"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросында (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) құқық қорғау қызметін өткерудің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 17 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2019 жылғы 15 мамырдағы № 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 мамырда № 18710 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 30 қазандағы № 272 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 30.10.2019 № 272 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросында (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) құқық қорғау қызметін өткерудің кейбір мәселелері" атты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 17 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14451 болып тіркелген, 2016 жылғы 20 желтоқсанда Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа 6 қосымша, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Ұлттық бюро):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
3) қолданысқа енгізілген екі жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 17 "Некоторые вопросы прохождения правоохранительной службы в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 15 мая 2019 года № 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2019 года № 18710. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 30 октября 2019 года № 272.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 30.10.2019 № 272 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 октября 2016 года № 17 "Некоторые вопросы прохождения правоохранительной службы в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14451, опубликован 20 декабря 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующее изменение:
приложение 6 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Национальному бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Национальное бюро) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;

4) осы тармақпен көзделген іс-шаралар қарастылыған шаралардың орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Заң департаментіне олардың орындалғаны туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ұлттық бюро Басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
А. Шпекбаев
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 15 мамырдағы
№ 100 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2016 жылғы 21 қазандағы
№ 17 бұйрығына 6-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатталуға тиіс қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізу қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатталуға тиіс қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізу қағидалары мен шарттары, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 48-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленген және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатталуға тиіс қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден (бұдан әрі - тестілеу) өткізу қағидалары мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерін, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндерін айқындайды.
2. Қызметкерлердің аттестаттау кезінде дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық бойынша нормативтерді тапсыруы олардың кәсіби жарамдылық деңгейін айқындау үшін жүргізіледі.
3. Аттестаттау өткізу кезінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерін (бұдан әрі – қызметкерлер) тестілеу Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін объективті бағалау мақсатында жүргізіледі.
2-тарау. Кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерді тапсыру тәртібі
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тапсырылады.

4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Юридический департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции сведений об их исполнении.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя Национального бюро.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
А. Шпекбаев
Приложение
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 15 мая 2019 года № 100
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 21 октября 2016 года № 17
Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия прохождения компьютерного тестирования (далее – тестирование) сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей.
2. Сдача сотрудниками нормативов по физической и боевой подготовке при проведении аттестации проводится для определения уровня их профессиональной пригодности.
3. Тестирование сотрудников антикоррупционной службы (далее – сотрудники) при проведении аттестации проводится в целях объективной оценки знаний законодательства Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок сдачи нормативов по определению профессиональной пригодности
4. Нормативы по определению профессиональной пригодности сотрудников антикоррупционной службы сдаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Қызметкерлердің дене шынықтыру және жауынгерлік дайындық бойынша нормативтерді тапсыруы кезінде объективтілікті қамтамасыз ету мақсатында, кәсіби жарамдылығын айқындау ішкі қауіпсіздік қызметі, кадр қызметі және қару-жарақ сақтау мен беруге жауапты түлғалардың қатысумен тапсырылады. Нормативтер нәтижесі ведомоске енгізіледі және қатысушы тұлғалардың қолымен куәландырылады.
6. Екі және одан көп дене шынықтыру және жауынгерлік даярлық бойынша нормативтерден қанағаттанарлықсыз баға алған қызметкерлер кәсіби жарамдылықты айқындау жөніндегі нормативтерді тапсырмаған болып есептеледі.
7. Кәсіби жарамдылық нормативтерін тапсырмаған қызметкерлер тестілеу тапсыруға жіберілмейді және алғашқы аттестаттау өткен күннен бастап, үш айлық мерзімде және алты айдан кешіктірілмей қайта аттестаталуға тиіс.
3-тарау. Тестілеуден өткізу тәртібі мен шарттары, сондай-ақ лауазым санаттарына арналған шекті мәндер
8. Тестілеуді ұйымдастыруды кадр қызметтері жүзеге асырады.
9. Тестілеудi өткiзу объективтілігі жағдайлардың, уақыттың, нәтижелердi есептеудің және тестілер мазмұнының стандарттылығымен қамтамасыз етiледi.
10. Тестілеу рәсімдерін техникалық қамтамасыз етуді, оның ішінде, деректер базасын жаңартуды "Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Орталық) жүзеге асырады.
Орталықтың жұмыскері тестілеу операторы (бұдан әрі - оператор) болып табылады.
11. Тестілеу Орталықтың және оның аумақтық бөлімшелерінің тестілеу залдарында жүргізіледі.
12. Тестілеуде логикалық тестілеу және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеу қамтылады.
13. Тестілеу қызметкердің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
14. Кадр қызметінің қызметкері тестілеуге жіберілетін қызметкерлердің тізімін дайындайды және оны Орталыққа жолдайды.
Тізімде қызметкерлер туралы келесі мәліметтер қамтылады: тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқаратын лауазымы, санаты көрсетіле отырып, жеке сәйкестендіру нөмірі, атқаратын лауазымының санатына сәйкес тестілеу бағдарламасының нөмірі.
15. Кадр бөлімшесінің қызметкері тестілеу басталатын күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде телефонға электрондық мекенжайға және ұялы телефонға ақпарат жіберу арқылы тестілеуден өтуге тиіс қызметкерлерді тестілеудің өтілетін күні, орны мен уақыты туралы хабардар етеді.
16. Тестілеу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатталуға тиіс қызметкерлерін компьютерлік тестілеу бағдарламасына сәйкес өткізіледі.

5. В целях обеспечения объективности при определении профессиональной пригодности сотрудников нормативы по физической и боевой подготовке сдаются сотрудниками в присутствии сотрудников службы внутренней безопасности, кадровой службы и ответственных за хранение и выдачу огнестрельного оружия. Результаты нормативов вносятся в ведомость и заверяются подписью присутствующих лиц.
6. Сотрудники, получившие оценку неудовлетворительно по двум и более нормативам по физической и боевой подготовке, считаются не сдавшими нормативы по определению профессиональной пригодности.
7. Сотрудники, не сдавшие нормативы профессиональной пригодности, не допускаются к сдаче тестирования и подлежат повторной аттестации в срок не ранее трех месяцев и не позднее шести месяцев со дня проведения первоначальной аттестации.
Глава 3. Порядок и условия прохождения тестирования, а также пороговые значения для категорий должностей
8. Организация тестирования осуществляется кадровыми службами.
9. Объективность проведения тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, подсчета результатов и содержания тестов.
10. Техническое обеспечение процедур тестирования, в том числе обновление базы данных, осуществляется акционерным обществом "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы" (далее – Центр).
Работник Центра является оператором тестирования (далее – оператор).
11. Тестирование проводится в залах тестирования Центра и его территориальных подразделений.
12. Тестирование включает в себя логический тест и тесты на знание законодательства Республики Казахстан.
13. Тестирование проводится на казахском или русском языках по выбору сотрудника.
14. Сотрудник кадровой службы подготавливает список сотрудников, подлежащих прохождению тестирования, и направляет его в Центр.
Список включает следующие сведения о сотрудниках: фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность с указанием категории, индивидуальный идентификационный номер, номер программы тестирования в соответствии с категорией занимаемой должности.
15. Сотрудник кадровой службы в срок не позднее трех календарных дней до дня проведения тестирования уведомляет по телефону либо посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны сотрудников о дате, месте и времени проведения тестирования.
16. Тестирование проводится в соответствии с программой компьютерного тестирования сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

17. Тестілеуге өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжаты бар қызметкерлер жіберіледі.
18. Тестілеу басталғанға дейін Орталық операторы нұсқама өткізеді.
19. Тестiлеу сәтiнде өзiн нашар сезiнген қызметкерлер ол туралы кадр қызметкеріне тестілеу өткізу басталғанға дейін хабарлайды және сол күні бекітілген медициналық мекемеден анықтама ұсынады. Бұл жағдайда, осындай тұлғаларды тестілеу осы күні басқа жұмыс уақытында не тестілеу кестесіне сәйкес анықталатын басқа жұмыс күні өткізіледі.
20.Тестілеу уақытында аттесталатын қызметкерлерге басқа қызметкерлермен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қағаз немесе электрондық тасығыштардағы ақпараттарды қолдануға жол берілмейді
21. Қызметкер осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген талаптарды бұзған жағдайда, тестілеу процесі тоқтатылады және соңғысы тестілеуге арналған үй-жайдан шығарылады.
Бұл ретте, тестілеу операторы және бұзушылыққа жол берген қызметкер қол қоятын ерікті нысандағы акті жасалады.
Бұзушылыққа жол берген қызметкер актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, актіге тиісінше жазба толтырылып, тестілеу операторы куәландырады.
Осы Қағидалардың 20-тармағының талаптарын бұзған қызметкерлердің тестілеу нәтижелері жойылады.
22. Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге арналған тест бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері үшін төменде көрсетілген санаттарға арналған шекті мәндер:
1) жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-1, В-РКО-2, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 санаттары үшін – барлық нормативтік құқықтық актілер (85 сұрақ) бойынша кемінде 60 дұрыс жауап;
2) жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 санаттары үшін – барлық нормативтік құқықтық актілер (75 сұрақ) бойынша кемінде 53 дұрыс жауап;
3) ұйымдастыру функцияларын атқаратын бөлімшелердің В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 санаттары үшін – барлық нормативтік құқықтық актілер (80 сұрақ) бойынша кемінде 56 дұрыс жауап;
4) ұйымдастыру функцияларын атқаратын бөлімшелердің В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 санаттары үшін – барлық нормативтік құқықтық актілер (70 сұрақ) бойынша кемінде 49 дұрыс жауап.

17. К тестированию допускаются сотрудники, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность.
18. До начала тестирования оператор Центра проводит инструктаж.
19. Тестируемые сотрудники, имеющие неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, сообщают об этом сотруднику кадровой службы до начала проведения тестирования и в этот же день предоставляют справку с медицинского учреждения, к которому прикреплены. В этом случае тестирование таких лиц проводится в другое рабочее время в течение этого дня либо в другой рабочий день, определяемый согласно графику тестирования.
20. Во время тестирования аттестуемым лицам не допускается разговаривать с другими сотрудниками, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях.
21. В случае нарушения сотрудником требований, указанных в пункте 20 настоящих Правил, процесс тестирования останавливается и последний удаляется из зала тестирования.
При этом составляется акт произвольной формы, который подписывается оператором тестирования и сотрудником, допустившим нарушение. В случае отказа сотрудника, допустившего нарушение, от подписания акта, в акте вносится соответствующая запись и заверяется оператором тестирования.
Результаты тестирования сотрудников, нарушивших требования пункта 20 настоящих Правил, аннулируются.
22. Пороговые значения по тесту на знание законодательства Республики Казахстан для нижеуказанных категорий должностей сотрудников органов антикоррупционной службы составляют:
1) для категорий В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-1, В-РКО-2, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности – не менее 60 правильных ответов от общего количества вопросов (85 вопросов) по всем нормативным правовым актам;
2) для категорий В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности – не менее 53 правильных ответов от общего количества вопросов (75 вопросов) по всем нормативным правовым актам;
3) для категорий В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 подразделений, выполняющих организационные функции – не менее 56 правильных ответов от общего количества вопросов (80 вопросов) по всем нормативным правовым актам;
4) для категорий В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 подразделений, выполняющих организационные функции – не менее 49 правильных ответов от общего количества вопросов (70 вопросов) по всем нормативным правовым актам.

23. Егер, тестіленуші Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге арналған тестілеу тапсырмаларынан шекті мәндер жинай алмаса, тестілеуден өтпеген болып саналады.
24. Логикалық пайымдауға арналған тест бойынша шекті мәндер белгіленбейді.
25. Тестілеу аяқталғаннан кейін тестілеу нәтижелерінің бір данасы қызметкерге беріледі, екінші данасы қызметкердің аттестаттау материалдарына тігіледі.
26. Тестілеу нәтижелері бойынша нақтыланған есеп тестілеу жүйесінің деректер базасында сақталады.

23. В случае, если по тестовым заданиям на знание законодательства Республики Казахстан тестируемый не наберет порогового значения, то тестирование считается не пройденным.
24. Пороговые значения по тесту на логическое мышление не устанавливаются.
25. После завершения тестирования один экземпляр результатов тестирования выдается сотруднику, второй приобщается к аттестационным материалам сотрудника.
26. Детализированный отчет по результатам тестирования хранится в базе данных системы тестирования.

27. Тестілеу өткізу кезінде шекті мәндерден төмен баға алған қызметкерлер әңгімелесуге жіберілмейді және аттестаттау комиссиясының шешімімен қайтадан тестілеуден өтеді.
28. Тестілеу аяқталған соң Орталық операторы аттестатталушы тұлғаны тестілеу қорытындысымен қол қойдыра отырып таныстырады және оны сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің кадр бөлімшесіне жолдайды.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет қызметкерлерінің
аттестаттаудан өту кезінде
компьютерлік тестілеуден өту
қағидалары мен шарттары,
кәсіби жарамдылығын айқындау
жөніндегі нормативтер,
сондай-ақ лауазымдарының
санаттарына арналған шекті
мәндерге 1-қосымша
Аттестатталуға тиіс сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің дене шынықтыру және жауынгерлік даярлық бойынша нормативтері
Ерлер үшін
Жаттығу атауы
Бағасы
Жас топтары

27. Сотрудники, получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, не допускаются к собеседованию и решением аттестационной комиссии подлежат повторной аттестации.
28. После завершения тестирования оператор Центра ознакамливает аттестуемое лицо под роспись с результатами тестирования и направляет их в кадровую службу антикоррупционной службы.
Приложение 1
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования, нормативам по
определению профессиональной
пригодности, а также пороговым
значениям для категорий
должностей сотрудников
антикоррупционной службы при
проведении аттестации
Нормативы по физической и боевой подготовке сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации
Для мужчин
Наименование упражнения
Оценка
Возрастные группы

Ескертпе: аттестаттауды қыс мезгілінде өткізу кезінде жабық спорт немесе басқа да объектілер болмаған жағдайда, 100 метрге жүгіру нормативінің орнына 60 метрге жүгіруге рұқсат етіледі.
Дене шынықтыру дайындығы бойынша жаттығуларды орындау шарттары
1. 60, 100 м. жүгіру стадионның жүгіру жолында немесе кез келген тегіс жерде жүргізіледі.
2. Ерлер үшін – қолды созу және бүгу жатқан қалпында орындалады - денені тік ұстап, қолдарын кеудесі жерге тигенше бүгу.
Әйелдер үшін аталған жаттығуды тізеден орындауға болады.
3. Ерлер үшін – биік аспадан тартылу бастапқы орнынан тартылған қалпын жоғарыда ұстап, еденге (жерге) аяғын тигізбей орындалады. Иегі аспадан асқан жағдайда, жаттығу орындалды деп есептеледі. Тартылғанда тартылып тұрған орнынан 5 секундтан артық демалуға (тоқтауға) және тартылуды шайқалудан бастауға рұқсат етілмейді.
4. Әйелдер үшін - кеудені көтеру шалқасынан жатып орындалады, аяғы тізеде 90 градус бұрышта бүгіліп, қолдың басы иыққа қойылады, табанын әріптесі ұстайды.
Ескертпе: жаттығуларды дұрыс орындамаған жағдайда, үш реттен артық емес "санамау" деген бұйрық беріледі, содан кейін тестіленуші жаттығуды орындаудан алынып тасталынады.
Ату (ерлер):
Нысана: атушының көз тұсы биіктігінде 75х75 қалқанда орнатылған (50х50) шеңберлі нысана.
Нысанаға дейінгі ұзақтық: 25 м
Оқ-дәрі саны: 6 (3 атып көруге, 3 сынақтық)
Ату жағдайы: тік тұрып қолмен ұстап ату (екі қолмен де рұқсат етіледі)
Атуға берілетін уақыт: шектелмеген
Бағалау көрсеткіштері: 20 және одан жоғары – "өте жақсы", 15-19 – "жақсы", 10-14 – "қанағаттанарлық", 0-9 қанағаттанарлықсыз.
Атудың ең үздік көрсеткіштері бойынша баға қойылады (атып көру немесе сынақтық).
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет қызметкерлерінің
аттестаттаудан өту кезінде
компьютерлік тестілеуден өту
қағидалары мен шарттары,
кәсіби жарамдылығын айқындау
жөніндегі нормативтер,
сондай-ақ лауазымдарының
санаттарына арналған шекті
мәндерге 2-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатталуға тиіс қызметкерлерін компьютерлік тестілеу бағдарламасы
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Сұрақтар саны

Примечание: в случаях отсутствия крытых спортивных и других объектов, приспособленных для принятия норматива по бегу на 100 метров в зимний период проведения аттестации, принятие норматива по бегу – на 60 метров.
Условия выполнения упражнений по физической подготовке
1. Бег на 60, 100 м. проводится на беговой дорожке стадиона или на любой ровной местности.
2. Сгибание и разгибание рук выполняется в упоре лежа – тело прямое, руки сгибать до касания грудью пола – для мужчин.
Для женщин допускается выполнение данного упражнения с колен.
3. Подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения на вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородка грифа перекладины.
Не разрешается отдыхать (останавливаться) в положении виса более 5 секунд и начинать подтягивание с раскачивания – для мужчин.
4. Подъем туловища выполняется из положения, лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук на плечах, стопы удерживаются партнером – для женщин.
Примечание: при неправильном выполнении упражнения дается команда "не считать" не более трех раз, после чего, тестируемый снимается с выполнения упражнения.
Стрельба (мужчины)
Цель: мишень с кругами (50х50) установленная на щите 75х75, на уровне глаз стреляющего.
Дальность до цели: 25 метров.
Количество боеприпасов: 6 (3 пробных, 3 зачетных).
Положение для стрельбы: стоя с руки (допускается с двух рук).
Время на стрельбу: не ограничено.
Оценочные показатели: от 20 и выше – "отлично", 15-19 – "хорошо", 10-14 – "удовлетворительно", 0-9 – "неудовлетворительно".
Оценка выставляется по лучшим результатам стрельб (пробных или зачетных).
Приложение 2
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования, нормативам по
определению профессиональной
пригодности, а также пороговым
значениям для категорий должностей
сотрудников антикоррупционной
службы при проведении аттестации
Программа компьютерного тестирования сотрудников антикоррупционной службы, подлежащих аттестации
Наименование нормативного правового акта
Количество вопросов

Жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-1, В-РКО-2, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 санаттары үшін №1 бағдарлама
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
"Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
10
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі
10
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылы 27 желтоқсанда № 10027 болып тіркелді)
5
9 нормативтік құқықтық акті бойынша 85 минутқа барлығы 85 сұрақ
Логикалық тест (10 сұрақ) ұзақтығы 10 минут
Жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 санаттары үшін №2 бағдарлама
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
"Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
5
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығы.
5
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі
10
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылы 27 желтоқсанда № 10027 болып тіркелді)
5

Программа № 1 для категорий В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-1, В-РКО-2, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности
Конституция Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
10
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
10
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
10
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
10
Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности"
10
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10027)
5
Итого 85 вопросов по 9 нормативным правовым актам на 85 минут
Логический тест (10 вопросов) продолжительностью 10 минут
Программа №2 для категорий В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности
Конституция Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
5
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
5
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
10
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
10
Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности"
10
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10027)
5

9 нормативтік құқықтық акті бойынша 75 минутқа барлығы 75 сұрақ
Логикалық тест (10 сұрақ) ұзақтығы 10 минут
Ұйымдастыру функцияларын атқаратын бөлімшелердің В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 санаттары үшін №3 бағдарлама
Қазақстан Республикасының Конституциясы
15
"Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығы.
10
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
6 нормативтік құқықтық акті бойынша 80 минутқа барлығы 80 сұрақ
Логикалық тест (10 сұрақ) ұзақтығы 10 минут
Ұйымдастыру функцияларын атқаратын бөлімшелердің В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 санаттары үшін № 4 бағдарлама
Қазақстан Республикасының Конституциясы
15
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығы бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары).
15
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
15
"Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10

Итого 75 вопросов по 9 нормативным правовым актам на 75 минут
Логический тест (10 вопросов) продолжительностью 10 минут
Программа №3 для категорий В-РК-2, В-РК-3, В-РК-4, В-РК-5, В-РКО-3, В-РКО-4, В-РКО-5 подразделений, выполняющих организационные функции
Конституция Республики Казахстан
15
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
10
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
10
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
15
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
15
Закон Республики Казахстан "О государственных секретах"
15
Итого 80 вопросов по 6 нормативным правовым актам на 80 минут
Логический тест (10 вопросов) продолжительностью 10 минут
Программа № 4 для категорий В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РКО-6, В-РКО-7, В-РКО-8 подразделений, выполняющих организационные функции
Конституция Республики Казахстан
15
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
15
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
15
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
15
Закон Республики Казахстан "О государственных секретах"
10