Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 ақпанда № 18318 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 12 ақпандағы
№ 43 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелді, 2015 жылғы 13 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінде:
"Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке" деген 1-бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажет меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты
";
реттік нөмірі 5-жол алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 февраля 2019 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2019 года № 18318.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
коммуникаций Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 12 февраля 2019 года № 43
Перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022, опубликован 13 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных указанным приказом:
в разделе 1. "К деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии":
строку, порядковый номер 1, исключить;
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
производственно-технической базы, необходимой для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
";
строку, порядковый номер 5, исключить;

реттік нөмірлері 10 және 11-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
радиациялық қауіпсіздік қызметі
мынадай құжаттардың:
өтініш берушінің радиациялық қауіпсіздік қызметін құру туралы бұйрығының;
радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереженің; радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу сертификаттарының көшірмелері
бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты
11.
иондаушы сәуле шығару көздері мен радиоактивті қалдықтарды сақтауға және көмуге арналған меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі қойма
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты
";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18.
өтініш берушінің персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйелері
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасынас әйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен шарттар жасалады
";
"Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке" деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажет меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі өндірістік-техникалық база
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне және ядролық материалдарды өткізу кіші қызмет түріне қатысты емес;
ядролық материалдарды сақтау кіші қызметі үшін жеке меншіктегі қойманың болуы талап етіледі
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
өтініш берушінің персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйелері
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне қатысты емес.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
меншік құқығындағы радиоактивті қалдықтарға арналған қойма
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
осы тармақ тек ядролық материалдарды пайдалану қызметінің кіші түріне ғана талап етіледі
";
"Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке" деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
мәлімделетін жұмыстарды орындауға қажетті меншік құқығында немесе басқа заңды негіздегі мамандандырылған үй-жайлар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпараттықамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе және радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
жұмыс орындарында өндірістік радиациялық бақылауды қамтамасыз ету
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 7-қосымшасына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; немесе өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда: радиациялық бақылау жүргізу жоспарының және соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасының көшірмесі; радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттарының көшірмелері
бұл тармақты егер өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса және радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
өтініш берушінің персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйелері
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді. Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";

строки, порядковые номера 10 и 11, изложить в следующей редакции:
"
10.
службы радиационной безопасности
копии следующих документов:
приказа заявителя о создании службы радиационной безопасности;
положения о службе радиационной безопасности;
сертификатов обучения по радиационной безопасности
данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
11.
хранилища для хранения и захоронения источников ионизирующего излучения и радиоактивных отходов на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
в разделе 2. "К деятельности по обращению с ядерными материалами":
строку, порядковый номер 1, исключить;
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
производственно-технической базы, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности и к подвиду деятельности по реализации ядерных материалов;
для подвида деятельности хранение ядерных материалов требуется наличие собственного хранилища
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10.
хранилища для радиоактивных отходов на праве собственности
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт требуется только для подвида деятельности использование ядерных материалов
";
в разделе 3. "К деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
специализированных помещений, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
не требуется выполнение данного пункта, если заявитель проводит работы на территории заказчика и для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
обеспечения производственного радиационного контроля на рабочих местах
форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии; или в случае наличия собственной службы радиационного контроля: копия плана проведения радиационного контроля и последнего протокола проведения радиационного контроля; копии сертификатов поверки приборов радиационного контроля
не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества и для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
";
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";

реттік нөмірлері 8, 9 және 10-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
иондаушы сәуле шығару көздері жұмысының сапасын бақылауға және радиациялық шоғырларды калибрлеуді жүргізуге жауапты медициналық физиктер
мынадай құжаттардың: медициналық физиктердің шоғырды калибрлеуді жүргізу және сапаны бақылау бойынша дипломының және арнайы даярлығы туралы құжаттардың;
радиотерапиялық қондырғының сапасын бақылау бағдарламасының және шоғырларды калибрлеу және сапасын бақылау жүргізудің соңғы хаттамасының көшірмелері
бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты
9.
радиоактивті заттарды, аспаптарды және қондырғыларды сақтауға арналған меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі қойма
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды сақтау кіші қызметі үшін жеке меншіктегі қойманың болуы талап етіледі;
егер құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар аралық немесе уақытша жеке сақтауды қажет етпейтін болса және әрдайым пайдалану және қайта зарядтау барысында жұмыс орнында болса, онда бұл тармақты орындау талап етілмейді
10.
құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізу туралы құжаттама
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 7-қосымшасына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; немесе құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізетін меншікті техник болған жағдайда: атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 1-қосымшасына сәйкес мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық құралдар мен қондырғыларды және радиоизотоптық тексеру жабдықтарын пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты.
Бұл тармақты егер өтініш беруші құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 11-жол алып тасталсын;
"Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке" деген 4-бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
мәлімделетін жұмыстарды орындауға қажетті меншік құқығында немесе басқа заңды негіздегі мамандандырылған үй-жайлар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
жұмыс орындарында өндірістік радиациялық бақылауды қамтамасыз ету
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 7-қосымшасына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; немесе мынадай құжаттардың: меншікті радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда: радиациялық бақылауды жүргізу жоспарының; соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасының;
радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттарының көшірмелері
егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса,бұл тармақты орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
өтініш берушінің радиациялық қауіпті жұмыстарға рұқсаты бар персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйелері
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы құжаттамалар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 7-қосымшасына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізетін меншікті техник болған жағдайда; атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 1-қосымшасына сәйкес мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың біліктілі құрамының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптар мен қондырғыларды және қол жүгі мен багажды тексеруге, көлікті, материалдарды, заттарды тексеруге, адамды жеке-дара тексеруге арналған жабдықтарды пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты;
егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса,бұл тармақты орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 10-жол алып тасталсын;
"Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметке" деген 5-бөлімде:
реттік нөмірі 2-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
радиациялық қауіпсіздік қызметі (немесе жауапты тұлға)
радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереженің (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының) көшірмесі;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 6-қосымшасына сәйкес қызмет немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
радиациялық қауіпсіздік қызметінің персоналы мен радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға "Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау" қызмет түріне лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғадан радиациялық қауіпсіздік бойынша арнайы дайындықтан өткен қызметкерлер ішінен тағайындалады; бұл тармақ персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі қызметтің кіші түріне қатысты емес
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
мәлімделген жұмыстарға жіберілген өтініш берушінің персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйесі
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ мынадай:
құрамында радиоизотоптық иондаушы сәулелену көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау бойынша қызметтердің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
мәлімделетін жұмыстарды орындауға қажетті меншік құқығында немесе басқа заңды негіздегі мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің мөлшерін анықтау және персоналды дозиметрлік жеке бақылау бойынша жұмыстарды орындауға ғана қатысты
";
"Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке" деген 6-бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
мәлімделетін жұмыстарды орындауға қажетті меншік құқығында немесе басқа заңды негіздегі мамандандырылған үй-жайлар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе және аумақтар мен объектілерді радиациялық оңалту, өңдеп қалпына келтіру қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
өтініш берушінің персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйесі
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі радиоактивті қалдықтарға арналған қоймалар
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 11-қосымшасына сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бұл тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты
";
"Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметке" деген 7-бөлімде:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
өтініш берушінің радиациялық қауіпті жұмыстарға рұқсаты бар персоналының сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйелері
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";
"Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы қызметке" деген
8-бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
персоналдың сәулелену дозасын бақылау және есепке алу жүйесі
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің 4-қосымшасына сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады
";

строки, порядковые номера 8, 9 и 10, изложить в следующей редакции:
"
8.
медицинских физиков, ответственных за проведение калибровки радиационных пучков и контроля качества работы источников ионизирующего излучения
копии следующих документов: дипломов и документов о специальной подготовке медицинских физиков по проведению калибровки пучка и контроля качества;
программы контроля качества радиотерапевтической установки и последнего протокола проведения калибровки пучков и контроля качества
данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
9.
хранилища для радиоактивных веществ, приборов и установок на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
для подвида деятельности хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, требуется наличие собственного хранилища;
если приборы, содержащие радиоактивные вещества, не требуют промежуточного или временного отдельного хранения и постоянно находятся на рабочих местах в процессе эксплуатации и перезарядки, то не требуется выполнение данного пункта
10.
документации о проведении технического обслуживания и ремонта приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии;
или в случае наличия собственного техника, проводящего техническое обслуживание и ремонт приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества: форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, и радиоизотопного досмотрового оборудования.
Не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
";
строку, порядковый номер 11, исключить;
в разделе 4. "К деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
специализированных помещений, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика
";
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
обеспечения производственного радиационного контроля на рабочих местах
форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии; или в случае наличия собственной службы радиационного контроля, копии следующих документов: плана проведения радиационного контроля; последнего протокола проведения радиационного контроля; сертификатов поверки приборов радиационного контроля
не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
";
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя, допущенного к радиационно опасным работам
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
документации о проведении технического обслуживания и ремонта приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии;
или в случае наличия собственных техников, проводящего техническое обслуживание и ремонт приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение:
форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к работам по использованию оборудования для досмотра ручной клади и багажа, для досмотра транспорта, материалов, веществ, для персонального досмотра человека и медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
";
строку, порядковый номер 10, исключить;
в разделе 5. "К деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии":
строку, порядковый номер 2, исключить;
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
службы (или ответственного лица) по радиационной безопасности
копия положения о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность);
форма сведений, содержащих информацию о службе или ответственном лице согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
персонал службы радиационной безопасности и лицо, ответственное за радиационную безопасность назначается из числа сотрудников, прошедших специальную подготовку по радиационной безопасности у физического или юридического лица, имеющего лицензию на вид деятельности "Специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности";
данный пункт не относится к подвиду деятельности по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала
";
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя, допущенного к заявляемым работам
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к подвидам деятельности по:
техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение;
контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение.
Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
специализированных помещений, лабораторий, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ, согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к выполнению работ по определению содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды и индивидуальному дозиметрическому контролю персонала
";
в разделе 6. "К деятельности по обращению с радиоактивными отходами":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
специализированных помещений, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика и к подвиду деятельности по радиационной реабилитации, рекультивации территорий и объектов
";
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
хранилища для радиоактивных отходов на праве собственности или иных законных основаниях
форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ согласно приложению 11 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
данный пункт относится только к подвиду деятельности по хранению и захоронению радиоактивных отходов
";
в разделе 7. "К деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5.
системы контроля и учета доз облучения персонала заявителя, допущенного к радиационно опасным работам
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";
в разделе 8. "К деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний":
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
системы контроля и учета доз облучения персонала
форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии
договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
";

Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3. "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 4 сәуірде жарияланды):
нысан бойынша өтініш Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4. "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 сәуірде жарияланды):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау қорытындысы бойынша уәкілетті орган ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – Аккредиттеу туралы куәлік) немесе электронды және қағаз түрінде жазбаша дәлелді бас тарту береді.";
нысан бойынша өтініш көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
нысан бойынша ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік көрсетілген қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

форму сведений, содержащих информацию о договоре по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала с физическим или юридическим лицом, имеющей соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно приложению 4 к Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии изложить в новой редакции согласно приложению 1 к перечню некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень);
2. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 "Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13468, опубликован 4 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет" 4 апреля 2016 года):
заявление по форме согласно приложению 2 к Правилам аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к Перечню;
4. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538, опубликован 13 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. По итогам рассмотрения документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, уполномоченный орган выдает свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности (далее – Свидетельство об аккредитации) либо письменный мотивированный отказ в электронном и бумажном виде.";
заявление по форме согласно приложению 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 8 к Перечню;
свидетельство об аккредитации организации на право проведения экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности по форме согласно приложению 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к Перечню;

5. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығында (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 наурызда № 13549 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 сәуірде жарияланды).
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын (бұдан әрі - КҚК) бекіту, сонымен қатар, оларға басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын Қазақстан Республикасының аумағына тарату (бұдан әрі – сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын тарату) үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) мынадай құжаттарды жібереді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша КҚК конструкциясын бекітуге немесе оларға басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын Қазақстан Республикасының аумағына таратуға арналған өтінімді;
2) КҚК конструкциясын бекіту үшін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін;
3) басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен КҚК-нің конструкциясына сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын Қазақстан Республикасының аумағына тарату үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін жібереді.";
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау қорытындысы бойынша уәкілетті орган өтініш берген күнінен бастап жиырма жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ҚҚК конструкциясын бекітеді немесе сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын таратады не өтініш берушіге жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.
ҚҚК конструкциясын бекіту немесе сертификат-рұқсаттаманың қолданылуын тарту туралы шешім уәкілетті органның бұйрығымен рәсімделеді.";
нысан бойынша өтінім көрсетілген қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Атом энергиясын пайдалану
саласындағы қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
Шарт тақырыбы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/ жеке тұлға атауы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылаумен қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты.(болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
аттестаттаудан өтуге _____________________________________________________
(аттестаттаудан өтетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
аттестаттаудан өтетін тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ рұқсат беруді сұрайды.
(лауазым атауы)
Қоса берілетін құжаттар:_____________________________________________________
Басшы ____________________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
"___"_______20__ж.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(уәкілетті орган
_________________________
басшысының тегі, аты,
________________________
әкесінің аты (болған жағдайда),
________________________
лауазымы)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлға басшысының тегі,
________________________
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда),
________________________
лауазымы (болған жағдайда)
Деректемелер:_______________
бизнес сәйкестендіру
______________________
нөмірі, мекенжайы,
_____________________
байланыс телефоны)
Өтініш
________________________________________ аккредиттеуді сұраймын
(заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________ жүзеге асыру үшін
(аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
__________________________________ қауіпсіздіктің түрі (түрлері) бойынша
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ___________________________________________________________

5. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549, опубликован 15 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Для утверждения конструкции транспортных упаковочных комплектов (далее – ТУК), а также распространения действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан (далее – распространение действия сертификатов-разрешений) физическое или юридическое лицо (далее – заявитель) направляет следующие документы:
1) заявку на утверждение конструкции ТУК, или распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) для утверждения конструкции ТУК, перечень документов согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) для распространения действия сертификатов-разрешений на конструкции ТУК, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан, перечень документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 3 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. По итогам рассмотрения документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, уполномоченный орган в срок, не превышающий двадцати рабочих дней со дня подачи заявления, утверждает конструкцию ТУК или распространяет действие сертификатов-разрешений либо направляет заявителю письменный мотивированный отказ.
Решение об утверждении конструкции ТУК или распространении действия сертификатов-разрешений оформляется приказом уполномоченного органа.";
заявку по форме согласно приложению 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для деятельности в сфере
использования атомной энергии
Форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем
Тема договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер и дата договора, срок действия договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявка
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 6 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Заявление
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица)
просит допустить к аттестации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер лица, подлежащего аттестации)
__________________________________________________________________________
(наименование должности)
Прилагаемые документы:____________________________________________________
Руководитель ___________________________________________ __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
"___"_______20__года
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам аккредитации
организаций, осуществляющих
экспертизу ядерной,
радиационной и ядерной
физической безопасности
Форма
Кому:_______________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________
(при его наличии), должность
___________________________
руководителя уполномоченного
____________________________
органа)
От:_________________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________
(при его наличии), должность
____________________________
руководителя юридического лица
Реквизиты:__________________
бизнес-идентификационный
____________________________
номер, адрес,
____________________________
контактный телефон)
Заявление
Прошу провести аккредитацию _______________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________________
для осуществления _________________________________________________________
(вид работ в области аккредитации)
по виду(-ам) безопасности___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.________________________________________________________________________

2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
6. ___________________________________________________________
Заңды тұлғаның басшысы_______________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Толтырылған күні 20__жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Елтаңба
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы КУӘЛІК
"Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
____________________________________ жүзеге асыру үшін аккредиттеледі
(аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
__________________________________________________________________
__________________________________ қауіпсіздік түрі(-лері) бойынша
_________________________________________________________пайдалану
(есеп айырысу әдістемесі(-лері) және (немесе) бағдарламалық-
техникалық құралдары)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Куәлік 20__ жылғы "___"___________ дейін жарамды
Уәкілетті органның басшысы
__________________________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
Сериясы ______№ _______________
Берілген күні:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын бекіту
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтінім
Кімге ___________________________
(уәкілетті органның атауы)
Кімнен
_________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Сіздерден ____________ (толық атауы) көліктік қаптама комплектілерінің
конструкциясын бекітуді / немесе _______________________________________
(сертификат-рұқсатты берген орган көрсетіледі)
сертификат-рұқсаттардың күшін қолданылуын Қазақстан Республикасы
аумағына 20__ жылғы "__" ________ дейінгі мерзімде таратуды сұраймын.
Жеке /заңдың тұлғаның мекенжайы _______________________________
_______________________________________________________________
Телефон, факс, электрондық пошта _________________________________
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
Жеке тұлға/Заңды тұлға басшысы ____________________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___"__________

2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
4.________________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________________
Руководитель юридического лица ____________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата заполнения "____" _____________ 20__года
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам аккредитации
организаций, осуществляющих
экспертизу ядерной,
радиационной и ядерной
физической безопасности
Форма
Герб
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии"
__________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
аккредитуется для осуществления_____________________________________________
(вид работ в области аккредитации)
__________________________________________________________________________
по виду(-ам) безопасности___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
с применением _____________________________________________________________
(методика(-и) расчетов и (или) программно-технические
__________________________________________________________________________
средства)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Свидетельство действительно до "___"___________ 20__ года
Руководитель уполномоченного органа
___________________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Серия ______№ _______________
Дата выдачи:
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов
Форма
Заявка
Кому_______________________
(наименование
уполномоченного органа)
От кого _____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/
наименование юридического лица)
Прошу Вас утвердить конструкцию транспортного упаковочного комплекта _______ (полное наименование)/или распространить действие сертификата-разрешения ______ (наименование сертификата-разрешения), выданного _________________________
(указывается, орган выдавший сертификат-разрешение)
на территорию Республики Казахстан сроком до "__" ________ 20__ года.
Адрес физического/юридического лица ____________________________
Телефон, факс, электронная почта_________________________________
К настоящей заявке прилагаются следующие документы:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
Физическое лицо/Руководитель юридического лица _____________________ ________
(фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии)
Дата заполнения "_____"_____________20__года