Мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишасының және алып жүрілетін авариялық қорының дәрілік заттары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 411 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 7 маусымда № 18812 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 755 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 05.09.2022 № 755 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ереженің 21-тармағының 19-53) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің ұшқыштар құрамын мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишаларымен және алып жүрілетін авариялық қорымен жабдықтау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишасы дәрілік заттарының және медициналық мақсаттағы бұйымдарының;
2) 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік авиацияның алып жүрілетін авариялық қоры дәрі қобдишасы дәрілік заттарының және медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Тыл және қару-жарақ бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-майор Б.Ж. Құрманбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.

Об утверждении Перечней лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки бортовой и носимого аварийного запаса государственной авиации
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 411. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2019 года № 18812. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 5 сентября 2022 года № 755.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 05.09.2022 № 755 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19-53) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074, в целях снабжения летного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан аптечками бортовыми и носимым аварийным запасом государственной авиации ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки бортовой государственной авиации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки носимого аварийного запаса государственной авиации, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Начальнику Тыла и вооружения Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан генерал-майора Курманбаева Б.Ж.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся

Құрамында белсенді хлор бар таблетка 1,5 мг
таблетка
10
Ескертпе:
1) алып жүрілетін авариялық қордың дәрі қобдишасы құрамына Қазақстан Ұлттық дәрілік формулярына 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 931 Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау министрлігінің бұйрығын бекіткен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 16141 болып тіркелген) клиникалық тиімділігі мен қауіпсіздігі дәлелденген дәрілік заттар кіретін, Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген, саны бойынша регламенттелген номенклатура бойынша шектелген дәрілік заттар және медициналық бұйымдар тізбесінен тұрады.
2) алып жүрілетін авариялық қордың дәрі қобдишасы санитариялық нұсқаушы бір жараланғанға, сондай-ақ өзіне-өзі және өзара көмек көрсету тәртібінде алғашқы медициналық (дәрігерге дейінгі) көмек көрсетуге есептелген.

Таблетка с активным содержанием хлора 1,5 мг
таблетка
10
Примечание:
1) аптечка носимого аварийного запаса состоит из ограниченного по номенклатуре регламентированного по количеству перечня лекарственных средств и медицинских изделий, разрешенных к применению в Республике Казахстан, в состав которого входят лекарственные средства с доказанной клинической эффективностью и безопасностью в соответствии с Казахстанским Национальным лекарственным формуляром, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2017 года № 931 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 16141).
2) аптечка носимого аварийного запаса рассчитана на оказание первой медицинской (доврачебной) помощи одному раненому санитарным инструктором, а также в порядке самопомощи и взаимопомощи.