Май аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 наурыздағы № 1/30 "Май ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 1/28 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 наурызда № 5920 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 2/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 2/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Май аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 наурыздағы "Май ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" № 1/30 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3748 болып тіркелген, 2014 жылдың 12 сәуірінің аудандық "Шамшырақ" газетінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Май ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидалары осы шешімінің қосышасына сәйкес жана редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Май аудандық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жөніндегі депутаттық тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.У. Кәрімов
Мәслихаттың хатшысы Ғ.Т. Арынов
Май аудандық мәслихатының
2018 жылғы 28 ақпандағы
№ 1/28 шешіміне
қосымша
Май аудандық мәслихатының
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 1/30 шешімімен
бекітілген
Май ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидалары

О внесении изменения в решение Майского районного маслихата от 13 марта 2014 года № 1/30 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района"
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 28 февраля 2018 года № 1/28. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 марта 2018 года № 5920. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 16 апреля 2021 года № 2/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 16.04.2021 № 2/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Майского районного маслихата от 13 марта 2014 года № 1/30 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3748 опубликованное 12 апреля 2014 года в районной газете "Шамшырақ") следующие изменение:
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Майского района, утвержденные указанным решением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социально-культурного развития и по защите законных прав и интересов граждан.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель сессии К.У. Каримов
Секретарь маслихата Г.Т. Арынов
Приложение
к решению Майского
районного маслихата
от 28 февраля 2018 года № 1/28
Утверждены
решением Майского
районного маслихата
от 13 марта 2014 года № 1/30
Правила оказания социальной помощи, установления
размеров и определения перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан Майского района

1. Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар). Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) № 504 қаулысына сәйкес әзірленді
1 - тарау. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия - өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Май ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысының статистикалық органдары есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – "Май ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес Акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалы - "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" Департаментінің Май аудандық бөлімшесі;
9) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
10) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
3. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде уәкiлеттi орган мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила).
Глава 1.Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Майского района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Майского района";
8) уполномоченная организация - Майское районное отделение Департамента "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;
9) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно–территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
10) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи;
3. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.

4. Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабында және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылдықта бір рет) көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі:
1) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
2) 9 мамыр - Жеңіс күні;
3) 1 қазан – Халықаралық қарттар күні;
4) қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні.
7. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Павлодар облысының жергілікті атқарушы орган бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
2 - тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін
айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
8. Әлеуметтік көмек Май ауданының аумағында тұрақты тұратын, келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестiрiлген тұлғаларға, атап айтқанда:
екiншi дүние жүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушы тұлғаларға;
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясы (әрі қарай - ЧАЭС) апатының зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
3) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС мүгедектерiне теңестiрiлген тұлғалар, атап айтқанда:
Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары;
4) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген тұлғаларға басқа да санаттары, атап айтқанда:
қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай-ақ қайтыс болған ҰОС қатысушыларының, жалпы сырқат салдары, еңбек жарақаты және басқа да себеп (заңға қарсысын есептемегенде) нәтижесінде мүгедек деп танылған екiншi рет некелеспеген әйелдерiне (күйеулерiне);
ҰОС жылдарында тылда атқарған қажырлы еңбегi, мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалситік Республикалар Одағының (әрі қарай - КСРО) ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған тұлғаларға;

4. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие).
6. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) 8 марта – Международный женский день;
2) 9 мая – День Победы;
3) 1 октября – Международный День пожилых людей;
4) второе воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан.
7. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утвержденных местным исполнительным органом Павлодарской области.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
8. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан, постоянно проживающим на территории Майского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны;
военнослужащим Советской Армии, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) в 1986 - 1987 годах;
3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам ВОВ, а именно:
лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
4) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а именно:
женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников ВОВ, признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - СССР), за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;

5) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдерімен марапатталмаған тұлғаларға;
6) ең төмен мөлшердегі зейнетақы немесе жәрдемақы алатын зейнеткерлік жасқа жеткен тұлғаларға, атап айтқанда:
жалғыз басты және жалғыз тұратын тұлғаларға;
80 жасқа толған және одан да асқан тұлғаларға;
7) мүгедектер, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
1 топтағы мүгедектерге;
2 топтағы мүгедектерге;
қәмелеттік жасқа толмаған баласы (балалары) бар мүгедектерге;
арбаға таңылған мүгедектерге;
8) бір адамға шаққандағы табысы белгіленген күнкөріс шегі мөлшерінен аспайтын, облыстың жоғары оқу орындарында оқитын аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттеріне және ата-ана қамқорынсыз қалған балалар мен жетім-балаларға;
9) аз қамтамасыз етілген азаматтарға, атап айтқанда:
уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркеуінде тұрған, табысы белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын жұмыссыз азаматтарға;
бас бостандығынан айыру орнынан босап шыққан тұлғаларға;
ауыр өмірлік жағдайға ұшыраған азаматтарға, атап айтқанда өрт немесе табиғи апат;
ауыр өмірлік жағдайға ұшыраған азаматтарға, атап айтқанда ұзақ (1 айдан аса) ауру;
кірісі күнкөріс деңгейінен аспайтын 12 аптаға дейін аудандық ауруханаға жүктілігіне байланысты дер кезінде есепке тұрған, жүкті әйелдерге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтамасыз етілген отбасыларға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын кәмелеттік жасқа толмаған, төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға;
жан басына шаққанда отбасының орташа табысы облыс бойынша белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасыларына;
жан басына шаққанда отбасының орташа табысы облыс бойынша белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын, кәмелеттік жасқа толмаған, төрт және одан да көп бірге тұратын балалары бар отбасыларына;
10) әлеуметтiк манызы бар аурулармен ауратын азаматтарға, атап айтқанда:
онкология ауруларынан зардап шегуші тұлғаларға;
туберкулездің әртүрлі формаларынан зардап шегуші тұлғаларға;
адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегуші тұлғаларға;
9. Уәкілетті орган кірісін есептемеусіз көрсетеді:
1) атаулы және мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек:
Жеңіс күніне орай осы Қағиданың 8-тармағының 1), 2), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген санаттарға уәкілетті ұйымымен келісілген тізім негізінде;
Халықаралық әйелдер күніне орай осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында жетінші абзацта көрсетілген санаттарға уәкілетті органның тізімі негізінде;

5) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
6) лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсий или пособий, а именно:
одиноким и одиноко проживающим лицам;
лицам в возрасте от 80 и более лет;
7) инвалидам, а именно:
детям-инвалидам до 18 лет;
инвалидам первой группы;
инвалидам второй группы;
инвалидам, имеющим несовершеннолетнего ребенка (детей);
инвалидам-колясочникам;
8) студентам, обучающимся в высших учебных заведениях области из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает величины прожиточного минимума, детям–сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
9) малообеспеченным гражданам, а именно:
безработным гражданам, доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящим на учете в качестве безработного в уполномоченном органе;
лицам, освободившимся из мест лишения свободы;
гражданам, попавшим в трудную жизненную ситуацию, а именно стихийное бедствие или пожар;
гражданам, попавшим в трудную жизненную ситуацию, а именно длительная (более 1 месяца) болезнь;
беременным женщинам со среднедушевым доходом семьи, не превышающим прожиточного минимума, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности до 12 недель;
семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
многодетным матерям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей получающие государственную адресную социальную помощь;
семьям со среднедушевым доходом семьи, не превышающим установленной по области величины прожиточного минимума;
семьям, имеющим совместно проживающих четырех и более несовершеннолетних детей, со среднедушевым доходом семьи, не превышающим установленной по области величины прожиточного минимума;
10) гражданам, имеющим социально-значимые заболевания, а именно:
лицам, страдающим онкологическим заболеванием;
лицам, страдающим различными формами туберкулеза;
лицам, страдающим заболеванием вирус иммунодефицита человека;
9. Уполномоченный орган оказывает социальную помощь без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
ко дню Победы для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), 4), 5) пункта 8 настоящих Правил на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
к Международному женскому дню для категорий, указанных в седьмом абзаце подпункте 9) пункта 8 настоящих Правил на основании списка, уполномоченного органа;

Халықаралық қарттар күніне орай осы Қағиданың 8-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген санаттарға уәкілетті ұйымымен келісілген тізім негізінде;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшасында бірінші, екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттарға уәкілетті ұйымымен келісілген тізім негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 8-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға мерзімді басылымдарға жазылу үшін өтініш негізінде - 3 (үш) айлық есеп көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшасында бесінші абзацта көрсетілген санаттарға тұрғын үйіне пандус орнатудың нақты құны мөлшерінде екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттар мен бірге, мүгедек статусын растайтын құжаты негізінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшасында төртінші абзацта көрсетілген санаттарға екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3) тармақшасында көрсетілген құжаттар мен бірге, мүгедек статусын растайтын құжат, баланың туу туралы куәлігі негізінде - 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында екінші абзацта көрсетілген санаттарға екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, бас бостандығынан айыру орнынан босағаны туралы анықтамасы негізінде - 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында үшінші абзацта көрсетілген санаттарға оқиға болған күнінен бастап үш айдың ішінде жеке өтініш берсе - 60 (алпыс) АЕК дейін (аудандық арнайы комиссияның шешімі бойынша);
осы Қағиданың 8-тармағының 10) тармақшасында бірінші абзацта көрсетілген санаттарға екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, онкологиялық ауруын растайтын медициналық анықтама негізінде - 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 10) тармақшасында екіншщі абзацта көрсетілген санаттарға, екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, туберкулез ауруын растайтын медициналық анықтама негізінде - 7 АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 10) тармақшасында үшінші абзацта көрсетілген санаттарға екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, ауруын растайтын медициналық анықтама негізінде - 7 АЕК мөлшерінде;

к Международному дню пожилых людей для категорий, указанных в подпункте 6) пункта 8 настоящих Правил на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
ко Дню инвалидов Республики Казахстан для категорий, указанных в первом, во втором и третьем абзацах подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
2) единовременную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпункте 1) пункта 8 настоящих Правил социальная помощь на подписку периодических печатных издании в размере 3 (три) минимальных расчетных показателей (далее - МРП) - на основании личного заявления;
для категорий, указанных в пятом абзаце подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил в размере фактической стоимости на установку пандусов к жилому дому на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил и документа, подтверждающего статус инвалида;
для категорий, указанных в четвертом абзаце подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил в размере 5 (пять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус инвалида, свидетельство о рождении ребенка;
для категорий, указанных во втором абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил в размере 5 (пять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, справки об освобождении из мест лишения свободы;
для категорий, указанных в третьем абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил до 60 (шестьдесят) МРП в течение трех месяцев со дня наступления события - на основании личного заявления (по решению специальной районной комиссии);
для категорий, указанных в первом абзаце подпункта 10) пункта 8 настоящих Правил в размере 10 (десять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, медицинской справки, подтверждающей наличие онкологической болезни;
для категорий, указанных во втором абзаце подпункта 10) пункта 8 настоящих Правил в размере 7 (семь) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, медицинской справки, подтверждающей наличие туберкулезного заболевания;
для категорий, указанных в третьем абзаце подпункта 10) пункта 8 настоящих Правил в размере 7 (семь) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, медицинской справки, подтверждающей наличие болезни;

осы Қағиданың 8-тармағының 2), 3), 4), 5) тармақшыларында және 7) тармақшасында бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттарға тұрғын үйіне жөндеу және абаттандыру жұмыстарын жүргізу үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші негізінде - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткішке дейін (аудандық арнайы комиссияның шешімі бойынша);
осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшаларында бірінші, екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттарға біржолғы әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мүгедектігін растайтын анықтама негізінде - 10 (он) АЕК мөлшерінде;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 8-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген санаттарға коммуналдық тұрмыстық қызметін өтеу үшін, екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, статусын растайтын құжат негізінде - 3,6 (үш бүтін алты) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшасында бірінші, екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттарға екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, статусын растайтын құжат негізінде - 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 2) тармақшасында екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттарға денсаулығын жақсарту үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, статусын растайтын құжат негізінде - 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 8-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген санаттарға дәрі-дәрмек алу үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, статусын растайтын құжат негізінде – 1 (бір) АЕК мөлшерінде;

для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), в первом и во втором абзацах подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил на ремонт и благоустройство жилого помещения до 60 (шестьдесят) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций (по решению специальной районной комиссии);
для категорий, указанных в первом, во втором и третьем абзацах подпункта 7) пункта пункта 8 Правил единовременная социальная помощь в размере 10 (десять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, справки подтверждающей инвалидность;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий указанных в подпунктах 2), 3), 4) пункта 8 настоящих Правил на оплату жилищно-коммунальных услуг в размере 3,6 (три целых шесть) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус;
для категорий, указанных в первом, во втором и третьем абзацах подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил на оплату жилищно-коммунальных услуг в размере 2 (два) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус;
для категорий, указанных во втором и третьем абзацах подпункта 2) пункта 8 настоящих Правил на оздоровление в размере 2 (два) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 8 настоящих Правил на приобретение лекарств в размере 1 (один) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус;

осы Қағиданың 8-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға тұрмыстық-коммуналдық кызметін өтеу үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, статусын растайтын құжат негізінде – 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 10) тармақшасында екінші абзацта көрсетілген санаттарға
амбулаторлық емделу кезінде екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, амбулаторлық емделуде деген медициналық анықтама негізінде - тамақтануға 6 (алты) АЕК мөлшерінде және жүріп-тұруына 1 (бір) АЕК мөлшерінде;
жүріп-тұру шығындарын өтеу:
осы Қағиданың 8-тармағының 10) тармақшасында бірінші абзацта көрсетілген санаттарға Павлодар облыстық онкология диспансеріне дейін және тұрақты жеріне дейін жол жүру билеттерінің нақты құны мөлшерінде екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, емделуден, тексеруден өткені немесе кеңес алғаны туралы онколог-дәрігер берген анықтама, жүріп-тұрғаның растайтын құжаттар негізінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 7) тармақшасында бірінші абзацта көрсетілген санаттарға ата-аналарының біріне немесе қамқоршысына нысаналы пунктке дейінгі және тұрақты тұратын жеріне кері қайтқандағы жол жүру билеттерінің нақты құны мөлшерінде әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мүгедек статусын растайтын құжаты, баланың туу туралы куәлігі, тексерілуге, немесе емделуге жолдама негізінде.
10. Уәкілетті орган кірісін ескере отырып әлеуметтік көмек көрсетеді:
1) бір жолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында бірінші абзацта көрсетілген санаттарға жерлеу рәсімдері үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші негізінде, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, - 15 (он бес) АЕК мөлшерінде (аудандық арнайы комиссияның шешімі бойынша);
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында төртінші абзацта көрсетілген, жан басына шаққанда отбасының орташа табысы облыс бойынша белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын санаттарға, екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, медициналық мекемесінін анықтамасы негізінде - 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;

для категорий, указанных в подпункте 1) пункта 8 настоящих Правил на возмещение жилищно-коммунальных услуг в размере 5 (пять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа подтверждающего статус;
для категорий, указанных во втором абзаце подпункта 10) пункта 8 настоящих Правил в размере 6 (шесть) МРП на питание в период амбулаторного лечения и на возмещение затрат на проезд в размере 1 (один) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, медицинской справки о прохождении амбулаторного лечения;
на возмещение затрат на проезд:
для категорий, указанных в первом абзаце подпункта 10) пункта 8 настоящих Правил в размере фактической стоимости проездных билетов в Павлодарский областной онкологический диспансер и обратно к месту постоянного проживания - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, выписки или справки о прохождении лечения, обследования или консультации выданной врачом - онкологом, документов подтверждающих проезд;
для категорий, указанных в первом абзаце подпункта 7) пункта 8 настоящих Правил одному из родителей или опекуну социальная помощь в размере фактической стоимости проездных билетов до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания одному из родителей или опекуну - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил, документа, подтверждающего статус инвалида, свидетельство о рождении ребенка, направление на обследование или лечение, документов подтверждающих проезд.
10. Уполномоченный орган оказывает социальную помощь с учетом доходов:
1) единовременную социальную помощь:
на погребение для категорий указанных в первом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил в размере 15 (пятнадцать) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил (по решению специальной районной комиссии);
для категорий, указанных в четвертом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума в размере 15 (пятнадцать) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил, справки с медицинского учреждения;

осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында бесінші абзацта көрсетілген санаттарға, екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, медициналық мекеменің жүктілігіне байланысты есепке тұрғаны жөнінде анықтама негізінде - 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында алтыншы абзацта көрсетілген санаттарға, алты айдан аса мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасыларына жеке шарушылығын дамыту үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, сатып алу-сату шарты, малдын ветеринарлық паспорты негізінде - 100 (жүз) АЕК дейін;
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында сегізінші абзацта көрсетілген санаттарға қатты отын алу үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші негізінде, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге - 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында сегізінші абзацта көрсетілген санаттарға тұрғын үйіне жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші негізінде, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге - 60 (алпыс) АЕК дейін (аудандық арнайы комиссияның шешімі бойынша);
2) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 8-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, жеке өтініші, білім беру қызметін көрсету үшін үш жақты шарты негізінде оқу төлем ақысын нақты төлем ақы мөлшерінде жартыжылда бір рет және жоғары оқу орындарында оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге ай сайынғы - 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Павлодар облысының тыс жерінде оқитын осы Қағиданың 8-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға 5 (бес) АЕК мөлшерінде қосымша әлеуметтік көмек;

для категорий, указанных в пятом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил в размере 10 (десять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил, справки с медицинского учреждения о постановки на учет по беременности;
для категорий, указанных в шестом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил семьям, получающим государственную адресную социальную помощь более шести месяцев до 100 (сто) МРП для развития личного подворья - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил, договора купли-продажи и ветеринарного паспорта на животное;
для категорий, указанных в восьмом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил на твердое топливо в размере 10 (десять) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил;
для категорий, указанных в восьмом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил на ремонт жилого помещения до 60 (шестьдесят) МРП на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил (по решению специальной комиссии);
2) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанной в подпункте 8) пункта 8 настоящих Правил на оплату обучения в высшем учебном заведении в размере фактической стоимости обучения - оплачивается один раз в полугодие и ежемесячная социальная помощь в период обучения в размере 10 (десять) МРП на проживание, питание и проезд к месту жительства - на основании личного заявления, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг;
для категорий, указанных в подпункте 8) пункта 8 настоящих Правил обучающихся за пределами Павлодарской области на проживание дополнительная социальная помощь в размере 5 (пять) МРП;

осы Қағиданың 8-тармағының 9) тармақшасында төғызыншы абзацта көрсетілген санаттарға мектепке дейінгі ұйымдарға қатысатын балаларға ата-аналық төлем төлеу, екінші деңгейдегі банктердегі немесе жеке банк операцияларына лицензиясы бар ұжымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, осы Қағиданың 13-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге және мектепке дейінгі ұйымының анықтамасы негізінде - 3 (үш) АЕК мөлшерінде;
11. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілетті органдар бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері облыстың жергілікті атқарушы органның келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3 - тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша жергілікті атқарушы органы бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) Үлгілік қағидамен бекіткен нысанда адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты ұсынады.
14. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
16. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Үлгілік қағидамен бекітілген 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын
алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.

для категорий, указанных в девятом абзаце подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил для компенсации родительской оплаты за детей, посещающих дошкольные организации в размере 3 (три) МРП - на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 13 настоящих Правил, справки с дошкольной организации.
11. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет районная специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Специальная комиссия при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуется утвержденным местным представительным органом перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с местным исполнительным органом области.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому местным исполнительным органом по предоставлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребований заявлений от получателей.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) по форме, утвержденной Типовым правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
14. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
16. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 2, 3 к Типовым правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа.
Аким села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.

17. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
18. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
19. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
20. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
21. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 17 және 18-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
23. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайда;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған жағдайда;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
24. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру ауданның бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
4 - тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату
және қайтару үшін негіздемелері
25. Әлеуметтік көмек келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Май ауданы аумағы шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кеткенде;

17. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
18. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
19. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
20. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
21. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 17 и 18 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима села, сельского округа.
22. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
23. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи.
24. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом района на текущий финансовый год.
Глава 4. Основания для прекращения и возврата
предоставляемой социальной помощи
25. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы территории Майского района;

3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдайлар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
26. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5 - тарау. Қорытынды ереже
27. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.

3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
26. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Заключительное положение
27. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".