М. Сәрсенов Б. Қарашолақов
Жамбыл облыстық мәслихатының 2018 жылғы 29 маусымдағы "Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы" № 24-9 шешіміне келісім парағы
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитеті Жамбыл облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
аумақтық инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ М. Сатыбалдин
"29" маусым 2018 жыл.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі мемлекеттік кірістер
комитеті Жамбыл облысы бойынша
мемлекеттік кірістер департаментінің
басшысы
________________К. Исаков
"29" маусым 2018 жыл.
Жамбыл облысы маслихатының
2018 жылғы "29" маусымдағы
№ 24-9 шешіміне 1 қосымша
Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға төлемақы ставкалары
Қосалқы сүрек ресурстары
Өлшем бірлігі
Ресурстарды дайындау үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1
Аққайың:
қабық
тонна

Об утверждении ставок платы за некоторые виды лесных пользований на участках государственного лесного фонда области
Решение Жамбылского областного маслихата от 29 июня 2018 года № 24-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 13 июля 2018 года № 3909.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 587 О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года, статьей 14 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года и статьей 6 Закона Республики Казахстана от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда области согласно приложению 1.
2. Утвердить ставки платы за побочные лесные пользования, основанные на использовании участков государственного лесного фонда области согласно приложению 2.
3. Утвердить ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда области для нужд охотничьего хозяйства, для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей согласно приложению 3.
4. Утвердить ставки платы за сбор и заготовку лекарственных растений, камыша и грибов на участках государственного лесного фонда согласно приложению 4.
5. Признать утратившим силу решение Жамбылского областного маслихата от 25 июня 2015 года № 38-11 "Об утверждении ставок платы за некоторые виды лесных пользований на участках государственного лесного фонда области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2699, опубликовано в областной газете "Знамя труда" от 18 июля 2015 года).
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского областного маслихата по вопросам развития агропромышленности, экологии и природопользования.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого офицального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
М. Сарсенов Б. Карашолаков
Лист согласования к решению Жамбылского областного маслихата "Об утверждении ставок платы за некоторые виды лесных пользований на участках государственного лесного фонда области" № 24-9 от 29 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского государственного
учреждения "Жамбылская областная
территориальная инспекция лесного
хозяйства и животного мира Комитета
лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
______________ М. Сатыбалдин
"29" июня 2018 год.
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель департамента государственных
доходов по Жамбылской области Комитета
государственных доходов Министерства
финансов Республики Казахстан
_______________ К. Исаков
"29" июня 2018 год.
Приложение 1 к решению
Жамбылского областного маслихата
от "29" июня 2018 года № 24-9
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда области
Второстепенные древесные ресурсы
Единица измерения
Ставка платы за заготовку ресурса (месячный расчетный показатель)
1
Береза:
кора
тонна

Ұзақ мерзімге пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылық қажеті үшін пайдалану
1 гектар
0
2
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсатында пайдалану
1 гектар
64
3
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, туристік және спорттық мақсатында пайдалану
1 гектар
239
Қысқа мерзімге пайдалану (1 жылға дейін)
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсатында пайдалану
1 күн
0,1 айлық есептік көрсеткіш
Жамбыл облысы маслихатының
2018 жылғы "29" маусымдағы
№ 24-9 шешіміне 4 қосымша
Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдіктерді, қамыс пен саңырауқұлақтарды жинау және дайындау үшін төлемақы ставкалары
Өсімдіктердің атауы (қазақша)
Шикізат түрі
Нарықтық бағасы теңгемен 1 килограмм үшін (құрғақ күйде)
Есепке қолданылатын баға, 1 килограмм үшін теңгемен
Төлемақы ставкаларының деңгейі пайызбен
Есептелген төлемақы ставкасы теңгемен
1
Дәрілік жалбызтікен
тамыры

Долгосрочное пользование (от 10 до 49 лет)
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
1 гектар
0
2
Пользование участками государственного лесного фонда для научно- исследовательских и культурно- оздоровительных целей
1 гектар
64
3
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
1 гектар
239
Краткосрочное пользование (до 1 года)
4
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
1 день
0,1 месячный расчетный показатель
Приложение 4 к решению
Жамбылского областного маслихата
от "29" июня 2018 года № 24-9
Ставки платы за сбор и заготовку лекарственных растений, камыша и грибов на участках государственного лесного фонда области
Наименование растений (русский)
Вид сырья
Рыночная цена в тенге за 1 килограмм (в сухом виде)
Цена для применении в расчет, в тенге за 1 килограмм
Уровень ставки платы в процентах
Расчетные ставки платы в тенге
1
Алтей лекарственный
корни