Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2018 жылғы 17 мамырдағы № 172 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 маусымда № 7812 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 31 мамырдағы № 110 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 31.05.2022 № 110 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Жангелдин аудандық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) 2014 жылғы 28 ақпандағы № 155 "Қостанай облысы Жангелдин ауданының Қарасу ауылында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4588 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) 2017 жылғы 18 мамырдағы № 101 "Мәслихаттың 2014 жылғы 28 ақпандағы № 155 "Қостанай облысы Жангелдин ауданының Қарасу ауылында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7092 болып тіркелген, 2017 жылғы 14 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 17 мая 2018 года № 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 июня 2018 года № 7812. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31 мая 2022 года № 110
Сноска. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31.05.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу следующие решения Джангельдинского районного маслихата:
1) от 28 февраля 2014 года № 155 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Карасу Джангельдинского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4588, опубликовано 24 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) от 18 мая 2017 года № 101 "О внесении изменений в решение маслихата от 28 февраля 2014 года № 155 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Карасу Джангельдинского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7092, опубликовано 14 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ордабаев
Жангелдин аудандық
мәслихат хатшысы
С. Нургазин
КЕЛІСІЛДІ
Жангелдин ауданы Ахмет
Байтұрсынұлы ауылының әкімі
________________ С. Оразбаев
Мәслихаттың
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 172 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының (бұдан әрі – Ахмет Байтұрсынұлы ауылы) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Ахмет Байтұрсынұлы ауылы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының аумағындағы ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Ахмет Байтұрсынұлы ауылының әкімі шақырады.
Жангелдин ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылы шегінде бөлек жиынды өткізуді Ахмет Байтұрсынұлы ауылының әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Ахмет Байтұрсынұлы ауылының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Ахмет Байтұрсынұлы ауылының әкімімен немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ахмет Байтұрсынұлы ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ахмет Байтұрсынұлы ауылының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Жангелдин аудандық мәслихатымен бекітілген сандық құрамына сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Ордабаев
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата
С. Нургазин
СОГЛАСОВАНО
Аким села Ахмет Байтұрсынұлы
Джангельдинского района
__________________ С. Оразбаев
Утверждены
решением маслихата
от 17 мая 2018 года № 172
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области
1. Общее положение
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области (далее – село Ахмет Байтұрсынұлы) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села Ахмет Байтұрсынұлы.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села (далее – раздельный сход) на территории села Ахмет Байтұрсынұлы созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села Ахмет Байтұрсынұлы.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Джангельдинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села Ахмет Байтұрсынұлы организуется акимом села Ахмет Байтұрсынұлы.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села Ахмет Байтұрсынұлы, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом села Ахмет Байтұрсынұлы или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким села Ахмет Байтұрсынұлы или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села Ахмет Байтұрсынұлы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Джангельдинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.

9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және Ахмет Байтұрсынұлы ауылы әкімінің аппаратына беріледі.
Мәслихаттың
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 172 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ахмет Байтұрсынұлы ауылының жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Ахмет Байтұрсынұлы ауылы тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1
Қостанай облысы Жангелдин ауданының Ахмет Байтұрсынұлы ауылы
7

9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Ахмет Байтұрсынұлы.
Приложение
к решению маслихата
от 17 мая 2018 года № 172
Количественный состав представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей села Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области (человек)
1
село Ахмет Байтұрсынұлы Джангельдинского района Костанайской области
7