Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды косымша беру туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 396/52-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 шілдеде № 1234 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 2 маусымдағы № 500/66-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 02.06.2020 № 500/66-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1- тармағының 15) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі бекітілсін.
2. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 341/42-VI шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1204 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 25 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде, 2019 жылғы 26 ақпанда "Вечерняя Астана" және "Астана ақшамы" газеттерінде жарияланған).
3. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
А. Күрішбаев
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты хатшысы
Ж. Нұрпейісов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 396/52-VI шешімімен бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру тізбесі
Р/с №
Ауру
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың атауы (шығару нысаны)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тобрамицин, ұнтақ, ингаляцияға арналған ерітінді
Натрий колиместаты, ингаляцияға арналған ұнтақ
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
Бейімделген емдік өнімдер
2.
Бастапқы өкпелік гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Туа біткен жүрек ақауы кезіндегі Эйзенменгер синдромы
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3.
Драве синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
4.
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вандетаниб, таблетка
5.
Ниман-Пик ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Миглустат, капсула
6.
Шорбуындаушы спондилоартрит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Инфликсимаб, инъекцияға арналған ұнтақ
7.
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Тоцилизумаб, инъекцияға арналған ұнтақ
Адалимумаб, инъекцияға арналған ұнтақ
Тофацитиниб, таблетка
8.
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Медициналық бұйымдар
Бейімделген емдік өнімдер
9.
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пирфенидон, капсула
10.
Өкпенің бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
11.
Алғашқы глаукома, басқа көз аурулары салдарынан туындаған екінші глаукома
Нұр-Сұлтан қаласында кем дегенде бір жыл диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Бринзоламид, көзге арналған тамшылар
Тимолол, көзге арналған тамшылар
Травопрост+ тимолол малеаты, көзге арналған тамшылар
12.
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Серетид (сальметерол + флутиказон пропионаты), ингаляцияларға арналған аэрозоль
13.
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Ванатекс (валсартан), таблетка
Микардис (телмисартан), таблетка
Микардис плюс (телмисартан + гидрохлортиазид), таблетка
14.

О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение маслихата города Нур-Султана от 27 июня 2019 года № 396/52-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 3 июля 2019 года № 1234. Утратило силу решение маслихата города Нур-Султана от 2 июня 2020 года № 500/66-VI.
Сноска. Утратил силу решение маслихата города Нур-Султана от 02.06.2020 № 500/66-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2018 года № 341/42-VI "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1204, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 25 февраля 2019 года, в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" 26 февраля 2019 года).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
А. Куришбаев
Секретарь маслихата
города Нур-Султан
Ж. Нурпиисов
Утвержден решением
Маслихата города Нур-Султан
от 27 июня 2019 года № 396/52-VI
Перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
№ п/п
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, порошок, раствор для ингаляций
Колиместат натрия, порошок для ингаляций
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
Специализированные лечебные продукты
2.
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Синдром Эйзенменгера при врождҰнном пороке сердца
Илопрост, раствор для ингаляций
3.
Синдром Драве
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
4.
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
5.
Болезнь Нимана-Пика
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миглустат, капсула
6.
Анкилозирующий спондилоартрит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
7.
Ювенильный идиопатический артрит, системный вариант
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
Тофацитиниб, таблетка
8.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
Специализированные лечебные продукты
9.
Идиопатический легочный фиброз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пирфенидон, капсула
10.
Бронхолегочная дисплазия легких
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
11.
Первичная глаукома, глаукома вторичная вследствие других заболеваний глаза
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете в городе Нур-Султан, не менее одного года
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бринзоламид, капли глазные
Тимолол, капли глазные
Травопрост + тимолола малеат, капли глазные
12.
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной неперено-симости
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), аэрозоль для ингаляций
13.
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной неперено-симости
Ванатекс (валсартан), таблетка
Микардис (телмисартан), таблетка
Микардис плюс (телмисартан + гидрохлортиазид), таблетка
14.

Сүт безінің ұсақстатикалық қатерлі ісігі гормондық рецепторлары оң (HR+), адам өсу факторының (HER2-) 2-ші типі рецепторлары теріс
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Палбоциклиб, капсула
15.
Латеральды (жанармай) амиотрофиялық склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Рилузол, таблетка
16.
Контрацепция
Ауыр экстрагениталды аурулары бар әйелдер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Этинилэстрадиол + дроспиренон, таблетка
Дезогестрел, таблетка
Жүктілікке қарсы аурулары бар әйелдер
Этинилэстрадиол + левоноргестрел, таблетка, драже
Бала туу жастағы барлық әйелдердің әлеуметтік осал топтары
Медициналық бұйымдар
17.
Созылмалы жүрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған ересек адамдар
Көмекші құралдарды имплантациялау, жасанды жүрек пен жүректі трансплантациялау
Медициналық бұйымдар
18.
Акромегалия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Соматулин аутогель (Ланреотид), инъекцияға арналған ерітінді
19.
CAPS синдромы мутацияда NLRP3 генін іздеу
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Канакинумаб, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
20.
Созылмалы вирустық C гепатиті, бауыр циррозын қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Глекапревир + пибрентасвир, таблетка
21.
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомиялық түтікшелер
Медициналық бұйымдар
Бейімделген емдік өнімдер
22.
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Бензобарбитал, таблетка
23.
Қалқанша безінің қатерлі ісігі T3N0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Ленватиниб, капсула
24.
Фабри ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Агалзидаза бета, инфузияға арналған ерітінді жасауға концентратты жасауға лиофилизат
25.
Көпжақты миелома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Даратумумаб, инфузияға арналған ерітінді жасауға концентрат
26.
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансглюта-миназаға қарсы денелері бар, гистологиялық және генетикалық расталған, белсенді сатыда
Бейімделген емдік өнімдер
Панкреатин, капсула
27
Өсу факторының эпидермальды тирозинкиназды ингибиторының рецепторы генінің белсенді мутациясы бар (EGFR TKI) метастатикалық ұсақ емес жасушалық өкпенің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Афатиниб, таблетка
28
Өсу факторының эпидермальды рецепторы генінің белсенді мутациясы бар (EGFR) метастатикалық ұсақ емес жасушалық өкпенің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Осимертиниб, таблетка

Мелкостатический рак молочной железы положительный по гормональным рецепторам (HR+), отрицательный по рецептору эпидермального фактора роста человека 2-го типа (HER2-)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Палбоциклиб, капсула
15.
Боковой (латеральный) амиотрофический склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол, таблетка
16.
Контрацепция
Женщины с тяжелыми экстрагенитальными заболеваниями
Все стадии и степени тяжести
Этинилэстрадиол + дроспиренон таблетка
Дезогестрел, таблетка
Женщины с абсолютными противопоказаниями к беременности
Этинилэстрадиол + левоноргестрел, таблетка, драже
Социально-уязвимая группа риска из всех женщин фертильного возраста
Медицинские изделия
17.
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Имплантация вспомогатель-ных устройств, искусственного сердца и трансплантация сердца
Медицинские изделия
18.
Акромегалия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Соматулин аутогель (Ланреотид), раствор для инъекций
19.
Синдром CAPS поиск в мутации гена NLRP3
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора
20.
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае отсутствия ответа на традиционную терапию
Глекапревир + пибрентасвир, таблетка
21.
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостоми-ческой трубки
Медицинские изделия
Специализированные лечебные продукты
22.
Эпилепсия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Бензобарбитал, таблетка
23.
Рак щитовидной железы T3N0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ленватиниб, капсула
24.
Болезнь Фабри
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Агалзидаза бета, лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
25.
Множественная миелома
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Даратумумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
26.
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглюта-миназе, подтвержденный гистологически или генетический
Специализированные лечебные продукты
Панкреатин, капсула
27.
Метастатический немелкоклеточный рак легкого с активирующей мутацией тирозинкиназного ингибитора рецептора эпидерамального фактора роста (EGFR TKI)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Афатиниб, таблетка
28.
Метастатический немелкоклеточный рак легкого с активирующей мутацией в гене рецептора эпидермального фактора роста (EGFR)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Осимертиниб, таблетка