Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 227 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 4 желтоқсанда № 19686 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 наурыздағы № 21 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.03.2020 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Микроқаржылық қызмет туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, включая перечень документов, представляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 227. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2019 года № 19686. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 марта 2020 года № 21.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.03.2020 № 21 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовой деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, включая перечень документов, предоставляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрлігі
2019 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
2019 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 227 қаулысымен
бекітілген
Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Микроқаржылық қызмет туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту, есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару тәртібін айқындайды.
Қағидалардың мақсаттары үшін микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар ретінде микрокредиттер беру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын микроқаржы ұйымдары, кредиттік серіктестіктер және ломбардтар түсініледі.
2. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды есептік тіркеу Заңның 14-бабына және Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту тәртібі және есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесі
3. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым есептік тіркеуден өту үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) мынадай құжаттарды қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруге уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырған өтінішті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы ұсынады:

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"___" _____________ 2019 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"___" _____________ 2019 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 227
Правила прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность,
включая перечень документов, предоставляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций,
осуществляющих микрофинансовую деятельность
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, включая перечень документов, предоставляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовой деятельности" (далее - Закон) и определяют порядок прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, включая перечень документов, представляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения реестра и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность.
Для целей Правил под организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, понимаются микрофинансовые организации, кредитные товарищества и ломбарды, осуществляющие деятельность по предоставлению микрокредитов.
2. Учетная регистрация организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, осуществляется в соответствии со статьей 14 Закона и Правилами.
Глава 2. Порядок прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, и перечень документов, предоставляемых для прохождения учетной регистрации
3. Для прохождения учетной регистрации организация, осуществляющая микрофинансовую деятельность, представляет через веб-портал "электронного правительства" в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью лица, уполномоченного на подачу заявления, по форме согласно приложению 1 к Правилам с приложением следующих документов:

1) жарғылық капиталдың төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті капиталдың ең төменгі мөлшерін сақтау туралы мәліметтер;
2) есептік тіркеуден өткені үшін алымның төленгенін растайтын құжат;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ломбардтың үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер (ломбардтар үшін).
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген құжаттар PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
4. Уәкілетті орган құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымды микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізіліміне енгізеді және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымды оны көрсетілген тізілімге енгізілгендігі туралы хабардар етеді не есептік тіркеуден бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап жібереді.
5. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымды есептік тіркеуден бас тарту Заңның 15-бабының 1-тармағында көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
Есептік тіркеуден бас тартылған жағдайда микроқаржы ұйымы, кредиттік серіктестік, ломбард ретінде тіркелген заңды тұлға Заңның 15-бабының 2-тармағында көзделген шараларды қабылдайды.
3-тарау. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару тәртібі
6. Уәкілетті орган Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін (бұдан әрі - тізілім) жүргізеді.
Тізілім уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
7. Уәкілетті орган тізілімге Заңның 7-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ұсынылған микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның орналасқан жері туралы мәліметтерді енгізеді.
8. Уәкілетті орган микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымды Заңның 16-бабының 1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша тізілімнен шығарады.
9. Уәкілетті орган микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым тізілімнен шығарылған күннен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде Заңның 7-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым ұсынған, өтініште немесе құжаттарда көрсетілген мекенжай бойынша жазбаша хабарлама жібереді.
Есептік тіркеуден өту үшін
ұсынылатын құжаттар тізбесін
қоса алғанда, микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың есептік тіркеуден
өту, сондай-ақ микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың тізілімін жүргізу
және тізілімнен шығару
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және
_________________________________________________________________
қадағалау жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш
_________________________________________________________________
(микроқаржы ұйымы, кредиттік серіктестік, ломбард)
ретінде есептік тіркеуден өткізуіңізді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер:

1) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала, а также сведения о соблюдении минимального размера собственного капитала по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) документ, подтверждающий уплату сбора за прохождение учетной регистрации;
3) сведения о системе обеспечения безопасности и технической укрепленности помещений ломбарда по форме согласно приложению 3 к Правилам (для ломбардов).
Документы, предусмотренные частью первой настоящего пункта, представляются в виде электронных копий документов в формате PDF.
4. В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня представления полного пакета документов уполномоченный орган вносит организацию, осуществляющую микрофинансовую деятельность, в реестр организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, и уведомляет организацию, осуществляющую микрофинансовую деятельность, о внесении ее в указанный реестр либо направляет мотивированный ответ в письменном виде о причинах отказа в учетной регистрации.
5. Отказ в учетной регистрации организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, производится по основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 15 Закона.
В случае отказа в учетной регистрации юридическое лицо, зарегистрированное в качестве микрофинансовой организации, кредитного товарищества, ломбарда, принимает меры, предусмотренные в пункте 2 статьи 15 Закона.
Глава 3. Порядок ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
6. Уполномоченный орган ведет реестр организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность (далее - реестр), по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Реестр размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
7. Уполномоченный орган вносит в реестр сведения о месте нахождения организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, представленные согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 7 Закона.
8. Уполномоченный орган исключает организацию, осуществляющую микрофинансовую деятельность, из реестра по основаниям, указанным в пункте 1 статьи 16 Закона.
9. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) календарных дней со дня исключения организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, из реестра, направляет письменное уведомление по адресу, указанному в заявлении или в документах, представленных организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 7 Закона.
Приложение 1
к Правилам прохождения
учетной регистрации
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность,
включая перечень документов,
предоставляемых для
прохождения учетной
регистрации, а также ведения
и исключения из реестра
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность
Форма
_______________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по регулированию,
_______________________________________________________________________
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций)
от __________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве
___________________________________________________________________________
(микрофинансовой организации, кредитного товарищества, ломбарда)
Сведения о заявителе:

1. Өтініш берушінің орналасқан орны
________________________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің, офистің нөмірі)
________________________________________________________________________________
(телефон, факс, электрондық поштаның мекенжайы, бар болса интернет-ресурс)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен парақтар саны:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің құрылтайшысы (акционері, қатысушысы) ірі акционер болып табылатын немесе жарғылық капиталға он немесе одан астам қатысу үлесіне тікелей және (немесе) жанама иелік ететін ұйымдар туралы мәліметтер:
________________________________________________________________________________ (жеке тұлғаның – құрылтайшының (акционердің, қатысушының) тегі, аты және әкесінің аты
(ол бар болса), заңды тұлғаның - құрылтайшының (акционердің, қатысушының) атауы)
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, орналасқан орны, қызметінің түрі және мемлекеттік тіркеу туралы деректер)
________________________________________________________________________________
(иелік ету: тікелей және (немесе) жанама, құрылтайшыға (акционерге, қатысушыға) тиесілі
дауыс беруші акциялар санының ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына
пайыздық арақатысы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі)
4. Мемлекет қатысатын кредиттік бюромен жасалған ақпарат беру туралы шарттың күні және нөмірі
_________________________________________________________________ _________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың тексерілгенін және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы __________________________________
Есептік тіркеуден өту үшін
ұсынылатын құжаттар тізбесін
қоса алғанда, микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың есептік тіркеуден
өту, сондай-ақ микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың тізілімін жүргізу
және тізілімнен шығару
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшерін сақтау туралы мәліметтер
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы
Күні
Меншікті капиталдың мөлшері (мың теңгемен)
20 __ жылғы "____" _____________.
Өтініш берушінің құрылтайшысының (акционерінің, қатысушысының) қолы
_____________________________
Есептік тіркеуден өту үшін
ұсынылатын құжаттар тізбесін
қоса алғанда, микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың есептік тіркеуден
өту, сондай-ақ микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың тізілімін жүргізу
және тізілімнен шығару
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ломбардтың үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер ________________________________ үй-жайы (өтініш берушінің толық атауы)

1. Место нахождения заявителя
___________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, офиса)
___________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс при наличии)
2. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по
каждому из них:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Сведения об организациях, в которых учредитель (акционер, участник) заявителя
владеет прямо и (или) косвенно десятью или более процентами голосующих акций (долями
участия в уставном капитале):
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) учредителя (акционера, участника) -
физического лица, наименование учредителя (акционера, участника) – юридического
лица)_______________________________________________________________________
(наименование, место нахождения, вид деятельности и данные о государственной
регистрации организации) _____________________________________________________
(владение: прямое и (или) косвенное, процентное соотношение количества голосующих
акций организации, принадлежащих учредителю (акционеру, участнику), к общему
количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале
организации)
4. Дата и номер договора о предоставлении информации, заключенного с кредитным
бюро с государственным участием
____________________________________________________________________________
Подтверждаю, что прилагаемые к заявлению документы и информация были
проверены и являются достоверными и полными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного
на подачу заявления ___________________________________
Приложение 2
к Правилам прохождения
учетной регистрации
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность,
включая перечень документов,
предоставляемых для
прохождения учетной
регистрации, а также ведения
и исключения из реестра
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность
Форма
Сведения о соблюдении минимального размера собственного капитала
Наименование организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность
Дата
Размер собственного капитала
(в тысячах тенге)
"____" _____________ 20 __ года.
Подпись учредителя (акционера, участника) заявителя _________________________
Приложение 3
к Правилам прохождения
учетной регистрации
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность,
включая перечень документов,
предоставляемых для
прохождения учетной
регистрации, а также ведения
и исключения из реестра
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность
Форма
Сведения о системе обеспечения безопасности и технической укрепленности помещений ломбарда
Помещения __________________________________________ состоят из следующих зон, соответствующих порядку организации деятельности ломбардов, включая вопросы
(полное наименование заявителя)
хранения вещей в ломбарде, установления требований по обеспечению безопасности и технической укрепленности помещений ломбардов, мер по противодействию обороту в ломбардах незаконно
добытых вещей, утвержденному нормативным правовым актом уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в соответствии

заттарды ломбардта сақтау, ломбардтар үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету бойынша талаптар белгілеуді, заңсыз табылған заттардың ломбардтарда айналымына қары іс-қимыл шараларын қоса алғанда, "Микроқаржылық қызмет туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 4-3) тармақшасына сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау бойынша уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісімен бекітілген ломбардтардың қызметін ұйымдастыру тәртібіне сәйкес болатын аймақтардан тұрады:
Ломбардтың үй-жайы
Сипаттама (еркін нысанда сипаттау)
Операциялық касса
Клиенттерге қызмет көрсету аймағы
Заттарды, кепіл мүлкін сақтауға арналған орын
20 __ жылғы "____" _____________.
Өтініш берушінің құрылтайшысының (акционерінің, қатысушысының) қолы
_____________________________
Есептік тіркеуден өту үшін
ұсынылатын құжаттар тізбесін
қоса алғанда, микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың есептік тіркеуден
өту, сондай-ақ микроқаржылық
қызметті жүзеге асыратын
ұйымдардың тізілімін жүргізу
және тізілімнен шығару
қағидаларына
4-қосымша
Нысан Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімі  20 __жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Берілген тіркеу нөмірі
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның бизнес- сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның мекенжайы (орналасқан жері)
5
6
кестенің жалғасы:
Телефон, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурсы (бар болса)
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізіліміне енгізу күні
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімінен шығару күні
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімінен шығару негізі
7
8
9
10
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 227 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Микроқаржы ұйымдарының есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8319 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 маусымда "Егемен Қазақстан" газетінде № 141 (28080) жарияланған).

с подпунктом 4-3) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовой деятельности":
Помещения ломбарда
Характеристика
(описание в произвольной форме)
Операционная касса
Зона обслуживания клиентов
Место для хранения вещей, залогового имущества
"____" ____________ 20 __ года.
Подпись учредителя (акционера, участника) заявителя ___________________________
Приложение 4
к Правилам прохождения
учетной регистрации
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность,
включая перечень документов,
предоставляемых для
прохождения учетной
регистрации, а также ведения
и исключения из реестра
организаций, осуществляющих
микрофинансовую деятельность
Форма
Реестр организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
по состоянию на "___" ____________ 20 __ года
Присвоенный регистрационный номер
Наименование организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность
Бизнес идентификационный номер организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность
Адрес (место нахождение) организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность
5
продолжение таблицы:
Номер телефона, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
Дата включения в реестр организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
Дата исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
Основание исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
9
10
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 227
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8319, опубликовано 5 июня 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 190-191 (27464-27465).

2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 120 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8566 болып тіркелген, 2013 жылғы 7 тамызда "Заң газеті" газетінде № 116 (2317) жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 109 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9712 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 қазанда "Заң газеті" газетінде № 162 (2556) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 11-тармағы.
4. "Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 57 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11324 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Қазақстан Республикасының қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 12 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13308 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 10-тармағы.
6. "Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 257 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14652 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 120 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8566, опубликовано 7 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 116 (2491).
3. Пункт 11 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9712, опубликовано 28 октября 2014 года в газете "Юридическая газета" № 162 (2730).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 57 "О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11324, опубликовано 25 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Пункт 10 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 12 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13308, опубликовано 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2016 года № 257 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14652, опубликовано 17 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

7. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығының мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 27 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16823 болып тіркелген, 2018 жылғы 11 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) 1-тармағы.
8. "Есептік тіркеуден өту және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 216 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17656 болып тіркелген, 2018 жылғы 5 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

7. Пункт 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 27 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16823, опубликовано 11 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 216 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17656, опубликовано 5 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).