Қарақия аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/167 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2018 жылғы 4 маусымдағы № 17/201 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 маусымда № 3652 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы № 18/217 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3613 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/167 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3510 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған), келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 251 470,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 314 258,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 472,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 441,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 834 299,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 288 300,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 918,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 104 515,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 596,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 96 748,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін қолдану ) – 96 748, 9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 104 515,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 596,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 36 830,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесі мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
" 5. Жергілікті атқарушы органның резерві 32 388,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 26 декабря 2017 года № 13/167 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 4 июня 2018 года № 17/201. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 июня 2018 года № 3652
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением областного маслихата от 16 мая 2018 года № 18/217 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 26 декабря 2017 года № 13/167 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3510, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2018 год, в следующих объемах:
1) доходы - 10 251 470,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 314 258,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 472,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 93 441,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 834 299,0 тысяч тенге.
2) затраты – 10 288 300,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 918,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 104 515,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 596,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 96 748,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 748,9 тысяч тенге;
поступление займов – 104 515,5 тысяч тенге;
погашение займов – 44 596,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 830,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 32 388,0 тысяч тенге.".

көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложением 1 и 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) после государственной регистрации настоящего решения в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

10 288 300,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
406 441,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
23 804,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 084,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
144 167,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
143 090,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 077,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
76 926,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
76 926,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 749,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 749,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 326,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 549,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
777,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 000,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 863,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 863,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23 473,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 473,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
37 133,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 133,0
02
Қорғаныс
2 675,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 675,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 675,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 500,0

10 288 300,4
01
Государственные услуги общего характера
406 441,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
23 804,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 084,0
003
Капитальные расходы государственного органа
720,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
144 167,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
143 090,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1077,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
76 926,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
76 926,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 749,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27 749,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 326,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40 549,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
777,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 000,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 863,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 863,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23 473,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
23 473,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
37 133,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
37 133,0
02
Оборона
2 675,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 675,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 675,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 500,0

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 500,0
04
Білім беру
3 876 277,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 731 285,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 776,0
003
Жалпы білім беру
2 695 369,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
122 720,0
006
Балаларға қосымша білім беру
121 550,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 460,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
706 478,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға(қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 012,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 390,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
13 530,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет дене шынықтыру және спорт бөлімі
144 992,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
144 992,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
350 249,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 202,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 202,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
344 907,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 444,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
67 726,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 570,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 204,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133 530,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3 364,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21 342,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 500,0
04
Образование
3 876 277,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 731 285,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
40 776,0
003
Общеобразовательное обучение
2 695 369,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
122 720,0
006
Дополнительное образование для детей
121 550,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 460,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
706 478,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 012,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 390,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 530,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
144 992,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
144 992,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
350 249,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 202,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 202,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
344 907,0
010
Государственная адресная социальная помощь
52 444,0
004
Программа занятости
67 726,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 570,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 204,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133 530,0
014
Оказание соцальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 364,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21 342,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат