Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 326 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 27 қарашадағы № 26/4 бірлескен қаулысы мен шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қарашада № 5008 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына сәйкес, аудандық өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Барлық тұрғындары кеткен және қоныс аударған Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Ломоносов ауылдық округі Ломоносовское ауылы таратылсын.
Ескерту. 1-тармақта "Ломоносовка" сөзі "Ломоносовское" сөзімен ауыстырылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 21.06.2019 № 174 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысымен және шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысының тұрғылықты халқының саны елу адамнан кем болатын әкімшілік-аумақтық бірліктері таратылсын:
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Андреев ауылдық округі Беспаловка ауылы;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Чистопол ауылдық округі Шақпақ ауылы;
Мамлют ауданы Белое ауылдық округі Студеное ауылы;
Мамлют ауданы Белое ауылдық округі Прогресс ауылы.
Ескерту. 2-тармақта "Студенное" сөзі "Студеное" сөзімен ауыстырылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 21.06.2019 № 174 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысымен және шешімімен.
3. Солтүстік Қазақстан облысының таратылатын елді мекендері:
Беспаловка ауылы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Андреев ауылдық округі Жаңасу ауылының құрамына;
Шақпақ ауылы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Чистопол ауылдық округі Гаршин ауылының құрамына;
Студеное ауылы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі Щучье ауылының құрамына;
Прогресс ауылы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі Белое ауылының құрамына енгізілсін.
Ескерту. 3-тармақта "Студенное" сөзі "Студеное" сөзімен ауыстырылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 21.06.2019 № 174 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысымен және шешімімен.

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Северо-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2018 года № 326 и решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 27 ноября 2018 года № 26/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 ноября 2018 года № 5008
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с учетом мнения районных представительных и исполнительных органов акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить село Ломоносовское Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области, из которого выехали и переселились все жители.
2. Упразднить административно-территориальные единицы Северо-Казахстанской области, численность постоянного населения которых менее пятидесяти человек:
село Беспаловка Андреевского сельского округа района имени Габита Мусрепова;
село Шакпак Чистопольского сельского округа района имени Габита Мусрепова;
село Студеное Беловского сельского округа Мамлютского района;
село Прогресс Беловского сельского округа Мамлютского района.
Сноска. В пункте 2 слово "Студенное" заменено словом "Студеное", совместным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 21.06.2019 № 174 и решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Включить упраздняемые населенные пункты Северо-Казахстанской области:
село Беспаловка в состав села Жанасу Андреевского сельского округа района имени Габита Мусрепова;
село Шакпак в состав села Гаршино Чистопольского сельского округа района имени Габита Мусрепова;
село Студеное в состав села Щучье Беловского сельского округа Мамлютского района;
село Прогресс в состав села Белое Беловского сельского округа Мамлютского района.
Сноска. В пункте 3 слово "Студенное" заменено словом "Студеное", совместным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 21.06.2019 № 174 и решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Солтүстік Қазақстан облысының облыстық және аудандық атқарушы органдары ауданның және облыстың әкімшілік-аумақтық бірлігінің есептік деректеріне тиісті өзгерістер енгізсін.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" және "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы - Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімі ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына және облыстық мәслихат аппаратының басшысына жүктелсін.
7. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Қ. Ақсақалов
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
С. Ахметбеков
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
хатшысы
В. Бубенко

4. Областному и районному исполнительным органам Северо-Казахстанской области внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц области и района.
5. Коммунальным государственным учреждениям "Аппарат акима Северо-Казахстанской области" и "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области и Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам и руководителя аппарата областного маслихата.
7. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
К. Аксакалов
Председатель сессии
областного маслихата
С. Ахметбеков
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко