Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 ""Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есептің нысанын және оның қалыптасуы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 161 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 19782 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 ""Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есептің нысанын және оның қалыптасуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 12397 тіркелген, 2015 жылғы 18 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есеп нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есеп нысанын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта (бұдан әрі – Нұсқаулық):
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Есеп электронды ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі – ЭАЕҚ) осы нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес "Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы" (ЖКО-1), осы нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес "Жол көлік оқиғасы салдарынан жарақаттанған немесе қаза болған адам туралы карточка" (ЖКО-2) осы нұсқаулықтың 2-1-қосымшасына сәйкес нысанда "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 200-бабы тәртібінде енгізілген ұсынуларды есепке алу карточкасы" (Құқық бұзушылық жасауға және заң бұзушылықтарға ықпал еткен жағдайларды жою туралы) (бұдан әрі–ЖКО-3), осы нұсқаулықтың 2-2-қосымшасына сәйкес "ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде (ЖКО-4) енгізіліп қаралған ұсынулар шешімдерін есепке алу карточкасы" (бұдан әрі- ЖКО-4) негізінде қалыптастырылады;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. ЖКО-1 және ЖКО-2 ЭАЕҚ әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкерлерімен ЖКО құжаттарымен қатаң сәйкестікте толтырылады, ЖКО-3 және ЖКО-4 ЭАЕҚ қылмыстық қудалау қызметкерлерімен ҚР ҚПК 200–бабы тәртібінде құқық бұзушылық жасауға және заң бұзушылықтарға ықпал еткен жағдайларды жою туралы ұсыну (бұдан әрі-ұсыну) енгізу және оның жауабымен толтырылады.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 161. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2019 года № 19782
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12397, опубликован 18 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
форму статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Инструкции по формированию статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей", утвержденной указанным приказом (далее – Инструкция):
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчет формируется на основании электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия (ДТП-1)" по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-1), "Карточка на лицо, раненое или погибшее в дорожно-транспортном происшествии" (ДТП-2)" по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-2), "Карточка учета представлений, внесенных в порядке статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (ДТП-3)" (далее - УПК РК) по форме согласно приложению 2-1 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-3), "Карточка учета решений рассмотренных представлений, внесенных в порядке статьи 200 УПК РК (ДТП-4)" по форме согласно приложению 2-2 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-4).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. ЭИУД ДТП-1 и ДТП-2 заполняются сотрудником подразделения административной полиции в строгом соответствии с материалами ДТП, ЭУИД ДТП-3 и ДТП-4 - сотрудниками уголовного преследования в строгом соответствии с внесенным представлением в порядке статьи 200 УПК РК об устранении обстоятельств, способствовавших совершению уголовного правонарушения и других нарушений закона (далее – представление) и полученным ответом на него.";

11-1 және 11-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"11-1. ЖКО-3 ЭАЕҚ ұсыну енгізілген әрбір ЖКО-ға толтырылады.
1-деректеме ЖКО-1 ЭАЕҚ тиісті деректемесіне ұқсас толтырылады.
2-деректемеде тіркеу органы көрсетіледі.
3-деректеме санмен көрсетілетін, мысалы: 01.01.2015, ұсынуды енгізу күні туралы мәліметтерден тұрады.
4-деректеме санмен көрсетілетін ұсынуды енгізу күні туралы мәліметтерден тұрады.
5-деректемеде ұсынудың шығыс нөмірі толтырылады.
6-деректемеде ұсыну енгізілген ұйымның атауы көрсетіледі.
7-деректеме ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысанын қамтиды.
8-деректемеде іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі толтырылады.
9-деректемеде Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚК) ЖКО бойынша біліктілігі көрсетіледі.
10-деректемеде ұсынудың мәні және онда баяндалған шаралар жазылады.
11-14-деректемелерде ЭАЕҚ толтырып қол қойған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы көрсетіледі.
11-2. ЖКО-4 ЭАЕҚ енгізілген ұсынуға жауап алған әрбір ЖКО-ға толтырылады.
1-деректеме ЖКО-1 ЭАЕҚ тиісті деректемесіне ұқсас толтырылады.
2-деректемеде тіркеу органы көрсетіледі.
3-деректеме санмен көрсетілетін ЖКО күні туралы мәліметтерді қамтиды.
4-деректеме санмен көрсетілетін ұсынуды енгізу күні туралы мәліметтерден тұрады.
5-деректемеде ұсынудың шығыс нөмірі толтырылады.
6-деректемеде ұсыну енгізілген ұйымның атауы көрсетіледі.
7-деректеме ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысанын қамтиды.
8-деректемеде іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі толтырылады.
9-деректемеде ҚР ҚК ЖКО бойынша біліктілігі көрсетіледі.
10-деректемеде ұсынудың мәні және онда баяндалған шаралар жазылады.
11-деректемеде ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) толтырылады.
12-деректемеде осы ұсыну бойынша қабылданған шешім таңдалады: қаралды (1), қараусыз қалдырылды (2), ішінара қанағаттандырылды (3).
Ұсыну қараусыз қалдырылған жағдайда 13-деректемеде негіздеме көрсетіледі.
14-деректемеде санмен көрсетілетін ұсынуға жауап алынған күн толтырылады.
15-деректемеде ұсынуға жауаптың шығыс нөмірі толтырылады.
16-деректемеде ұсынуды қарау нәтижелері бойынша қабылданған шаралар көрсетіледі.
17, 18-деректемелерде ұсынуға жауапқа қол қойған басшының мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы) көрсетіледі.

дополнить пунктами 11-1 и 11-2 следующего содержания:
"11-1. ЭУИД ДТП-3 заполняется на каждое ДТП, в отношении которого внесено представление.
Реквизит 1 заполняется аналогично соответствующему реквизиту ЭИУД ДТП-1.
В реквизите 2 указывается орган регистрации.
Реквизит 3 содержит сведения о дате ДТП, которое указывается цифрами: к примеру, 01.01.2015.
Реквизит 4 содержит сведения о дате внесения представления, которое указывается цифрами.
В реквизите 5 заполняется исходящий номер представления.
В реквизите 6 указывается наименование организации, куда внесено представление.
Реквизит 7 содержит форму собственности организации, куда внесено представление.
В реквизите 8 заполняется номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление.
В реквизите 9 указывается квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по ДТП.
В реквизите 10 излагается суть представления и меры изложенные в нем.
В реквизитах 11-14 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должности сотрудников, подписавших и заполнивших ЭИУД.
11-2. ЭУИД ДТП-4 заполняется на каждое ДТП, в отношении которого получен ответ на внесенное представление.
Реквизит 1 заполняется аналогично соответствующему реквизиту ЭИУД ДТП-1.
В реквизите 2 указывается орган регистрации.
Реквизит 3 содержит сведения о дате ДТП, которое указывается цифрами.
Реквизит 4 содержит сведения о дате внесения представления, которое указывается цифрами.
В реквизите 5 заполняется исходящий номер представления.
В реквизите 6 указывается наименование организации, куда внесено представление.
7 содержит форму собственности организации, куда внесено представление.
В реквизите 8 заполняется номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление.
В реквизите 9 указывается квалификация УК РК по ДТП.
реквизите 10 излагается суть представления и меры изложенные в нем.
В реквизите 11 заполняется фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел подписавшего представление.
В реквизите 12 выбирается решение принятое по данному представлению: рассмотрено (1), оставлено без рассмотрения (2), удовлетворено частично (3).
В случае оставления представления без рассмотрения в реквизите 13 указывается основание.
В реквизите 14 заполняется дата получения ответа на представление, которое указывается цифрами.
В реквизите 15 заполняется исходящий номер ответа на представление.
В реквизите 16 указываются принятые меры по результатам рассмотрения представления.
Реквизиты 17, 18 содержат сведения руководителя подписавшего ответ на представление (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность).

19, 20-деректемелерде карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы) тұрады.
ЖКО-3 пен ЖКО-4 ЭАЕҚ ұсынулардың графикалық көшірмелері және жауап алған жағдайда, берілген жауаптардың графикалық көшірмелері салынады. Ұсынуды жіберген кезде қылмыстық қудалау органдары ұсынуды орындалу барысын бақылау және оларды қарау нәтижелерін одан әрі толтыру үшін міндетті түрде көшірмесін әкімшілік полиция органдарына жібереді.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. ЖКО-1, ЖКО-2, ЖКО-3 және ЖКО-4 ЭАЕҚ енгізу және есепке қою";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкерлері ЖКО-1 және ЖКО-2 ЭАЕҚ СДТБТ АЖ-ға ЖКО болған сәттен бастап үш тәулік ішінде, ЖКО-3 ЭАЕҚ қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері ЖКО-ны саралау нәтижелері бойынша СДТБТ АЖ-ға және ұсыну енгізілгеннен кейін үш тәулік ішінде енгізеді. ЖКО-4 ЭАЕҚ әкімшілік полиция қызметкерлерімен енгізілген ұсыныстарға жауап алу нәтижелері бойынша үш тәулік өткеннен кейін енгізіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. ЖКО-1, ЖКО-2 және ЖКО-4 ЭАЕҚ толтырған әкімшілік полиция қызметкері, оларға қол қойған әкімшілік полиция бөлімшесінің лауазымды адамы ЖКО-1, ЖКО-2, ЖКО-4, қылмыстық қудалау органдарының қызметкері ЖКО–3 ЭАЕҚ мәліметтерінің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ олардың уақытылы енгізілуін қамтамасыз етеді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. ЖКО туралы есепке мынадай жағдайда есепке алынған деректер қосылмайды:
автокөлік немесе мотоцикл спорты іс-шаралары (жарыс, дайындық) кезінде көрермендер, қатысушылар және спорттық іс-шарада қызмет көрсетушілер жарақаттанған кезде;
КҚ технологиялық өндірістік операцияларды, адамдарды немесе жүкті тасымалдаумен қатысты емес, (трашнтарды тығыздау, ауылшаруашылық жұмыстары, жүктеу-түсіру жұмыстары, тіреуіштер) орындау кезінде;
табиғи апаттар нәтижесінде;
КҚ қауіпсіздік және жұмыс техникасын бұзу нәтижесінде (қозғалтқышты қосулы передача кезінде қосу, механизмдердің, құрылғылардың қосылып-ағытылуы кезінде);
өз-өзіне қол жұмсау мен ақылсыздық жағдайында жасалған әрекеттерге байланысты;
қасақана өмірге немесе денсаулыққа қол сұғушылық немесе мүліктік зақым әкелу мақсатында жасау нәтижесінде;
жолдан тыс жерде;
жол қозғалысына қатысушының кенеттен денсаулығының нашарлап кетуі себебінен толығымен жағдайды бақылау қабілетінен айырылу нәтижесінен (автокөлікпен жүру уақытында жүргізушінің жүрегінің тоқтап қалуы, жол жүру аумағына эпилепсияға шалдыққан адамның құлауы және ұқсас жағдайлар), үнемі немесе үнемі емес жолаушыларды, багажды, жүкті тасымалдаушы, оның ішінде сапар алдындағы және сапардан кейінгі медициналық қарау таралатын қауіпті жүкті тасымалдау кезінде.";

Реквизиты 19, 20 содержат сведения сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность).
В ЭУИД ДТП-3 и ДТП-4 вкладываются графические копии представлений и в случае получения ответа, графические копии данных ответов. При направлении представления органы уголовного преследования в обязательном порядке направляют копию в органы административной полиции для контроля хода исполнения представления и дальнейшего заполнения результатов их рассмотрения.";
наименование Главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Введение и постановка на учет ЭИУД ДТП-1, ДТП-2, ДТП-3 и ДТП-4";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Сотрудники подразделения административной полиции вводят ЭИУД ДТП-1 и ДТП-2 в ИС ЕРДР в течение трех суток с момента ДТП, ЭУИД ДТП-3 - сотрудниками органов уголовного преследования в ИС ЕРДР по результатам квалификации ДТП и в течении трех суток после внесения представления. ЭУИД ДТП-4 вводятся сотрудниками административной полиции по истечении трех суток по результатам получения ответа на внесенные представления.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Сотрудник административной полиции, заполнивший ЭИУД ДТП-1, ДТП-2 и ДТП-4, должностное лицо подразделения административной полиции, подписавшее их, обеспечивают полноту и достоверность сведений ЭИУД ДТП-1, ДТП-2 и ДТП-4, сотрудник органов уголовного преследования – сведений ЭУИД ДТП-3, а также своевременность их ввода.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. В отчет не включаются сведения о ДТП, совершенных:
во время проведения мероприятий по автомобильному или мотоциклетному спорту (соревнования, тренировки), когда пострадали зрители, участники и персонал, обслуживающий спортивные мероприятия;
при выполнении ТС технологических производственных операций, не связанных с перевозкой людей или грузов (прокладка траншей, производство сельскохозяйственных работ, лесозаготовка, погрузочно-разгрузочные работы, установка мачт, опор);
в результате стихийных бедствий;
вследствие нарушения правил техники безопасности и эксплуатации ТС (запуск двигателя при включенной передаче, при сцепке-расцепке ТС, механизмов, приспособлений);
в связи с попыткой покончить жизнь самоубийством или действиями, совершенными в состоянии невменяемости;
в результате умышленных посягательств на жизнь и здоровье граждан или действий, направленных на причинение имущественного ущерба;
вне дорог;
по причине внезапного резкого ухудшения здоровья участника дорожного движения, в результате которого он полностью лишился возможности контролировать свои действия (остановка сердца у водителя во время движения транспорта, падение на проезжую часть больного эпилепсией и другие аналогичные случаи), за исключением водителей транспортных средств, работающих на маршрутах регулярных и нерегулярных перевозок пассажиров, багажа, грузов, в том числе опасных грузов, на которых распространяется требование о предрейсовом и послерейсовом медицинском осмотре.";

1. Карточка нөмірі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Тіркеу органы ____________________________________________________
2. Бастапқы тіркеу: Мағлұмат есеп кітабы (1), Әліпбилік журнал (2), кіріс құжаттарын есепке алу журналы (3), басқа да көздер (4), № ___________ "_____" _______________ 20_____ жылы.
3. Жол-көлік оқиғасы (одан әрі - ЖКО) болған күн: "__" ________ 20__ жыл
4. ЖКО болған апта күні: Дүйсенбі (1), Сейсенбі (2), Сәрсенбі (3), Бейсенбі (4), Жұма (5), Сенбі (6), Жексенбі (7).
5. ЖКО болған тәулік: "_____" сағат "_____" минут
6. ЖКО болған орын: елді мекен (1), елді мекен атауы __________________,
көше атауы_________________; халықаралық, республикалық маңызы бар жол бойында (2), облыстық, аудандық маңызы бар жол бойында (3), қоршалған және қорғалатын аумақта (4), қозғалысқа арналмаған аумақтарда (5).
6.1. Километр, метр, тасжол № _____________________________________
6.2. Көше, жол элементтері,: көпір (жол өтпесі) (01), виадук (02), эстакада (03), қоғамдық көліктің тоқтайтын аймағы (04), реттелетін жаяу жүргіншілерге арналған жол (05), реттелмейтін жаяу жүргіншілерге арналған жол (06), реттелетін көше қиылысы (07), реттелмейтін көше қиылысы (08), шлагбаум қойылған теміржол өткелі (09), шлагбаум қойылмаған теміржол өткелі (10), айналмалы қозғалыс (11).
7. Жол шарттары: жол жабынының түрі - дымқыл (01), қар басқан (02), мұз қатқан (03), жол жөндеу кезінде (04), құрғақ (05), ластанған (06), жаңадан төселген (07), жеңіл-желпі өңдеу (тайғақтыққа қарсы материалмен өңделген) (08);
жарықтық: күндіз (09), ымырт уақыты (10), түнде (11);
қараңғы уақытта сырттағы жарық: қосылған (12), қосылмаған (13), жарық жоқ (14).
7.1. Жол торабында анықталған кемшіліктер: тайғақ жабын (01), тегіс емес жабын (02), жолдың дағдылылығы (03), ойымдар (04), жол жиегінің қанағаттандырмайтын жағдайы (05), жол өтпесі қаранымының жол кеңдігіне сәйкес келмеуі (06), теміржол өткелінің ұсынылған талаптарға сай келмеуі (07), ағаштар (08), жарықтандыру шамдарының тірегі (қағып өту, көру мүмкіндігі шектеулі болған жағдайда) (09), жаяужолдың жоқтығы (10), жаяу жүргіншілерге арналған жолдың жоқтығы (11), қауіпті аймақтарда қоршаудың болмауы (12), жол бөлігінің жеткіліксіз жарықтандырылуы (13), жұмыс өндірісі орындарында қоршаудың және белгі беру құралдарының болмауы (14), жол белгілерінің жоқтығы немесе олардың дұрыс қолданылмауы (15), жол қозғалысын қамтамасыз ететін техникалық құралдардың ақауы немесе олардың нашар көрінуі (16), ол белгілеуінің жоқтығы немесе оның нашар көрінуі (17), өзге жағдай (18), жоқтығы (19).

1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Орган регистрации _______________________________________________.
2. Первоначальная регистрация: Книга учета информации (1); Алфавитный журнал (2); Журнал учета входящей корреспонденции (3); другие источники (4); № ___ "__" _____ 20__ года
3. Дата совершения ДТП: "__" _____ 20__ года
4. День недели совершения ДТП: понедельник (1), вторник (2), среда (3), четверг (4), пятница (5), суббота (6), воскресенье (7).
5. Время совершения ДТП: "_____" часов "_____" минут
6. Место совершения ДТП: в населенном пункте (01) наименование населенного пункта _______________, улица _________________; на дороге международного, республиканского значения (2); на дороге областного, районного значения (3); на огороженных и охраняемых территориях (4); на территориях не предназначенных для сквозного движения (5).
6.1. Километр, метр, № трассы _____________________________________.
6.2. Элементы улицы, дороги: мост (путепровод) (01), виадук (02), эстакада (03), зона остановки общественного транспорта (04), регулируемый пешеходный переход (05), нерегулируемый пешеходный переход (06), перекресток регулируемый (07), перекресток нерегулируемый (08), железнодорожный переезд со шлагбаумом (09), железнодорожный переезд без шлагбаума (10), круговое движение (11).
7. Дорожные условия: поверхность - мокрая (01), заснеженная (02), обледеневшая (03), ремонт дорог (04), сухая (05), загрязненная (06), свежеуложенная (07), поверхностная обработка (в т.ч. противогололедным материалом) (08);
освещенность: день (09), сумерки (10), ночь (11);
в темное время наружное освещение: включено (12), не включено (13), отсутствует (14).
7.1. Зафиксированные недостатки улично-дорожной сети: скользкое покрытие (01); неровное покрытие (02), колейность (03), выбоины (04), неудовлетворительное состояние обочины (05), несоответствие габарита путепровода ширине дороги (06), несоответствие железно-дорожного переезда предъявляемым требованиям (07), деревья (08), опоры светильников (в случаях наезда, ограничения видимости) (09), отсутствие тротуаров (10), отсутствие пешеходных дорожек (11), отсутствие ограждений на опасных участках (12), недостаточное освещение проезжей части (13), отсутствуют ограждения и сигнализации в местах производства работ (14), отсутствие дорожных знаков, либо неправильное их применение (15), неисправность технических средств организации дорожного движения, или плохая их видимость (16), отсутствие дорожной разметки, или плохая ее видимость (17), иные условия (18), отсутствуют (19).

7.2. Ауа-райы жағдайлары: ашық (1), бұлтты (2), тұман (3), жауын (4), қар (5).
7.3. Жолда қозғалыс жолақтарының жалпы саны: ____
7.4. Аймақтағы жылдамдық шектелуі: ___
8. ЖКО түрі: қарсы соқтығысу (1), бүйірімен соқтығысу (2), жол-жөнекей соқтығысу (3), жолаушының құлауы (4), аударылу (5), тоқтап тұрған көлік құралын қағып өту (одан әрі – КҚ) (6), кедергілерді қағып өту (7), жаяу жүргіншіні қағып өту(8); велосипед жүргізушісін қағып өту (9), жегін көлікті қағып өту (10); жануарды қағып өту (11), басқа да оқиға түрлері (12)
9. Жол қозғалысы ережесін бұзу (одан әрі - ЖҚЕ): ЖҚЕ немесе жол белгілерімен белгіленген жылдамдықтан асыру (01), қызыл жарық немесе реттеушінің белгі беруіне бағынбау (02); жол белгілері мен белгі қою талаптарын сақтамау (03); жаяу жүргіншілер немесе басқа жол пайдаланушыларға қозғалыстағы басымдылықты ұсынбау (04); жолаушыларды тасымалдау ережелерін сақтамау (05); жүк тасымалдары (06); КҚ маршруттарын тоқтату (07), тұрғын аудандардағы қозғалыс (08), буксирлеу (09); басқа да ЖҚЕ өрескел бұзушылықтар (10); жол қиылыстарынан өту немесе жолдың жүрі бөлігін қиып өту ережелерін бұзу (11); маневрлену (12); КҚ-нің жолдың жүріс бөлігінде орналасуы (13); қарама-қарсы жол қозғалысы сызығына шығу, немесе басып озу (14); аялдамалар немесе КҚ тұрақтары (15); жүру кезінде артықшылық құқықтары берілген КҚ кедергісіз жүру мүмкіндігін беру (16); жарық беру құралдарын қолдану (17); төтенше дабылдарды пайдалану (18); жол қозғалысы қатысушысы төтенше жағдайға әкелген ЖҚЕ ережелерін бұзу (19); теміржол өткелдерінен өту (20); ара-қашықтықты сақтамау (21); жол қозғалысы қауіпіне әкеле алатын жағдайлардан қашу мақсатында КҚ ауру және шаршаған күйде жүргізу (22); алкогольдік, есірткілік және (немесе) уытқұмарлықты мас күйінде КҚ жүргізу (23); КҚ жүргізушілердің жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету ережелерiн бұзу (24);
жүргізушінің тыйым салынатын ЖКО байланысты міндеттерді орындамауы (26); жаяу жүргіншілермен ЖҚЕ бұзудың басқа да түрлері (27).
10. ЖКО қатысқан көлік құралдарының саны: _________________________
11. КҚ туралы мәліметтер:
№ ТС п/п
КҚ санаты
Руль басқаруының орналасуы (оң/сол)
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
кузов №
КҚ маркасы, моделі, шығарылған жылы
Шығарылған жылы
Жүргізушінің тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) (бұдан әрі - ТАӘА)
Жүргізуші жасы
КҚ санатымен жүргізу құқығы (бар\ құқығынан айырылған \ жоқ)
Жүргізуші куәлі гінің №, берілген күні
ЖКО орнынан жасырынған кетті (жоқ \ иә)
Жолаушылар саны

7.2. Погодные условия: ясно (1), пасмурно (2), туман (3), дождь (4), снег (5).
7.3. Общее число полос движения на дороге: ____
7.4. Ограничение скорости на участке: ____
8. Вид ДТП: лобовое столкновение (1), боковое столкновение (2), попутное столкновение (3), падение пассажира (4), опрокидывание (5), наезд на стоящее транспортное средство (далее – ТС) (6), наезд на препятствие (7), наезд на пешехода (8), наезд на велосипедиста (9), наезд на гужевой транспорт (10), наезд на животное (11), иные виды происшествий (12).
9. Нарушение Правил дорожного движения (далее - ПДД): превышение скорости, установленной ПДД или дорожными знаками (01); проезд на запрещающий сигнал светофора или на запрещающий жест регулировщика (02); несоблюдение требований, предписанных дорожными знаками или разметкой проезжей части дороги (03); непредоставление преимущества в движении пешеходам или иным участникам дорожного движения (04); несоблюдение правил перевозки пассажиров (05); перевозки грузов (06); остановок маршрутных ТС (07), движения в жилых зонах (08), буксировки транспортных средств (09); другие грубые нарушения ПДД (10); нарушение правил проезда перекрестков или пересечение проезжей части дороги (11); маневрирования (12); расположения ТС на проезжей части дороги (13); встречного разъезда, или обгона (14); остановки или стоянки ТС (15); непредоставление преимущества в движении транспортному средству оперативных и специальных служб с включенными специальными световыми и звуковыми сигналами (16); пользования внешними световыми приборами (17); применения аварийной сигнализации (18); нарушение участником дорожного движения ПДД, повлекшее создание аварийной обстановки (19); проезда железнодорожных переездов (20); несоблюдение дистанции (21); управление ТС водителем в болезненном или утомленном состоянии, ставящем под угрозу безопасность дорожного движения (22); управление ТС водителем, находящимся в состоянии алкогольного, наркотического и (или) токсикоманического опьянения (23); нарушение водителями ТС установленных правил обеспечения безопасности дорожного движения (24); невыполнение водителем обязанностей в связи с ДТП (25); управление ТС с неисправностями, с которыми запрещена их эксплуатация (26); нарушение правил движения пешеходами и иными участниками дорожного движения (27).
10. Количество ТС, участвовавших в ДТП: _____________________________.
11. Сведения о ТС:
№ ТС п/п
Категория ТС
Расположение рулевого управления правое\ левое
Государственный регистрационный №
№ кузова
Марка, модель ТС
Год выпуска
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) водителя
Возраст водителя
Право управления данной категорией ТС (имеет \ не имеет \ лишен водительских прав)
№ водительского удостоверения, дата выдачи
Скрылся с места ДТП (да\ нет)
Количество пассажиров

12. ЖКО фабуласы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
13. Саны: жарақаттанғандар ____________, қаза болғандар _____________
13-1. Медициналық қызметтің шақыру уақыты:___.
13-2. Медициналық қызметтің келу уақыты:___.
14. ЖКО кінәлі қатысушысы: жүргізуші (1); жаяу жүргінші (2); ЖКО орнынан жасырынған (3); кәмелет жасқа толмаған (4), шетел азаматы /азаматтығы жоқ адам (5), жол қызметі (6), жөндеу және құрылыс жұмыстарын жүргізетін мердігерлер(7), коммуналдық қызмет (8).
14.1. ЖКО-ға кінәлі адамның ахуалы: масаю жағдайдың болмауы, сау күйде (1), алкогольдік масаю (2), есірткілік масаю (3), уытқұмарлық масаю (4); денсаулығының күрт нашарлануы (5), үздіксіз жол жүру уақыты (6).
14.2. Кінәлі жаяу жүргіншінің Т.А.Ә (бар болған жағдайда):
14.3. Туған күні ____________, ЖКО уақыттағы жасы ____, кінәлі жүргізуші немесе жаяу жүргіншілердің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), кінәлі жүргізуші, жүргінші жынысы___: ___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/.
15. Карточканы толтырған әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкерінің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) және лауазымы_______________________________________________________
16. ЖКО туралы қабылданған шешім: әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша хаттама нөмірі;
___________________________ немесе СДТБТ _________________________, заңының
_______________________________________________________ тармақ, бөлім, бап.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 161 бұйрығына
3-қосымша
"Адамдардың
жарақаттануларына немесе қаза
болуларына әкелген жол көлік
оқиғалары туралы"
статистикалық есепті
қалыптастыру Нұсқаулығына
2-1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы тәртібінде енгізілген ұсынуларды есепке алу карточкасы (ЖКО-3)
1. Карточканың нөмірі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Тіркеу органы __________________________________________________
3. ЖКО жасалған күні мен уақыты "___" __________ 20__ жыл "_ _ _ " сағат "___" минут.
4. Ұсынуды енгізу күні "___" __________ 20__ жауап:
5. Ұсынудың шығыс нөмірі _________________________________________
6. Ұсыну енгізілген ұйымның атауы __________________________________
________________________________________________________________
7. Ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысаны _________________________
8. Іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі ____________
9. Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің саралануы ________________ тармақ, бөлім, бап.

12. Фабула ДТП: __________________________________________________
________________________________________________________________.
13. Количество: раненых ______, погибших ______.
13-1. Время вызова медицинских служб _________.
13-2. Время прибытия медицинских служб _______.
14. Виновный участник ДТП: водитель (1); пешеход (2); скрывшийся с места ДТП (3); несовершеннолетний (4), иностранец/лицо без гражданства (5), дорожные службы (6), подрядчики, осуществляющие ремонтные и строительные работы (7), коммунальные службы (8).
14.1. Состояние виновника ДТП: отсутствие признаков опьянения, трезвый (1); алкогольное опьянение (2); наркотическое опьянение (3); токсикоманическое опьянение (4); резкое ухудшение здоровья (5); время непрерывного нахождения в пути (6).
14.2. Ф.И.О. (при его наличии) виновного пешехода
________________________________________________________________
14.3. Дата рождения ____________, возраст на момент ДТП ____, индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), пол, виновного водителя, пешехода: ___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/.
15. Ф.И.О. (при его наличии), должность сотрудника подразделения административной полиции, заполнившего карточку
________________________________________________________________.
16. Решение, принятое по данному ДТП: номер протокола по делу об административном правонарушении
__________________________ либо ЕРДР __________________________, пункт, часть, статья закона
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 декабря 2019 года № 161
Приложение 2-1
к Инструкции по формированию
статистического отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
форма
Карточка учета представлений, внесенных в порядке статьи 200
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (ДТП-3)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/.
2. Орган регистрации_____________________________________________.
3. Дата и время совершения ДТП "___" __________ 20__ года "___" часов "___" минут
4. Дата внесения представления "___" __________ 20__ года.
5. Исходящий номер представления ________________________________.
6. Наименование организации куда внесено представление ____________
_______________________________________________________________.
7. Форма собственности организации куда внесено представление _______
8. Номер уголовного дела при производстве которого внесено представление __________________________.
9. Квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан ________ пункт, часть, статья.

10. Ұсынуда баяндалған шаралар: (шаралар белгілері).
11. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________
12. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы
________________________________________________________________
13. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________
14. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 161 бұйрығына
4-қосымша
"Адамдардың
жарақаттануларына немесе қаза
болуларына әкелген жол көлік
оқиғалары туралы"
статистикалық есепті
қалыптастыру Нұсқаулығына
2-2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы тәртібінде енгізілген қаралған ұсынулардың шешімдерін есепке алу карточкасы (ЖКО-4)
1. Карточканың нөмірі/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/.
2. Тіркеу органы __________________________________________________
3. ЖКО жасалған күні мен уақыты "___" __________ 20__ жыл "_ _ _" сағат "___" минут
4. Ұсынуды енгізу күні "___" __________ 20__ жауап:
5. Ұсынудың шығыс нөмірі _________________________________________
6. Ұсыну енгізілген ұйымның атауы __________________________________
________________________________________________________________
7. Ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысаны _________________________
8. Іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі____________
9. ҚР Қылмыстық кодексінің саралануы __________________ тармақ, бөлім, бап.
10. Ұсынуда баяндалған шаралар: (шаралар белгілері).
11. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) лауазымы
________________________________________________________________
12. Осы ұсыну бойынша қабылданған шешім: қаралды (1), қараусыз қалдырылды (2), ішінара қанағаттандырылды (3).
13. Ұсынуды қараусыз қалдыру негізі ________________________________
________________________________________________________________
14. Ұсынуға жауап алу күні "___" __________ 20__ жауап.
15. Ұсыну жауаптың шығыс нөмірі ___________________________________
16. Ұсыну қарау нәтижелері бойынша қабылданған шаралар ____________

10. Меры, изложенные в представлении: (признаки мер).
11. Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел, подписавшего представление
________________________________________________________________.
12. Должность сотрудника подразделения органов внутренних дел, подписавшего представление
________________________________________________________________.
13. Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку
________________________________________________________________.
14. Должность сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 декабря 2019 года № 161
Приложение 2-2
к Инструкции по формированию
статистического отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
форма
Карточка учета решений рассмотренных представлений, внесенных в порядке
статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (ДТП-4)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/.
2. Орган регистрации _____________________________________________.
3. Дата и время совершения ДТП "___" __________ 20__ года "___" часов "___" минут
4. Дата внесения представления "___" __________ 20__ года.
5. Исходящий номер представления ________________________________.
6. Наименование организации, куда внесено представление ____________
________________________________________________________________.
7. Форма собственности организации, куда внесено представление ________________________________.
8. Номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление _______________________.
9. Квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан ________ пункт, часть, статья.
10. Меры, изложенные в представлении: (признаки мер).
11. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность сотрудника подразделения органов внутренних дел (далее-ОВД), подписавшего представление
________________________________________________________________
12. Решение, принятое по данному представлению: рассмотрено (1), оставлено без рассмотрения (2), удовлетворено частично (3).
13. Основание оставления представления без рассмотрения ____________
________________________________________________________________.
14. Дата получения ответа на представление "___" __________ 20__ года.
15. Исходящий номер ответа на представление _________________________________________________.
16. Принятые меры по результатам рассмотрения представления __________________________________.

17. Ұсынуға жауапқа қол қойған басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ___________________________
________________________________________________________________
18. Ұсынуға жауапқа қол қойған басшының лауазымы __________________
________________________________________________________________
19. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________
20. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы
________________________________________________________________

17. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, подписавшего ответ на представление
________________________________________________________________
18. Должность руководителя, подписавшего ответ на представление _____
________________________________________________________________
19. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения ОВД, заполнившего карточку
________________________________________________________________
20. Должность сотрудника подразделения ОВД, заполнившего карточку
________________________________________________________________