Қаражал қаласының, Шалғы және Жәйрем кенттерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобаларын (схемаларын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 17 тамыздағы XXV сессиясының № 228 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 24 қыркүйекте № 4956 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 183 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8-бабына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 510-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес ШЕШТІ:
Ескерту. Қіріспе жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 183 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Салық салу мақсаттары үшiн 1-қосымшаға сәйкес Қаражал қаласының және Шалғы кентінің, 2-қосымшаға сәйкес Жәйрем кентінің жерлерін аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Кодексінің 505, 506–баптарында белгіленген жер салығының мөлшерлемелері 3-қосымшаға сәйкес жоғарылатылсын немесе төмендетілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 183 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Қаражал қалалық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылсын:
1) 2014 жылғы 18 сәуірдегі ХХІХ сессиясының № 234 "Салық салу мақсаттары үшін Қаражал қаласының, Шалғы және Жәйрем кенттерінің жерлерін өңірлерге бөлу жобаларын (схемаларын) бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2652 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 6 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2014 жылғы 7 маусымда № 24 (696) "Қазыналы өңір" газетінде жариялаған);
2) 2014 жылғы 26 қарашадағы ХХХV сессиясының № 281 "Қаражал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 сәуірдегі ХХІХ сессиясының № 234 "Салық салу мақсаттары үшін Қаражал қаласының, Шалғы және Жәйрем кенттерінің жерлерін өңірлерге бөлу жобаларын (схемаларын) бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2905 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтарда № 1 (727) "Қазыналы өңір" газетінде, 2015 жылғы 23 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялаған).

Об утверждении проектов (схем) зонирования земель города Каражал, поселков Шалгинск и Жайрем и о корректировке базовых ставок земельного налога
Решение XXV сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17 августа 2018 года № 228. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 сентября 2018 года № 4956.
Сноска. Заголовок – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23.09.2022 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23.09.2022 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для целей налогообложения утвердить проекты (схемы) зонирования земель города Каражал и поселка Шалгинск согласно приложению 1, поселка Жайрем согласно приложению 2.
2. Повысить или понизить ставки земельного налога, установленных статьями 505, 506 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 2– в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23.09.2022 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу следующие решения Каражалского городского маслихата:
1) ХХІХ сессии от 18 апреля 2014 года № 234 "Об утверждении проектов (схем) зонирования земель города Каражал, поселков Шалгинск и Жайрем для целей налогообложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2652, опубликовано 6 июня 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет", в газете "Қазыналы өңір" 7 июня 2014 года № 24 (696));
2) XXXV сессии от 26 ноября 2014 года № 281 "О внесении изменении в решение ХХІХ сессии Каражалского городского маслихата от 18 апреля 2014 года № 234 "Об утверждении проектов (схем) зонирования земель города Каражал, поселков Шалгинск и Жайрем для целей налогообложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2905, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" 10 января 2015 года № 1 (727), 23 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
ХХV сессияның төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 тамыздағы
№ 228 шешіміне
1-қосымша
Салық салу мақсаттары үшiн Қаражал қаласының және Шалғы кентінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Қаражал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 тамыздағы
№ 228 шешіміне
2-қосымша
Салық салу мақсаттары үшiн Жәйрем кентінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Қаражал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 тамыздағы
№ 228 шешіміне
3-қосымша
Жер салығының ставкаларын жоғарылату немесе төмендету
Аймақтар нөмiрлерi
Жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату (+), төмендету (-)
Шекаралары
Қаражал қаласы және Шалғы кенті
I
+ 27 %
5 қабатты үйлер, әкімшілік ғимараты, қонақ үй, аурухана, мемлекеттік кірістер басқармасы орналасқан қаланың орталық бөлігі (шекаралары: солтүстікте - Битабар көшесі, шығыста - 12 орам, оңтүстікте - 25 орам, батыста - Дүкенов көшесі)
II
+ 20 %
Қойма үй-жайлары, жылу-сумен жабдықтау цехы, спорт кешені, мешіт орналасқан коммуналды-қоймалық аумақ (шекаралары: оңтүстікте - Битабар көшесі, солтүстік, шығыс, батыста - құрылыстан босатылған жерлер)
III
+ 5 %
Жеке сектор үйлері орналасқан қаланың батыс бөлігі (Рысқұлбеков, Амангелді, Гагарин, Қарағанды, Кенесары, Горняков көшелері)
IV
± 0 %
Теміржол көлігі объектілері қамтыған қаланың өндірістік аумағы
V

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель ХХV сессии,
секретарь городского маслихата
З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 17 августа 2018 года № 228
Проект (схема) земель города Каражал и поселка Шалгинск для целей налогообложения
Приложение 2
к решению
Каражалского городского маслихата
от 17 августа 2018 года № 228
Проект (схема) земель поселка Жайрем для целей налогообложения
Приложение 3
к решению
Каражалского городского маслихата
от 17 августа 2018 года № 228
Повышение или понижение ставок земельного налога
Номера зон
Повышение (+), понижение (-) ставок земельного налога
Границы
город Каражал и поселок Шалгинск
I
+ 27 %
Центральная часть города, на которой размещены 5 этажные дома, здание акимата, гостиница, больница, управление государственных доходов (границы: на севере - улица Битабара, на востоке - 12 квартал, на юге - 25 квартал, на западе - улица Дукенова)
II
+ 20 %
Коммунально - складская территория, на которой размещены складские помещения, цех тепло-водоснабжения, спортивный комплекс, мечеть (границы: на юге - улица Битабара, на севере, востоке, западе - земли свободные от застройки)
III
+ 5 %
Западная часть города, где размещены дома частного сектора (улицы Рыскулбекова, Амангельды, Гагарина, Карагандинская, Кенесары, Горняков)
IV
± 0 %
Производственная территория города, земли, занятые объектами железнодорожного транспорта
V

- 0,16 %
Көп қабатты құрылыс үйлері орналасқан 25 орам аумағы
VI
– 32 %
Құрылысшылар және ескі Қаражал ықшам аудандары
VII
– 35 %
Станциялық ықшам ауданы
VIII
– 37 %
Шалғы кентінің аумағы
IX
– 45 %
Ақтай ықшам ауданы, Степная көшесі
X
– 50 %
Қаражал қаласы жерлерінің әкімшілік-аумағының шекарасындағы қалған аумағы
Жәйрем кенті
I
+ 12 %
Бизнес орталығы, қонақ үйі, сот ғимраты, мектеп орналасқан кенттің орталық бөлігі (шекаралары: солтүстікте - Мамаев көшесі, батыста - Пионерская бульвары, шығыста - Металлуров көшесі, оңтүстікте - 2 орам)
II
+ 6 %
Әкімшілік ғимараты, аурухана, "Весна" және "Үшқатын" қонақ үйлері (шекаралары: солтүстікте - Сейфуллин көшесі, шығыста – Металлургов көшесі, оңтүстікте - автостанция)
III
– 8 %
Жеке сектор аумағы, мектептер, дүкендер (шекаралары: солтүстікте - Даулетбаев көшесі, шығыста - Молдағұлова көшесі, оңтүстікте - Шинтуринов көшесі, батыста - құрылыстан босатылған жерлер)
IV
– 31 %
Жеке сектор аумағы, батыста - Молдағұлова көшесінен Заводская көшесіне дейін, шығыста- Металлургов пен Луговая көшелері арасындағы аумақ
V
– 50 %
Жәйрем кентінің жерлерінің әкімшілік-аумағының шекарасындағы қалған аумағы

– 0,16 %
Территория 25 квартала, где размещены дома многоэтажной застройки
VI
– 32 %
Микрорайоны Строителей и старый Каражал
VII
– 35 %
Микрорайон Станционный
VIII
– 37 %
Территория поселка Шалгинск
IX
– 45 %
Территория микрорайона Актай, улица Степная
X
– 50 %
Остальная территория, в административно -территориальных границах земель города Каражал
поселок Жайрем
I
+ 12 %
Центральная часть поселка, на которой размещены бизнес центр, гостиница, здание суда, школа (границы: на севере - улица Мамаева, на западе – бульвар Пионерская, на востоке - улица Металлургов, на юге - 2 квартал)
II
+ 6 %
Здание акимата, больница, гостиницы "Весна" и "Ушкатын" (границы: на севере - улица Сейфуллина, на востоке - улица Металлургов, на юге - автостанция)
III
– 8 %
Территория частного сектора, школы, магазины (границы: на севере - улица Даулетбаева, на востоке - улица Молдагуловой, на юге - улица Шинтуринова, на западе -земли свободные от застройки)
IV
– 31 %
Территория частного сектора, на западе - от улицы Молдагуловой до улицы Заводская, на востоке - территория между улицами Металлургов, Луговая
V
– 50 %
Остальная территория, в административно -территориальных границах земель поселка Жайрем