Мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 сәуірде № 18501 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 3-тармағының 2), 4) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде оның Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ 96 бұйрығына
қосымша
Мәдениет саласындағы күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Фильмді ұлттық деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 5 қазандағы № 109 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6613 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 30 қарашада № 506-512 (26355) болып жарияланған).

О признании утратившими силу некоторых приказов в сфере культуры
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2019 года № 18501
В соответствии с подпунктами 2), 4) пункта 3 статьи 1 Закона Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы в сфере культуры согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года № 96
Перечень утративших силу некоторых приказов в сфере культуры
1. Приказ исполняющего обязанности Министра культуры Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 109 "Об утверждении Правил признания фильма национальным" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6613, опубликован в газете "Казахстанская правда" 7 декабря 2010 года, № 331 (26392)).

2. "Фильмді ұлттық деп тану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 5 қазандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 228 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8847 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 6 қарашада № 247 (28186) болып жарияланған).
3. "Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 155 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10164 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 ақпанда жарияланған).
4. "Фильмге прокаттау куәлігінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 366 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12460 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2016 жылғы 5 мамырда № 85 (28813) болып жарияланған).
5. "Фильмді ұлттық деп тану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 5 қазандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 180 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14005 болып тіркелген, 2018 жылғы 9 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
6. "Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 155 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 184 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14044 болып тіркелген, 2018 жылғы 11 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
7. "Мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 53 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15223 болып тіркелген, 2017 жылғы 26 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін мәдениет саласындағы бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы.

2. Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 228 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 109 "Об утверждении Правил признания фильма национальным" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8847, опубликован в газете "Казахстанская правда" 6 ноября 2013 года, № 309 (27583)).
3. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 155 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10164, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 февраля 2015 года).
4. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 366 "Об утверждении формы прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12460, опубликован в газете "Казахстанская правда" 5 мая 2016 года, № 85 (28211)).
5. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 180 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 109 "Об утверждении Правил признания фильма национальным" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14005, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 9 августа 2016 года).
6. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 184 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан" от 29 декабря 2014 года № 155 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14044, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 11 августа 2016 года).
7. Пункт 1 Перечня приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 53 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в сфере культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15223, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 26 июня 2017 года).